Seznam nejlepších českých urologických ambulancí

Najít pomoc intimního charakteru je někdy těžké a radami z internetu se nelze vždy úplně řídit. Pouze lékař – urolog vám dokáže přesně pomoct. Na našem blogu najdete spíše všeobecná doporučení, jak se zbavit nemocí a komplikací, případně tipy na prevenci.

Pokud se u vás ale rozvine nemoc, internet vám nepomůže. Je potřebné důkladné odborné vyšetření u urologa, který přesně zjistí, co se s vámi děje a předepíše léčbu.

Sepsal jsem proto seznam největších urologických ambulancí napříč celou Českou republikou. Nestyďte se a ihned se objednejte. Nezapomínejte ani na pravidelné preventivní prohlídky. 

urologie

 

Obsah článku

Seznam urologických ambulancí v České Republice

Hlavní město Praha

Urologická klinika s.r.o.

Popis:

Klinika se nachází v příjemném prostředí pražské vily. Vše je založeno na osobním a rodinném přístupu.

V současné době ordinace přijímá nové pacienty. Dokáže zajistit i složitější urologické výkony pomocí laparoskopie (prostatektomie, operace variokély a další).

Na pracovišti pracuje několik specialistů, kteří jsou připraveni léčit téměř jakýkoliv problém.

Více informací o ordinačních hodinách, pojišťovnách a úkonech.

 

Uroklinikum s.r.o.

Popis:

Vítěz soutěže ordinace roku 2017. Důvěra pacientů a jejich spokojenost jasně ukazuje, že toto pracoviště je dobrou volbou. Klinika přistupuje k pacientovi individuálně a nabízí špičkovou péči.

V zařízení je k dispozici nový ultrazvuk s velmi vysokým rozlišením, nebo přístroj na léčbu erektilní dysfunkce. Zařízení pracuje na bázi rázových vln a léčba je bezbolestná. Účinek vydrží 2 roky a za 4 aplikace zaplatí klient 10 000 Kč.

 

Urocentrum Praha s.r.o.

Popis:

Pracoviště nabízí klasické řešení urologických problémů a preventivní léčbu. Centrum je vybaveno zařízeními pro řešení akutních problémů a disponuje také lůžkovou částí pro dlouhodobější léčbu.

Pacient má možnost absolovovat standardní vyšetření typu uroflowmetrie, kalibrace močové trubice, cévkování, urodynamické vyšetření, biopsii prostaty a další.

Celkově jde o centrum s dlouholetou tradicí. Část zákroků je hrazena pojišťovnou, ale nadstandard hradí pacient sám.

 

Distribuovaná Klinika, s.r.o.

Popis:

Toto pracoviště spadá pod konsorcium lékařů, kteří se zaměřují na léčbu pacientů v celé škále lékařského oboru. V nabídce je komplexní urologická diagnostika a péče.

Typickým znakem jsou lékařští profesionálové v daném oboru, kteří nabízejí kromě kvalifikovaných rad také přesný popis řešení vašeho problému krok za krokem. Rovněž vyberou lék s nejmenším doplatkem.

Urosanté s.r.o.

Popis:

Dva lékaři, kteří založili vlastní firmu na komplexní urologické vyšetření a léčbu pacientů. Cílem kliniky je spokojenost a pohodlí. Přístup k léčbě je nový a založený na nejmodernějších vědeckých principech.

Pacient má možnost využít na místě WI-FI, přečíst si denní tisk či využít přísunu pitné pramenité vody.

Pro vytížené lidi existuje možnost kontaktu s lékařem 24 hodin denně a systém rychlého objednání. Snadná dostupnost a časová flexibilita činí z tohoto místa zajímavou volbu.

 

Středočeský kraj

Urologie Benešov – Afimed

Popis:

Urologická ambulance, která poskytuje své své služby od roku 1999. Samotné pracoviště se nachází ve vilové čtvrti Benešova s ideálním přístupem k autobusové i vlakové dopravě.

Samozřejmostí ordinace je individuální a diskrétní přístup. Lékař má vlastní místnost oddělenou od zdravotní sestry.

Pracoviště je vybaveno nejmodernější technologií a úzce spolupracuje s urologickou klinikou FNKV 3. lékařské fakulty a dalšími TOP institucemi.

Sympatická je možnost provedení operace osobně panem doktorem Fialou na urologické klinice FNKV.

Urocentrum Kladno s.r.o.

Popis:

Soukromé pracoviště založené na rodinné bázi poskytující komplexní péči v oboru urologie. Ordinace úzce spolupracuje s urologickým pracovištěm v kladenské nemocnici.

Zde je možnost absolvovat celé spektrum operačních úkonů s minimální dopadem na lidský organismus. Vybavení operačního sálu je na špičkové úrovni. Sál je k dispozici 24 hodin denně. Součástí je i špičková CT diagnostika a dospávací pokoj pro pacienty.

Urologická ambulance Mníšek pod Brdy

Popis:

Místní specialista s bohatou praxí. Začínal jako chirurg v příbramské nemocnici. Později stál u zrodu urologického oddělení, kde v současné době působí jako zástupce primáře.

MUDr. Franěk má také bohaté zkušenosti z pedagogické praxe v oblasti urologie, stejně jako z klinických studií, kterých se účastnil.

Od roku 2011 si otevřel vlastní zařízení v Mníšku pod Brdy.

 

Urologická ambulance Uro-care s.r.o.

Popis:

Ordinace v Říčanech je součástí pracoviště na Praze 7. Součástí ordinace je klasické vybavení ordinace ultrazvukem, který slouží k základní diagnostice.

Dále je k dispozici uroflowmetrie při poruchách močových cest a to včetně úniku moče. K dispozici je rovněž endoskopie.

Pracoviště se zaměřuje na urologické problémy malých chlapců a noční pomočování.

Privátní urologická praxe

Popis:

Soukromé urologické zařízení s tradicí od roku 1994. Je založeno na poskytování kompletní urologické péče.

Ambulance je vybavena ultrazvukem, endoskopií a měřením urodynamiky.

Součástí je také malý operační sál pro výkony menších rozměrů v lokální a krátkodobé celkové anestezii.

Složitější operační výkony jsou prováděny na pracovišti v Praze.

 

Plzeňský kraj

Urologie s.r.o.

Popis:

K návštěvě této ordinace není třeba doporučení od jiného lékaře. Ideální je přinést seznam užívaných léků, případně moč a zdravotní dokumentaci.

Ordinační hodiny jsou různé dle dne v týdnu a ve Středu je den určen na speciální vyšetření. V Úterý, Čtvrtek a Pátek lze přijít bez objednání. Pacienti jsou pak bráni dle pořadí příchodu.

 

Urocentrum Klatovy

Popis:

Komplexní ambulantní urologická péče. Jsou zde přítomni zkušení lékaři s dlouholetou praxí. Je zajištěna komplexní léčebná péče včetně operativních zákroků.

Na vyšetření není třeba objednání. To platí pouze v Pondělí a ve Středu. Nezbytné není ani doporučení praktického lékaře. Vhodné je přinést zdravotní dokumentaci. Pacienti jsou pak ošetření dle pořadí. Akutní případy mají vždy přednost.

Lékárna přímo v objektu poskytuje klientské slevy. Kousek od objektu je zastávka MHD a 5 parkovacích míst.

 

Research site s.r.o.

Popis:

Centrum založil MUDr.Klečka, který položil základní kámen chirurgiië Greenlight v Čechách. Kromě toho přednáší na odborných seminářích a 3.Lékařské fakultě v Praze.

Jeho centrum využívá nejmodernější technologie. Pacienti mají možnost komfortní analgezie pomocí inhalace Entonoxu. Dostupné je také Wi-Fi připojení pro pacienty.

Starostlivost, nejlepší technologie a profesionalita. To je Urocentrum Plzeň.

Jihočeský kraj

Urologické oddělení nemocnice České Budějovice

Popis:

Pracoviště se nachází v pavilonu Z v areálu nemocnice. Poskytuje komplexní urologickou i ambulantní léčbu. K dispozici má také lůžkovou část o kapacitě 46 lůžek. Pro operační zákroky jsou k dispozici 2 operační sály.

Specialisté zde zvládnou celou škálu operačních výkonů a to včetně řešení nádorových onemocnění. Veškeré postupy tíhnou k laparoskopickým a minimálně invazivním zákrokům.

Daleko je i léčba inkontinence, močových kamenů a funkčních poruch močových cest. Na sálech jsou stále častěji využívány laserové technologie.

Urologie MUDr. Senta Burianová

Popis:

Ordinaci doktorky Burianové najdete na poliklinice Jih v Českých Budějovicích. Dlouholetá praxe a zkušenosti činí z této ordinace další volbu v jihočeské metropoli.

Paní doktorka poskytuje komplexní poradenství a léčbu v oblasti urologie. Nevýhodou je, že nemá k dispozici všechny diagnostické přístroje přímo na místě a je třeba dojíždět do nemocnice.

Další nevýhodu jsou protichůdné názory na její metody. Jedni ji nadprůměrně chválí za skvělou léčbu a druzí jsou maximálně nespokojeni.

Pravděpodobně záleží na osobních sympatiích. Jistější volbou je návštěva urologického oddělení v nemocnici.

 

Urologická ordinace Pavel Hesoun

Popis:

Na pana doktora panují všeobecně velmi dobré názory. Kromě delší čekací doby si ho lidé chválí. Jeho přístup k pacientům je ohleduplný a profesionální.

Zároveň je i velmi zručný operatér. Pacient tak má dopředu čest s člověkem, který ho bude operovat.

Karlovarský kraj

Urologické oddělení – Karlovarská krajská nemocnice

Popis:

Urologie na tomto oddělení se zaměřuje zejména na diagnostiku, léčbu, prevenci a operace onemocnění močové soustavy u obou pohlaví.

Dále léčí kaménky v ledvinách a močových cestách. Vybavení umožňuje urologickou diagnostiku a léčbu.

Ta zahrnuje i velmi náročné operace typu náhrad střevních segmentů, plastiky, endoskopické zákroky a laparoskopie.

Pacienti mají možnost využít nadstandartní pokoj, nebo placený doprovod u dítěte nad 6 let věku.

Provoz ambulance je ve všední dny od 7 do 15:30. Provoz po této době a o víkendech je řízen sestrami.

 

Urocentrum Karlovy Vary

Popis:

Centrum je zaměřeno na klasickou léčbu močových cest a ledvin. Dále na léčení a vyšetření prostaty a inkontinence.

Mezi diagnostickými metodami zde lze nalézt standardní ultrazvuk, urodynamické měření a diagnostiku průtoku moči. Samozřejmostí jsou také laboratorní vyšetření.

Vzhledem ke karlovarskému kraji hovoří na pracovišti rusky, anglicky a německy.

 

Urologická ambulance v Sokolově

Popis:

Doktor Dvořák nabízí standardní diagnostiku a léčbu urologických potíží. Dále léčbu močových cest a pohlavního ústrojí.

Ordinuje každý všední den od 7:30 kromě Středy.

Na jeho odbornost kolují na internetu vesměs dobré názory a představuje tak dobrou alternativu k dvěma předchozím pracovištím v karlovarském kraji.

 

Ústecký kraj

Ústecké urocentrum

Popis:

Na toho specialistu jsou na internetu velmi pozitivní ohlasy. Lidé k němu chodí dlouhodobě. Někteří i dojíždějí z větších vzdáleností.

Celkově pana doktora popisují jako milého, zodpovědného člověka s profesionálním přístupem. Dobrá je i organizace ordinace, kdy vše probíhá rychle.

Odbornost lékaře si chválí i jeho studenti, které učil. Je vidět že cesta k tomuto odborníkovi se rozhodně vyplatí.

Liberecký kraj

Urologie JBC s.r.o.

Popis:

Toto soukromé zařízení poskytuje komplexní urologickou ambulantní a operační léčbu.

Vedoucí týmu je specialista s dlouholetou praxí v ambulantní i nemocniční péči. Přístup odborníků je zde nadstandardní a individuální.

Centrum je velmi dobře dostupné a k dispozici je také lékárna. Ordinační hodiny jsou každý všední den ve specifické časy.

 

Urologie Jilemnice s.r.o.

Popis:

Tato ordinace je specifická tím, že otevírá pouze v Pondělí a v Pátek, kdy je pan doktor přítomen.

Menší lokální ambulance, která je připravena řešit rozmanité urologické případy menšího rozsahu.

 

Urologie Liberec s.r.o.

Popis:

Ordinace zajišťuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči. Řeší také léčbu vrozených a vývojových anomálií, močové kameny, zbytněnou prostatu, inkontinenci i nádorová onemocnění.

Ordinace se nachází na zajímavém místě v blízkosti kláštera. Z tohoto místa vyzařuje zajímavá léčivá energie, která bez pochyby dopomáhá k úspěšné léčbě pacientů.

 

Královehradecký kraj

Urologické oddělení Dvůr Králové nad Labem, Městská nemocnice a.s.

  • Adresa: Vrchlického 1504, Dvůr Králové nad Labem
  • Hlavní specialista: MUDr. Petr Morávek

Popis:

Urologie Městské nemocnice je typickým pracovištěm, které je součástí nemocničního komplexu. Zajišťuje komplexní služby v oboru urologie včetně operačních zákroků.

Samotný doktor Morávek má mezi pacienty velmi pozitivní reference.  Dobrou pověst má i celá urologie ve Dvoře Králové.

 

Urologická ambulance MUDr. Lubomír Hejzlar

Popis:

Urologická ordinace a zároveň také andrologická poradna. To je pracoviště doktora Hejzlara.

Odborníci zde léčí problémové močení, onemocnění močových cest a ledvin a další.

Specialista má 25 letou praxi. Diagnózu provádí ultrazvukem, cystokopem a pomocí uroflowmetrie.

Ordinace řeší i problémy předčasné ejakulace, erektilní dysfunkcí, poruchy plodnosti a podobně.

 

MUDr. Jan Hiblbauer s.r.o.

Popis:

Toto centrum zdravotní péče URAN nabízí kromě urologických služeb i další. Celkově je zaměřeno na (ne)stárnoucí muže.

Středisko je pod garancí MUDr. Jana Hiblbauera staršího a pod vedením MUDr. Hiblbauera mladšího.

Samozřejmostí je komplexní diagnostika a návrh režimu dle individuálních potřeb zákazníka. Primárním cílem centra je zdravější a spokojenější život muže.

Vybavení je velmi moderní a vkusně zařízené. V Jíčíně nastavili správný směr, kterým se do budoucna ubírat.

 

Pardubický kraj

Urologická ambulance

Popis:

Urologická ambulance zajišťuje kompletní služby v oblasti urologie. Základem je ultrazvukové a urodynamické vyšetření.

Akutní a vážnější případy lze přijmout na lůžkové oddělení.

Pracoviště provádí i jednodušší endoskopické operace. Složitější případy řeší urologie Pardubické nemocnice.

Urologická ambulance, nemocnice Pardubice

Popis:

Urologické oddělení je situováno v moderní budově pardubické nemocnice. Pracoviště úzce spolupracuje s klinikou v Hradci Králové.

Pracoviště funguje nepřetržitě. Je vybaveno moderní rentgenologickou, endoskopickou, urodynamickou a sonografickou technologií. Tým chirurgů je připraven na celou řadu operačních zákroků z urologické oblasti.

Samozřejmostí je také diagnostika a léčba méně závažnějších případů na profesionální úrovni.

Kraj Vysočina

Urologická ambulance MUDr. Marek s.r.o.

  • Adresa: Vrchlického 2497/57, Jihlava
  • Hlavní specialista: MUDr. Ctibor Radek

Popis:

Pracoviště s celou řadou specialistů. V čele stojí MUDr. Ctibor Marek coby primář jihlavské urologie s 46 lety praxe. Následuje jej celá řada dalších specialistů a sester.

Pracoviště provádí při vstupu analýzu moče a krve. Ambulance vzhledem k vysokému počtu pacientů nefunguje na objednání. Doporučení od praktického lékaře je vhodné, ale nikoliv nutné.

Pracoviště také provádí testy na PSA a vasektomii.

ČTĚTE ROZHOVOR S ODBORNÍKEM: O bezskalpelové vasektomii, průběhu operace, výhodách a rizicích s MUDr. Josefem Stolzem, MBA z pražského UroKlinikum.

bezskalpelová vasektomie

 

IUVAMEN s.r.o.

Popis:

Soukromá urologická ordinace, situovaná v Kamenici nad Lipou. Funguje výhradně na objednání přes telefon v ordinačních hodinách. Fungují zde všechny pojišťovny.

Vybavení v ordinacích je standard. Tedy Uroflowmetrie, sonografie, a flexibilní cystoskop.

Bez objednání řeší ambulance pouze akutní stavy. Ordinační hodiny jsou rozděleny na Pondělí a Pátek v ordinaci v Kamenici a na Úterý a Středu na pracoviště v Pacově.

 

Urologická ambulance Nemocnice Pelhřimov

Popis:

Denní provoz ambulance je od 7:30 do 15:00. Dále je k dispozici 16 lůžek plus kapacita jednotky JIP.

Samozřejmost je komplexní diagnostika včetně ultrazvukového vyšetření močového měchýře, ledvin, prostaty, varlat a následná léčba nemocí urologického charakteru.  

Operace probíhají na moderně vybavených sálech s minimální invazí do těla. To je možné díky laparoskopické technologii.

Jihomoravský kraj

Lékařské centrum zdraví a estetické péče, s.r.o.

Popis:

Pracoviště je součástí lékařského centra. Ordinační hodiny jsou ve všechny všední dny kromě Čtvrtka.

Pracoviště řeší diagnózu a léčbu zvětšené prostaty. Dále zajišťuje prevenci nádorů prostaty a pečuje o pacienty s močovými kameny a inkontinencí.

Součástí ordinace je komplexní diagnostika a možnost provádět drobné chirurgické zákroky.

 

Urohelp

Popis:

Jde o nestátní zdravotnické zařízení, které poskytuje ambulantní urologické vyšetření a komplexní léčbu.

Pracoviště zajišťuje v případě potřeby hospitalizační péči ve fakultní nemocnici v Brně. Péče je hrazena ze zdravotního pojištění.

Ordinační hodiny jsou pak každý všední den do 14 hodiny.

 

UROMEDA

Popis:

Ambulance poskytuje zdravotní péči v oboru urologie. Zabývá se nemocemi močových cest, infekcemi, inkontinencí, onemocněním zevního genitálu a sexuálními problémy.

Je zde možné absolvovat operace menšího rozsahu. Tedy ty v lokální anestezii. Rozsáhlejší výkony jsou prováděny ve spolupráci s nemocnicí a lůžkovými odděleními.

K diagnostice má pracoviště k dispozici nejmodernější technologii. Tím pádem je diagnóza určena rychle a přesně.

 

Zlínský kraj

Urologická ambulance MUDr. Miroslav Štursa s.r.o.

Popis:

Urologická ambulance s tradicí od roku 2008. Cílem je poskytnout kvalitní služby lékařské péče v oblasti urologie pro všechny obyvatele kolem Rožnova a přilehlé oblasti.

Menší nevýhodou této ambulance je, že nemá smlouvy se všemi pojišťovnami.

Ve vedoucí pozici je MUDr. Miroslav Štursa s dlouholetou praxí a ochotou pomoci.  Na internetu má tento lékař velmi dobré reference.

 

Urologie Marek Heča

  • Adresa: J. E. Purkyně 365, Uherské Hradiště
  • Hlavní specialista: MUDr.Marek Heča

Popis:

Oddělení nemocnice, které je složené z lůžkového oddělení, urologické ambulance včetně urodynamické ambulance a operačního sálu.

Oddělení poskytuje komplexní diagnostiku a léčbu pacientů s onemocněním močového ústrojí a pohlavních orgánů. Jde zejména o onemocnění ledvin, močových cest, prostaty a mužských pohlavních orgánů.

K diagnóze je kromě klasických postupů k dispozici i spirální CT: Léčba pak následně probíhá pomocí medikace, nebo operativně.

 

UROAMB s.r.o.

Popis:

Toto pracoviště zajišťuje diagnostiku a léčbu v celém spektru urologie.

Ordinace je vybavena nejnovější technologií potřebnou pro komplexní lékařské vyšetření. Klienti dostanou kvalitní klasickou léčebně – preventivní péči v oboru urologie.

Služby zde hradí všechny pojišťovny (kromě sterilizace).

 

Olomoucký kraj

Uromedical Center s.r.o. Olomouc

Popis:

Ambulance poskytuje odbornou urologickou péči všem pacientům. K dispozici má přitom moderní vybavení a profesionální tým.

Pracoviště má široké zaměření a poskytuje péči nejen mužům, ale i ženám. Příjem pacientů v současné době stále probíhá.

Místní specialisté si dokáží poradit se zvětšenou prostatou, drobnými chirurgickými zákroky, erektilní dysfunkcí, infekcí močových cest, různými karcinomy, tumory a inkontinencí.

Ordinace funguje každý všední den dle ordinačních hodin.

 

Urocentrum Haná s.r.o.

Popis:

Pracoviště pana doktora Šimona v současnosti stále nabírá nové pacienty. Ordinuje se každý všední den.

Ordinace zvládá urologicko léčebnou péči v celé šíři. K diagnostice jsou k dispozici klasické nástroje, jakými jsou sonografie a další metody.

Pan doktor Šimon má mezi pacienty velmi dobré reference. Jeho přednosti jsou přesná diagnóza a přímočarý přístup k věci.

 

Moravskoslezský kraj

Urologické oddělení Opava – MUDr. Roman Staněk

Popis:

Urologické oddělení v Opavě patří k oddělením s největší tradicí na celé Moravě. Nachází se nyní v novém pavilonu.

Oddělení disponuje 25 lůžky a dále má jednu urodynamickou a jednou endoskopickou ambulancí.

Při operacích je kladen důraz na minimální invazivnost zákroků. To samé platí u endoskopie. Místo je známé svou skvělou technologií na močové kameny, která patří mezi nejlepší v ČR. Použita je technologie LASER, která je u nás poměrně unikátní.

Ambulance samozřejmě poskytuje také komplexní léčebně preventivní péči.

 

Urologická ambulance FN Ostrava

Popis:

Urologická klinika v Ostravě poskytuje široké spektrum vyšetřovacích a léčebných výkonů v oboru urologie a andrologie. Zařízení spolupracuje s ostatními pracovišti v ČR. Zejména při řešení složitějších případů.

Operace probíhají laparoskopicky s minimálním dopadem na tělo pacienta. Samozřejmostí je také komplexní diagnostika a léčba urologických nemocí.

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply