Potraviny a nápoje, které zhoršují negativní příznaky PMS. Tohle nejezte ani nepijte.

PMS a tedy premenstruační syndrom má své negativní součásti, kvůli kterým často trpíme. Křeče, migrény, soustavná únava a podrážděnost. Příznaky PMS si ale někdy zhoršujeme samy a nemusíme o tom ani vědět.

Před cyklem míváme nezdravé chutě a přeslazenými či tučnými potravinami se snažíme zlepšit si náladu aspoň na chvilku. Zde jsou 4 druhy potravin, které dovedou negativní projevy PMS zhoršit a udělat z něho nesnesitelný stav.

potraviny zhoršující příznaky PMS

 

Příliš sladké potraviny

Cukrovinky a slazené nápoje používáme jako rychlý zdroj energie, který nás má nakopnout, ale tento stav vydrží pouze krátce. Když hladina cukru klesne, jsme mnohem unavenější a podrážděné.

Laskominy proto nahraďte ovocem a zeleninou, které obsahují méně cukru, ale zato vlákninu, která zasytí déle a energii bude uvolňovat pomalu.

NAUČTE SE: Jak méně sladit a které alternativy cukru jsou méně škodlivé?

 

Příliš slané potraviny

Dehydrují, zvyšují krevní tlak, v těle zadržují vodu, takže se budete cítit nafouklá a unavená. Z jídelníčku vyřaďte brambůrky, tyčinky, polotovary a konzervované potraviny, uzeniny, ale také příliš slané sýry jako feta nebo plísňový sýr.

 

Kofeinové nápoje

Kofein může zhoršit bolesti hlavy, zvyšuje krevní tlak a dehydruje. Během PMS tato negativa prožíváme silněji, takže aspoň dočasně omezte kávu, čaje, energetické nápoje nebo žvýkačky a cucací tobolky s kofeinem.

 

Alkoholické nápoje

Alkohol způsobí kocovinu, která může být během PMS nesnesitelná. Zároveň namáhá játra, které produkují část estrogenu. Jeho dostatečná hladina je důležitá a se sníženu hladinou jsou projevy PMS mnohem silnější.

Negativní příznaky PMS zmírní, menstruační komfort a hormonální rovnováhu navodí česká Proerecta WOMEN s obsahem maky, drmku a ženšenu. 

Proerecta WOMEN

Klikněte a čtěte o všech prospěšných účincích. Případnou objednávku dostanete do 48 hodin.

 

Další články o ženském intimním zdraví a vitalitě - menopauza, klimakterium, PMS, menstruace

MENOPAUZA – jak zpomalit příchod hlavního strašáka každé ženy a co všechno se bude dít, až přijde?
PMS (premenstruační syndrom) – nepříjemné příznaky až u 70 % žen, které lze zmírnit i léčit
KLIMAKTERIUM – příznaky, nástup, léčba a v čem se přesně liší od menopauzy?
PMDD (Premenstruační dysforická porucha) vás změní k nepoznání. Chraňte se.

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply