Lidí se sexuálními dysfunkcemi přibývá

Nezdravý životní styl, přehnané sledování porna a stres si začínají na Češích vybírat daň. Začíná totiž přibývat lidí se sexuálními dysfunkcemi.

U mužů se jedná o erektilní dysfunkci a u žen o frigiditu. Vyplývá tak z poslední zprávy o psychiatrické péči od Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).

příbývá sexuálních dysfunkcí

 

Podle zprávy navštívilo v roce 2016 psychiatra nebo sexuologa kvůli sexuální dysfunkci téměř 10,5 tisíc lidí, z nichž zhruba třetinu tvoří ženy.

Proti roku 2015 došlo u většiny sledovaných skupin diagnóz k mírnému růstu počtu pacientů, a to zejména u sexuálních dysfunkcí (o 18 procent), vývojových poruch v dětství a adolescenci (o 15 procent) a mentálních retardací (o 6 procent),” říká ve zprávě ÚZIS. Počet lidí mající problémy se sexem vzrostl skoro o pětinu.

Za nárůstem stojí zřejmě to, že si těchto problémů začínají všímat například urologové. Ti potom pacienty posílají k nám,” vysvětluje možnou příčinu nárůstu předseda Sexuologické společnost, psychiatr Jaroslav Zvěřina. Sám však větší nárůst nepostřehl.

U mužů se sexuální dysfunkce projevují například erektilní dysfunkcí, předčasnou ejakulací nebo nemohou ejakulovat vůbec.

Důvodem bývá věk, hříchy v životosprávě, obezita, cukrovka, vysoký krevní tlak, ale i stres nebo partnerské problémy,” říká Zvěřina. “Je větší rozvodovost, labilita vztahů, což ztěžuje pravidelnost a adaptabilitu sexu,” dodal.

Častou sexuální dysfunkcí u žen bývá frigidita a nízký zájem o sex. “Druhým problémem je to, že nemohou dosáhnout orgasmu. A vůbec nejčastějším problémem jsou bolesti při pohlavním styku,” vyjmenovává Zvěřina.

Podle zprávy bylo v roce 2016 na psychiatrii celkem vyšetřeno téměř 642 tisíc lidí. Oproti roku 2015 počet vzrostl o pět procent. “Nejčastějšími diagnózami, pro které byli ošetřeni pacienti v psychiatrických ordinacích, byly stejně jako v předešlých letech neurotické poruchy (40 procent z celkového počtu léčených pacientů),” dodává ÚZIS.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Doplňky na mužskou potenci vydělaly podvodníkům půl miliardy.

doplňky na potenci, prodej a pašování falzifikátů

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply