Chlamydie a erektilní dysfunkce: Jak přesně spolu souvisejí?

Někteří muži nakažení chlamydiemi mohou mít problém dosáhnout nebo udržet dostatečně pevnou erekci. Tento stav se nazývá erektilní dysfunkce a je potřeba jej rychle léčit. K souvislosti mezi chlamydiovou infekcí a ED dochází, pokud dojde k infekci prostaty a následnému zánětu prostaty (prostatitida).

Chlamydiová infekce se řadí mezi pohlavně přenosné nemoci a velice lehce může způsobit těžké zdravotní komplikace. Navíc mnozí nakažení nemají žádné pozorovatelné příznaky a mnohdy tak ani netuší, že chlamydie mají.

Neléčená chlamydiová infekce může dále vést ke:

 • chronickému zánětu prostaty, která způsobuje silné bolesti a také erektilní dysfunkci
 • rapidní zvýšení rizika nakažení se virem HIV
 • další záněty reprodukční soustavy
 • trvalou neplodnost

Článek vysvětlí souvislosti mezi chlamydiemi a ED a dostupné metody léčby.

chlamydie a erektilní dysfunkce

 

Skutečně mohou chlamydie způsobovat erektilní dysfunkci?

Ano, sice nepřímo, ale mohou. Dovedou totiž infikovat prostatu a způsobit její chronický zánět. Dlouhodobé záněty prostaty mohou zvýšit riziko vzniku nebo přímo způsobit erektilní dysfunkci.

Když se chlamydie dostanou do reprodukční soustavy (obvykle přes močovou trubici), šíří se dále do okolních orgánů. Přes močovou trubici (uretra) se dovedou v rychlém čase dostat až do prostaty.

Infikovaná a zanícená prostata může oslabit řádné prokrvení penisu. Erekce tak bude měkká a dojde k problémům s dosažením tvrdé a spolehlivé erekce. Další nevýhodou je, že se chlamydie mohou přenášet sexuálním stykem nebo i pouhým kontaktem jiné osoby s ejakulátem postiženého.

TIP PRO POSÍLENÍ PROSTATY A OCHRANU PŘED ZÁNĚTY:

České rostlinné tobolky Proerecta PROSTATE vyživují prostatu a udržují dobrou kondici močových cest. 

Proerecta PROSTATE balení

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. Případnou objednávku obdržíte diskrétně do 2 dnů.

 

Příznaky a projevy chlamydiové infekce

Opakujeme, že nákaza může být zcela bezpříznaková nebo jsou projevy natolik nezávažné, že si je postižený ani neuvědomí. Nejčastěji se příznaky projeví pár týdnů po infikování. To je rizikové, protože během této doby může postižený nákazu roznášet po svých sexuálních partnerech.

Chlamydiemi způsobená erektilní dysfunkce je nepřímá. Samozřejmě pokud muž trpí erektilní dysfunkcí, není to hned důkazem chlamydií či jiné pohlavně přenosné nemoci. ED by měl muž co nejdříve konzultovat s lékařem, který zjistí přesnou příčinu a nařídí adekvátní léčbu.

Chlamydie se nejčastěji projevují:

 

Jak se chlamydie a erektilní dysfunkce léčí?

Chlamydie je nejdříve potřeba zjistit a k tomu se používá odběr moči nebo výtěr z močové trubice pro bližší rozbor. Léčba začíná okamžitě po potvrzení, že je člověk infikovaný.

Zároveň je potřeba informovat o nákaze všechny své sexuální partnery, se kterými měl postižený styk za posledních několik týdnů. O to rychleji se i oni dostanou na testy a v případě pozitivních výsledků mohou okamžitě začít s léčbou.

V první linii léčby se proti chlamydiím předepisují antibiotika, které musí pacient užívat přesně podle doporučení. Pokud by je člověk užíval kratší, než předepsanou dobu nebo nedodržel dávkování, chlamydie by mohly v těle přežít a způsobovat těžkosti i nadále.

Když antibiotika vyléčí infekci, která vedla až k zánětu prostaty, může se zlepšit i erekce. V takovém případě je erektilní dysfunkce pouze dočasná.

Upozorňujeme, že vyléčení chlamydiové infekce nezaručuje, že se proti nim člověk stane imunní. Kdykoliv jindy se může nakazit znovu, proto je namístě zvýšená obezřetnost. Pacient se musí vyhnout jakýmkoliv sexuálním aktivitám minimálně 7 dní od ukončení předepsané léčby.

NÁKUPNÍ TIP Z ON-LINE LÉKÁRNY PILULKA.CZ:

Veroval, domácí test na zánět močových cest s přesností až 95%. Zjišťuje obsah nitrátů, bílých krvinek a bílkovin v moči. Zvýšená hladina bílých krvinek dokazuje přítomnost infekce v tele, které se bílé krvinky snaží zahubit pomocí zánětu. 

Do 2 pracovních dnů na vaší adrese, vždy výhodná cena.

Veroval, domácí test na zánět močových cest

 

Jak se preventivně chránit před chlamydiovou infekcí?

Riziko nákazy chlamydiemi úměrně roste s počtem sexuálních partnerů a nechráněných sexuálních styků. V Americe chlamydie postihnou až 2,6 milionu lidí. Je proto důležité chránit se a doporučujeme to i párům, které spolu intimně žijí dlouhá léta. Nikdy nevíte, co vám partner nechtěně „přinese do baráku“.

 • používejte kondomy nebo pesary (ženský kondom) při každém sexu
 • souložte pouze s lidmi, kteří se na pohlavní nemoci testují a neriskujte náhodný nechráněný sex s cizími lidmi
 • nesouložte vůbec (sice je to extrémní řešení, ale poskytuje nejlepší ochranu před všemi pohlavními nemocemi)

 

Které jiné nemoci kromě chlamydií mohou způsobovat erektilní dysfunkci?

Erektilní dysfunkce může mít původ ve fyzických i psychických problémech, nemocech nebo v jejich kombinacích. V Česku je o nejčastěji:

 

Kdy je nutné navštívit lékaře?

Za lékařem byste měli zajít jak s podezřením na chlamydie, tak s podezřením na erektilní dysfunkci. Sledujte si proto, zda:

 • nemáte problém dosáhnout a udržet erekci a spolehlivě s ní souložit
 • nemáte během močení bolesti a nepálí vás močová trubice nebo nepobolívá prostata
 • netrpíte bolestí či nepříjemnými pocity během sexu
 • nemáte zvláštní výtoky z penisu nebo pochvy
 • nemáte na genitáliích vyrážky, bradavice nebo jiné výrůstky

To, zda reálně trpíte chlamydiemi nebo erektilní dysfunkcí může s jistotou ujistit pouze lékař. Určitě se nestyďte a zajděte za ním co nejdříve, aby se váš problém neprohluboval. Doporučujeme navštěvovat pravidelné lékařské prohlídky u praktického lékaře, u urologa a také na klinikách léčby pohlavních nemocí. Prevence je důležitá.

 

Pohlavní nemoci, které hledáte nejčastěji

BALANITIDA
KONDYLOMATA
MYKÓZA
MOLUSKY
FILCKY
ŽLOUTENKA

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply