Proč muži pořád myslí jenom na sex? Jde jim vůbec i o něco jiného?

Proč muži pořád chtějí sex? Proč nad ním pořád přemýšlejí? Za celou redakci Erekce.cz si dovolím odpovědět, že sex je prostě skvělý a většina z nás mužů sex miluje.

Nepíši o asexuálních mužích. Přesné statistiky sice neexistují, ale těch je mnohem méně, než sexuálně zdatných a aktivních mužů. Zdravý muž má své zdravé sexuální myšlenky, fantazie i potřeby a udělá všechno pro to, aby je úspěšně naplnil, ideálně společně s někým.

proč muži pořád myslí na sex?

 

Proč muži pořád myslí na sex a neúnavně jej vyhledávají?

Je normální a zcela logické, že jsou noví partneři pod vlivem zamilovanosti mnohem vzrušenější a první měsíce či dokonce roky pomalu nevycházejí z ložnice.

Po čase ale může začít jedna strana začít zvolňovat a obvykle je to právě žena. Muž se tak nedobrovolně dostává do sexuální frustrace a není s frekvencí sexu spokojený.

Vztah začíná trpět, partneři se hádají a jsou nespokojení. Mnohé takové páry se museli rozejít nebo rozvést, protože jeden partner po sexuální stránce toho druhého nenaplňoval. Přítomná je často i nevěra, když si sexuchtivec hledá zábavu mimo svou ložnici.

Můj partner je doslova posedlý sexem. Je mu jedno, co se děje. I když mám menstruaci nebo jsem se právě vrátila z práce, chce to pořád. Už začínám být zoufalá,stěžuje si Jana, 27 let z Prahy

Sociální psycholog Roy Baumeister tvrdí, že lze vždy očekávat, ze muž bude mít silnější sexuální apetit než žena. Na základě studie sledující sexuální návyky dospěláků označuje muže za sexuálně více aktivnější.

Podle jeho slov naprostá většina mužů do 60 let myslí na sex aspoň jednou denně, obvykle mnohem častěji. U žen je to pouze každá čtvrtá. Jak muži a ženy stárnou, začínají méně sexuálně fantazírovat, ale muži pořád fantazírují až dvakrát častěji.

 

Proč jsou muži posedlí sexem?

Psychoterapeutka Esther Perel tvrdí, že muži se zdají sexem posedlejší díky tomu, že jej prožívají jinak než ženy. Ženy mají jiná očekávání a jejich touha je založená hlavně na emocích. Potřebují intimitu, pocit bezpečí a porozumění, lásku a pocit spojení.

Muži zdaleka nepotřebují tolik představivosti. Neznamená to, že by nebyli schopní milovat a prožívat emoce. Pouze roli sexu vnímají jinak.

  • Ženy si chtějí nejdříve povídat, poznávat se a oťukávat. Až potom jsou schopny pustit si k sobě muže blíže a až pak je podle nich vhodná chvíle na sex.
  • Pro muže je celým spojením muže a ženy ne emoce, ale právě sex. Sex je pro muže jazykem lásky a pomocí něj vyjadřují svou něžnou a zranitelnou stránku. Sex je jazykem mužské intimity.

MÝTUS: Jistě jste již slyšeli, co se o mužích často říká. Podle některých celý den jenom sedí a myslí na sex. Údajně si vzpomenou na sex každých 7 sekund, což je ale hloupost.

Hodina má 3600 sekund, a pokud je vydělíte 7, dostanete číslo 514. Skutečně ještě někdo pořád tvrdí, že každou hodinu si na sex vzpomene 514x? Nevěřte všemu, co vám někdo tvrdí. Ano, na sex myslíme a to uznávám, ale není to jediná věc, nad kterou přemýšlíme.

Existuje ale i několik vědeckých studií, které se tímto fenoménem zaobíraly. Vědci sledovali 283 studentů, kterým kázali myslet pouze na sex, jídlo a spánek. Účastníci měli stisknout tlačítko vždy, když na některou z těchto věcí pomysleli. Ve výsledku mysleli muži na sex průměrně 19x za den, ženy až desetkrát méně často.

Obecně tedy lze tvrdit, že muži na sex myslí asi 2x častěji než ženy. Zajímavé ale bylo i to, že muži mysleli častěji i na odpočinek a jídlo. Už chápete, proč jsme pokaždé tak nevrlí, když máme hlad, jsme unavení a nemůžeme si zasouložit? 🙂 Stojí za námi týmy vědců.

Jiná studie sledovala až 2000 sexuálně aktivních dospělých mužů. Snažila se zjistit, jak často o sexu mluví.

  • 65 % účastníků uvedlo, že jim je mluvení o sexu příjemné a vůbec se nestydí o něm s kýmkoliv mluvit,
  • 61 % z nich mluvilo o sexu se svou partnerkou či partnerem, 40 % s kamarády, 28 % s kolegy a 26 % se spolubydlícími nebo sousedy.

VIDEO (anglicky): Výsledek studie na Američanech, která hodnotila to, jak často a jak ochotně mluví o sexu

 

Proč muži tak rádi mluví o sexu?

Je naprosto logické, že muži se svými partnerkami o sexu mluví nejčastěji proto, aby dostali cenné rady a zhodnocení svých sexuálních schopností. Ano, zní to zcela jednoduše, ale věřte, že nejlepší způsob, jak si ověřit své schopnosti nebo zlepšit sex je zeptat se přímo té osoby, se kterou spíte.

Muži se také rádi chlubí svými „úlovky“ a velmi často přehánějí, aby před kamarády či jinými ženami vypadali lépe. O těch neuvěřitelných románcích neříkáme pouze jednomu člověku, ale v průměru až 4 různým lidem. A vůbec se nestydíme, když každému z nich řekneme něco jiného. Mužské přikrášlování skutečností je nám jaksi vlastní, takže pardon 🙂

Možná jste si o víkendu hezky užil, no a dnes už to ví váš nejlepší kamarád Eda, pochlubil jste se i bratrovi Adamovi a v pondělí ráno v práci jste své zážitky referoval ještě panu Láďovi z vrátnice. Stydět se určitě nemusíte, všichni muži se rádi pochlubí, pokud mají čím a komu.

Kdo se o vašich sexuálních zážitcích nedověděl jsou pravděpodobně vaši rodiče. Z průzkumu vyplývá, že intimní informace s otcem sdílí 20 % mužů a s matkou pouze 17 %. Že se rodičům chlubí až pětina mužů mě překvapilo. Já bych si svá tajemství rád nechal pro sebe a možná pro kluky večer v hospodě 😀 Inu, každý máme vlastní postupy. Nicmeně je sex zábava a pro mnohé z nás je zábavné diskutovat o něm. Sex již totiž dávno není tabu.

 

Je každý muž závislý na sexu?

Upozorňuji, že to, že myslíte na sex neznamená, že jste na sexu závislí. O posedlost by šlo, pokud by vám myšlenky na sex citelně zhoršovaly kvalitu života a nesoustředil byste se kvůli nim na důležité věci a povinnosti.

Závislost na sexu se řadí mezi stejně silné závisslosti, jako je závislost na alkoholu, tabáku, drogách či hazardních hrách. Je to psychická nemoc.

Je zajímavé, že závislým na sexu se může stát i člověk, který měl původně nízké sexuální libido. Z nějakého důvodu se jim libido zvýšilo, a kvůli tomu začali nadměrně sledovat porno, přehnaně masturbovat, provozovat prostituci, navštěvovat erotické salóny a striptýzy, odhalovat se na veřejnosti, hledat si známosti po internetu a dožadovat se sexu co nejčastěji.

Muž posedlý sexem obvykle:

MĚJTE PŘEHLED: Závislost na sexu u mužů a žen: Projevy, příznaky a metody léčby.

závislost na sexu

 

Příznaky toho, že je muž sexuálně frustrovaný

Pokud tento článek čtete jako žena, popřemýšlejte, zda nemůže být partner sexuálně frustrovaný. Spíte spolu pravidelně? Věnujete se různým novým sexuálním praktikám? Nebo se sex začal pomalu vytrácet ze vztahu? To je velmi úrodné prostředí pro vznik sexuální frustrace.

  • Komunikuje mnohem méně, než kdysi. Pro muže je sex prostředkem k fyzickému i emocionálnímu spojení. Když je sexu málo, ubývá také citového spojení a porozumění. Zamyslete se, zda neděláte něco, co může muži vysloveně vadit a ideálně se jej zeptejte přímo. Nic lepšího, než úpřimnost ve vztahu, ještě nikdo nevymyslel.
  • Začal se chovat divně. Pokud byl muž stabilní, snažlivý a pracovitý, dnes je možná jiný a změnil se. I to může být důsledkem frustrace. Kvůli nedostatku sexu pociťuje nedostatek spojení s vámi a kvůli tomu je nestabilní i jeho emocionální jádro.
  • Tráví mnohem více času koníčky nebo s kamarády. Frustrovaný muž si obvykle najde nějakou „záplatu“ za nedostatek sexu. Jeden začne chodit denně do posilovny, jiný běhá po horách a v Česku frustrovaní muži velmi často utíkají do hospod. Tímto vám dává najevo, že už je s vámi méně spojený a nepotřebuje být pořád ve vaší blízkosti.

Jak jste na tom se sexuálními myšlenkami vy, vážení čtenáři? Nebo máte takového partnera vy, vážené čtenářky?

Na vaše zkušenosti a rady se těšíme v komentářích pod článkem. Za každý jeden děkuje redakce Erekce.cz 🙂

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply