Jak používat vakuovou pumpu na penis? (návod pro vaše bezpečí)

Vakuová pumpa na penis je kromě skvělé erotické hračky také sexuální pomůckou pro muže se slabou erekcíerektilní dysfunkcí. Nelze ji sice označit jako léčbu ED, každopádně má pro pacienty mnohé výhody a často je jedinou možností, jak si muži s ED mohou užít uspokojivý sex.

Erektilní dysfunkce ztěžuje nebo zcela znemožňuje soulož, protože penis není dostatečně pevný pro vniknutí do vagíny. ED je běžná nemoc, riziko stoupá věkem, přidruženými nemocemi a nezdravým životním stylem. Postihuje cca. 5% mužů nad 40 let a cca. 15% mužů nad 70 let. Může se ale objevit kdykoliv během života kvůli špatným zdravotním stavům.

Vakuová erekční pumpa na penis se obvykle skládá z plastového válce (nasazuje se na penis), ruční nebo elektronické pumpy s baterií (pro odsání vzduchu) a stahovacího kroužku (manžety), která svírá kořen penisu.

Vakuová pumpa dovede díky podtlaku navodit erekci i bez léků proti ED, prášků pro podporu erekce nebo penilních implantátů.

Poradíme, jak pumpy vybírat, používat, nezranit se a užít si spokojený sex.

jak používat vakouovou pumpu?

 

Jak přesně funguje vakuová erekční pumpa?

Vakuová pumpa vám pomůže dosáhnout, a hlavně udržet uspokojivou erekci. Pomůcka kolem penisu vytvoří podtlak, který do něj vžene dostatek krve.

Dosaženou erekci je vhodné následně zafixovat pomocí erekčního kroužku, který krev zadrží v penisu, aby neodtekla a erekce neopadla.

Použití vakuových pump je snadné. Doporučujeme ale vždy číst i přibalený návod k použití. Každá pumpa je jiná.

CHCETE SI PUMPU ROVNOU OBJEDNAT? Mrkněte na výběr těch nejlepších a nejodolnějších. Klikněte na náš e-shop.

 

Použití vakuové erekční pumpy na penis

KROK 1: Je vhodné oholit si pubické ochlupení. Pumpa se k tělu přisaje, pokud dobře těsní a zarostlý penis a podbřišek by nedovoloval dokonalé přisátí. Oholte se. Jednak bude pumpa lépe fungovat, a zároveň budete pro ženu přitažlivější. Chlupy nemá ráda žádná.

KROK 2: Penis vložte do válce. Manipulace bude rychlejší, pokud do něj penis vsunete již v erekci, ale pokud ji nedosahujete, penis do válce vložte v ochablém stavu.

KROK 3: Pomocí pumpovacího zařízení (manuální nebo elektronické – záleží na pumpě) odsajte vzduch. Ve válci se za 2 až 5 minut vytvoří vakuum a krev začne proudit do penisu.

KROK 4: Zde dávejte pozor a vnímejte, zda není tlak až příliš silný, necítíte bolest a penis se krví nepřeplňuje. Ideální stav je, když cítíte silnou a pevnou erekci, ale necítíte bolest, tlak, pnutí, tahání nebo řezání. Pokud ano, vpusťte do válce trochu vzduchu, aby nedošlo k úrazu.

KROK 5: Po dosažení uspokojivé erekce do válce vpusťte vzduch, aby se pumpa „odlepila“ od těla. Pumpu sundejte a erekci zafixujte erekčním kroužkem.

Nyní je vaše erekce pevná, zafixovaná a můžete začít souložit. Upozorňujeme, že ani pumpu ani kroužek nesmíte mít nasazené déle než 20 minut. Pak se musí penis nadechnout nové, okysličené krve (krev musí odtéct a přitéct nová).

Pumpu můžete použít buď před erotickou předehrou nebo až po ní těsně před vnuknutím do vagíny.

POTŘEBUJETE EREKČNÍ KROUŽEK? Vyberte si přímo na e-shopu a naučte se je zároveň používat.

 

Dovede pumpa zvětšit penis?

Upozorňujeme, že vakuová pumpa penis nezvětšuje. Neexistují o tom žádné vědecké důkazy a ničí penis nevyrostl ani o milimetr. Je pravda, že pumpa dokáže penis krátkodobě „natáhnout a nafouknout“, ale toto zvětšení je pouze dočasné. Penis je velice elastický a po čase se vrátí do původní podoby.

Co ale pumpa dokáže je naplnit penis krví do jeho maximální kapacity. Muži, kterých prokrvení je slabé a nevydatné, mají povadlé a ochablé penisy. Ty se jeví menší, než ve skutečnosti jsou. Penisy pacientů s ED se krví nenaplňují a to je zároveň definice této nemoci.

Je jasné, že pokud pumpa do penisu vžene více krve, než je v něm běžně, penis vypadá větší. Nejde ale o reálné zvětšení. Navíc si muži usilující o zvětšení penisu často poškodí tkáň v penisu natolik, že si způsobí erektilní dysfunkci nebo zhorší tu, kterou již trpí. Časté je vnitřní krvácení. Proto upozorňujeme na maximálně 20 minut s nasazenou pumpou.

Je to stejný princip, jako byste léta koukal na vyfouklý balonek a najednou ho konečně nafouknul. Ano, vypadal by větší, ale pouze do doby, než byste z něj vzduch vypustil. Pumpy penis nezvětšují.

 

Rizika a negativní účinky vakuových pump

Pokud se pumpa použije správně, riziko poranění nehrozí. Pumpu lze používat denně dle vlastní potřeby (maximálně ale 20 minut na jedno použití).

Upozorníme na rizika, která může nesprávná manipulace způsobit velice jednoduše.

 • Bolest, modřiny a podlitiny, pokud je pumpa nasazená příliš dlouho nebo je podtlak příliš silný.
 • Popraskání cévek nebo topořivých komůrek ve tkáni penisu: Červené tečky se mohou objevit i na pokožce penisu. Poškození cév již je problém, těžce se hojí a při hojení vznikají srůsty a jizvy, které dále brání proudění krve penisem (Peyronieho nemoc). Je velká škoda, když se pacient s ED snaží pomocí pumpy erekci zlepšit, ale nesprávnou manipulací si ještě více uškodí a erekci zhorší. To je paradox – pomůcka, která má erekci zlepšovat, může erekci trvale zničit.
 • Necitlivý penis, pokožka, mravenčení a změny barvy pokožky: Obvykle naznačují, že je pumpa nebo kroužek nasazený příliš dlouho a vakuum je příliš silné. Kroužek sundejte a z pumpy uvolněte vakuum.
 • Nepříjemné, cizí pocity při erekci: Někteří muži hlásili, že dosažená erekce byla jiná, než jsou běžně zvyklí a „uměle navozená“ erekce jim nebyla příjemná.
 • Nedostatečná erekce: Může se objevit, i pokud pumpa funguje správně a správně se používá.
 • Problémy s ejakulací nebo chybějící ejakulace: Stlačená močová trubice může bránit průtoku ejakulátu a ejakulaci. Přidružují se nepříjemné bolesti, neschopnost ejakulace (anejakulace), retrográdní ejakulace a tzv. syndrom modrých varlat.
 • Snížení vzrušení: Nezkušení pánové mohou být z použití pumpy ve stresu, který je obere o vzrušení i erekci. Pokud si muž nevěří a není dostatečně naladěný na sex, nelze očekávat, že erekce vydrží uspokojivě dlouho.

Pozor na pumpu by si měli dávat pacienti s poruchou srážlivosti krve nebo užívající léky na ředění krve. V takovém případě se na vhodnost pumpy zeptejte ošetřujícího lékaře.

 

Na co myslet při výběru vakuové pumpy?

Aktuálně je trh s vakuovými pumpami velice široký a oblíbený produkt si najde každý. Určitě se podívejte i na pumpy, které jsme redakčně zhodnotili jako nejlepší (klik). Seženete je v sex-shopech a e-shopech se sexuálními pomůckami.

Na pumpě se nevyplatí šetřit. Potřebujete kvalitní, bezpečné a příjemné materiály, dlouhou životnost a férové reklamační podmínky. Nenakupujte z levných čínských e-shopů a raději si pumpu objednejte z ověřených českých.

Prodejců se ptejte na omezovač síly vakua. Pumpy, které tuto „brzdu“ nemají, nejsou bezpečné a hrozí při nich poškození topořivé tkáně penisu.

Zároveň si penis před nákupem pořádně změřte a vybírejte pumpy s průměrem a délkou vhodný přesně pro váš penis. Příliš úzká manžeta či otvor ve válci jsou nepohodlné a penis příliš škrtí. Volný prstenec nebude přiléhat, kvůli čemu pumpa nebude fingovat.

 

Další metody podpory erekce pro pacienty s erektilní dysfunkcí

Pokud jste zjistil, že pro vás pumpa není vhodná, přičemž trpíte ED a erekci potřebujete posílit, zajděte za sexuologem. Pumpu lze obvykle používat i během léčby ED, pokud lékař neurčí jinak.

Lékař vám může doporučit:

 

Co jsme o vakuových pumpách na penis zjistili?

 • použití je bezpečné za předpokladu správného použití
 • pomáhají dosáhnout erekci i pacientům s erektilní dysfunkcí
 • lze je používat zároveň s léčbou ED
 • je vhodné informovat se na ně u ošetřujícího lékaře
 • používejte je maximálně 20 minut, poté nechte penis „vydechnout“
 • nakupujte dražší, ale kvalitní a bezpečné pumpy, ideálně v českých sex-shopech a e-shopech
 • vakuové pumpy penis nezvětšují, pouze jej naplní maximálním množstvím krve a zvětšení je tak pouze optické

UŽ MÁTE PUMPU VYBRANOU? Pokud ne, Natálie vám ráda poradí s výběrem

vakuová pumpa na penis do 2500 Kč

 

Leave a Reply