Zahuštění mužských vlasů: Věřte zdravé životosprávě, lékaři nebo estetické klinice. Co dělat?

Zahuštění vlasů si přejí muži, kterým vlasy slábnou, vypadávají, tvoří nehezké prázdné fleky na hlavě a pomalu plešatí. Vlasy padají kvůli genetice, ale často také kvůli nesprávné a nešetrné péči o vlasy, nevhodné kosmetice či nedostatku živin ze stravy.

Vysvětlíme, proč mužům vlasy řídnou, ztenčují se a vypadávají. Následně poradíme šikovné a nenáročné způsoby, jak mužské vlasy přirozeně zahustit, aby byly krásné, reprezentativní, zdravé a přinesly radost vám i vaší přítelkyni.

PAMATUJTE: Ženy podvědomě vnímají hustotu, kvalitu a vzhed vašich vlasů. Muž, který má hezké, zdravé a čisté vlasy působí na ženu zdravě, pěstovaně a plný síly. Nechceme vylekat žádné muže s řidšími vlasy, ale přirozené pudy nelze obelhat.

Muži s dobrými vlasy a účesem mají lepší šanci vyvolat zájem žen a o to rychleji si najít partnerku. Posnažte se mít své vlasy vždy krásné, čisté a upravené. Jak vlasy bezpečně zahustit vám poradíme v článku.

zahuštění vlasů

 

Jak mít hustější vlasy?

Pro husté a zdravé vlasy zapojte ideálně všechny nebo aspoň většinu doporučených rad. Hustějších vlasů si všimnete po několika týdnech až měsících.

Záleží hlavně na příčině, kvůli které vlasy ztrácejí tloušťku a vypadávají rychleji. Pokud důvody neznáte, doporučujeme zajít za kožním lékařem (dermatolog). Dobré rady vám dá i zkušený kadeřník, ale ten nemusí přesně znát vaši příčinu a může se snažit doporučit vám výrobky, které ve skutečnosti nepotřebujete a s hustotou vám nepomohou. Spolehněte se vždy na dermatologa, a tedy kožního lékaře, ke kterému vás předepíše i praktický lékař.

Vypadávání vlasů a plešatění trápí mnohé muže. Některým ale pleš nevadí a nemají s ní větší problém. Pokud si chcete udržet husté vlasy co nejdéle, právě je vhodná doba začít o ně správně pečovat.

 

Jednoduché zahuštění vlasů pomocí změny péče

Změny můžete zařadit již dnes. Nejsou náročné a nemusíte kvůli nim k lékaři ani nakupovat žádné nové výrobky.

Změny zároveň povedou ke zdravějším návykům, takže kromě vlasů a pokožky hlavy prospějete celému organismu.

 

Šetrné mytí vlasů, které je neoslabuje

Chápeme, že chcete mít vlasy čisté, ale příliš časté mytí a vysoušení je oslabuje. Zároveň vlasy nemusíte mýt během každého sprchování.

Používejte šampon, který vás nedráždí, pokožka hlavy kvůli němu nevysychá, nerudne a nesvědí vás. Možná budete muset hledat, zkoušet a správný šampon si najít až po několika pokusech. Hledejte šampony s obsahem zinku a selenu, takže čtěte i etikety. V drogerii se zeptejte prodavačky.

Nepoužívejte kondicionéry ani šampony s vlastnostmi kondicionéru. Vlasům sice mohou dodat objem, ale obsažené látky vlasy poškozují a oslabují je. Kvůli tomu mohou být tenčí než původně a začít vypadávat předčasně.

Vlasy myjte pouze šamponem a buďte jemný. Šampon vmasírujte konečky prstů jemně do pokožky hlavy a nechte dvě minutky působit. Vlasy opláchněte vlažnou a ne příliš horkou vodou.

Ideální je vlasy šetrně osušit ručníkem a nechat vyschnout při pokojové teplotě. Fénování na vysoké teplotě vlasy poškozuje, kvůli němu křehnou a mohu se lámat. Zároveň horký vzduch vysušuje pokožku a tvoří lupy.

 

Šetrná úprava vlasů, která je nezničí

Vlasům škodí odbarvování nebo příliš časté barvení i různé žehličky vlasů a další zařízení, které je příliš ohřívají, vysušují, lámou nebo trhají. Vysušené a ztenčené vlasy rychleji vypadnou a jejich řídnutí se zrychluje.

Zkušený kadeřník vám poradí, jak tyto procedury nahradit šetrněji tak, aby vlasům tolik neškodily. Zároveň si možná i sám uvědomíte, že takové úpravy ani nepotřebujete a necháte vlasy růst přirozeně. To je pro ně zároveň nejbezpečnější.

 

Změna účesů a tvarování vlasů, aby vlasy vypadaly hustější

  • vlasy nesmíte divoce česat, aby se nelámaly a pokožky hlavy nepoškozovala.
  • vlasy hřebenem ani jinak netahejte
  • používejte hřeben se širokými mezerami
  • pokud potřebujete fénovat, nemějte fén na nejvyšší teplotě a vlasy nefénujte příliš dlouho
  • tužidla, pomády, gely ani laky raději nepoužívejte. Obsahují škodlivé a agresivní látky a vlasy zahustí pouze opticky a ne skutečně.
  • kadeřníka se zeptejte na střih, s kterým by vlasy vypadaly hustější a nechte si klidně narůst delší, pokud je to vhodné
  • zároveň nemějte účesy ve stylu pevně stažených copánků a culíků, protože vlasy namáhají  a urychlují vypadávání

Vlasy jsou křehké, lehce se poškodí a to i pokud jste je měl v mladosti pevné a nijak zvlášť jste se o ně nestaral. Mnohé chyby z mladosti se na nich projeví až ve středním či pokročilém věku. Ideální čas začít se o ně starat šetrněji je právě dnes.

 

Úprava životosprávy pro hustější vlasy

Kvalita, pevnost a hustota vlasů zrcadlí náš celkový zdravotní stav. Když jsme nemocní nebo nežijeme zdravě, tyto hrozby se projeví i na vlasech. Problém s padáním vlasů tak může ukazovat i na problém jinde v těle nebo v tom, jak se k tělu chováme.

Snažte se žít zdravě po celý život a získáte tak nejvyšší jistotu, že vám vlasy porostou spolehlivě až do důchodového věku.

 

Jezte zdravě a vydatně pro růst a hustotu vlasů

Je logické, že když nám bez dostatečné stravy řídnou kosti, ubývají svaly nebo se netvoří dostatek spermií, nemohou růst ani vlasy. Strava kromě hustoty ovlivňuje také celkovou kondici a vzhled.

Pro hustotu vlasů jsou důležité bílkoviny, železo, zinek, selen, biotin (vitamín B7). Jezte pestře, čerstvě a vydatně a snažte se suroviny co nejvíce střídat, aby nehrozil nedostatek žádných látek.

Dokonce i různé diety a stravovací plány, které zakazují některé potraviny, mohou vést k vypadávání vlasů. Proto se o žádné drastické diety ani půsty nepokoušejte, respektive je nedržte bez doporučení a dohledu lékaře.

zdroje bílkovin: zdroje zinku: zdroje železa:
maso a ryby maso a ryby maso, zejména vnitřnosti
luštěniny luštěniny, ořechy sušené ovoce
semínka a ořechy mléčné výrobky listová zelenina
zelenina celozrnné výrobky luštěniny a ořechy

Tabulka zdrojů živin potřebných pro vlasy je pouze vzorová. Jezte maso, ale střídejte ho se zeleninou, jezte také ovoce, luštěniny ořechy, semínka, mléčné výrobky, pijte hodně vody a nedržte drastické diety, které zakazují některé zdravé potraviny.

 

Doplňky stravy pro hustější vlasy

Ve stravě mohou důležité látky scházet nebo jich není dostatek, pokud postižený některé potraviny nejí. V takovém případě doporučujeme konzumovat doplňky se zinkem, selenem, železem a bílkoviny. Informujte se v lékárně.

Rozumné je spolehnout se na podpůrný prostředek pro podporu růstu vlasů.

Z redakční zkušenosti doporučujeme české sérum Korax pro podporu růstu nových vlasových váčků a obnovu původní barvy vlasů i vousů.

Korax proti šedivění vlasů a vousů

 

Odnaučte se kouřit

Kouření škodí zdravotnímu stavu celkově, zhoršuje stav pleti a vlasů taktéž. Kouření zhoršuje řídnutí a vypadávání vlasů. Hlavním vlivem je poškození vlasových folikulů na úrovni DNA. Toto poškození vlasový váček zanítí, způsobí jizvu a vede ke zhoršení kvality, kvůli kterému vlasy padají a řídnou.

S odvykáním vám může kromě pevné vůle pomoct i praktický lékař, takže se u něj informujte.

Pokud nekouříte, nikdy nezačínejte, pokud kouříte, množství rapidně snižte nebo nekuřte vůbec. Škodlivé jsou i moderní náhrady tabáku a cigaret. I u nich do těla vpravujeme škodlivé látky. Sice ne v míře jako u cigaret, ale dlouhodobě mají podobně škodlivý vliv.

NAUČTE SE: Jak se rychle odnaučit od kouření a znovu nezačít?

 

Vlasy chraňte před počasím

Hustotě a kvalitě vlasů škodí silné sluneční světlo (UV záření), suchý vzduch a mráz. Pokud již vlasy padají a jsou řídké, vlivy počasí jejich slábnutí urychlují.

Během silného slunce, mrazů nebo větru chraňte vlasy a tím i pokožku hlavy čepicí, kloboukem, kulichem či jinou vhodnou pokrývkou hlavy. Pokožku hlavy lze natřít opalovacím krémem, pokud jsou vlasy kratší a nevadí vám mastnota.

Pokud plavete v bazénech na plovárnách a koupalištích, vlasy ohrožuje také voda ošetřená chlórem. Vlasy proto šetrně myjte po každém koupání, a pokud plavete pravidelně, kupte si plaveckou čepici. Nenasazujte ji moc natěsno, aby při sundávání nevytrhla tenké vlasy.

 

Vyhýbejte se stresu

Stres, zvlášť pokud působí dlouhodobě, poškozuje celkové zdraví. Jako muži si negativa stresu všimneme na zhoršené erekci, slabém zájmu o sex, zhoršené plodnosti a snížené hladině testosteronu.

Vlasy jsou citlivé na hladinu stresu, který může vést až k tzv. telogen effluvium, což je stresem vyvolané obvykle dočasné, ale nadměrné padání vlasů. Pokud vlasy řídnou trvale, určitě zajděte za lékařem, který odhalí, zda vlasy slábnou kvůli stresu a psychickým příčinám.

 

Lékařské a profesionální metody zahuštění vlasů

Tyto metody vám doporučí lékař (kožní lékař – dermatolog) nebo zkušený kadeřník s léty praxe. Odborníci zjistí příčinu řídnutí nebo vypadávání vlasů a pomohou vám zaměřit se na ni co nejrychleji.

 

Léky proti vypadávání a řídnutí vlasů

Lékař doporučí nejvhodnější kosmetiku pro váš typ vlasů podle příčiny problémů. Pokud je příčinou nemoc, lékař předepíše lék, případně i doplňky stravy s obsahem látek, které chybí v jídelníčku a prospívají hustotě vlasů.

Pozor: Konkrétní léky záměrně nejmenujeme. Pouze lékař bude po prohlídce vědět, který lék je pro vás vhodný a bezpečný.

Upozorňujeme, že léky na předpis nelze nakupovat bez něj načerno po internetu, přes bazary nebo si je vyměňovat s kamarády. I lék užitý bez předpisu může vlasům uškodit a ještě více zhoršit hustotu.

Pokud vám lék doporučí kadeřník, pro jistotu lék neužívejte a zeptejte se na bezpečnost a vhodnost užívání raději lékaře, abyste vlasům ještě neuškodil.

ČESKÝ VÝROBEK PRO HUSTĚJŠÍ VLASY:

Sérum Korax podporuje vznik vlasových váčků, ze kterých vyrostou nové vlasy a tak přirozeně zahustí celý účes.

Hustějších vlasů a vousů si všimnete již po prvním měsíci užívání. Zároveň se vrátí přirozená barva a sérum působí i proti šedivění a předčasnému stárnutí.

Korax proti šedivění vlasů a vousů

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech potvrzených účincích na vlasy a vousy přímo na e-shopu. Objednaný Korax dostanete diskrétně do 2 pracovních dnů. Ihned můžete začít vlasy zahušťovat a navrátit jim maximum původní barvy.

 

Transplantace vlasů

Transplantace vlasů znamená jejich přesunutí z více ochlupené části těla nebo hlavy na místa, kde je vlasů málo a jsou řídké. Na hlavě jsou silnější a početnější vlasy typicky na temeni, takže se z něj získávají často.

Na Googlu nebo Seznamu hledejte výraz „transplantace vlasů a vaše město„. Klinik poskytujících tento a další zákroky je v Česku poměrně hodně, takže si určitě najdete nějakou v blízkosti bydliště.

Připravte se ale na vyšší ceník, protože jde o estetický zákrok. Řídnoucí vlasy neohrožují ani život ani zdraví, proto se zákrok může vyšplhat na desítky až stovky tisíc korun, často dokonce opakovaně. Pojišťovna tyto zákroky nehradí. Pokud trpíte delší dobu plešatostí, zákrok nemusí mít dokonce žádný efekt. Určitě si zavolejte přímo odborníkům z vybrané kliniky.

Transplantace se někdy musí opakovat, než vlasy dosáhnou požadované tloušťky a hustoty.

 

Plazmaterapie – léčba vypadávání vlasů vlastní krevní plazmou

Metoda spočívá v odběru vlastní krve, ze které se oddělí krevní plazma od červených krvinek. Plazma se pak vstřikuje do pokožky hlavy. Hlavní úkol mají právě cenné krevní deštičky.

Metoda se využívá k různým jiným cílům. Využití pro podporu růstu a hustoty vlasů je poměrně nové. Procedura ale v Česku není neznámá a na internetu najdete desítky klinik, kde se lze na zákrok objednat. Cenově se pohybuje v jednotkách až desítkách tisíc korun.

Zákazník absolvuje přibližně 3 až 4 sezení a po několika měsících je nutno absolvovat je znovu. I zde jde o estetický zákrok, na který zdravotní pojišťovna nepřispívá.

 

Optické zahuštění: Tetování (mikropigmentace) vlasů

Zjednodušeně jde o vytetování vlasů, takže metoda vlasy nezahustí skutečně, ale pouze opticky. V Česku je tetování vlasů oblíbené hlavně u mužů, kterým nějaké vlasy zůstaly, ale právě díky vytetované „vrstvě“ působí hustěji a bez mezer. Tetování vyplňuje právě mezery, kvůli kterým je jinak vidět, že vlasy řídnou.

Tetování vlasů stojí jako kosmetický zákrok kolem desítek tisíc korun a pacient si hradí zákrok sám.

 

Zdravotní příčiny řídnutí a vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání a řídnutí vlasů je u mužů běžné. Věkem vlasy padají rychleji a výrazněji. Vlasy běžně padají i mladším mužům, u kterých je kromě dědičnosti na vině hormonální nerovnováha. Ne vždy je možné zahustit je a i zmíněné možnosti mají omezený účinek.

Podrobně jsme příčiny vypadávání a rady, jak vypadávání zpomalit sepsali v článku Vypadávání vlasů vás potrápí doživotně. Jak padání zpomalit, zamaskovat pleš a udělat vlasy hustější?

vypadávání vlasů

dědičnost vlasy je náročné přirozeně zahustit
dlouhodobý stres, strach, šok a psychická nepohoda (způsobí telogen effluvium) vyvolává hormonální nerovnováhu a vlasy oslabuje
alopecia areata autoimunitní porucha způsobující zánětlivé onemocnění vlasových folikulů
psoriáza zánětlivé onemocnění
některé léky na předpis a léčebné metody předepsané léky užívejte dle doporučení a vypadávání vlasů nahlaste předepisujícímu lékaři
hormony a hormonální léčba léčbu svévolně nepřerušujte a požádejte o změnu léčiva nebo dávkování
infekce pokožky hlavy vyvolává zánět, poškozuje vlasové váčky a škodí vlasům
onemocnění COVID-19 někteří lidé, kteří nemoc překonali, hlásili i vypadávání vlasů
náhlá ztráta váhy a nedostatek živin kvůli nemoci nebo rizikové dietě

Tabulka častých příčin vypadávání a řídnutí mužských vlasů.

Zahuštění vlasů: Často kladené otázky

Co znamená mít husté vlasy?
Husté vlasy jsou takové, kterých vyrůstá velký počet na plochu pokožky hlavy (cm nebo mm čtverečný).
Jak mít hustější vlasy jako muž?
Zajděte za dermatologem, zvolte vhodný účes, nebojte se vlasy přibarvit šetrnou barvou, používejte kosmetiku pro zahuštění vlasů, mějte vydatný, ale zdravý jídelníček, myjte vlasy šetrně ne příliš často, používejte sérum Korax pro zahuštění a podporu růstu vlasů.
Jsou husté vlasy zdravější?
Ano, lze to tvrdit. Husté vlasy padají pomaleji a jsou odolnější vůči poškození nebo agresivní kosmetice
Jak vlasy zahustím přirozeně?
Nepoužívejte kosmetiku se sulfáty ani suché šampony, masírujte pokožku hlavy, nepoužívejte příliš horkou vodu, vlasy fénujte na nižších teplotách, dávejte si pozor na stres a sníženou imunitu, nedržte drastické diety, mějte ve stravě dostatek bílkovin, zinku, selenu, železa a vitamínu C.
Které potraviny jíst pro zahuštění vlasů?
Vejce, mastné ryby, bobulovité ovoce, listovou zeleninu, ořechy, semínka.
Které látky podporují hustotu vlasů?
Vitamíny B, C a D, železo, zinek, selen a bílkoviny.
Který olej je nejlepší pro zahuštění vlasů?
Pro husté vlasy jsou výborné rostlinné oleje, ideálně kokosový, olivový, arganový, mandlový, ricinový, rozmárýnový nebo z čajovníku.
Mohou se tenké vlasy znovu zahustit?
Bohužel ne. Pokud máte jemné a tenké vlasy od narození, nelze je více zahušťovat.
Pomůže na hustotu vlasů sport a pohyb?
Ano. Pravidelné cvičení udržuje zdraví celého těla. Pomáhá lépe prokrvit organismus včetně pokožky hlavy, do které tak proudí více kyslíku a potřebných živin.
Proč mám tak tenké vlasy?
Kromě genetiky jsou vlasy tenké kvůli špatné životosprávě, nezdravé a nedostatečné stravě, nedostatku hormonů a minerálů, nesprávné a škodlivé kosmetice, poruchám imunity a přílišnému stresu.

Korax proti šedivění vlasů a vousů

Hustější vlasy již po měsíci. Klikněte na banner a čtěte o všech účincích českého séra Korax. Podpoří růst a hustotu vlasů a šedivým vrátí původní barvu.

 

Co jsme o zahuštění řídkých vlasů zjistili?

  • Vlasy řídnou a vypadávají kvůli věku, ale problémy nastoupí rychleji kvůli nemocem i nesprávné životosprávě.
  • Metody přirozeného a bezpečného zahuštění vlasů existují. Ve většině případů nemusíte ani nakupovat žádné speciální výrobky.
  • V první řadě se snažte žít co nejzdravěji bez zlozvyků, s dobrou a vyváženou stravou a ideálně se nestresovat a být v duševní pohodě.
  • O vlasy pečujte jemně, šetrně a nepoužívejte škodlivou chemii. Kupte si hezkou čepici nebo klobouk, aby vlasy nepoškodilo ani počasí.
  • Léky pro podporu růstu vlasů si nechte vždy předepsat lékařem. Pouze on ví, zda jsou pro vás vhodné a bezpečné.
  • Doplňky stravy vám může doporučit i lékárník nebo kadeřnice. Redakčně doporučujeme české sérum Korax pro zahuštění vlasů a návrat původní barvy do jednoho měsíce.
  • Pokud tyto přirozené metody selžou, najděte si kliniku estetické chirurgie, kde vám vlasy transplantují, nastřelí, vytetují nebo doporučí další vhodné metody zahuštění vlasů.
  • Určitě se smiřte i s tím, že vlasy nezůstanou husté, krásné a beze změn až do důchodového věku. Mají své limity a jednou začnou řídnout a vypadávat zcela přirozeně. Naučte se stárnout s důstojností a nechte věcem přirozený průběh. Je to normální součást mužského stárnutí.

DÁLE ČTĚTE: Šedivění vlasů a vousů: Jak uchránit své husté kadeře a mužnou bradu před ztrátou barev?

šedivění vlasů a vousů

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply