Muži s touto krevní skupinou mívají lepší erekci. Jste mezi nimi?

Krev je zásadní součástí mechanismu erekce. Pokud do penisu neproudí dostatek krve, erekce nemůže být dostatečně pevná pro uspokojivý sex. Jak ale krevní skupina ovlivňuje sílu erekce?

krevní skupina a erekce

 

Turečtí vědci tvrdí, že typ krve může za pevnost erekce. Studie zjistila, že muži s krevní skupinou 0 mají významně nižší pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce (ED) než muži se skupinou A, B nebo AB.

Muži se skupinou A a B mají až 4x vyšší pravděpodobnost vzniku ED, než muži s „nulkou“. Muži se skupinou AB měli až 5x vyšší riziko. 

Vědci již dávněji přišli na to, že zejména muži se skupinou AB mají vyšší riziko dalších zdravotních problémů jako srdeční nemoci, vyšší hladina cholesterolu a vznik krevních sraženin.

Problémy s erekcí se mohou začít vyskytovat 3 roky před zjištěním nemocí srdce a cév. Cévy v penisu jsou mnohem užší, než tepny v okolí srdce. Jejich zúžení a ucpávání se tedy projeví dříve na síle erekce.

Vědci připouštějí možnost, že muži s krevní skupinou A a B mají vyšší hladiny specifických molekul v krvi, které zapříčiňují tvorbu plaku v tepnách (to vede k nemoci ateroskleróza). Toto postupné ucpávání vede jak k erektilní dysfunkci, tak k vzniku nemocí srdce.

 

Další články o příčinách, projevech a léčbě erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce – příčiny, příznaky a léčba
Vysoký krevní tlak a erektilní dysfunkce
Jak sledování porna způsobuje erektilní dysfunkci?
Ateroskleróza (ucpané cévy) a erektilní dysfunkce
Rázová vlna a léčba erektilní dysfunkce

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply