Může únava a nedostatek spánku oslabit mou erekci?

Nejnovější dotaz do intimní poradny: Může mi únava a dlouhodobá nevyspanost oslabit erekci?

únava a erekce

 

Dobrý den. Chci se zeptat, zda může mít únava vliv na pevnost erekce.

Poslední dobou chodím spát pozdě, vstávám brzy, spím málo a špatně.

Když po mně žena chce sex, rád bych ji uspokojil, ale erekce ne a ne sloužit, jak bych potřeboval, a to i když na něj chuť mám.

Když ji takhle zklamu, vždy si to do noci vyčítám a i tyto myšlenky mi nedovolí spát. Můžete mi nějak poradit, prosím?

Denis, 28 let
Denis, 28 let

 

Dobrý den, děkujeme Vám za Vaši zprávu i za dotaz.
Natálie Markovská, redaktor
Natálie Markovská, redaktor

Nebojte, nejste v tom sám. Problémy se spánkem má v současnosti až 10 % lidí po celém světě. A ano, únava skutečně může mít na erekci neblahý vliv.

Nejen, že vaše tělo nemůže správně fungovat, pokud je příliš unavené, ale souvisí to také s nízkou hladinou testosteronu v těle.

Tento nejdůležitější mužský hormon totiž v mužském těle vzniká ve fázi hlubokého spánku, a to nejčastěji v brzkých ranních hodinách.

Pokud tedy nemáte dostatek spánku, nebudete mít ani dostatek testosteronu v těle, a to už je jen krůček k problémům s erekcí.

Zároveň je to začarovaný kruh – špatně se vyspíte, máte málo testosteronu v těle, nemáte příliš velkou chuť na sex, a zároveň se testosteron podílí na snížené vitalitě, malé energii a únavě. V daný den proto budete ještě unavenější než obvykle.

Sexuoložka-androložka MUDr. Taťána Šrámková, CSc. popisuje typického pacienta s nedostatkem testosteronu v těle:

Typický pacient s nedostatkem testosteronu si v ordinaci sexuologa stěžuje na poruchu erekce, zhoršení ranních erekcí, méně intenzivní ejakulaci či snížený objem ejakulátu.

Další příznaky nedostatku testosteronu jsou: snížená vitalita, úbytek svalové hmoty a síly, únava, řídnutí ochlupení, ale i poruchy psychických funkcí jako je podrážděnost nebo letargie, snížený pocit spokojenosti, nízké sebevědomí, snížená duševní energie, deprese či problémy s krátkodobou pamětí.

Kromě paní doktorky MUDr. Taťány Šrámkové, CSc. to potvrzuje také vědecká studie z roku 2007. Tento výzkum jednoznačně uvedl, že příznaky snížené hladiny testosteronu v mužském těle jsou doprovázeny jak sexuálními projevy, tak i těmi nesexuálními, jako je například právě snížená vitalita a energie muže.

Kromě nízké hladiny testosteronu se ve vašem případě připojuje i psychologická nadstavba. Ve chvíli, kdy své partnerce nejste schopen dopřát dostatečnou erotickou stimulaci, se vám sníží sebevědomí, cítíte se provinile, nebo dokonce i málo mužně.

To všechno vám na vaší psychické pohodě rozhodně nepřidá a při dalším pokusu o sex se všechny vaše výčitky opět přihlásí o slovo.

 

Řešení problémů s únavou a erekcí

Řešení ve vašem případě není pouze jedno, ale více.

 

Dostatečný spánek

V prvé řadě je potřeba uklidnit svou mysl a konečně se pořádně prospat. Pokud se totiž dostatečně nevyspíte po dobu 4 týdnů, hrozí vám halucinace, paranoia, přerušení životních potřeb či ztráta myšlenkové kontinuity. Proto se toto snažte vyřešit jako první.

 

Tipy pro lepší spánek:

  • vyzkoušejte uklidňující bylinkové čaje – ideálně s obsahem kozlíku lékařského, mučenky pletní, meduňky lékařské, třezalky tečkované, chmelu otáčivého, řebříčku obecného, levandule lékařské či jitrocele kopinatého.
  • omezte kofeinové nápoje,
  • zvolněte své pracovní tempo,
  • přestaňte kouřit a pít alkohol,
  • začněte žít zdravě,
  • pravidelně se hýbejte.

UŽITEČNÝ NÁVOD: Jak rychle usnout ve 25ti zaručených krocích?

 

Intimnosti nejsou jen sex

Jakmile vyřešíte kvalitu svého spánku, můžete se vrhnout na intimní stránku věci, a to sex s vaší partnerkou.

Chápu, že jí chcete dopřát maximum sexu, ale intimnosti přece nejsou jen o pohlavním styku. K erotickému uspokojení ji můžete dovést i jinými způsoby.

Proto ji čas od času vyzkoušejte uspokojit i jinak, například rukou, pusou, anebo s pomocí nějaké erotické hračky.

NAUČTE SE: 

 

Podpořte svou erekci

Zatřetí se můžete podívat na kvalitu své erekce. Pokud vyřešíte bod číslo jedna, měla by se vám erekce zpevnit a zlepšit sama od sebe.

Jestliže tomu tak není můžete vyzkoušet nějaký přípravek na podporu erekce.

Ať už se bude jednat o volně prodejný doplněk stravy, anebo lék na lékařský předpis pro podporu erekce. Díky tomu nejen zkvalitníte svou erekci, ale také zvýšíte své postelové sebevědomí.

RYCHLÝ TIP: 

Pro okamžitou podporu erekce redakčně doporučujeme první nápoj pro zrychlený nástup erekce v Česku – Proerecta SHOT.

Proerecta SHOT

 

Vyřešte své psychické problémy

A v neposlední řadě se můžete zaměřit na svou psychickou pohodu. Ta by měla po všech výše zmíněných krocích nastoupit zcela sama.

Pokud tomu tak není a stále vás trápí psychické problémy, výčitky svědomí nebo nízké sebevědomí, můžete oslovit buď psychologa, anebo sexuologa. Ti už vám s vaší psychikou pomohou.

 

SLOVO AUTORKY:

Natálie Markovská

Rozhodně nemusíte mít strach, že byste byl ztracený případ. Naopak. Řešení je ve vašem případě jednodušší, než si myslíte.

Stačí se pořádně vyspat, dokázat uspokojit svou partnerku i jinak než jen koitálně, případně podpořit svou erekci pomocí speciálních přípravků a zaměřit se také na svou psychiku.

Uvidíte, že brzy budete mít erekci opět pevnou jako skála.

Pokud máte jakýkoliv intimní problém, neváhejte nám anonymně napsat do poradny. 

Posnažíme se vám ihned poradit tak, abyste se svého trápení rychle zbavil. 

Poradna je zcela anonymní a bezplatná. 

 

 

PŘEDEŠLÝ DOTAZ DO PORADNY: 

Mohu mít oslabenou erekci po dávnějším úrazu pánve?

slabá erekce po úrazu pánve

 

Leave a Reply