Rázová vlna a léčba erektilní dysfunkce

Léčba erektilní dysfunkce rázovou vlnou je převratnou novinkou neinvazivní bezbolestné léčby dysfunkce bez vedlejších účinků. Je na čase ji vyzkoušet.

léčba erektilní dysfunkce

Pro mnohé muže je léčba rázovou vlnou vítanou pomocí. Účinkuje až v 80 % případů

 

Porucha erekce se dá v současné době považovat za jednu z civilizačních chorob 21. století. Jak vyplývá ze statistik, s nějakou poruchou se během svého života setká téměř každý muž. Proto není třeba panikařit.

Nejedná se o žádný ojedinělý problém. Erektilní dysfunkci má v dnešní době přes 100 miliónů mužů po celém světě. Léčba erektilní dysfunkce rázovou vlnou je jedna z možností, jak ji léčit. Trvalé nebo pouze občasné potíže má až 40 % mužů ve věku od 35 až do 60 let. Také se uvádí, že jí trpí každý 10. muž po dovršení 20 let.

RYCHLÝ TIP PRO PODPORU EREKCE: Česká Proerecta SHOT – drink s nástupem účinku do 30 minut.

Proerecta SHOT

 

Příčiny erektilní dysfunkce

Příčiny erektilní dysfunkce jsou různé, mohou za nimi stát různé psychické problémy, často stres, přepracování, únava, deprese, vyčerpání psychické i fyzické a vážné zdravotní problémy. Velkou nadějí pro muže je, že léčba erektilní disfunkce může být až v 90 % vysoce úspěšná. Bohužel se k lékaři odhodlá jít pouhých 10 % ze všech mužů.

Léčba erektilní disfunkce se indikuje v momentě, kdy muž selhává v 1 ze 4 pokusů o sexuální styk po dobu minimálně půl roku. Základem léčby je ale v první řadě změna vašeho životního stylu a úprava medikace, která může být příčinou poruch erekce. Pokud nedojde ke zlepšení stavu, podávají se v rámci konzervativní léčby preparáty. Ty zvyšující přívod krve do topořivého tělesa. Další možnost je intrakavernózní léčba, což je injekční aplikace účinné látky přímo do těchto topořivých těles.

ZNÁTE TAKÉ ostatní metody léčby erektilní dysfunkce? 

 

Léčba erektilní dysfunkce rázovou vlnou

Tato převratná metoda navrací mužnost. Jde o finančně dostupné řešení, které je zcela bez chemických preparátů. Také se obejde bez bolestivé aplikace injekcí. Léčba je bezbolestná a spočívá v pouhém přiložení sondy velmi podobné ultrazvuku na penis a také na oblast hráze pod varlaty.

Tato sonda vydává takzvané piezo rázové vlny a ty regenerují cévy, následně zvyšují průtok krve a zlepšují prokrvení erektilních neboli topořivých tělísek. Při aplikaci jsou cítit pouze mírné nárazy. Tato nová metoda léčby zbavuje současně muže nepříjemných psychických potíží provázejících erektilní dysfunkci.

 

VIDEO: Podrobné vysvětlení léčby rázovou vlnou 

LSTC-ED Lineární nízkoenergetická fokusovaná rázová vlna v léčbě erektilní dysfunkce

Léčba lineární rázovou vlnou, neboli LSWT – Linear Shockwave Therapy, je nejnovější a nejmodernější metodou léčby erektilní dysfunkce. Uznaná jako léčba byla až v roku 2013.

Aplikace lineární rázové vlny obnoví novotvorbu cév a má velký vliv na zlepšení krevního zásobení penisu. To má za následek dosáhnutí erekce a její kvality. Zlepšení erektilní funkce má dlouhodobé účinky. Neinvazivní a bezbolestná metoda je nepoškozuje kůži a je bez vedlejších účinků.

 • Absolvují se 4 kúry
 • Kúra se opakuje po týdnu, celá terapie trvá měsíc
 • Jedno sezení trvá maximálně 20 minut
 • Terapii lze opakovat po 2 letech

Po léčbě vlnou doporučujeme kvalitní doplněk stravy, který účinky znásobí a udrží je dlouhodobě. 

 

Průběh léčby ED a rázová vlna

Před začátkem léčby proběhne konzultace se specialistou. Pak probíhá 1x týdně léčba, celkem 4 ošetření. To trvá přibližně 10 až 15 minut a vždy probíhá pod lékařským dozorem a bez anestezie, která není třeba.

Mezi výhody metody LSWT patří:

 • krátká doba léčby, 4 sezení 1x týdně
 • neinvazivní a bezbolestná aplikace
 • 78,8 % úspěšnost a dosažení významného zlepšení erekce
 • rázové vlny úplně odstraní erektilní dysfunkci
 • rázové vlny jsou bez vedlejších účinků
 • ulehčuje život pacienta
 • není potřebné plánovat svůj intimní život
 • terapie neomezuje v pracovní schopnosti a zdravotní způsobilosti
 • nemusí se dodržovat žádná opatření po aplikaci ani před pohlavním stykem
 • není třeba se vyvarovat fyzické námahy a sexuální aktivity
 • úspěšná léčba zajišťuje návrat k přirozenému sexuálního styku
 • účinná léčba také u Peyronieho choroby – zjizvení vazivové tkáně uvnitř penisu způsobující zakřivení penisu a bolestivou erekci

 

VIDEO: Záznam tiskové konference k uvedení metody rázové vlny na Slovensku 

Liečba porúch erekcie lineárnou rázovou vlnou

Léčba poruchy erekce nízkoenergetickou rázovou vlnou nabízí šetrnou léčbu erektilní dysfunkce aplikací mechanické energie. Speciální přístroj Piezowave provádí aplikaci přibližně 10 až 15 minut. Účinek léčby vydrží dle zkušeností v průměru 2 roky, někdy déle. Aplikace rázové vlny může zcela nebo z velké části nahradit předchozí užívání léků pro zlepšení erekce.

TIP: Rázová vlna vyjde na 15 000 – 50 000 Kč. Jako levnější, ale stejně účinnou metodu doporučujeme kvalitní doplněk stravy. Naše podrobné recenze čtěte ZDE.

 

Léčba erektilní dysfunkce

V průběhu života se mužský organismus vystavuje řadě vlivů způsobujících kornatění tepen a rozvoj aterosklerózy.

VÍTE, ŽE: Průsvit cévy zásobující topořivá tělíska je široký 1 až 2 mm. Postupně je ale zanášen částicemi vápníku, trigliceridů a jiných tuků. Složky se ukládají po celé délce každé cévy a zmenšují její průsvit. Čím víc se céva zúží, tím víc se komplikuje fyziologický průtok krve.

Pak dochází k poruchám funkce penisu, neschopnosti pohlavního styku a zavedení penisu do pochvy. Tkáně topořivých tělísek se neokysličují a přichází fibrotizace topořivých tělísek. To je patologická přestavba elastické tkáně. Tyto strukturální změny představují až 80 % příčin erektilních poruch. Léčba rázovou vlnou umožňuje pokrytí celé délky léčeného penisu.

 

Rázová vlna – nežádoucí účinky

Léčba fokusovanou rázovou vlnou je nevhodná pro aktuálně onkologické pacienty. Je také nutné vyloučit jiné než cévní příčiny erektilní dysfunkce. Například často související psychogenní erektilní dysfunkce. Je nutná předchozí konzultace s lékařem.

Po aplikaci léčby erektilní dysfunkce rázovou vlnou se mohou velmi vzácně objevit mírné otoky penisu, někdy zarudnutí nebo hematomy v podobě modřiny. Reakce souvisejí se zvýšeným prokrvením kůže na penisu. Vše odeznívá od 1 do 3 dnů.

Podle zkušenosti mužů, kterou s námi sdílejí, jsou s jejími výsledky spokojeni. Mnoho z nich se vyjadřuje velmi kladně o této formě léčby a má jen dobré zkušenosti. Určitě stojí za to podstoupit vše, co zlepší potíže. 

TIP: Čtěte i nový článek o rázové vlně včetně seznamu klinik v Česku, kde na ní lze zajít.

rázová vlna

 

Co je rázová vlna

Z fyzikálního hlediska se při ní využívá zvuk, tedy akustická rázová vlna. Jde o podobný princip, jako když si položíte ruku před reproduktor a ucítíte chvění. Rázová vlna se v urologii používá již od 30. let také pro rozbíjení ledvinových kamenů.

Efektivní výsledky se využívají i v ortopedii. V léčebném nástavci vznikají rázové vlny hromadící se na akustické čočce a následně se přenášejí do houbovitých těles v penisu. Rázové vlny se cílí na milimetry, proto se metoda dá aplikovat na velmi malou oblast a do těch nejhlubších vrstev penisu.

 

Většinou byla všechna zařízení pro léčbu rázovou vlnou zaměřena na pouze jediný bod a ten vytváří léčebnou oblast ve tvaru elipsy. Ta stačí při léčbě kamenů nebo na ortopedii, ale pro oblast penisu byla nevýhodná. Zde se musí zaměřovat a pohybovat zdrojem rázové vlny přímo podél penisu.

Pro houbovité těleso je aplikace málo efektivní. Pro zefektivnění byla vyvinuta terapie lineární rázovou vlnou. LSWT umožňuje vytvoření terapeutické zóny o délce až 70 mm.

Porucha erekce je nepříjemnou součástí mnoha životů mužů, ale je třeba o ní mluvit. Neoddalovat návštěvu svého lékaře. Impotence neboli erektilní dysfunkce, která se objevuje pravidelně několik měsíců, vyžaduje návštěvu lékaře. Vyšetření mohou odhalit mnohem závažnější problémy a onemocnění, jako potíže s kardiovaskulárním systémem nebo diabetes.

RYCHLÝ TEST IMPOTENCE:

Zodpovězte 15 rychlých otázek, zjistěte stupeň rozvoje impotence a nechte si poradit, co dělat.

 

 

Leave a Reply