Snížený testosteron vás dostane do depresí a psychické nepohody, prozrazuje studie

To, že má testosteron vliv prakticky na každou oblast mužského života, už nejspíš víte. Právě testosteron je základní esencí k velkým svalům, typickému mužskému ochlupení a sexuálnímu chtíči.

To ale není vše. Nízká hladina testosteronu může způsobit i depresi, únavu, špatnou náladu, náladovost a přecitlivělost. To jsou negativní důsledky nedostatku testosteronu na mužské tělo potvrzené vědci.

testosteron a psychika

 

Testosteron a deprese

Vědci odhadují, že přibližně 100 milionů mužů po celém světě aktuálně trpí depresí. Tato psychická porucha je tak významným globálním problémem. V některých případech je na vině stres, nezdravý životní styl a přepracovanost.

U jiných mužů ovšem odborníci objevili přímou souvislost mezi snižující se hladinou testosteronu a depresí.

MUDr. Libor Zámečník, Ph.D., FEBU, FECSM popisuje:

Únava, snížená výkonnost, ztráta svalové hmoty a vyšší sklon k obezitě patří ke známkám nedostatku testosteronu. Výjimkou není ani podrážděnost, horší soustředění, nervozita, deprese a nespavost.

 

Studie sledující souvislost mezi testosteronem a depresí

Vědci o vymýcení deprese pomocí testosteronu diskutují již po několik desetiletí. Jako neuroaktivní steroid může totiž testosteron ovlivnit mužskou náladu, což z něj činí rozumný hormon ke studiu s ohledem na depresivní poruchy.

Proto byla v roce 2016 provedena rozsáhlá studie, která se právě léčbou deprese pomocí testosteronu zabývala. Studie nesla název „Effect of Testosterone Replacement Therapy on Cognitive Performance and Depression in Men with Testosterone Deficiency Syndrome” a sledovala vliv testosteronové substituční terapie (TRT) na kognitivní funkce a depresi u 106 mužů se syndromem nedostatku testosteronu.

RYCHLÝ TIP: Snížený testosteron skutečně ovlivňuje naši náladu a dlouhodobě může vést až k těžké depresi. 

Proto doporučujeme české tablety Proerecta LONG, které udržují hladinu testosteronu v optimální hladině a lze je vnímat jako součást prevence před zhoršováním psychického stavu. 

Proerecta Long

Klikněte a čtěte o podrobných účincích na hladinu testosteronu a sílu erekce.

 

I vy se můžete zbavit deprese díky testosteronu

Na počátku nebyly zaznamenány žádné významné rozdíly mezi skupinou, která dostávala v pravidelných dávkách testosteron, a kontrolními skupinami, které přijímaly pouze placebo.

Ovšem po 8 měsících od počátku léčby se nejen zvýšilo skóre erektilní funkce u mužů léčených testosteronem, ale také se u těchto mužů snížil výskyt deprese, špatné nálady a náladovosti. Všichni muži, kteří byli léčeni testosteronem, zaznamenali významné zlepšení jejich stavu.

Sexuolog MUDr. Pavel Turčan vysvětluje:

Nedostatek testosteronu neovlivňuje jen sexuální funkce. Muži na něj reagují velice podobně jako ženy na nízkou hladinu estrogenu. Bývají citlivější a vztahovační, mají sklony k depresivním náladám. To pak s sebou přináší partnerské problémy a napětí ve vztahu. Přitom vhodná léčba dokáže tyto potíže výrazně zlepšit.

 

Trpíte depresí? Možná máte málo testosteronu

Díky této studii dnes odborníci ví, že depresi nemusí způsobovat pouze životní styl a prostředí, ve kterém se pohybujete, ale také hladina hormonů. Bohužel se hladina testosteronu postupem času v těle snižuje.

Uznávaná sexuoložka-androložka MUDr. Taťána Šrámková, CSc. uvádí:

Hladina testosteronu klesá postupně od 35 let výše. Tzv. syndrom nedostatku testosteronu je významný u mužů nad 40 let věku a představuje velký zdravotní problém, protože na základě vztahu nízkých hladin testosteronu a diabetu, srdečně-cévních onemocnění a osteoporózy vede ke snížení délky a kvality života.

Proto už dnes předcházejte negativním důsledkům snížené hladiny testosteronu a postupně si hladinu testosteronu v těle tonizujte a přirozeně udržujte. K tomu vám dopomůže doplněk stravy Primulus, který vám pomůže v boji s klesající hladinou testosteronu.

Primulus obsahuje  účinné látky ve správném množství. Patří mezi ně vitamíny (D3, C, B6), minerály (zinek, hořčík, selen) a extrakty z bylin (např. kotvičník zemní, pískavice řecké seno). Jedná se o 100% český přírodní produkt bojující s příznaky nízké hladiny testosteronu. Přesvědčte se o síle tohoto produktu sami a nakopněte vaší energii, dobrou náladu, vitalitu i libido.

Proerecta Long

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG (recenze) - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

Leave a Reply