Rázové zvukové vlny pomohou léčit poruchy erekce

Před deseti lety se vůbec poprvé začalo mluvit se o možnosti fyzikální léčby poruch erekce. Rázové impulzy zvukových vln o nízké intenzitě mají schopnost povzbudit obnovu cév v penisu a také zlepšit zásobení krve do topořivých těles.

To vše navíc bezbolestně. Přestože byla účinnost již dokázána na jednotlivcích, chyběly dosud studie, které by sledovaly významný vzorek mužů.

Nyní vědci z Neapole říkají, že účinnost metody prokázali i u dysfunkčních mužů s cukrovkou.

rázová vlna na poruchy erekce

 

Neinvazivní léčba dysfunkce rázovou vlnou

Tato metoda má výhodu v tom, že je neinvazivní. Penis zůstává nedotčen, pulzní zvukové vlny do něj vystřelují z kovového aplikátoru, který se přikládá ke kůži. Muž tedy necítí žádnou bolest a anestezie není třeba.

Italští vědci z Neapole zkoušeli šokové vlny dvakrát týdně po dobu tří týdnů u mužů s cukrovkou 2. typu. Toto onemocnění výrazně zvyšuje riziko poruchy erekce, jelikož zvýšená hladina glukózy v krvi má neblahý účinek na cévy. V případě neapolského experimentu fyzikální léčba výrazně zvýšila účinnost léku tadalafil na poruchu erekce.

„Aplikace rázových zvukových vln výrazně podpořila účinek tadalafilu. U pacientů, kteří podstoupili fyzikální léčbu spolu s užíváním léků, došlo k rychlejšímu zlepšení ztopoření než u pacientů, kteří užívali pouze tadalafil,“ říkají autoři z neapolské univerzity.

 

Trápení se kvůli malému penisu

Řada mužů trpí tzv. penilní dysmorfofobickou poruchou – jinými slovy mají sice normální penis průměrné velikosti a tvaru, ale kvůli sledování pornografických snímků, se domnívají, že je jejich penis příliš malý.

Muž trpící touto poruchou si proto neustále prohlíží a přeměřuje své přirození. Také používá četné pomůcky na zvětšení údu, včetně vakuové pumpy, nebo uvažuje o zvětšení penisu pomocí plastické operace.

Přestože tato porucha není oficiálně v seznamu diagnostikovaných chorob, američtí sexuolové a psychiatři ji považují za stále častější problém, jež trápí muže, kteří se na svůj penis příliš fixují právě kvůli pornu.

 

Jak poznám, že mám syndrom?

„Muži, kteří trpí penilní dysmorfofobickou poruchou si mohou obsedantně měřit penis stále dokola, vyhýbají se randění, praktikují domácí metody zvětšení penisu, které najdou na internetu, nebo dokonce vyhledávají chirurgy slibující zvětšení orgánu,“ řekl doktor Stephen Snyder v rozhovoru pro deník Huffington Post.

 

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Sex je velmi prospěšný pro seniory, dokonce zlepšuje paměť a oddaluje nástup demence.

sex prospěšný pro seniory

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply