Zinek a znamenité účinky na vaši erekci, libido a plodnost. Co potvrzují studie?

Možná jej znáte z výroby galvanických článků nebo z některých částí motorových karburátorů, okenních klik, konví, van, střešních okapů a střech, přitom má zinek velmi významný vliv na správný vývoj všech živých organismů na planetě.

Jakou roli hraje v mužské sexualitě? Jaký vliv má zinek na vaši erekci, libido, kvalitu spermií či potenci?

zinek - účinky na erekci. libido a potenci

 

Zinek a erekce

Erektilní dysfunkce je jedním z nejčastějších sexuálních problémů, s nimiž se muži v současnosti potýkají. A existuje celá řada různých příčin erektilní dysfunkce.

Ovšem v posledních letech se jako stále běžnější průvodní jev problémů s erekcí ukazuje nedostatek zinku v těle.

Zinek je totiž klíčová látka, kterou buňky ve vašem těle používají k metabolizaci živin. Imunitní funkce, produkce DNA a proteinů a buněčné dělení jsou spojeny právě s hladinami zinku v těle.

Zinek také umožňuje mužskému tělu produkovat testosteron. Z tohoto důvodu může hladina zinku ve vašem těle ovlivnit právě i erektilní dysfunkci.

 

Studie prokazující dopad nedostatku zinku na erekci

Studie z roku 1996 prokázala velmi jasný vztah mezi hladinami zinku a testosteronu v těle. V rámci studie byli sledováni mladí muži, kteří drželi velice přísnou dietu obsahující jen velmi málo zinku.

Po 20 týdnech u nich došlo k významnému poklesu (téměř o 75 %) testosteronu v těle. Tak silný dopad má nedostatek zinku na vaše tělo.

Studie také zkoumala suplementaci zinku u starších mužů. Vědci dokázali, že se zvýšeným příjmem zinku se hladiny testosteronu u starší populace mužů téměř zdvojnásobily. To je docela silný důkaz, že zinek má vliv na produkci testosteronu u mužů.

Pokud tedy nebude mít vaše tělo dostatek zinku, nebude mít ani dostatek testosteronu, a tím pádem nemůžete dosahovat ani silné a kvalitní erekce.

DOBRÁ RADA PRO VÁS: Český doplněk Proerecta LONG obsahuje silnou dávku zinku v každé jedné tobolce. 

Pokud nevíte, z jakých zdrojů zinek přirozeně čerpat, Proerecta LONG vám bude skvělým suplementem na každý den. 

Proerecta Long

Klikněte, dostaňte se do e-shopu a podívejte se na všechny prospěšné účinky. Objednávka může být do 48 hodin u vás.

 

Zinek a libido

S tím se pojí samozřejmě i druhý obrovský problém – sexuální libido. Testosteron totiž neovlivňuje pouze kvalitu vaší erekce, ale i samotnou chuť na sex. Opět zde platí přímá úměra – pokud nemáte dostatek testosteronu, máte menší chuť na sex a vaše libido postupně klesá.

V roce 2009 to prokázal výzkum provedený na zvířatech. Ten opět potvrdil korelaci mezi zinkem a sexuální funkcí. Ukázalo se, že krysy, které byly léčeny 5 mg zinku denně, měly mnohem lepší sexuální funkci, než krysy, kterým nebyl podáván žádný zinek.

Tato konkrétní studie dospěla k závěru, že u mužů má zinek pozitivní účinek na vzrušení a udržení erekce.

A ke stejným výsledkům dospěla také studie z roku 2013, která potvrdila, že dostatečné množství zinku, zejména u mladších mužů, je skutečně pro jejich libido velice důležité.

Zinek totiž ovlivňuje nejen hladinu testosteronu v mužském těle, ale také může způsobit ztrátu schopnosti detekovat jemné chemikálie, které vyvolávají erotické vzrušení.

ČTĚTE TAKÉ: Nedostatek testosteronu významně oslabuje libido, prokázaly studie.

testosteron a libido

 

Zinek a sperma

Tím ovšem důležitost zinku zdaleka nekončí. Zinek se nachází ve vysokých hladinách v mužských varlatech. Zde hraje hlavní roli při spermatogenezi, tedy při tvorbě spermií.

Pokud jej máte v těle málo, může to vést ke vzniku abnormalit či nekvalitních spermií. Zinek je proto naprosto nezbytným stopovým minerálem pro normální fungování mužského reprodukčního systému.

S těmito výsledky přišla studie z roku 2016, studie z roku 2018 i studie z konce roku 2018. Ve všech třech studiích se odborníci shodli na tom, že zinek hraje v plodnosti mužů zcela klíčovou roli. Pokud se tedy snažíte o miminko a zatím se vám příliš nedaří, mohla by vám suplementace zinku výrazně pomoci.

HODÍ SE VĚDĚT: Jak oplodnit ženu a jak se má na těhotenství připavit žena

 

Zdroje zinku, potraviny bohaté na zinek

Máte problémy s erekcí? Snižuje se vám vaše sexuální libido? Anebo se vám nedaří počít miminko? Možná je na vině právě nízká hladina zinku v těle.

Se zinkem se to má totiž tak, že si jej člověk nedokáže sám vytvořit a zároveň jej nedokáže ve větší míře v těle ukládat „na horší časy”. Tudíž jej musí přijímat v dostatečné míře každý den. Doporučená denní dávka zinku pro dospělého člověka je 15 mg.

Jaké jsou tedy zdroje bohaté na zinek, kromě vitamínových doplňků stravy?

Nejlepšími zdroji zinku jsou:

A pro vaši představu – konzumací 100 g krabího masa splníte zhruba polovinu doporučeného denního množství zinku.

SLOVO AUTORKY: 

Natálie Markovská

Zinek je velice důležitý stopový prvek. Možná jste o něm doposud ani nevěděl, ale ovlivňuje ve vašem těle víc, než si myslíte. Na jeho doplňování by se měli zaměřit zejména muži ve středním věku, kteří mají snížené libido a problémy s erekcí, lidé s vyšší fyzickou aktivitou, celiaci a častí konzumenti alkoholu.

Zinek se dá přijímat prostřednictvím potravy, anebo s pomocí doplňků stravy, třeba český PRIMULUS, což je samozřejmě jednodušší.

Pánové, neopomínejte ani na ty nejmenší stopové prvky, jakými je třeba právě i zinek. Ač je jeho množství v těle minimální, je naprosto nepostradatelným stopovým prvkem pro správné fungování vašeho organismu.

Proerecta LONG koupit

Přírodní látky, rostliny a byliny pro podporu erekce

L-Citrulin – volně dostupný bez předpisu
Kotvičník zemní - volně dostupný bez předpisu
L-arginin - volně dostupný bez předpisu
Maca peruánská - volně dostupná bez předpisu
Ginkgo biloba - volně dostupný bez předpisu
Pískavice řecké seno - bez lékařského předpisu

 

Leave a Reply