Jak se penis změní věkem? Zbledne, erekce zeslábne a varlata klesnou proklatě nízko

Stejně tak jako se vyvíjíme my, se vyvíjí i naše pohlavní orgány. Co se však děje v průběhu let s penisem?

Změny týkající se délky, barvy i funkcí jsou velmi individuální záležitostí. 

změny penisu kvůli věku

 

Muži jsou ovládáni hlavně androgeny a testosteronem. Zejména v pubertě se dějí četné změny. Rostou varlata, šourek, penis i ochlupení.

Testosteron dosahuje vrcholu v raných dvaceti letech, pak tento hormon klesá asi o 10 % každých deset let. Můžete přímo sledovat, jak se tělo mění.

 

Po pětačtyřicítce vypadá penis menší kvůli přibírání tuku

Obvykle kolem pětačtyřicátého roku se partnerovo pubické ochlupení ztenčuje, řídne a začíná šedivět.

Penis se nezdá být stejně velký jako dřív – za to ale může více tuku v oblasti břicha. Pokud máte komplexy z velikosti svého údu, zdá se vám menší oproti ostatním, protože se na něj díváte seshora.

Někteří muži cítí výrazný rozdíl mezi mládím a stářím. Podle Irwina Goldsteina, ředitele oddělení sexuální medicíny v nemocnici Alvarado v San Diegu, se může penis mezi 30 do 60 až 70 let života zkrátit až o 2,54 cm.

TIP PRO ZRALÉ MUŽE: 

Abyste si udržel dostatečné prokrvení penisu a tím i pevnou erekci, doporučujeme českou Proerectu LONG pro dlouhodobou podporu erekce.

Proerecta Long

 

Penis mění barvu

Podle Alfreda Kinseyho má 70 % mužů v produktivním věku penis dlouhý mezi 14 až 16,5 cm, nejvíce častá je pak délka 15,5 cm. Změna délky však není to jediné, co stárnutí přináší. 

Penis bývá v mládí růžový až nafialovělý, což má na svědomí skvělé prokrvení. S věkem krevní zásobení už nefunguje tak skvěle jako dříve, a proto se růžové zbarvení vytrácí.

Rovněž mít pevnou erekci je těžší. Je třeba počítat s tím, že než se penis ztopoří, chvíli to potrvá a je možné, že budete muset častěji přistupovat k přímému dráždění penisu – z čehož můžete mít křeč v ruce.

 

Pořiďte si push-up trenky

Přestože nervy v údu stárnou, schopnost provozovat sex, stejně jako chuť na něj jsou zachovány. Mohou se však objevit problémy se vzrušením se, ale i dosažením orgasmu.

Mimo jiné se snižuje i produkce spermií, ubývá svalová hmota a varlata začínají poklesávat.

Šourek je lemovaný hladkým svalem, který se stahuje a uvolňuje – například podle teploty. Ovšem i tento sval časem přestane sloužit, tedy začne vám klesat dolů.

Můžete ale vyzkoušet push-up slipy a trenky. Není tedy radno vysmívat se dámám, kterým podklesávají prsa – mužů a jejich varlat se gravitace týká úplně stejně.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Rázové zvukové vlny pomohou léčit poruchy erekce.

rázová vlna na poruchy erekce

 

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

 

Leave a Reply