Frigidita u žen zahubí jinak perspektivní vztah!

Každý muž touží v posteli po náruživé ženě. I když je míra chuti u každého rozdílná. Někomu stačí méně a někdo potřebuje víc. V zásadě ale chtějí všichni muži to samé. Sex. A k tomu náruživou ženu, kterou dovádění baví. Což je ve finále výhra pro všechny zúčastněné. Ale co když je chladná a o sex se moc nezajímá?

nadržená žena

Na ženách nás přitahuje jejich svádění. Pokud je žena chladná, nepřitahuje nás a nastává problém

 

Frigidita – ničitel nejen sexuálních vztahů

Bohužel některé ženy trpí nechutí k sexu. Ta je buď dočasná, nebo stálá. Vzniká z různých příčin a důvodů. Odborně jde o hypoaktivní poruchu sexuální touhy. Lidově jí říkáme frigidita (z latinského frigidus – chladný). Je to lidový výraz pro nízké, nebo dokonce žádné sexuální libido u ženy.

Frigiditu poznáte snadno. Žena je chladná jako led. To znamená, že nemá zájem o sex. Nevzruší jí ani ten nejvroucnější dotyk a pohled na penis ji nechává ledově chladnou. Nedosáhne vzrušení ani orgasmu.

V dnešním článku vám vysvětlím, kde bývá zakopaný pes. Jak porucha u žen vzniká a jak s ní účinně bojovat. Pokud znáte příčinu problému, dokážete jej odstranit. Stejné je to u frigidity. Chcete vědět, jak svou partnerku znovu rozehřát? Čtěte dál.

 

Druhy frigidity:

 • Celoživotní frigidita – žena je taková od narození, po celý život nevyhledává muže, obvykle žije sama nebo se utáhne do kláštera
 • Situačně nabytá frigidita – s někým ano, s někým vůbec a to i když je ve vztahu
 • Obecně nabytá frigidita – dříve vše v pohodě a najednou zlom ve všech případech, obvykle po znásilnění nebo jiné negativní zkušenosti

 CO DĚLAT, pokud má libido slabé muž?

 

Příčiny frigidity

Frigidita je bohužel poměrně častým problémem mezi ženami. Statistiky uvádí, že během života potká zhruba pětinu žen. Osobně si myslím, že číslo bude ještě o malinko větší. Může vést k dalším problémům jako je stres a emoční nestabilita ve vztahu s partnerem. Frigidita je reálnou součástí mnoha ložnic v domácnostech.

Příčiny mohou být různé. Často bývají zcela neznámé. Pak je samozřejmě léčba o dost náročnější. Jde především o ženy, které mají sexuální odtažitost vrozenou. Mnohem více je případů, kde příčinu odhalit lze. A s danou situací pak dále pracovat.

Obecně lze rozdělit příčiny frigidity do dvou hlavních kategorií:

 • Fyzické příčiny – nemoci, hormonální nerovnováha, vyčerpání
 • Psychické příčiny – výchova, strachy a zklamání
hysterická frigida

Ženy nejsou tak emocionálně pevné, jako muži. Mnohem rychleji tak upadají do různých extrémů, jako je třeba frigidita

 

Nezkušená partnerka a strach z nových věcí

Sexuální odtažitost může přijít také se strachem z nového. Pokud máte mít sex s méně zkušenou ženou nebo dokonce pannou, mohou z její strany přijít obavy a odtažitost. V tomto případě je samozřejmě na zkušenějším partnerovi, aby uvedl partnerku do pro ni málo známého světa, nebo dokonce zcela neznámého.

Rozhodně netlačte na pilu. Ani ztráta nervů není na místě. Pokud se dozvíte, že je málo zkušená, berte to spíše jako výzvu. Mohou být muži, kteří podobné situace nezvládnou. Nechtějí zaučovat a chtějí jen dobrý sex. Ale mít možnost být první a vychovat partnerku dle svého má taky neobyčejné kouzlo. Pokud chcete odbourat její obavy a stud, není nic ztraceno.

 ČTĚTE TAKÉ: 15 největších zabijáků libida. VÍTE, jak přesně vám partnerka dopomůže k lepší a pevnější erekci?

 

Jak ženu zbavit strachu a získat důvěru?

Komunikace

Absolutním klíčem je dobrá komunikace. Pokud partnerka vynese na světlo svou obavu, vyslechněte ji a dejte najevo, že je na prvním místě ona a její pohodlí. Při stále trvajících obavách ji u dobrého čaje, nebo vína do celého průběhu zasvěťte. Tím snáze rozptýlíte její obavy a strach.

Prostředí

Hraje významnou roli. Nešetřete tedy na atmosféře. Vyvoněná bylinná koupel mezi svíčkami, šampaňské, jahody, dobrá muzika, pohodlná postel, svíčky a vonné aromalampy. Tyto věci vaši partnerku naladí na správnou notu. Pak už jen slíznete smetanu. A i ona bude spokojená.

Nenáročné polohy

Volba nenáročných poloh pak z vaší partnerky shodí i zbývající stres. Nebude cítit napětí, pokud zvolíte osvědčené a lehké polohy na provedení. Těmi jsou třeba:

Klasický misionář

Toto je klasika, nenáročná poloha ideální pro první společné chvíle. Zvlášť v případě, že je panna. Pak jde o téměř jasnou volbu.

Modifikovaná psí poloha

Žena leží na břiše a mírně roztáhne nohy. Tato poloha je velmi příjemná. Obzvláště pokud žena podloží své břicho polštářkem. Pak je prožitek ještě příjemnější. Tato poloha je o něco více intimní, než klasická poloha zezadu.

TIP PRO TĚHOTNÉ: Sexuální polohy, které jsou vhodné pro bezpečí miminka. 

Milostné nůžky

V této poloze leží žena na zádech na okraji postele. Muž do ní vstoupí a dá si obě její nohy na svá ramena. Během styku může chytit partnerku za nohy a střídavě je křížit, zatímco do ní proniká. Vzniká tak rozmanitá škála tření. Poloha je pro partnerku nenáročná a velmi komfortní.

Časovaná bomba

Partner pohodlně sedí na gauči nebo křesle. Partnerka na něj nasedne. Pak do sebe zavede jen špičku partnerova penisu. Postupně klesá dolů centimetr po centimetru. Až ve finále dosedne celou vahou na jeho stehna. Může sama určovat tempo i úhel průniku.

 

VIDEO: K frigiditě se vyjádřuje sex-koučka Gaia

Jsem frigidní? - Ztráta libida u ženy - SExCAFÉ

 

Nedostatečné vzrušení – partner musí na sobě pracovat

Frigidita ženy může být taky způsobena nedokonalým uspokojením ze strany partnera. Ve chvíli, kdy vázne komunikace a partneři nemluví o svých potřebách, může tato situace nastat velice snadno. Ztracená komunikace a plíživý nástup frustrace způsobí, že jeden z partnerů dříve či později vyhledá uspokojení své potřeby jinde.

 

Jak ženu získat zpátky k sobě?

Náprava je v tomto směru hlavně na partnerovi. Ten v první fázi musí přiznat svou chybu. Poznat potřeby své partnerky a přijít na to, jak je uspokojit. Zde je vidět jak moc je důležitá komunikace. Ta hraje roli snad ve všech případech frigidity. Bez ní to prostě nejde.

Roli také může hrát mužova chuť na sex, která ne vždy musí být 100%. Čtěte o tom, jak nakopnout svoje libido. 

Základem je i kvalitní erekce. Pokud muž řeší kvalitu erekce, je dobré zkusit  vakuovou pumpu, nebo třeba erekční kroužek. Případně může zvolit některý z přípravků na podporu erekce. Dobrou volbou je například VIMAX, nebo PROERECTA.

 

Techniky zlepšující ženské uspokojení

 • Ruční práce – staré dobré ruční uspokojení. Když víte jak na to, dovedete ji tam, kde být chce.
 • Klasický sex – nejpříjemnější cesta k uspokojení, dá někdy více zabrat. Ale benefity mohou být obrovské pro oba.
 • AFE bod a jeho stimulace – vědecká novinka stimulace děložního hrdla vedoucí k mocným orgasmům
 • Dráždění prsou a bradavek
 • Orální sex
 • Sexuální pomůcky a hračky

 

Vztahy a ženské libido umí zničit i dlohuhodobý stereotyp

Stereotyp a stále ty samé věci dokola, jsou rozhodně jedním z faktorů vedoucím k frigiditě a ochladnutí vášně ve vztahu. Tak je to přirozeně u každého, ale někdy je toto katalyzátor, který nastartuje skutečně veliké ochlazení. Muž i žena mají svoje jisté. Pokud jsou spolu v manželském svazku, je tento pocit ještě umocněn.

V dlouhodobém vztahu není zkrátka příliš motivace pro růst a zlepšování. Opět dojde ke zhoršení absolutně nenápadně. Po malých krocích. Výsledkem je najednou frigidní manželka, nebo dlouhodobá partnerka. A je to škoda. Protože, mít možnost vypilovat své milenecké umění léty praxe je vzácné. V naší době čím dál více.

 

Jak vyhnat nudu z ložnice?

V tomto případě je třeba opět důsledná komunikace. Vhodnou volbou je pomoc odborníka. Ten doporučí různorodé techniky na rozvoj a znovunalezení komunikace i cvičení na rozvoj intimity. A to jak v posteli, tak i mimo ni.

Princip spočívá v regresi a návratu do středoškolských let, kdy schůzky třeba ani nekončily sexem. Daleko větší důraz je kladen na znovunalezení souznění páru. V pokročilejším věku stejně jako u stereotypního vztahu nemusí vždy fungovat 100% erekce.

TIP: Jak nejlépe uspokojit ženu? 

 

Ženina špatná sexuální zkušenost z minulosti

I tento vliv může nepříznivě ovlivnit přístup ženy k sexu. Příčin může být celá řada. Tyto strachy a obavy dokážou být velmi nepříjemnou překážkou na cestě ke spokojenému sexu. Jsou totiž často hluboce zakořeněné v podvědomí partnerky a zbavit se jich může být někdy otázkou delšího časového horizontu. Mezi takováto traumata patří třeba:

 • Sexuální zážitek z dětství
 • Odrazování od sexu v rámci výchovy, nebo náboženství
 • Strach z otěhotnění
 • Dlouhodobá léčba neplodnosti
 • Bolestivá, nepříjemná sexuální zkušenost v minulosti

 

Jak ženu upokojit a rozpálit?

V tomto případě je nejlepším řešením váš citlivý a pomalý přístup. Neměl by jte tlačit na pilu a k celé věci přistupovat obezřetně. Základem je jít na vše pomalu. Začít jemným mazlením, líbáním. Ukázat ji, že je v bezpečí a že není důvod k obavám. Stejně jako u stereotypního vztahu i zde není ihned cílem sex, ale nalezení společné intimity a utvoření bezpečného prostředí.

 

Hormonální nerovnováha, nemoci, zdravotní komplikace u ženy

Hormonální nevyrovnanost u ženy je dalším faktorem, který může ovlivnit její chuť na sex. Stejně tak mohou hrát roli chronická i akutní onemocnění. Je jasné, že v případě výskytu choroby, nebo jiného neduhu asi partnerka nebude mít chuť trhat sexuální rekordy.

 

Jak ženu zbavit komplikací?

V tomto případě je třeba vzít rozum do hrsti a přenechat celou záležitost specialistům. Pošlete ženu na vyšetření.

 

Ženina únava a vyčerpání

V dnešní době absolutně běžná věc. Shon a tlak na výsledky tlačí lidi často k jejich limitu a zbývá minimálně času na odpočinek a relaxaci. Není pak žádný div, že na sex nemá vaše partnerka ani pomyšlení.

 

Jak ženu povzbudit a „nakopnout“?

Vezměte jí někam ven. Nejlépe stranou města a shonu. Třeba do přírody. Zde lze nabrat nové síly a uvolnit tělo i mysl. Dobrou volbou je darování poukazu na kvalitní masáž, návštěva wellness centra, nebo sauny. Obnovená mysl a tělo partnerky jsou tou správnou cestou ke znovunalezení i té sexuální energie.

oslabené ženské libido

Dlouhodobá únava nebo stres dokáže vést až k frigiditě

 

Partnerce se věnujte, i když máte podezření z frigidity!

Správná a vyvážená strava je dalším základním pilířem při boji s mnoha nemocemi a dysfunkcemi. Frigidita není výjimkou. Následující výčet reprezentuje ty nesilnější bojovníky za silný sexuální drive ženy:

Použijte je v jídlech. Žena se bude na sex těšit více, než bez nich.

MÁTE INTIMNÍ PROBLÉM? Klikněte a napište nám do anonymní poradny. Rádi vám poradíme. 

Leave a Reply