Jak se připravit na vyšetření a jak mluvit s lékařem o erektilní dysfunkci?

Když se problém s erekcí vyskytne občasně, nejde vždy o zásadní problém. Občasné problémy způsobuje obvykle stres, pití alkoholu, únava nebo vedlejší účinky různých léků.

Někteří muži ale zažívají problémy opakovaně, dlouhodobě a pravidelně. Zde již může jít o erektilní dysfunkci. Příčiny se mohou lišit, proto je nejlepší navštívit svého lékaře. Ten vás doporučí ke specialistovi.

Tento krátký článek vysvětluje, jak se připravit na vyšetření a jak s lékařem o erektilní dysfunkci mluvit.

jak mluvit s lékařem o erektilní dysfunkci?

 

Proč byste měl navštívit sexuologa nebo androloga?

Erektilní dysfunkci nemůžete vyléčit sám, pokud nejste lékař. Ve většině případů existují 3 hlavní důvody vzniku erektilní dysfunkce. Problém může být spojen se závažnými nemocemi, jako je cukrovka a vysoký krevní tlak. Může vzniknout po lékařských zákrocích, jako ozařování nebo operace prostaty.

Pokud lékař dokáže zjistit příčinu, její léčba vám může pomoct zbavit se erektilní dysfunkce. Dobrou zprávou je, že lékař vám může předepsat vhodné léky pro léčbu erektilní dysfunkce. Nikdo jiný, pouze lékař a to je také smyslem jeho návštěvy.

Kromě předepsání léků vám může doporučit i další alternativy léčby, jako jsou penilní implantáty, injekce, léčba testosteronem nebo čípky.

 

Jak se na návštěvu androloga nebo sexuologa připravit?

S lékařem se musíte nejdříve domluvit. Poté můžete vytvořit seznam informací, které mohou lékaře zajímat. Měl by zahrnovat základní popis vašich problémů a příznaků, seznam léků, které užíváte, a také seznam volně dostupných doplňků.

Dále pak uveďte důležité informace o sobě. Zásadní změny v životě, stresové podmínky, popis zaměstnání, počty vykouřených cigaret za den a míra vypitého alkoholu. Požádejte partnerku, ať seznam také doplní o informace, na které jste mohl zapomenout.

NESTYĎTE SE: Erekce u doktora: Je to trapas? Mám se jí hned nějak zbavovat?

erekce u doktora

 

Co se stane v ordinaci androloga nebo urologa?

Někdy se debaty o svých intimních problémech můžete obávat. To je ale zbytečné. Nejdříve se vás zeptá na vaši anamnézu. Potřebuje lépe porozumět stavu, příznakům a lékům, které užíváte. Na otázky odpovídejte čestně a podrobně a to i pokud se vám budou zdát hodně intimní. Potřebuje vás poznat detailně, aby zjistil, jak přesně bude léčit váš stav.

Bude se vás ptát i na pití alkoholu, kouření tabáku a užívání drog. Až shromáždí všechny podstatné informace, může se rozhodnout provést fyzické vyšetření. To zahrnuje nejčastěji vyšetření penisu a prostaty. Po odběru krve může lékař zkontrolovat zdravotní stav důkladněji a zjistit třeba problémy s játry, ledvinami nebo cukrovku.

Připravte se, že pokud navštívíte nejdříve svého praktického lékaře a ten vás doporučí ke specialistovi, oba dva na vás budou mít velice podobné otázky, takže buďte trpělivý. Budou se dotazovat, jak uspokojivý máte sex a co přesně se děje, když erekce selhává. Oba chtějí zjistit, co způsobuje erektilní dysfunkci.

DÁLE ČTĚTE: Seznam nejlepších českých urologických ambulancí.

urologie

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply