Úbytek testosteronu – bezcitná součást stárnutí

Testosteron je nejdůležitější mužský hormon, o tom není pochyb. A protože se všude sdílí fotky zženštělých manekýnů s makeupem a v sukních na módních molech, které rozhodně nejsou pro ženy znakem silného alfa samce, je třeba si trochu pohlídat, aby vám testosteronu neubývalo.

Dalším typem muže je ten pěkně oplácaný, ale spíše tukem, prostě přibývající na váze. Je třeba si pohlídat, aby se z vás nevytratilo vyzařované charisma a sebevědomí, a proto potřebujete stabilní produkci testosteronu.

starší muž

Testosteron je po padesátce asi na polovině úrovně z 20ti let

 

Jistě hledáte pomoc pro podporu testosteronu. Vybírejte ze seznamu nejsilnějších TOP 10 prášků

 

 

 

Nechtěný úbytek testosteronu u mužů

Testosteron ovlivňuje schopnost budování svalové hmoty, zrychluje metabolismus, lépe se s ním pálí podkožní tuk, máte jeho vlivem silnější erekci, libido i sexuální výkonnost.

Dokáže ovlivňovat touhu po úspěchu, zdravou dominanci, dobrou náladu i zdravé srdce a silné kosti. Aby nenastal úbytek testosteronu, je třeba proto něco dělat.

Pokud jste muž, a cítíte se v pohodě, jenže všude kolem slyšíte, že je úbytek testosteronu u mužů ve velkém, trochu se blíž podíváme na to, co dělat, aby k tomu nedošlo.

JEDNODUCHÝ PRINCIP: Doporučuje se sport, vyvážená, pestrá a zdravá strava, speciální potraviny, superpotraviny a doplňky, ale i hodně sexu.

 

Testosteron klesá po generacích

Muži jsou dnes jiní, než byli muži před 100 lety. Nedostatek testosteronu je v současnosti velice běžný. Každý rok se totiž snižuje přirozená hladina testosteronu zdravého muže.

Aktuálně je optimální hranice v rozmezí od 300 – 1000 ng/dL. Zajímavostí současně je, že právě před 100 lety byla zaznamenána průměrná hladina okolo 800 – 2000 ng/dL, což je opravdu velký rozdíl.

Muži, kteří měli nízkou hladinu testosteronu před 100 lety, by byli dnes považováni za muže s vysokou hladinou testosteronu.

DŮVOD: Může za to pohodlný život, kdy sedíme u PC, všude jezdíme autem a fyzické práci se téměř nevěnujeme. Potraviny jsou méně kvalitní a cpeme se fastfoodem s nulovou nutriční hodnotou, za to s přebytkem prázdných kalorií. To zanáší i cévy a oslabuje erekci. 

 

Jak se úbytek testosteronu projevuje?

Vlivem testosteronu se u mužů rozvíjí svalová hmota, přibývá jim ochlupení, zejména vousy a hrubne hlas. To moc nenahrává dnešním holátkům s vyholenými hrudníčky, ale je to znak mužnosti a to i pro ženy.

Po dosažení 30. tel se začne hladina hormonu snižovat až o 1 až 2 % za rok. A pokud jste proplouvali až doposud s šarmem lva salónů, nyní je třeba začít makat.

Muži začínají pociťovat únavu, jsou náladoví, trpí depresemi, ztrácí libido a chuť na sex, mají problém dosáhnout erekce a přechází to až k neplodnosti.

Celkově ztrácejí zájem o dříve milované aktivity včetně sexu a také se pomalu mění jejich tělo. Je to sice přirozená součást života, ale je nutné s tím bojovat. Pokud vás to uklidní, ženy jsou na tom s depresemi, tloustnutím a ztrátou chuti na sex s postupem věku ještě daleko hůř.

První nutností, jak zabránit úbytku testosteronu je změnit životní styl, který je důležitým faktorem.

 

 

Vstávat a cvičit! Pohyb povzbuzuje produkci

Jde o to zejména překonat tu vzrůstající mrchu jménem nechuť k aktivitám a nepřestat se věnovat svým koníčkům. Pokud vám to nehrozí po třicítce, po čtyřicítce s tím začnete bojovat na beton.

  • dbát na pestrou stravu
  • mít pravidelný pohyb
  • sportovat
  • pořídit si zahradu
  • přestat jezdit výtahem a používat schody
  • nezanedbávat sex, i když vás to nebaví.

Naše tělo je uzpůsobeno k pohybu, nikoliv k neustálému sezení u PC a TV. Pokud nemáte zrovna stálou partnerku, nejste zrovna lovec a na prostitutku teď nemáte, zkuste erotickou konverzaci na internetu, staré dobré porno a aspoň masturbujte.

Kašlete na to, co říkají ostatní, děláte to pro sebe a pro své zdraví i sebevědomí. Pitný režim je velice důležitý, nejlépe neperlivá voda, která neváže na rozdíl od té perlivé tuky a nemá kalorie. Alkohol vám zpomalí metabolismus a kouření ucpaným tepnám i erekci zrovna neprospívá.

 

Doplňky na podporu testosteronu

Jako vhodnou prevenci doporučujeme zařadit i doplňky pro podporu testosteronu z TOP 10. Primulus, Proerecta, Proman Plus, Terez Ultragold, Testomax a další. Výběr je veliký.

TOP 10 doplňků na erekci

DOPLŇEK BALENÍ E-SHOPPOČET DÁVEKÚČINEKHODNOCENÍ
VIMAXvimax30dlhodobý
PROERECTAproerecta
12okamžitý
ZEREX KLASIKzerex klasik 12okamžitý
CLEREXclerex5okamžitý
CLAVINclavin7okamžitý
ARGINMAX FORTEarginmax45dlouhodobý
EJOYejoy12dlouhodobý
MAXATINmaxatin30dlouhodobý
AMANTEamante4okamžitý

 

Když je budete užívat, budete mít zároveň jistotu, že vaše hladina testosteronu zůstane pevně nezměněna. Vše se dá napravit anebo alespoň zlepšit.

Nedopusťte, aby se vám v těle začala zvyšovat hladina ženského hormonu estrogenu, který z vás udělá zženštilého a pro ženy neatraktivního muže. Věřte, že je na světě tisíce žen, které zoufale volají: Já chci chlapa! A za rameno, o které se občas mohou opřít a notnou dávku kvalitního sexu vám rády udělají, co vám na očích uvidí. Chlapy prostě nejsou, tak dejte o sobě konečně vědět.

 

 

Příčiny nedostatku testosteronu

Příčin a důvodů proč jsou dnešní muži mnohem více zženštělí, je hned několik. Současná moderní doba je bohužel plná rozkládajících se plastů, pesticidů, těžkých kovů, konzervantů, stabilizátorů, emulgátorů, Éček a jiných hnusů, které hojně konzumujeme a dost výrazně ničí náš endokrinní systém, což má samozřejmě velký negativní vliv na hladinu testosteronu.

Naše stravovací návyky jsou katastrofální, jíme za pochodu, ve fastfoodech nebo se cpeme tučnou stravou i sladkostmi k prasknutí. Mnohdy nevíme, ani co jíme. Pokud si přečtete studie a výsledky z testování stravy ve velkých fastfoodech, už tam nikdy nevkročíte.

S tím těsně souvisí i nedostatek mikroživin, chybí nám zejména vitaminy A, D, C a mnoho minerálních látek, jako zmíněný zinek nebo hořčík. Nedostatek pohybu a sedavá zaměstnaní způsobují, že díky moderní technologií nemáme dost přirozené aktivity.

 

Vyšetření krve na hladinu testosteronu

Pokud nyní marně přemýšlíte, jak zjistit hladinu testosteronu, hlavně se neděste. Pokud ale chcete mít jistotu, že máte testosteronu dost, vyšetření hormonálních hladin se provádí nejčastěji ze vzorků krve odebraného ze žíly na předloktí, tedy obvyklým způsobem.

U mužů s onemocněním prostaty starších 40 let a v případech, kde je v rodině příbuzný s onemocněním prostaty, je třeba zařadit i vyšetření prostatického specifického antigenu PSA.

Podle výsledků vyšetření lékař zváží eventuální další, již cílené vyšetřovací postupy. Dneska jsou vyšetření ambulantní a zcela nebolestivé. Po zhodnocení výsledků máte vždy možnost léčby.

VÍTE, ŽE: Testosteron lze podávat i injekčně? Má to ale svá rizika. Čtěte jaké. 

 

Digitální rektální vyšetření hladiny testosteronu

Jde o vyšetření prostaty přes konečník dostupné každému lékaři. Pokud se nyní děsíte, zachovejte klid. Kdo prodělal tantrickou masáž prostaty, ví, že to může být fenomenální zážitek. A pokud se bojíte, že vám při tom houpne péro, žádný strach, je to známka toho, že jste stále ještě chlap.

A když ne, je to známkou dostatečné sebekontroly. Prostě si to vždy zdůvodněte tak, ať se vám sebevědomí posune nahoru nikoliv dolů. Vyšetření má významnou roli ve skríningu u mužů starších 50 let.

Dělá se v poloze na zádech s pokrčenými koleny zavedením ukazováku s gumovou rukavicí potřenou gelem přes anální otvor do konečníku. Je to šetrné, nebolestivé, velmi krátké a bez obav mohou být i ti co trpí hemeroidy.

Možná zabijete 2 mouchy jednou ranou a vyřešíte rovnou i je. Prostata je dobře hmatná přes stěnu konečníku a lékař posoudit její velikost, tvar i charakter. Prostata má být velikosti kaštanu, symetrická, se žlábkem uprostřed, elastická, hladká, ohraničená vůči okolí a nebolestivá.

 

Kam se obrátit s mužskými problémy?

Obraťte se na oddělení urologie, kde jsou zaměření na problémy mužského močového a pohlavního ústrojí i prostatu. Blízkým oborem je i sexuologie, takže můžete jít i tam.

Diagnostikou a léčbou hormonálních problémů se zabývá endokrinologie. Základním zdrojem informací a doporučení může být i jeho praktický lékař.

 

Testosteron podpoříte i některým z TOP 10 přípravků. Redakčně jsme je testovali sami na sobě.

 

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG (recenze) - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

 

 

Leave a Reply