primulus pro zvýšení testosteronu

V podrobném profilu Pískavice řeckého sena zjistíte:

  • jak přesně vám může pískavice řecké seno zlepšit sexuální život;
  • jaké je doporučené dávkování pískavice řeckého sena;
  • jaké jsou nežádoucí účinky pískavice řeckého sena;
  • kdo by neměl pískavici řecké seno užívat.

Pískavice řecké seno

 

Pískavice řecké seno – od potravy pro dobytek až po podporu erekce

Pískavice řecké seno, neboli latinsky Trigonella foenum-graecum, je léčivá rostlina původně užívána jako krmivo pro dobytek. Tato rostlina má řadu příznivých účinků, od podpory trávení přes léčbu kožních onemocnění až po tonizaci sexuálního života. I díky tomu si získala řadu příznivců, kteří na ni nedají dopustit.

Dále také snižuje hladinu krevního cukru, má pozitivní vliv na snižování cholesterolu v krvi, nedráždí žaludek, napomáhá látkové přeměně, má stimulující vliv na tvorbu mateřského mléka u kojících žen, usnadňuje vykašlávání a v neposlední řadě také pomáhá při zánětech a vyrážkách. V následujících řádcích se ovšem zaměříme zejména na přínos této rostliny v oblasti sexu.

 

Co je pískavice řecké seno?

Pískavice řecké seno je jednoletá bylina pocházející z oblasti Středozemního moře, zejména pak Řecka. Nejdříve sloužila jako potrava pro dobytek, až postupem času lidé objevili její pozitivní účinky na člověka.

Příznivé účinky pískavice řeckého sena způsobují obsažené saponiny, což jsou sloučeniny pomáhající chránit před rakovinou, snižující cholesterol a cukr a tuk v krvi. Saponiny mají mnoho biologických účinků. Nejvíce se nacházejí v kořenové části rostliny.

Další významnou složkou v pískavici je Trigonelin, což je antibakteriální a antivirová složka, která snižuje tuk a cukr, má protinádorové účinky a pomáhá při ochraně mozku. Dále v pískavici řeckém senu najdete apigenin, luteolin, kyselinu kávovou a kumarovou.

K užívání člověkem se zpracovává celá rostlina.

 

Užívání pískavice řeckého sena

Pískavice řecké seno se užívá nejčastěji ve dvou podobách – jako čaj nebo v podobě tablet.

K přípravě čaje použijte 1 čajovou lžičku pískavice řeckého sena, kterou přelijte 250 ml vroucí vody. Takto nechejte vyluhovat alespoň po dobu 10 minut. Čaj z pískavice bývá velice hořký, proto do něj nezapomeňte přidat cukr, med nebo čekankový sirup. Čaj z pískavice pijte až 2x denně.

Pokud se rozhodnete pro užívání extraktu z pískavice v podobě tablet, stačí užívat daný doplněk stravy dle pokynů na obalu. Většinou se užívají dvě tablety denně, a to jedna ráno a jedna večer.

PÍSKAVICI důvěrně známe. Obsahují ji totiž české tablety Primulus pro optimální hladinu testosteronu, které jsme testovali

Pokud jste muž starší 40ti let, snížená hladina testosteronu vás obírá o erekci, libido i celkovou energii. Nenechte se oslabit a objednejte Primulus ihned

primulus

 

Správné dávkování pískavice řeckého sena

Pro dosažení maximálních účinků byste měl přijmout každý den alespoň 350 mg extraktu z pískavice řeckého sena. Takové množství odpovídá buď 1 čajové lžičce čajové směsi s pískavicí, nebo dvěma tabletám potravinových doplňků.

V mnohých doplňcích stravy se nachází větší množství extraktu z pískavice, většinou kolem 500 mg. Rozhodně pískavici užívejte vždy dle pokynů na obalu.

 

Účinky pískavice řeckého sena potvrzené vědci

Diosgenin obsažený v pískavici řeckém senu je důležitým prekurzorem tvorby pohlavních hormonů. Je to tedy jinými slovy látka, která podporuje sexuální libido u zdravých mužů.

Tyto účinky byly také sledovány v několika vědeckých studiích.

V první studii s názvem „Physiological aspects of male libido enhanced by standardized Trigonella foenum-graecum extract and mineral formulation” bylo sledováno celkem 60 zdravých mužů ve věku 25 až 52 let bez erektilní dysfunkce. Tito muži tedy neměli žádné sexuální problémy, pouze chtěli tonizovat a trochu podpořit svůj sexuální výkon.

Těmto mužům byl podáván doplněk stravy (dvě tablety denně) s obsahem 600 mg pískavice řeckého sena denně po dobu 6 týdnů. Po skončení sledované doby muži léčení pískavicí vypověděli, že se jim celkově výrazně zlepšil sexuální život i celková spokojenost s jejich milostným životem.

Vědci uzavřeli tuto studii s výsledkem, že pískavice řecké seno má významný pozitivní účinek na fyziologické aspekty libida a může přispět k udržení normální hladiny testosteronu v těle.

Druhá studie s názvem „Efficacy of FurosapTM, a novel Trigonella foenum-graecum seed extract, in Enhancing Testosterone Level and Improving Sperm Profile in Male Volunteers” sledovala opět účinky pískavice řeckého sena, tentokrát však na celkové hladiny testosteronu v těle, na kvalitu spermií, sexuální zdraví, náladu a duševní bdělost mužů.

Během studie odborníci sledovali celkem 50 mužů ve věku od 35 do 65 let po dobu 12 týdnů.

Volné hladiny testosteronu se zlepšily u 90 % studovaných mužů. 85,4 % sledovaných mužů vykazovalo zlepšení počtu spermií. Morfologie spermií se zlepšila u 14,6 % dobrovolníků. Většina subjektů zařazených do studie prokázala zlepšení v mentální ostražitosti a náladě. Dále se výrazně zlepšilo zdraví jejich kardiovaskulárního systému a libido.

Výsledky této studie tedy celkově ukazují, že pískavice řecké seno je bezpečná a účinná rostlina vhodná pro tonizaci hladiny testosteronu, zdravého profilu spermií, duševní bdělosti, kardiovaskulárního zdraví a celkového sexuálního výkonu u mužů.

 

Co dělat pokud pískavice řecké seno neúčinkuje?

Studie přináší skutečné pozitivní výsledky, které již zaujaly nejednoho muže. Není se proto čemu divit, že muži této rostlině přisuzují až magické účinky. Ovšem nenechte se zmást. Ač má pískavice řecké seno úžasné výsledky na mužskou sexualitu, stále je to pouze a jen rostlina. Nemůžete tedy od této bylinky očekávat stejné výsledky jako například od Viagry, což je lék vydávaný pouze na lékařský předpis.

Pískavice řecké seno není lék, který by vyléčil erektilní dysfunkci, je to pouze rostlinka, která pozitivně ovlivňuje mužské libido a sexuální funkce. Pokud tedy pískavice řecké seno na vás neúčinkuje, mohou mít vaše problémy svůj původ někde úplně jinde. Raději se proto obraťte na svého lékaře nebo sexuologa.

MUDr. Lydie Ryšavá, PhD., ze Státního zdravotního ústavu Praha, ve svém článku upozorňuje:

,„Někteří z vás dávají tyto výrobky jako dárky k Vánocům. Doplňky stravy nejsou léčiva, i když je můžeme nakupovat v lékárnách. V ČR patří mezi potraviny a spadají pod potravinovou legislativu.

Ministerstvo zdravotnictví sleduje pouze jejich zdravotní nezávadnost a bezpečnost, což garantuje, že jejich dlouhodobé užívání by nemělo vést k poškození zdraví. Neposuzuje se tedy jejich účinnost ani biologická dostupnost účinných látek. U potravinových doplňků na rozdíl od léčiv neprobíhají studie na účinnost preparátu.

 

Rizika užívání pískavice řeckého sena

Pískavice řecké seno je pro většinu lidí naprosto bezpečná. To znamená, že velká část populace může pískavici řecké seno užívat naprosto bez omezení. Většinou její užívání nepřináší žádné nežádoucí účinky.

Pouze pro lidi s alergií na cizrnu může být pískavice řecké seno nebezpečná, jelikož obě rostliny obsahují podobné proteiny a alergeny. Pokud jste tedy alergičtí na cizrnu, raději se pískavici vyhněte. V opačném případě ale můžete pískavici užívat bez omezení.

 

Pískavice řecké seno a alkohol

Pískavice řecké seno by neměla v kombinaci s alkoholem pro člověka představovat žádné riziko. Zatím sice nebylo toto spojení nikdy vědecky testováno, ovšem pískavice řecké seno, respektive doplňky stravy s extraktem z této rostliny nejsou léčivem, pouze potravinovým doplňkem, a proto by ve spojení s alkoholem neměly vyvolávat žádné nežádoucí účinky.

V případě komplikací zkontaktujte svého lékaře.

 

Pro koho není Pískavice řecké seno vhodná?

Pískavici řecké seno může užívat prakticky kdokoliv. Není vhodná pouze pro děti do 15 let a pro ty, kdo jsou alergičtí na cizrnu. Jinak může pískavici řecké seno a extrakt z ní užívat prakticky kdokoliv.

 

Pískavice řecké seno a sex

Pískavice řecké seno není v žádném případě lék ani antikoncepční prostředek. Proto vždy dbejte na bezpečnost pohlavního styku.

Zároveň od pískavice neočekávejte stejné výsledky jako po užití Viagry či jiné formy inhibitorů fosfodiesterázy typu 5. Pískavice řecké seno není lék k léčbě erektilní dysfunkce, pouze rostlina s pozitivními účinky na sexualitu. Tudíž vám rozhodně nevyvolá erekci na povel. Pískavice vám v žádném případě nevyléčí erektilní dysfunkci ani jiné zdravotní problémy v posteli.

INFORMUJTE SE: Jak se přesně projevuje a léčí erektilní dysfunkce?

 

Pískavice řecké seno a těhotenství

Oproti jiným doplňkům stravy či rostlinám je pískavice řecké seno vhodná pro těhotné a kojící ženy. Pískavice má totiž pozitivní vliv na tvorbu mateřského mléka v období kojení.

Ženám je pískavice dokonce v tomto období doporučována. Proto se pískavice těhotné ženy nemusí bát. Pískavici mohou těhotné a kojící ženy přidávat do jogurtů, polévek, do různých pokrmů, k bramborám, do salátů apod.

 

Přípravky obsahující Pískavici řecké seno

Extrakt z pískavice řeckého sena najdete v řadě doplňcích stravy. Zde jsou nejznámější a nejoblíbenější z nich:

Primulus – ČTI PODROBNOU RECENZI
Maxulen®
Testofen®
TestoMax
Fenugreek seed
AWA Herbs Pískavice Řecké seno
YZOP.cz Pískavice řecké seno
Sonnetor pískavice řecké seno BIO
Swanson Pískavice (Fenugreek)
NástrojeZdraví Pískavice řecké seno extra

To je ale samozřejmě jen krátký výčet doplňků stravy, ve kterých pískavici řecké seno najdete. Na trhu se můžete setkat se spoustou dalších doplňků stravy, ve kterých se pískavice řecké seno nachází. Stačí se podívat na internet nebo oslovit svého lékárníka.

Žádné negativní účinky, pouze podpora tvorby vlastního testosteronu. České tablety Primulus s kvalitním bylinným složením

primulus

 

 

Pískavice řecké seno bez předpisu

Jak už bylo řečeno výše, pískavice řecké seno není lék ani léčivý přípravek. Pískavice je pouze rostlina, jejíž extrakt je součástí nejrůznějších doplňků stravy. To znamená, že veškeré přípravky obsahující pískavici jsou volně k prodeji.

Nepotřebujete proto k jejich koupi lékařský předpis. Na druhou stranu pamatujte, že doplňky stravy nedokáží vyléčit vaše problémy v posteli, pouze tonizují a podporují sexuální funkce. Proto neočekávejte od pískavice účinky jako od léků.

primulus pro zvýšení testosteronu

Přírodní látky, rostliny a byliny pro podporu erekce

L-Citrulin – volně dostupný bez předpisu
Kotvičník zemní - volně dostupný bez předpisu
L-arginin - volně dostupný bez předpisu
Maca peruánská - volně dostupná bez předpisu
Ginkgo biloba - volně dostupný bez předpisu
Pískavice řecké seno - bez lékařského předpisu

 

Použité zdroje