Masáž prostaty – objevte svůj mužský bod G! + ROZHOVOR s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

 

Na správnost údajů a zdravotních tvrzení v článku dohlíží odborný garant, sexuoložka MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

Masáž prostaty jsem absolvoval před dvěma lety náhodně a “oklikou”. Byl jsem na preventivním urologickém vyšetření, které se bez prstu v zadku neobejde.

Čekal jsem nejhorší – bolest, natržený svěrač, “pošlapání” mého sebevědomí, ale… NIC. Nic z toho se nekonalo.

Lékař rychle nalubrikoval rukavici, řekl, ať se uvolním a úplně bez problémů vsunul prst do konečníku. V okamžiku, když se dotknul prostaty, jsem dosáhl silnou erekci. Pokud by se ve mně hrabal o 5 vteřin déle, udělal bych se. To se ale tenkrát v ordinaci nestalo.

Já byl ale z tohoto pocitu v takové euforii, že jsem vyšetření „nasimuloval“ s partnerkou doma. Časem se z masírování prostaty stala u nás rutina, ve které si vysloveně libuji.

Masáž prostaty je navíc zdravotně velice prospěšná. I urolog MUDr. Dušan Fügner tvrdí, že již od 4 masáže lze čekat zlepšení jejího stavu, pokud je nemocná.

A pokud to chcete zkusit také, sepsal jsem tenhle užitečný návod, abyste si vy nebo vaše partnerka neublížili. Prostata je totiž velice citlivá!

masáž prostaty

 

Masáž prostaty – profesionální návod, jak masírovat prostatu

Dříve byla masáž (také dojení prostaty) rozšířena především mezi homosexuály. Nyní nachází stále více uplatnění i mezi heterosexuály a stává se čím dál menším společenským tabu.

To proto, že je tak neskutečně příjemná. Svědčí o tom i rostoucí nabídky erotických salónů, které tuto službu zahrnují do svých ceníků.

Jak taková masáž probíhá, jak se na ni připravit a co očekávat? Vyzpovídali jsme osoby nejpovolanější, aby nám to prozradily.

Tento článek popisuje přesný průběh masáže od profesionální masérky, ale stejně tak lze uplatnit zde uvedené techniky při sólové akci.

POZOR NA NEMOCNOU PROSTATU! Zde se dočtete o nejčastějších příznacích nemocné prostaty. 

masaz_prostaty

Prostata není hluboko a není těžké ji najít

 

Prostata alias mužský G-Bod

Prostata má v sobě tisíce nervových zakončení, takže je velice citlivá na nejmenší dotek. Dokonce ještě více než v samotném penisu, a je tedy velmi citlivá na jakoukoliv stimulaci.

Je umístěna mezi močovým měchýřem a rektem. Její funkcí je mimo jiné produkce ochranného prostatického sekretu.

Prostata je žláza, která je součástí mužského pohlavního systému. Prostatický sekret tvoří důležitou část ejakulátu. Prostata se nachází pod močovým měchýřem, prochází jí močová trubice.

Prostata produkuje asi 0,5 ml mléčně zkalené tekutiny, která obsahuje citrát, kyselou fosfatázu a enzym, který vyvolá zkapalnění ejakulátu za 15 – 20 minut po ejakulaci.

Masáž prostaty bohužel není prevencí žádného onemocnění, ani zánětlivého, ani nádorového, ani nezhoubně zvětšené prostaty.

CHYTRÝ TIP: Kondici prostaty lze stimulovat a chránit pomocí rostlinných doplňků stravy

Klikněte na obrázek a podívejte se, jak fungují a co obsahují.

doplňky stravy pro muže

 

Je stimulace prostaty špinavá záležitost?

Mnoho lidí má strach z hygienických podmínek při průběhu masáže. Naštěstí to není tak horké.

Před hrou je potřebné důkladně uklidit hřiště.radí majitelka masážního salónu

Řádné osprchování nebo klystýr nejsou vůbec na škodu. Většina mužů si s klystýrem moc nerozumí.

Stačí si hodinu před masáží dojít na toaletu a pak se vysprchovat. I přesto před akcí pod sebe položte třeba ručník. Tak zabráníte znečištění, pokud dojde k nehodě. Moc často se to ale nestává a pokud ano, nic se neděje.

Pokud patříte k úzkostlivým typům a straší vás případná nehoda či znečištění, není třeba zoufat. Více o méně invazivní masáži prostaty píšeme na konci článku.

 

Vhodná poloha pro masáž prostaty

Poloh se nabízí široká škála. Nejčastější doporučená pro začátečníky je určitě poloha na zádech. Dalšími variacemi jsou leh na břiše, nebo na všech čtyřech. Výhoda této polohy spočívá v tom, že poloha ruky masérky v této pozici je stočena přirozeně a masáž tak může být delší.

Další možností je také leh na boku. Ten někteří uvádějí jako velmi pohodlný.

Pro masírované, kteří mají problém se uvolnit, existuje ještě poloha, kterou používají lékaři. Masírovaný se opře o pevnou desku a předkloní se.

Špičky dá s k sobě a paty od sebe. Tato poloha maximálně uvolní svaly a masáž může bez problému proběhnout.

 

VIDEOSIMULACE: Návod na masáž prostaty ve zkratce. 

 

Příprava na masáž prostaty

Než se masérka vydá na průzkumnou expedici, je třeba zvolnit. Ona sama se musí ujistit, že má vše připraveno. Není to stejné, jako „rychlá ruční práce“. Přípravy a opatrnost se rozhodně vyplatí.

Profesionálka položí na postel osušku a ujistí se, že má po ruce latexové rukavice a lubrikant. Nejlepší je ten na báze silikonu. Pokud se masérka rozhodne masírovat bez rukavic, měla by mít řádně ostříhané a opilované nehty. Ostré nehty mohou poškrábat nebo dokonce potrhat jemnou sliznici!

Před masáží se jděte vymočit. Během masáže totiž dochází k pocitu, že se vám chce. Je to tím, že prostata při masáži tlačí na močový měchýř a ten je pak podrážděný.

 

Lokalizace prostaty – kde se nachází? Jak prostatu nahmatat?

Jak tedy najít prostatu? Nejlépe, pokud si lehnete na záda a pokrčíte nohy v kolenou. Prostata leží velmi blízko análního otvoru, prakticky na délku prstu.

Uvádí se vzdálenost 5 až 10cm. Masérka ji najde uvnitř konečníku, na stěně blíže k břichu. Na pohmat je kulatá, hladká a vystupující ze sliznice.

Pokud jste se rozhodli vydat na průzkum nejprve sami, může to být zpočátku divný pocit. Hlavně při sólo cestě je těžší prostatu najít. Ujistěte se proto, že hřbet ruky míří ke stropu a ukazováček je ohnutý tak, že míří směrem k vaší hlavě.

Prostata téměř nikdy není tam, kde ji na první dotek čekáte. Takž hledání zabere trochu času. Až masérka narazí na hledaný bod, poznáte to.

Někteří muži uvádějí po dotyku pocit intenzivní slasti. Mnoha mužům se také okamžitě dostavuje erekce. Kdo se ptá, jaké to je, ještě ji zcela určitě neobjevil.

 

Průběh masáže prostaty

Samotná masáž začíná jemnou masáží svěrače a hráze (prostor mezi varlaty a análním otvorem). To pomůže uvolnit svaly a činí tak vniknutí prstů mnohem snazší.

Poté přichází na řadu latexové rukavice. Rukavice jsou lepší nejen kvůli hygieně, ale také snižují riziko poranění. Taky umožňují daleko lepší průnik.

Zpočátku ignorujte rychle nastupující erekci. Je to překvapivé, ale dobrá masáž prostaty může být mnohem lepší, než samotná stimulace penisu.tvrdí masérka Jana

 

Masérka si pokryje ukazováček dostatečným množství gelu. Při análních hrátkách je třeba opravdu hodně lubrikantu a masérka by jím neměla šetřit. Není ho zkrátka nikdy dost.

Masérka poté masíruje lubrikovaným ukazováčkem svěrač. Velmi jemně! Není to žádný závod a netřeba spěchat.

Pokud vše nejde dle plánu a svěrače drží pevně jako pekelná brána, může masírovaný jakoby zatlačit. Tak se uvolní svaly svěrače a masérka má lepší přístup.

 

Jak na masáž prostaty? VIDEONÁVOD masáže prostaty předvádí sex-koučka Gaja

 

Důležitá je lubrikace a uvolnění

Nejvíce uvolnit pomáhá hluboké dýchání a snažit se nezatínat svaly. Samotné zatínání kolem něčeho, co vstupuje do řitního otvoru, může být sice příjemné, ale masérce ztěžuje nalezení hledaného bodu. Hlavně při první masáži.

Postupem času svěrače povolí. To dovolí masérce proniknout nenásilně dovnitř. Pocit, že se vám chce močit, případně „to druhé“, jsou normální. Pokud jste dodrželi rady z úvodu článku, není se čeho bát.

VÍTE, ŽE masáž prostaty je často součástí erotické tantra masáže celého těla? 

Mimochodem masáž prostaty může být také skvělou předehrou. Špičkové milenky by ji měly ovládat dokonale, pokud chtějí svého muže opravdu potěšit. Mohou ji pak praktikovat během předehry či během soulože.

Pohyb ruky při masáži prostaty může být různý. Někdo má rád konstantní tlak, zatímco jiní preferují cyklus tlak – uvolnění – tlak. Je možná i masáž kroužením, případně ze strany na stranu. Zpočátku by každopádně měla být jemná a až časem může být silnější.

NÁKUPNÍ TIP: Ty nejlepší masturbátory prostaty pro muůze. Klikněte, vyberte si a masírujte se bezpečně.

 

Orgasmus i bez stimulace penisu

Toto je skutečný zázrak masáže. Jen díky stimulaci prostaty můžete dojít k vrcholu. Opravdu bez jakéhokoliv dotyku penisu či varlat. Tyto orgasmy jsou uváděné jako mnohem silnější, více vzrušující a intenzivnější, než ty klasické.

VÍTE, ŽE dlouhodobá absence ejakulátu při orgasmu může být jednou ze 6 poruch ejakulace? 

Jak říká Jana, nečekejte při této masáži vždy mokrý orgasmus. Není cílem. Tedy k ejakulaci může samozřejmě dojít, ale není to pravidlo. Při suchém orgasmu se vlny rozkoše rozlévají do středu těla a zároveň do rukou i nohou.

Zažít tento druh orgasmu vyžaduje čas a snahu. Jak tvrdí Jana je nejlepší navštívit specializovaný salon, kde masérky vědí jak na to.

doplňky stravy pro muže

 

Pro koho není vhodná masáž prostaty?

Některým mužům představa anální penetrace nesedí. A je jedno, zda ji vykonává masérka, nebo oni sami. V tom případě je možné provést masáž nepřímo. Nejde sice o tak intenzivní zážitek, ale stále to může být zábavné.

Masérka v tomto případě nanese trochu lubrikantu na ukazováček a jemně začíná tlačit v oblasti hráze. Zpočátku mírně a postupem času přidává na intenzitě. Z tohoto úhlu je poměrně snadné se k prostatě dostat a za chvíli už přicházejí příjemné pocity.

 

Moje osobní zkušenost s masáží prostaty – pomohlo video

Po návštěvě doktora jsem chtěl masáž vyzkoušet i doma s přítelkyní. Věděl jsem, že ve spojení se sexuálním vzrušením to bude bomba. Nejprve jsem trochu váhal, jak to přítelkyni vlastně oznámím. Nakonec jsem toto téma nadhodil nad sklenicí vína u filmu.

Partnerka byla nejprve trochu zaskočená, ale později nadšeně souhlasila. Na masáž jsme se důkladně připravili a domluvili si, že jednoho sobotního večera ji spolu zkusíme.

 

Klystýr v rámci přípravy

Před samotnou masáží jsem si dal 3 dny mírnější stravovací režim. Tedy hlavně hodně zeleniny a žádná tučná jídla. Tělo se tím pročistí a průběh masáže je mnohem příjemnější.

Zhruba hodinu před masáží jsem rovněž podstoupil klystýr pomocí sady zakoupené na webu. Nejde o nijak nepříjemnou záležitost. Napoprvé je to sice trochu nezvyk, ale další už bývají v pohodě.

Klystýr před masáží velmi doporučuji. Připraví a pročistí vaše tělo před samotnou masáží. Tak může proběhnout za mnohem ideálnějších hygienických podmínek.

 

Průběh masáže prostaty

Po klystýru a sprše jsem se odebral do ložnice, kde už na mě čekala přítelkyně. Na domácím kině jsme naladili relaxační muziku, zapálili aroma lampy a nechali svítit příjemné ambientní osvětlení. Na posteli přítelkyně rozložila velké osušky, aby byl zajištěn další stupeň hygieny a pohodlí.

 

Relaxční poloha na zádech

Lehl jsem si na záda a nechal se hýčkat. Moje partnerka nejdříve rozetřela masážní olej po mém těle. Masáž těla je dobrá pro maximální uvolnění před samotnou masáží prostaty. Je dobré si na ni opravdu udělat čas ( 1-2 hodiny ).

Když viděla, že jsem dostatečně uvolněný, nasadila si lékařské latexové rukavice a na ně nanesla dostatečné množství silikonového lubrikantu (speciálně určeného pro anální sex).

 

Při masáži zažijete rozmanité pocity

První vniknutí do análu bylo zvláštní. Je to pro chlapa neobvyklý pocity a cítil jsem trochu stud. Samotný prst působil zpočátku značný tlak na svěrače kolem vstupu.

Partnerka mi zároveň masírovala i ztopořený penis, takže jsem za chvíli na podobné myšlenky zapoměl.

Tlak vystřídal pocit zaplnění, jako když se vám chce na toaletu. Zároveň jsem pociťoval, že moje erekce je mnohem pevnější a dráždění více intenzivní.

 

Mocný bod P

Ve chvíli, kdy se partnerka dotkla prstem mojí prostaty, se mi zatajil dech. Pocit byl extrémně silný až nekompormisní. Tlak nemilosrdně rostl, skoro až nepříjemně. Zakřičel jsem na partnerku, ať ještě přitlačí.

V tu chvíli jsem explodoval v největším orgasmu v životě. Přitom se mého penisu v tu chvíli skoro nedotkla. Stačil jen silnější tlak na prostatu.

Ejakulace byla tak silná, že mě až pálila. Tento pocit po pár minutách přešel, ale z orgastické křeče jsem vzpamatovával ještě několik dalších minut.

Přesně takhle jsem se cítil během orgasmu po masáži prostaty

 

Zapojte i erotické hračky

Ti, kteří najdou v masáži zalíbení, případně chtějí zažít ještě intenzivnější pocity, jsou určeny hračky na masáž prostaty.

Nutno podotknout, že výrobci fantazii meze nekladli a na trhu najdete mnoho variant na toto téma. Stačí si jen vybrat tu pravou (klikněte).

 

Rozhovor s odborným garantem článku MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D., sexuoložka, zaměřena na léčbu erektilní dysfunkce a infertility

 

Je masáž prostaty pro muže prospěšná, nebo jde spíše o zpříjemnění a obohacení klasického sexu?
Z medicínského hlediska masáž prostaty nepřináší mužovi žádný benefit. Ve vztahu masáž prostaty k sexu se jedná o sexuální experiment nebo chcete-li libůstku.

Záleží na každém mužovi, na každé partnerce a celém páru, zda přijmou tuto praktiku a chtějí ji realizovat.

S jejím prováděním by měli souznít oba partneři. Provádět masáž prostaty může být pro některé partnerky nepříjemné, i nepřijatelné. Rozhodně ne všichni muži jsou této praktice
nakloněni. Je to individuální.

Nejčastější sexuální praktikou českých mužů a žen podle Průzkumu sexuálního chování z roku 2013 je klasická soulož, např. anální sex je praktika výrazně menšinová.

 

Vyjmenujte ve zkratce potvrzené benefity masáže prostaty, pokud nějaké jsou.
Žádné vědecky jednoznačně potvrzené benefity masáže prostaty nejsou, proto se dnes nevyužívá v léčbě, pouze v diagnostice.

Ovšem v minulosti byla masáž prostaty využívána např. u chronických zánětů, její jednoznačný efekt nebyl prokázán, proto dnes není zařazena mezi lékařské zdravotní úkony.

Dnes se masáž prostaty využívá diagnosticky k získání exprimátu prostaty s cílem mikrobiologického vyšetření při bakteriálním zánětu prostaty.

Diagnosticky, i když ne běžně, se využívá masáž prostaty s následným odběrem moči na genetické vyšetření (PCA3) u zhoubného nádoru prostaty.

Preventivní vyšetření prostaty pohmatem přes konečník se používá u všech mužů starších 40 let. Při vyšetřením prostaty přes konečník lékař hodnotí její velikost, bolestivost, konzistenci, ohraničení a přítomnost ložisek.

Nutno říci, že většina pacientů toto vyšetření považuje za méně příjemné. Prostata pohmatem se vyšetřuje u mužů, u kterých máme podezření na zánět prostaty, nezhoubně zvětšenou prostatu či nádor prostaty, který je nejčastějším nádorem u českých mužů a jeho výskyt stále narůstá.

 

K prostatě se muž dostane přes konečník. Pokud používá stimulující pomůcky či běžné předměty, jakým materiálům by se měl vyhnout, aby nepodráždil anální sliznici nebo přímo prostatu?
Například ostrým, kovovým, křehkým předmětům, u kterých se může část odlomit a poranit tak konečník. Rovněž předmětům, které mohou v konečníku uváznout.

 

Pokud by došlo k oděrkám, natržení a krvácení sliznice, jak lze tento úraz rychle vyléčit?
K poškození integrity kůže nebo sliznice nesmí při sexuálních praktikách vůbec dojít.

 

Je nutné lékařské vyšetření nebo si muž nemusí dělat starosti?
Záleží na rozsahu a charakteru poranění a doprovodných projevech. Při jakýchkoli pochybnostech je lepší vždy lékaře vyhledat.

Není zřídkavý jev, že si pacient do konečníku zavede předmět, který poté není schopen vytáhnout.

V tom případě musí lékaře vyhledat ihned. Řada nemocných se stydí, otálí s vyhledáním pomoci, a tím riskují závažné komplikace.

 

Jaké jiné komplikace může nesprávně provedená masáž způsobit?
Nemusí být příjemná, naopak může být bolestivá. Ale v tomto případě nemusí být na vině jen špatná technika masáže, ale masáž prostaty jako taková, jednoduše muži nemusí tato technika být po chuti.

Bolestivá je masáž prostaty při jejím zánětu. Pokud jde o techniku, partnerka by měla mít během masáže zpětnou vazbu, co je partneru příjemné a naopak.

 

Komu se masáž prostaty vysloveně nedoporučuje? Jaký zdravotní stav může pánům v masáži bránit?
Masáž prostaty se nedoporučuje mužům s karcinomem prostaty nebo sexuálně přenosnou chorobou či při akutním zánětu prostaty.

Masáž prostaty není vhodná při zánětlivém onemocnění konečníku, nádoru, krvácení z konečníku.

Obecně při jakémkoli akutním celkovém onemocnění (př. chřipka), při horečce, či pokud se muž „jen necítí ve své kůži“. Mužům krátkou dobu po prodělání srdečního infarktu či mozkové příhody.

U onkologických onemocnění záleží na charakteru nádoru a použité léčbě. Obecně při chemoterapii č radioterapii (ozařování) tato praktika vhodná není už jen proto, že tato léčba je provázena řadou doprovodných příznaků, navíc také únavou a v neposlední řadě ztrátou chuti na sex.

Masáž prostaty není vhodná, pokud muž nemá chuť a zájem tuto menšinovou sexuální praktiku realizovat, pokud není v přijatelné tělesné i duševní kondici.

 

V Čechách je u mužů běžné onemocnění hemoroidy. Představují pro masáž komplikaci?
Je nutná opatrnost, komplikace to není. Záleží na jejich velikosti a umístění.

 

Vnímáte masáž prostaty jako praktiku vhodnou do ložnice, nebo doporučujete raději navštívit specializované masážní salony?
Toto je velmi individuální, záleží na domluvě obou partnerů i ochotě partnerky.

 

Děkuji za cenné informace, paní doktorko.

 

Masáž a dráždění prostaty – často kladené dotazy, které jste se styděl zeptat

Co je prostata a jak ji nahmatám?
Je velikosti ořechu, produkuje preejakulát, který je součástí ejakulátu a leží u vnitřního kořene penisu. Při masáži je uvolněna stagnující tekutina, což je pro žlázu velmi ozdravné.

Tekutina bez pohybu vytváří podhoubí pro bakterie a záněty prostaty. Proto jsou častá masturbace a masáž prostaty natolik zdravým procesem.

Prospěšné benefity, které masáž prostaty přinese
Masáž celkově zlepšuje kondici a vitalitu prostaty, erekci a proudění semenné tekutiny.
Jak se na prostatickou masáž připravím?
Důležitá je mentální příprava. Být v klidu a uvolněný. Masáž by měla proběhnout v klidném a příjemném prostředí. Ideální je důkladná hygiena před samotným začátkem. Experti doporučují provést i klystýr.
Jak se zbavit ostychu ze strkání cizích prstů do zadku?
Klíčem je vaše přesvědčení, že jde o zdravotně výhodnou masáž, která vás může zbavit spousty nepříjemných pocitů spojených s neaktivní prostatou.

To, že je procedura příjemná, je pouhým bonusem. Klíč leží v klidném prostředí, vědomí dobré věci a hlavně vzájemné důvěře mezi masírovaným a masírujícím.

Je klystýr hodně nepříjemný?
Klystýr je metoda pro nejlepší hygienu. Přesto není nutná. Odborníci ji doporučují pro co nejčistší průběh. Samotné provedení není nijak složité.

Zařízení na provedení očisty konečníku seženete ve speciální prodejně za pár stovek korun. Jde o činnost, na kterou si většina lidí zvykne a při malém tréninku ji zvládne každý.

Klystýr nicméně není pro masáž nezbytně nutný.

Je masáž prostaty bolestivá?
Když je masáž prováděna dobře, je to přesně naopak. Mnoho mužů popisuje zážitek jako intenzivní, dlouho trvající, někdy dokonce multiorgastický.

Muži popisují intenzivní ejakulaci, kterou nikdy předtím nezažili. Valná většina pánů je zaměřena na potěšení pouze externích partií. Přitom nejvíce intenzivní místa jsou ta, která jsou skryta.

Je dráždění prostaty příjemné?
ANO v případě, že máte rádi ohromující sex. Je načase, aby muži přestali žárlit na ženy a jejich schopnost zažívat intenzivní a dlouhé orgasmy.

Prostata, někdy také označována P bod, je podobná ženskému G bodu a při stimulaci je orgasmus nebývale silnější. Takový nelze dosáhnout pouze externím drážděním penisu.

Není orgasmus při masáži prostaty jen mýtus?
Není. Navštivte dobrý tantra salon, zkuste masáž se zkušenou partnerkou nebo pořiďte vhodnou pomůcku. Pak sami poznáte skrytou pravdu.
Jak dosáhnout orgasmu přes masáž prostaty?
Při prvních pokusech můžete použít prst. Prvně je třeba prostatu najít a ručně ji stimulovat opakovaným pohybem prstu sem a tam. Tento postup může být trochu ošemetný a náročný.

Proto doporučujeme pro “uvolnění rukou” použít masažér prostaty. Na trhu existuje mnoho variant, které perfektně splňují požadavky mužské anatomie.

Vybrat tu správnou pomůcku může být bez zkušeností těžké. Proto doporučujeme navštívit kamenný sexshop, kde vám poradí. Případně sledujte naše recenze produktů, kde testujeme ty nejlepší.

Jak je zdravotní masáž prostaty odlišná od sexuální?
Někteří muži ocení i obyčejnou zdravotní masáž prostaty. Jejich prioritou tedy není sexuální zážitek. Ten může být příjemným bonusem.

Proces masáže samotné je velmi ozdravný a muži prospívá. Ať už přílivem nové životní energie, nebo uvolněním prostaty od stagnující tekutiny způsobující záněty.

Pomůže mi video masáže prostaty ke zvládnutí techniky?
Video může svým způsobem navést a ukázat, jak techniku dobře zvládnout.

Osobně doporučuji návštěvu odbornice v tantra salonu s letitými zkušenostmi. Pokud se pro salon rozhodnete, dejte pouze pozor na správný výběr místa. Levné masážní salony nejsou tou nejlepší volbou.

Je masáž prostaty a šťourání se v zadku jen pro gaye?
Anální hrátky na straně muže jsou dle veřejného mínění spojeny pouze s homosexuální komunitou. Tak tomu ovšem není. Ve skutečnosti se dnes análním hrátkám oddává i čím dál více heterosexuálních párů a mužů.
Jsem opravdu heterosexuál, když se mi líbí podobné věci?
Samozřejmě. Jde jen o jiný druh sexuality. Cítíte se po masáži jako heterosexuál, nebo gay? Obojí je v pořádku. Samotná praktika je jen praktika a nerozhoduje o vaší sexuální orientaci. O té rozhodujete vy.
Masírují si prostatu pouze zvrácení lidé?
Záleží na tom, koho se ptáte. Pro určitou skupinu lidí je masáž prostaty běžná a pro další zvrácená. Tato otázka je hodně subjektivní.
Co když to bude poprvé divné?
Zkuste to a uvidíte sami. Spousta věcí se vám může zdát na první pokus divná. Jen samotná zkušenost a následný pocit rozhodne, zda se do toho ještě pustíte někdy znovu. Možná nemusí být na vině jen masáž, ale celý sexuální akt. Každý akt a dojmy z něj jsou vždy zcela jiné.
Co když se nedokážu uvolnit?
Je pravda, že někteří lidé jsou nervózní a úzkostní, když přijde na hraní si s prostatou. Pro mnohé heterosexuály to může znamenat skoro až signál ohrožení. “Penetrovaný muž”, to nezní v chlapské mysli moc dobře. Trpělivost a pomalý postup. To je asi nejlepší rada, jakou lze doporučit.
Mohu si nechat namasírovat prostatu kdekoliv?
Mohu si nechat namasírovat prostatu kdekoliv? Téměř v každém větším městě najdete erotický salon kde vám prostatu rádi namasírují. Na googlu hledejte výrazy „masáž prostaty Praha, Plzeň, Brno, Olomouc“ a podobně.
Je masáž prostaty zdravá?
Může zmírnit tlak a otoky uvolněním tekutin, které se v prostatě hromadí. Drobné studie zjistily, že masáž prostaty několikrát za týden společně s užíváním antibiotik poskytne úlevu od bolesti a tlaku. Prohmatání prostaty může být i součástí lékařského vyšetření.
Je normální a v pořádku masírovat prostatu?
V rámci úlevy od bolavé prostaty je vhodné střídat masáže a antibiotika. Pozor ale na nezkušené a neškolené lidi, kteří mohou během snahy o masáž poškodit váš reprodukční systém.
Jak přesně mohu stimulovat svou prostatu?
Jemně zatlačte prvním kloubem prstu nebo bokem prstu. Nepoužívejte nehet. Na nic netlačte, spíše prostatu hlaďte. Pohybujte prstem tam a zpět.
Jak často si mohu masírovat prostatu?
Muži s chronickou prostatitidou masírují prostatu 2 až 3x týdně a číslo snižují, když se začne stav prostaty zlepšovat.
Pomůže masáž prostaty erektilní dysfunkci?
Ano, některé menší studie dokládají, že muži s ED, kteří si prostatu masírují, dosahují zlepšení stavu.
Co mohu dělat, když se při masáži prostaty nedovedu uvolnit?
Nezkoušejte ji sami a zajděte do salonu, kde vás masérka dovede hezky uvolnit. Nikam nespěchá a postará se, abyste se hezky otevřel.

 

Další články o problémech s prostatou a jejich léčbě

TOP 5 masažerů prostaty pro nové dimenze orgasmů
Masáž prostaty aneb i muži mají svůj bod G
Co přesně se stane po operaci prostaty? Kdy se zotavíte a jaký bude život po?
Dojení prostaty – užitečný návod na ozdravnou a preventivní stimulaci
Impotence po uzdravené operaci prostaty – co očekávat?
Zánět prostaty (prostatitida) a 11 nejčastějších příčin
Potraviny na prostatu – co jíst a pít pro prevenci zvětšování a rakoviny?

Sexuologické a urologické ambulance Praha, Brno, Ostrava a Olomouc

PhDr. Jana MüllerováNádražní 19, Praha 5, 150 00, Smíchovterapieplagyn@seznam.cz
+420 602889892
MUDr. Lukáš Bittner
Jankovcova 1569/2c, Praha800 203 233
Email: iscare@iscare.cz
MUDr. Luděk FialaPoliklinika Mazurská, Praha 8283 024 316
775 534 470
MUDr. Ondřej TrojanKartouzská 204/6, Prahasexuologie@centrum.cz
+420 222 363 555
MUDr. Hana FifkováU Rajské zahrady 12
Praha 3
130 00
hana@fifkova.cz
+420 222 317 185
Sexuologická ambulance - Fakultní nemocnice Ostrava17. listopadu 1790/5, 70800 Ostrava, Poruba597 373 209
PhDr. Jarmila MayzlíkováRepinova 16, Ostrava724 242 423
mayzlikova@centrum.cz
MUDr. Helena ReguliViniční 235, Brno533 306 206
773 649 411
SEXUOLOGIE - BRNO.czSovova 7, 616 00, Brno731 031 627
Centrum MediolNa Šibeníku 26
779 00 Olomouc
607 633 611
centrummediol@seznam.cz

 

Leave a Reply