Masáž prostaty – objevte svůj mužský bod G!

K masáži prostaty jsem se dostal před dvěma lety náhodně a “oklikou”. Byl jsem na preventivním urologickém vyšetření, které se bez prstu v zadku neobejde.

Čekal jsem nejhorší – bolest, natržený svěrač, “pošlapání” mého sebevědomí, ale… NIC. Nic z toho se nekonalo.

Lékař rychle nalubrikoval rukavici, řekl, ať se uvolním a úplně bez problémů vsunul prst do konečníku. V okamžiku, když se dotknul prostaty, jsem dosáhl silnou erekci. Pokud by se ve mně hrabal o 5 vteřin déle, udělal bych se. To se ale tenkrát v ordinaci nestalo.

Já byl ale z tohoto pocitu v takové euforii, že jsem vyšetření „nasimuloval“ s partnerkou doma. Časem se z masírování prostaty stala u nás rutina, ve které si vysloveně libuji.

Masáž je navíc zdravotně velice prospěšná. I urolog MUDr. Dušan Fügner tvrdí, že již od 4 masáže lze čekat zlepšení jejího stavu, pokud je nemocná.

A pokud to chcete zkusit také, sepsal jsem tenhle užitečný návod, abyste si vy nebo vaše partnerka neublížili. Prostata je totiž velice citlivá!

 

Masáž prostaty – profesionální návod

Dříve byla masáž rozšířena především mezi homosexuály. Nyní nachází stále více uplatnění i mezi heterosexuály a stává se čím dál menším společenským tabu. To proto, že je tak neskutečně příjemná. Svědčí o tom i rostoucí nabídky erotických salónů, které tuto službu zahrnují do svých ceníků.

Jak taková masáž probíhá, jak se na ni připravit a co očekávat? Vyzpovídali jsme osoby nejpovolanější, aby nám to prozradily. Tento článek popisuje přesný průběh masáže od profesionální masérky, ale stejně tak lze uplatnit zde uvedené techniky při sólové akci.

POZOR NA NEMOCNOU PROSTATU! Zde se dočtete o nejčastějších příznacích nemocné prostaty. 

masaz_prostaty

Prostata není hluboko a není těžké ji najít

 

Prostata alias mužský G-Bod

Prostata má v sobě tisíce nervových zakončení, takže je velice citlivá na nejmenší dotek. Dokonce ještě více než v samotném penisu, a je tedy velmi citlivá na jakoukoliv stimulaci. Je umístěna mezi močovým měchýřem a rektem. Její funkcí je produkce ochranného sekretu – preejakulátu, který tvoří 15 až 30% objemu ejakulátu.

Masáž prostaty slouží jako skvělá prevence před onemocněními především díky prokrvení, které během masáže nastává. Je to jako fyzická aktivita, jen stonásobně umocněná. Navíc pokud je provedena správně, může být i velmi příjemná. Mnoho z těch, kteří zažili masáž prostaty, hovoří o nejlepším orgasmu v životě.

 

Je masáž prostaty špinavá záležitost?

Mnoho lidí má strach z hygienických podmínek při průběhu masáže. Naštěstí to není tak horké.

Před hrou je potřebné důkladně uklidit hřiště.radí majitelka masážního salónu

 

 

Řádné osprchování nebo klystýr nejsou vůbec na škodu. Většina mužů si s klystýrem moc nerozumí. Stačí si hodinu před masáží dojít na toaletu a pak se vysprchovat. I přesto před akcí pod sebe položte třeba ručník. Tak zabráníte znečištění, pokud dojde k nehodě. Moc často se to ale nestává a pokud ano, nic se neděje.

Pokud patříte k úzkostlivým typům a straší vás případná nehoda či znečištění, není třeba zoufat. Více o méně invazivní masáži prostaty píšeme na konci článku.

POZOR! Vyberte si ze široké nabídky produktů pro masáž prostaty.

 

 

Vhodná poloha pro masáž prostaty

Poloh se nabízí široká škála. Nejčastější doporučená pro začátečníky je určitě poloha na zádech. Dalšími variacemi jsou leh na břiše, nebo na všech čtyřech. Výhoda této polohy spočívá v tom, že poloha ruky masérky v této pozici je stočena přirozeně a masáž tak může být delší. Další možností je také leh na boku. Ten někteří uvádějí jako velmi pohodlný.

Pro masírované, kteří mají problém se uvolnit, existuje ještě poloha, kterou používají lékaři. Masírovaný se opře o pevnou desku a předkloní se. Špičky dá s k sobě a paty od sebe. Tato poloha maximálně uvolní svaly a masáž může bez problému proběhnout.

 

VIDEOSIMULACE: Nalezení prostaty

 

Příprava na masáž prostaty

Než se masérka vydá na průzkumnou expedici, je třeba zvolnit. Ona sama se musí ujistit, že má vše připraveno. Není to stejné, jako „rychlá ruční práce“. Přípravy a opatrnost se rozhodně vyplatí.

Profesionálka položí na postel osušku a ujistí se, že má po ruce latexové rukavice a lubrikant. Nejlepší je ten na báze silikonu. Pokud se masérka rozhodne masírovat bez rukavic, měla by mít řádně ostříhané a opilované nehty. Ostré nehty mohou poškrábat nebo dokonce potrhat jemnou sliznici!

Před masáží se jděte vymočit. Během masáže totiž dochází k pocitu, že se vám chce. Je to tím, že prostata při masáži tlačí na močový měchýř a ten je pak podrážděný.

I přes špatně provedenou masáž prostaty se lze nakazit některou z pohlavních nemocí. Zde je seznam nejčastějších pohlavních nemocí. 

 

Lokalizace prostaty

Jak tedy najít prostatu? Nejlépe, pokud si lehnete na záda a pokrčíte nohy v kolenou. Prostata leží velmi blízko análního otvoru, prakticky na délku prstu. Uvádí se vzdálenost 5 až 10cm. Masérka ji najde uvnitř konečníku, na stěně blíže k břichu. Na pohmat je kulatá, hladká a vystupující ze sliznice.

Pokud jste se rozhodli vydat na průzkum nejprve sami, může to být zpočátku divný pocit. Hlavně při sólo cestě je těžší prostatu najít. Ujistěte se proto, že hřbet ruky míří ke stropu a ukazováček je ohnutý tak, že míří směrem k vaší hlavě.

Prostata téměř nikdy není tam, kde ji na první dotek čekáte. Takž hledání zabere trochu času. Až masérka narazí na hledaný bod, poznáte to. Někteří muži uvádějí po dotyku pocit intenzivní slasti. Mnoha mužům se také okamžitě dostavuje erekce. Kdo se ptá, jaké to je, ještě ji zcela určitě neobjevil.

 

POZOR! Vyberte si ze široké nabídky produktů pro masáž prostaty.

 

 

Průběh masáže prostaty

Samotná masáž začíná jemnou masáží svěrače a hráze (prostor mezi varlaty a análním otvorem). To pomůže uvolnit svaly a činí tak vniknutí prstů mnohem snazší.

Poté přichází na řadu latexové rukavice. Rukavice jsou lepší nejen kvůli hygieně, ale také snižují riziko poranění. Taky umožňují daleko lepší průnik.

 

Zpočátku ignorujte rychle nastupující erekci. Je to překvapivé, ale dobrá masáž prostaty může být mnohem lepší, než samotná stimulace penisu.tvrdí masérka Jana

 

Masérka si pokryje ukazováček dostatečným množství gelu. Při análních hrátkách je třeba opravdu hodně lubrikantu a masérka by jím neměla šetřit. Není ho zkrátka nikdy dost.

Masérka poté masíruje lubrikovaným ukazováčkem svěrač. Velmi jemně! Není to žádný závod a netřeba spěchat. Pokud vše nejde dle plánu a svěrače drží pevně jako pekelná brána, může masírovaný jakoby zatlačit. Tak se uvolní svaly svěrače a masérka má lepší přístup.

 

VIDEONÁVOD masáže prostaty předvádí sex-koučka Gaja

 

Důležitá je lubrikace a uvolnění

Nejvíce uvolnit pomáhá hluboké dýchání a snažit se nezatínat svaly. Samotné zatínání kolem něčeho, co vstupuje do řitního otvoru, může být sice příjemné, ale masérce ztěžuje nalezení hledaného bodu. Hlavně při první masáži.

Postupem času svěrače povolí. To dovolí masérce proniknout nenásilně dovnitř. Pocit, že se vám chce močit, případně „to druhé“, jsou normální. Pokud jste dodrželi rady z úvodu článku, není se čeho bát.

VÍTE, ŽE masáž prostaty je často součástí erotické tantra masáže celého těla? 

Mimochodem masáž prostaty může být také skvělou předehrou. Špičkové milenky by ji měly ovládat dokonale, pokud chtějí svého muže opravdu potěšit. Mohou ji pak praktikovat během předehry či během soulože.

Pohyb ruky při masáži prostaty může být různý. Někdo má rád konstantní tlak, zatímco jiní preferují cyklus tlak – uvolnění – tlak. Je možná i masáž kroužením, případně ze strany na stranu. Zpočátku by každopádně měla být jemná a až časem může být silnější.

 

Orgasmus i bez stimulace penisu

Toto je skutečný zázrak masáže. Jen díky stimulaci prostaty můžete dojít k vrcholu. Opravdu bez jakéhokoliv dotyku penisu či varlat. Tyto orgasmy jsou uváděné jako mnohem silnější, více vzrušující a intenzivnější, než ty klasické.

VÍTE, ŽE dlouhodobá absence ejakulátu při orgasmu může být jednou ze 6 poruch ejakulace? 

Jak říká Jana, nečekejte při této masáži vždy mokrý orgasmus. Není cílem. Tedy k ejakulaci může samozřejmě dojít, ale není to pravidlo. Při suchém orgasmu se vlny rozkoše rozlévají do středu těla a zároveň do rukou i nohou.

Zažít tento druh orgasmu vyžaduje čas a snahu. Jak tvrdí Jana je nejlepší navštívit specializovaný salon, kde masérky vědí jak na to.

 

VIDEO. S dobrou „hračkou“ nemusíte do zadku strkat prsty. Mluví Dominika z RůžovýSlon.cz

 

Pro koho není vhodná masáž prostaty?

Některým mužům představa anální penetrace nesedí. A je jedno, zda ji vykonává masérka, nebo oni sami. V tom případě je možné provést masáž nepřímo. Nejde sice o tak intenzivní zážitek, ale stále to může být zábavné.

Masérka v tomto případě nanese trochu lubrikantu na ukazováček a jemně začíná tlačit v oblasti hráze. Zpočátku mírně a postupem času přidává na intenzitě. Z tohoto úhlu je poměrně snadné se k prostatě dostat a za chvíli už přicházejí příjemné pocity.

 

Zapojte i erotické hračky!

Ti, kteří najdou v masáži zalíbení, případně chtějí zažít ještě intenzivnější pocity, jsou určeny hračky na masáž prostaty. Nutno podotknout, že výrobci fantazii meze nekladli a na trhu najdete mnoho variant na toto téma. Stačí si jen vybrat tu pravou.

 

POZOR! Vyberte si ze široké nabídky produktů pro masáž prostaty.

 

 

Často kladené dotazy

#1: Co že je to ta prostata?

Je velikosti ořechu, produkuje preejakulát, který je součástí ejakulátu a leží u vnitřního kořene penisu. Při masáži je uvolněna stagnující tekutina, což je pro žlázu velmi ozdravné. Tekutina bez pohybu vytváří podhoubí pro bakterie a záněty. Proto jsou častá masturbace a masáž prostaty natolik zdravým procesem.

#2: Benefity, které masáž prostaty přinese

Dobře provedená masáž redukuje riziko vzniku zánětu i rakoviny prostaty. Dále je skvělou prevencí proti vzniku erektilní dysfunkce a častému nočnímu močení. Celkově zlepšuje erekci a proudění semenné tekutiny. Výhod je opravdu hodně.

#3: Jak se na masáž připravím?

Důležitá je mentální příprava. Být v klidu a uvolněný. Masáž by měla proběhnout v klidném a příjemném prostředí. Ideální je důkladná hygiena před samotným začátkem. Experti doporučují provést i klystýr.

#4: Jak se zbavit ostychu?

Klíčem je vaše přesvědčení, že jde o zdravotně výhodnou činnost, která vás může zbavit spousty nepříjemných pocitů spojených s neaktivní prostatou. To, že je procedura příjemná, je pouhým bonusem. Klíč leží v klidném prostředí, vědomí dobré věci a hlavně vzájemné důvěře mezi masírovaným a masírujícím.

#5: Je klystýr hodně nepříjemný?

Klystýr je metoda pro nejlepší hygienu. Přesto není nutná. Odborníci ji doporučují pro co nejčistší průběh. Samotné provedení není nijak složité.

Zařízení na provedení očisty konečníku seženete ve speciální prodejně za pár stovek korun. Jde o činnost, na kterou si většina lidí zvykne a při malém tréninku ji zvládne každý. Klystýr nicméně není pro masáž nezbytně nutný.

#6: Je masáź bolestivá?

Když je masáž prováděna dobře, je to přesně naopak. Mnoho mužů popisuje zážitek jako intenzivní, dlouho trvající, někdy dokonce multiorgastický. Muži popisují intenzivní ejakulaci, kterou nikdy předtím nezažili. Valná většina pánů je zaměřena na potěšení pouze externích partií. Přitom nejvíce intenzivní místa jsou ta, která jsou skryta.

#7: Je masáž prostaty příjemná?

ANO v případě, že máte rádi ohromující sex. Je načase, aby muži přestali žárlit na ženy a jejich schopnost zažívat intenzivní a dlouhé orgasmy. Prostata, někdy také označována P bod, je podobná ženskému G bodu a při stimulaci je orgasmus nebývale silnější. Takový nelze dosáhnout pouze externím drážděním penisu.

#8: Není orgasmus při masáži prostaty jen mýtus?

Není. Navštivte dobrý tantra salon, zkuste masáž se zkušenou partnerkou nebo pořiďte vhodnou pomůcku. Pak sami poznáte skrytou pravdu.

#9: Jak tedy dosáhnout cíle?

Při prvních pokusech můžete použít prst. Prvně je třeba prostatu najít a ručně ji stimulovat opakovaným pohybem prstu sem a tam. Tento postup může být trochu ošemetný a náročný. Proto doporučujeme pro “uvolnění rukou” použít některou pomůcku. Na trhu existuje mnoho variant, které perfektně splňují požadavky mužské anatomie.

Vybrat tu správnou pomůcku může být bez zkušeností těžké. Proto doporučujeme navštívit kamenný sexshop, kde vám poradí. Případně sledujte naše recenze produktů, kde testujeme ty nejlepší.

#10: Jak je zdravotní masáž odlišná od sexuální?

Někteří muži ocení i obyčejnou zdravotní masáž prostaty. Jejich prioritou tedy není sexuální zážitek. Ten může být příjemným bonusem. Proces masáže samotné je velmi ozdravný a muži prospívá. Ať už přílivem nové životní energie, nebo uvolněním prostaty od stagnující tekutiny způsobující záněty.

#11: Pomůže mi video masáže prostaty ke zvládnutí techniky?

Video může svým způsobem navést a ukázat, jak techniku dobře zvládnout. Osobně doporučuji návštěvu odbornice v tantra salonu s letitými zkušenostmi. Pokud se pro salon rozhodnete, dejte pouze pozor na správný výběr místa. Levné masážní salony nejsou tou nejlepší volbou.

DÁLE ČTĚTE: Příznaky nemocné prostaty, které masáže zakazují. 

Masáž prostaty – objevte svůj mužský bod G!
4.9 (97.5%) 8 votes