Poradna: Dovedu ženu uspokojit, až budu starší?

OTÁZKA:

Mám o 15 let mladší ženu. Dobře o sebe pečujeme a vždy jsme vedli aktivní sexuální život.

Dnes je mi něco málo přes 60 a začínám mít obavy, že mi začne klesat libido a že ženu nedovedu dobře uspokojit. Dělám si starosti zbytečně?

Dovedu ženu uspokojit až budu starší?

 

ODPOVĚĎ: 

Domnívám se, že si libido pletete se sexuální funkcí. Je to běžný omyl. Libido je vaše chuť a zájem o sex. Sexuální funkce je schopnost dosáhnout a udržet dostatečnou erekci. Pokud zůstanete i nadále aktivní a v dobrém zdravotním stavu, manželka vás bude pořád sexuálně přitahovat, vaše libido by nemělo klesat.

Naopak sexuální funkce, a tedy síla erekce, se může snižovat. Po 40. roce života si totiž mnozí muži všimnou, že erekce není tak pevná, jako ještě nedávno. Problém je velice častý až běžný a riziko dále stoupá věkem. Studie stárnutí mužů změřila, že zhruba 50 % kontrolovaných mužů po 50. roce života trpělo některým stupněm erektilní dysfunkce. Do 70ti let se počet zvýšil až na 70 %.

Jelikož vás vaše žena očividně pořád sexuálně přitahuje, nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat, je udržet si aktivní sexuální život a udržovat se v dobrém zdravotním stavu.

Výzkum Stacy Tessler Lindau z University of Chicago se zabýval vztahem mezi zdravotním stavem, stárnutím a sexuální aktivitou. Zjistil, že muži ve věku kolem 55ti let ve velmi dobrém až výborném zdravotním stavu získali o 5 až 7 let sexuálně aktivního života navíc oproti těm, kteří měli zdravotní stav zhoršený kvůli různým příčinám.

Stojí za to zmínit, že ve vztahu nestárnete pouze vy jako muž. Stárne také partnerka. Po čase se dostane do menopauzy, a tehdy si můžete všimnout, že její zájem o sex (a tedy libido) začíná slábnout. V tomto období může dokonce vaše chuť na sex převýšit tu její.

Výzkum doložil, že u starších mužů je celkově vyšší pravděpodobnost, že budou sexuálně aktivní, než starší ženy v jejich věku. Například u lidí mezi 75 až 85 lety bylo podle statistik 39 % sexuálně aktivních mužů a pouze 16,8 % žen(!). Až 75 % z těchto mužů uvedlo, že jsou se sexuálním životem spokojení.

Příštích 5 až 10 let pro vás bude výzvou. Jelikož jste ale otevřený řešením ještě před nástupem problémů, šance na kvalitní sexuální život máte vysoké. Možná zjistíte, že nakonec vy budete ten, kdo se musí ujmout vedení sexuálního vztahu. Ženy obecně častěji vyhledávají pomoc lékaře, bohužel to neplatí pro jejich sexuální dysfunkce.

Studie doložila, že ženy s lékaři mnohem méně řeší otázky týkající se sexu ve vztahu. Společně se proto méně stresujte, více spolu mluvte o svých choutkách a plánech do budoucna a hledejte společně řešení sexuálních potíží. Věřím, že se vám společně povede vést vydatný sexuální život až do stáří.

 

MÁTE TAKÉ INTIMNÍ DOTAZ?

Zeptejte se nás anonymně v intimní poradně. Klikněte na tlačítko a zanechte svůj dotaz.

 

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply