Erekce a psychika – 11 duševních zlodějů erekce

Říkáte si, že už to nemůže být horší. Že už ten den přece nemůže dopadnout ještě hůř. V práci se vám nedaří, jde to od devíti k pěti, únavou padáte „na hubu”, nic vás nebaví, nic vám nejde.

Říkáte si, zda to všechno ještě stojí za to. Zda jste se přece jen nepřecenil, když jste šéfovi slíbil, že ten složitý úkol zvládnete.

A pak přijdete domů, samozřejmě o několik hodin později, než by bylo zdrávo, a zažíváte další peklo. Partnerka chce, abyste se jí věnoval. Chce, abyste jí hladil, líbal, masíroval, škrábal na zádech, miloval se s ní.

Ale vy máte chuť pouze na jedno – dobrou večeři a jít spát.

To, že jste byl před lety největší samec v okolí, na to už jen matně vzpomínáte. To, že jste kdysi mohl mít sex klidně každou noc, je už zapomenutou historií. Dnes jste rád, pokud se vám jednou za týden postaví, a to ještě ztěží.

Psychika a erekce jdou zkrátka ruku v ruce. Považujte klidně psychology, psychiatry a osobní coache za podivné šarlatány, ale nic to nezmění na faktu, že pokud nejste psychicky v pohodě, nebudete v pohodě ani v posteli. Tak to prostě je.

  • Jaké faktory vás tedy mohou v ložnici negativně ovlivnit?
  • Jaké příznaky je doprovází?
  • A jak problémy můžete vyřešit a dostat se opět do psychické pohody?

To jsem pro vás zjišťoval právě v tomto článku.

erekce a psychika

 

11 psychických vlivů, které úspěšně oslabují vaši erekci

RYCHLÝ TIP: Stresové situace a pocit ohrožení nedovolí myslet na sex a erotické stimuly. Tím slábne i erekce.

Pokud už vám „meditace“ nezabírá, doporučuji přírodní podporu erekce v podobě českých tablet Proerecta s okamžitým nástupem

Byliny roztahují stresem zúžené cévy, čímž do penisu proudí více krve. Erekce je tak pevná a vydrží déle. 

proerecta sleva

 

 

Soustavný a všudepřítomný stres

Začneme asi největším strašákem a zabijákem pevné erekce i u mladších mužů, a tím je stres.

Erekci a stres prostě nemůžete skloubit. Určitě ne dlouhodobě. Stres je skutečně závažný problém.

Nejen, že vás může zdiskreditovat v posteli, ale také stojí za řadou závažných kardiovaskulárních onemocněních či za cukrovkou. Rozhodně jej proto není dobré podceňovat.

PŘÍZNAKY:

Přicházíte domů z práce podráždění. Máte neustále špatnou náladu. Nemůžete se na nic soustředit. Stále se vám hlavou honí tisíce myšlenek.

Nic se vám nechce. Cítíte, že je toho na vás už hodně a že byste potřebovali na chvíli oraz. Nedokážete si najít ani chvíli klidu. Neustále se někam honíte.

NAUČTE SE: Jak zvládat stres pro zachování silné erekce a její podporu? Doslova se změníte.

jak zvládat stres?

 

PREVENCE:

Většinou na nás stres číhá v práci. Ovšem setkat se s ním můžete třeba i ve vypjaté domácnosti. Proto se snažte jakýmkoliv stresovým situacím vyhýbat.

V práci si toho neberte příliš mnoho na svá bedra a doma se snažte jakýkoliv problém vyřešit po dobrém.

Hodně odpočívejte, choďte pravidelně cvičit, díky čemuž se vám zvýší hladina endorfinů, tedy hormonů štěstí a spokojenosti, a nezapomeňte ani na dostatek ovoce a zeleniny.

 

ŘEŠENÍ:

Pokud už vás přece jen stres pohltí, okamžitě to začněte řešit. Každý další den může mít horší a horší důsledky. Jakmile se do stresové situace dostanete, hlavně nepanikařte a snažte se ji vyřešit s chladnou hlavou.

Vím, lehce se to řekne, ale hůře udělá. Ovšem pokud to budete cvičit, nebude pro vás stres třeba už za rok žádný problém.

Dále na stres platí dostatečný odpočinek. A možná se vám to nebude líbit, ale odpočinek bez výdobytků moderní techniky, takže bez televize, počítače nebo smartphonu.

Zkuste více odpočívat v přírodě, na terase, na zahradě, v parku. Zkuste na chvíli od všeho vypnout a utřídit si myšlenky.

 

Vtíravá a nezničitelná deprese

Nic se vám nechce. Celý váš život vám připadá na nic. Nevíte už ani pro co žít. Ač jste kdysi býval smíšek, teď už se vůbec nesmějete.

Raději byste všeho nechal. Nic vás nebaví. Stále si říkáte „Proč já?!”. Doslova se utápíte ve svých chmurných myšlenkách.

Tak to je jasný příznak deprese. Deprese nepřichází ze dne na den, ale postupně se plíží. Nelze ji dopředu nijak odhalit, ale když se projeví v plné síle, doslova vás paralyzuje. Erektilní dysfunkce je pouhou třešinkou na dortu.

 

PŘÍZNAKY:

Deprese se projevuje velmi, ale skutečně velmi špatnou náladou po dlouhou dobu. Týdenní smutek, ještě navíc způsobený třeba nějakou nešťastnou událostí, není deprese.

Deprese je dlouhodobý žal, který se stále jen prohlubuje. Sami nevíte, jak z toho ven, jen víte, že jste strašně smutní. Nejraději byste se vším sekl.

 

PREVENCE:

Ač mají někteří lidé pro depresi genetické předpoklady, můžete jí předcházet. Základem je opět zdravý životní styl. Není vhodné se příliš přepínat a hnát se za vzdušnými zámky. Však vám nic neuteče, a tak nemusíte neustále bořit rekordy.

Důležitý je také pravidelný pohyb, který nejen udržuje dobrou kondici, ale také je základní esencí pro pozitivní náladu. A v neposlední řadě hraje významnou roli i jídlo – nejen to zdravé, ale také to dobré.

Jednou za čas si dopřejte něco hodně dobrého, co vám vykouzlí úsměv na tváři.

 

ŘEŠENÍ:

Nechali jste to dojít příliš daleko a nyní už si deprese na vás vybírá svou daň? Máte dvě možnosti, buď naprosto převrátit svůj život vzhůru nohama a začít úplně od začátku s čistým štítem, anebo můžete oslovit nějakého psychologa o pomoc. Věřte tomu nebo ne, psycholog vám skutečně pomůže.

TIP: Tyhle projevy mívá i andropauza, která na muže působí po 40. roku. Jak se projevuje a jaká je prevence

andropauza u mužů

 

Mučivá a tíživá únava

Nedostatek spánku, nízká hladina některých vitamínů, málo energie z jídla, přemíra stresu nebo deprese. To vše může mít na vaši energii a vitalitu vliv, což nakonec může vyústit v chronickou únavu.

Pak už vám ani více hodin spánku nepomůže. A kromě toho, že se vám vůbec nic nechce, se únava projeví i ve vaší ložnici oslabenou erekcí.

 

PŘÍZNAKY:

Jste pořád unavený. Nejraději byste alespoň týden v kuse prospal. Ač si jeden den více pospíte, stejně jste pořád hodně unavený. Nic se vám nechce. Nic vás nebaví. Na sex nemáte vůbec pomyšlení.

 

PREVENCE:

Stejně jako depresi a stresu můžete i chronické únavě předcházet. Přece jen právě s depresí a stresem souvisí. Opět se snažte dostatečně odpočívat. Chce po vás šéf něco navíc? Bohužel, dnes už jdete domů! Přesčasů už máte až až.

Chce po vás partnerka, abyste ještě po dlouhém dnu v práci doma uklidil? Přesvědčte jí, že to přece do víkendu počká. Snažte se prostě najít každou volnou chvilku, abyste si mohl odpočinout.

Rozhodně to nenechejte dojít do žádných extrémů. Navíc perfektně dobíjí energii sport, ovoce i sex.

 

ŘEŠENÍ:

Pokud už je na prevenci pozdě, je nutné opět přistoupit k drastickým řešením. Okamžitě se snažte snížit pracovní tempo.

Více se věnujte sám sobě, užívejte si každou volnou chvilku, vyrážejte na výlety do přírody, odložte telefon a počítač. Místo kávy sáhněte po ovoci.

Místo proleželého večera u televize se zajděte projít. Uvidíte, že po čase vám i oslabená erekce dá vale.

TIP: Jak konečně usnout a pořádně se vyspat? Zkuste 25 nenáročných tipů. 

rychlý spánek

 

Dlouhodobé přepracování a vyčerpanost

Už ani nevíte, kdy naposledy jste přišel domů za světla? Přijde vám osmi hodinová pracovní doba jako sci-Fi? Přesčasy už ani nepovažujete za nic zvláštního? Pak zbystřete.

Koledujete si o velké problémy. Dlouhodobé přepracování je totiž další častou příčinou problémů s erekcí.

Chápu, že jsou na nás v dnešní době kladeny obrovské požadavky. Šéf po vás chce výkony na 200 %, manželka doma požaduje supermana, děti na vás spoléhají a vy abyste si hledal svoje další tři klony.

Dlouhodobé přepracování ale rozhodně není nic příjemného.

 

PŘÍZNAKY:

Pracujete od nevidím do nevidím. Často kvůli pracovnímu vyčerpání chybujete. Nejraději byste si vzal měsíční dovolenou, ale víte, že na vás spousta lidí spoléhá.

Musíte každý den stihnout desítky úkolů. Jste nejpracovitější člověk ve firmě. Pravidelně vás šéf chválí, jakého má skvělého zaměstnance.

 

PREVENCE:

Pochvaly od šéfa jsou sice super, ale za všechny ty problémy a nepříjemnosti rozhodně nestojí. Na přesčas jednou za čas samozřejmě můžete kývnout, ale rozhodně by se z toho neměla stát rutina.

Zdraví máme jen jedno. A už nejsme nevolníci, abychom museli pracovat dokud doslova nepadneme vyčerpáním.

 

ŘEŠENÍ:

Chápu, že je to složitá situace. Nechcete nikoho zklamat. Ovšem řešení je pouze jedno – zvolnit tempo.

Šéf si prostě musí zvyknout, že jste mu k dispozici jen 8 hodin denně. Manželka musí pochopit, že také chodíte do práce a že si taky chcete po práci odpočinout.

A děti přece nejsou jen vaše a tak si některé povinnosti můžete s vaší partnerkou rozdělit. Jen je potřeba to všem říct otevřeně. Komunikace je v tomto ohledu klíčová.

 

Definitivní syndrom vyhoření

Pokud všechny předchozí body nebudete nijak řešit, dostaví se syndrom vyhoření. Je to moment, kdy už prostě nic nejde.

Už nevstanete z postele, už se nedokopete jít do práce, už si ani nepřipravíte snídani. Jedná se o celkové psychické i fyzické vyčerpání. A sex? Tak na ten nemáte v takovou chvíli ani pomyšlení.

 

PŘÍZNAKY:

Syndrom vyhoření poznáte velice dobře – zkrátka přetekl pomyslný džbán vaší trpělivosti, energie a houževnatosti a teď už nic nemůžete.

Nemůžete vstát z postele, nemůžete jít do práce, nemůžete dělat ani obyčejné každodenní činnosti. A ani několikadenní neschopenka vám nepomůže.

 

PREVENCE:

Stejně jako u stresu nebo dlouhodobého přepracování je i v tomto případě nutné o sebe pečovat. Prevencí proti vyhoření jsou koníčky, pravidelný pohyb, zdravý životní styl, vlastní projekty a sny.

Neupínejte se příliš na práci. Stačí, aby se vám pak něco nepovedlo, a syndrom vyhoření vás může položit na kolena.

 

ŘEŠENÍ:

Prevence vyhoření je sice poměrně banální, ovšem řešení už není vůbec jednoduché. Často je nutné oslovit odborníka. Někdy je dokonce jediným řešením změna zaměstnání.

ČTĚTE PODROBNĚ: Syndrom vyhoření jako totální rozpad osobnosti a zdravotního stavu

syndrom vyhoření

 

Ochabnutí emocí

Na chvíli opustíme pracovní oblast a podíváme se na tu partnerskou. Ať už jste s vaší partnerkou rok či několik dekád, mohou po čase emoce mezi vámi ochabnout. Není to nic až tak neobvyklého. Stává se to hodně párům.

 

PŘÍZNAKY:

Už ke své partnerce nic necítíte. Nemáte pocit, že byste ji ještě miloval. Nevadí vám, když třeba na víkend odjede. Trávíte čas raději sám nebo s někým jiným. Už by vám nevadilo, kdyby vás opustila.

 

PREVENCE:

Pokud ještě tento problém nemáte, měli byste mu okamžitě začít předcházet. Stačí totiž málo a z vaší partnerky se stane pouhá spolubydlící. Věnujte si vzájemnou pozornost.

Dělejte si pravidelně radost třeba drobnými dárky. Najděte si společný koníček a travte spolu volný čas. Na dovolenou jezděte vždy spolu.

 

ŘEŠENÍ:

Ač se zdá ztráta emočního pouta k vaší partnerce jako konečný a neřešitelný problém, nebojte, opět si ke své drahé polovičce můžete vybudovat citovou vazbu.

Stejně, jako to šlo před lety, půjde to i dnes. Znovu spolu začněte trávit volné chvíle, naplánujte společnou dovolenou, najděte si nějaké nové koníčky, začněte spolu zase randit.

PROBLÉM: Když se ve vztahu začne nudit žena, podvede vás. Časem to udělá téměř každá, která se líbí i cizím chlapům. Čtěte, jak nevěru poznat

ženská nevěra

 

Výrazné a nechtěné změny u manželky či partnerky

Je mi naprosto jasné, že s věkem přichází u každého z nás určité fyzické změny. Co si budeme nalhávat, za mladé už jsme byli.

A někdy jsou bohužel tyto změny výraznější, než jsme si kdy dokázali představit. Ani ženám se stáří nevyhne. Ač jste rozumný chlap a víte, že ani vy už nevypadáte jako před lety, vaše erekce má na to jiný názor.

 

PŘÍZNAKY:

Na vaší partnerce spatřujete s přibývajícím věkem výrazné fyzické změny. Přibrala či zhubla, tvář jí svraštělá, prsa povadly, zadeček není tak pevný. Už vás tolik nepřitahuje.

Stále jí sice milujete, ale fyzicky už to není zkrátka ono. A tyto změny se projevily také v posteli erektilní dysfunkcí.

 

PREVENCE:

Bohužel proti postupujícímu věku se nejde nijak obrnit. Jediné, co vám i vaší partnerce mohu doporučit, je pravidelný pohyb, zdravý životní styl, spoustu zdravých potravin a dostatek spánku. Ovšem věk i vrásky si jednou najdou každého z nás.

 

ŘEŠENÍ:

Nebudu vám zde radit, abyste partnerku opustil. To rozhodně ne. Můžete totiž vyzkoušet něco jiného – společnou změnu životního stylu.

Taktně své drahé naznačte, že se změnila a že už vás tolik nepřitahuje (samozřejmě hodně něžně a jemně), a navrhněte jí třeba pravidelné cvičení v posilovně, nebo že jí zaplatíte nějaké kosmetické procedury na omlazení.

Počítejte ale s tím, že jako před lety už to nikdy nebude.

EREKCI LZE „OBELHAT“, i pokud nejste úplně vzrušený. Z vlastní zkušenosti doporučuji české tablety Proerecta pro okamžitou podporu erekce

proerecta

 

Psychické nemoci

Dostáváme se dále, a to k psychickým nemocem. Ty jsou v některých případech vrozené, někdy časem vybudované a občas získané například určitými léky. A i psychické nemoci a léky proti nim mohou způsobit erektilní dysfunkci.

POZNEJTE JASNÁ FAKTA: Zde je seznam léků na předpis, které mohou oslabit erekci, a dokonce způsobit erektilní dysfunkci.

Neužíváte náhodou nekteré? Pokud ano, dejte se snížit dávku nebo vyměnit za jiné. 

léky, které oslabují erekci a způsobují erektilní dysfunkci

 

PŘÍZNAKY:

Každá psychická nemoc se projevuje jinak. Nebudu vám zde tedy popisovat příznaky každé jednotlivé z nich, ale rozhodně je poznáte, pokud zjistíte, že je s vámi něco špatně.

Nejlepší anamnézu pak provede psycholog. Chce to jenom odhodlání se za ním vydat.

 

PREVENCE:

Pokud není u vás psychický problém vrozený ani získaný určitými medikamenty, můžete jim předcházet. Opět je na scéně zdravý životní styl, pravidelný odpočinek, vyhýbání se stresu, pravidelný pohyb a zdravý přístup k životu.

 

ŘEŠENÍ:

Na psychické nemoci existuje pouze jediné řešení – terapie s odborníkem nebo hospitalizace v psychiatrickém zařízení.

 

Mysl zatížená omamnými látkami

Také omamné látky mohou oslabit vaši erekci. Nejen, že totiž ovlivňují vaše vědomí, ale také vaše výkony v posteli. Ať už je to alkohol, marihuana, či jakékoliv tvrdé drogy.

Pokud své smysly těmito látkami otupíte, nemůžete očekávat, že budete v sexu jako bůh, i když si tak můžete připadat.

 

PŘÍZNAKY:

Po užití některé omamné látky jste měli slabou erekci. Nedokázali jste dostatečně uspokojit partnerku. Máte celkově tuto zkušenost dosti zastřenou v mlze.

 

PREVENCE:

Proti problémům s erekcí ve spojení s omamnými látkami existuje jediná prevence – neužívání těchto látek.

 

ŘEŠENÍ:

Pokud jste se dostali do kolotoče, ze kterého není úniku, měli byste co nejdříve přejít k odborné léčbě. Závislost na omamných látkách totiž není sranda.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Jak se s drogami snáší Viagra a proč je nebezpečné kombinovat je?

Viagra a marihuana, kokain, pervitin a heroin

 

Velmi nízké sebevědomí

Dostáváme se konec našeho povídání. Máme zde předposlední psychický problém, který může snížit vaše libido, a to je nízké sebevědomí. Ano, i to vás může v posteli doslova paralyzovat.

 

PŘÍZNAKY:

Nepřipadáte si atraktivní. Nechápete, jak se vlastně vaší partnerce vůbec můžete líbit. Nemyslíte si, že byste byl něčím zajímavý.

Ani vaše nádobíčko vám nepřipadá nijak velké. Máte obavy se svléknout. Nechcete vaši partnerku zklamat. Pak toto všechno naznačujete, že trpíte nízkým sebevědomím.

 

PREVENCE:

I proti nízkému sebevědomí je nutné bojovat. Rozhodně to není samozřejmost, aby byl muž zdravě sebevědomý.

Ovšem vybudovat si sebevědomí je poměrně jednoduché – chvalte se. Pochvalte se pokaždé, když se vám něco podaří. Pochvalte se vždycky, když ze sebe máte radost.

A všechny tyto pochvaly si někam pište. Jakmile budete mít slabou chvilku, můžete si tyto pochvaly přečíst a opět se vrátit na koně.

 

ŘEŠENÍ:

Nízké sebevědomí rozhodně není konečná. Prakticky celý život je nutné na něm pracovat a postupně jej budovat.

Pokud si nepřijdete dostatečně sexy, pořiďte si nové oblečení. Pokud se sami sobě nelíbíte, nechejte si udělat nový sestřih. Začněte chodit do posilovny a pozorujte, jak se vaše tělo mění.

A hlavně se nezapomínejte chválit. Kritický hlas posloucháme všichni každý den, ale kdy naposledy jste sám sebe pochválil? Pak to udělejte ještě dnes.

nízké sebevědomí

Víc si věřte. Jste dospělý a důležitý je váš názor a hodnocení sebe sama. Nemusíte vůbec poslouchat kritické hlasy okolí. Je to váš život a vy se nemusíte orientovat a chovat podle pokynů jiných. Kašlete na ně!

 

Neopodstatněný strach z neúspěchu

A posledním zabijákem erekce je strach z neúspěchu. Stejně jako se lidé bojí výšek, vody nebo třeba pavouků, mohou se obávat neúspěchu v posteli.

Ovšem všechny tyto strachy pochází pouze z vaší hlavy. Věřte tomu nebo ne, ale tyto myšlenky nejsou skutečné. Je to jen strach a ten je nutné překonat.

 

PŘÍZNAKY:

Před sexem máte strach z toho, že dostatečně neuspokojíte vaši partnerku. Že se vám nepostaví, že nebude náležitě tvrdý, že se uděláte příliš rychle.

Máte spoustu obav, hlavou se vám honí tisíce myšlenek a nakonec vás tak pohltí, že se ze strachu stane realita.

 

PREVENCE:

Snažte se na podobné myšlenky ani nemyslet. Jakmile se objeví, okamžitě je zažeňte. Raději myslete na něco příjemného!

 

ŘEŠENÍ:

Všem strachům je potřeba se postavit. Strach nevychází odnikud jinud, pouze z vaší hlavy! Proto se vzmužte, najděte v sobě sílu a těmto strachům se postavte!

Uvidíte, že jakmile se jednou strachu postavíte, už nikdy nebude mít šanci. Rozhodně jej nenechejte přerůst v nic velkého.

OPAKUJI: Všechen stres a negativní myšlenky nutí mozek hospodařit s krví, kterou drží v důležitějších orgánech, než je penis.

Pokud i přes stres nebo strach potřebujete penis prokrvit, doporučuji českou Proerectu s okamžitým nástupem účinku.

Penis bude naplněn krví a ta se v něm udrží déle. Kromě uspokojivé erekce dokážete souložit déle. V objednávce zadejte i slevový kód PROERECTA10

proerecta

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

 

Leave a Reply