Vztah na dálku: 18 tipů, jak ho udržet co nejdéle i přes všechny vzdálenosti

Víte, jak se to říká: „Na každého někde tam venku čeká dokonalý protějšek„. S tím naprosto souhlasíme a všem vám perfektního partnera přejeme.

Problém ale nastává, když vyvolený bydlí v jiném městě, státu nebo na druhém konci světa. Tehdy máme pouze 2 možnosti:

  • překonat všechny vzdálenosti a snažit se setkávat se se svou láskou co to jenom jde,
  • nebo zvolit vztah na dálku, o kterém je tento užitečný článek.

Budu se snažit poradit, jak takový vztah vést, a hlavně udržet aktivní a zamilovaný až do doby, než se s vytouženým protějškem sestěhujete k sobě.

vztah na dálku

Pamatujte, že vztah není pouze o komunikaci. Psát si a telefonovat můžete s kdekým, ale náklonnost, erotickou jiskru a pozdější lásku lze obvykle dosáhnout pouze pokud trávíte čas společně, objímáte se, mazlíte, a samozřejmě souložíte.

Na tyto intimní aktivity nelze čekat donekonečna, takže i vztah na dálku bude dříve nebo později vyžadovat osobní fyzické setkání. Nikdy nelze slíbit, že to bude v konečném důsledku klapat, takže s tím dopředu počítejte.

 

18 tipů, aby vztah na dálku fungoval spolehlivě

Pravděpodobně se vám nepovede dodržet všechna doporučení. Zvažte, které kroky jste schopni udělat a začněte ideálně ještě dnes.

 

Komunikujte, ale ne přehnaně

Možná myslíte, že vzdálenost mezi vámi dvěma se vám povede překlenout právě častým voláním, videohovory, psaním zpráv, SMSek a mailů. Není to vždy tak úplně pravda.

Zbytečně častá, až agresivní komunikace může na protějšek působit otravně, a někdy až zoufale. Udržet si vztah na dálku neznamená strávit denně 8 hodin komunikací, určitě je ale potřebná.

Pamatujte na staré známé rčení Méně je někdy více a v zamilované komunikaci to platí dvojnásob. Pokud si budete psát a volat pouze občas, jeden ve druhém vzbudíte větší zájem a budete se více těšit i na těch pár minut hovoru nebo krátkou zprávu.

 

Komunikaci mějte pravidelnou

Ukažte protějšku, že na něj myslíte. Většinou stačí popřát dobré ráno po probuzení a dobrou noc, až půjdete spát. Partnera kdykoliv informujte o tom, co nového se vám stalo nebo co plánujete dělat. Získá tak pocit, že jej začleňujete do svého života i pokud jste dnes daleko od sebe a vaše plány s ním nemají co do činění. Pokud ano, rovněž se s tím pochlubte.

Forma komunikace je čistě na vás. Starší ročníky si zavolají nebo pošlou zprávu, ty mladší zase zvukové klipy nebo krátká videa. Pamatujte, že v zamilované komunikace je vždy důležitější obsah než forma.

jak dlouhý je vztah na dálku?

Partnery ve vztahu na dálku od sebe dělí vzdálenost aspoň 200 km nebo 2 hodiny cesty

 

Zvykněte si na videohovory

Nejlepší je vždy kontakt tváří v tvář, a pokud to nejde, nahraďte jej videohovory. Budete se cítit blíže, než aktuálně jste. Budete slyšet hlas, vidět obličej i ostatní vnady. Lze tvrdit, že videohovor je reálnému setkání nejpodobnější, i když to není úplně ono.

 

Ve vztah na dálku věřte

Je velmi těžké udržet si jakýkoliv vztah, pokud v něj již ze začátku nevěříte a nevěštíte mu dlouhé trvání. Myslete pozitivně a přemýšlejte, jak vztah na dálku co nejvíce pozvednout a zlepšit. I pokud se budete cítit osaměle, vždy si připomínejte (a to i vzájemně), že trpělivost růže přináší a kdo si počká, ten se dočká 🙂

Je dobré být vděčný. Vděčný za to, že jste již svůj protějšek našli, vděčný za to, že s vámi pořád zůstává i navzdory vzdálenosti a komplikacím, vděčný za to, že vám opětuje lásku, těší se na vás a podporuje vás nebo za to, že jste oba zdraví a zamilovaní (pokud tomu tak je).

Buďte vděční za každou milou zprávu, kterou vám napíše a za každý dáreček, který vám pošle. Vždy je za co být vděčný, takže se této emoci určitě nebraňte. Pozvedne vás.

 

Dejte si romantické přezdívky

Ty můj mimozemšťánku… Ty moje žízalko… ❤️

Romantické přezdívky mohou být někdy vtipné, ale i díky nim lze podpořit společnou intimitu. Přezdívky patří jenom vám dvěma, takže až je uslyšíte z telefonu, budete vědět, kdo volá a budete se cítit příjemněji. Budete veselejší a více se na sebe těšit.

 

Věnujte se společným aktivitám i na dálku

Téměř cokoliv lze dnes dělat po internetu nebo telefonu (až na tu nejpříjemnější aktivitu 🙂 ). Můžete spolu hrát on-line hry, koukat společně na filmy každý u sebe doma, poslouchat spolu hudbu nebo se učit nový jazyk či hru na hudební nástroj. Pamatujte, že čím více společných zájmů budete mít, o to více, ale zcela přirozeně a rádi spolu budete komunikovat.

Zavolejte si i když budete sami na procházce či výletě a sdílejte své pocity. Volejte si večer při sledování hvězd a hledejte ty samé. Možností jsou tisíce a já věřím, že si jich pár společných najdete.

 

Vztah na dálku vnímejte jako šanci pro jeho posílení

Pokud chce člověk žít ve vztahu, musí se nejdříve naučit žít odděleně a sám. Právě vztah na dálku vám pomůže ujasnit si, co vlastně potřebujete a co od toho druhého očekáváte.

Nemyslete si, že vzdálenost vás jako pár oslabuje. Právě naopak. Vzdálenost vás k sobě začne ještě více přitahovat, což je základním předpokladem pro trvalý vztah. Až spolu začnete chodit i v reálu, vzdálenost a komplikace, které vztahu vadily, váš vztah nakonec zocelí.

 

Promluvte si o svých očekáváních

Možná jste se zatím naživo neviděli a prakticky se ještě vůbec neznáte. Proto můžete mít ze začátku různá očekávání. Jelikož každý vztah je založen i na plnění nebo změnách partnerova očekávání, měli byste si o nich promluvit a poznat je.

Snažte se domluvit na základních pravidlech, třeba „Pokud spolu randíme na dálku, nebudeme se setkávat s jinými lidmi v našich městech“ a podobně.

Čím více společných zájmů a očekávání naleznete, o to hlouběji se do sebe zakoukáte. Zároveň budete hned vědět, co by mohlo tomu druhému vadit a vyhnete se tomu. A ta očekávání, na kterých se neshodnete, budete mít za úkol změnit do budoucna.

 

Poznejte své časové harmonogramy

Je dobré vědět, kdy ten druhý může volat nebo přijet na návštěvu. Měli byste vědět, kdy na vás má čas a kdy ne. Zároveň nechcete partnera rušit ve škole, v práci nebo na tréninku.

Mějte společně jistotu, že znáte plány toho druhého. Lépe se vám bude domlouvat na těch společných. Platí to dvojnásob, pokud partner žije v jiném časovém pásmu a na telefonát vám zůstává pouze jasně vymezený krátký čas.

 

Sledujte se na sociálních sítích

Ovšem pouze pokud je máte a používáte. Sdílejte fotky nebo videa na facebooku (tam můžete i nás), instagramu nebo tik toku. Můžete vidět různé věci, díky kterým se nemusíte ptát, co kdo kdy dělal, zároveň vám to dá zajímavá témata pro příští rozhovory. Sociální sítě mohou být ve vztazích na dálku velmi užitečné.

 

Až se lépe poznáte, přitvrďte

Psát si o sexu hned po seznámení není slušné a nepůsobí to příliš důvěryhodně. Jak jsem ale psal, ke vztahu patří i vzrušení a vzájemná intimita, takže až partnera lépe poznáte a nebudete se tolik stydět, „přitlačte na pilu“.

Perverzní SMS nebo nečekaná sexy fotka vyvolá to správné erotické napětí, které vás bude nutit urychleně se spolu setkat. Erotika na dálku bude fungovat jako lepidlo, které vás udrží během chvilek odloučení. Zároveň bude udržovat plamínek vášně do doby, než spolu ulehnete do postele.

Pokud se rozhodnete posílat dickpics nebo podobně intimní fotky, vždy mějte jistotu, že to druhé straně nepřekáží a nijak jí to nepohoršuje. Jinak by dálkový vztah velmi rychle ztroskotal.

MĚJTE PŘEHLED: Sexting (posílání erotických zpráv) provozuje každý čtvrtý Čech. Je nebezpečný?

 

Partner na vás myslí, i když spolu nejste

A to znamená, že byste se neměli chovat nevhodně nebo rizikově ani během jeho nepřítomnosti. Pokud víte, že mu vadí vaše noční výjezdy po hospodách s kamarády, tak to buď vůbec nedělejte, nebo jej informujte dostatečně předem, aby věděl, kde a s kým jste a nebál se o vás.

Zároveň jej poproste, aby vždy informoval vás. Jistě vás taky zajímá, co a s kým dělá. Upřímnost je v vztahu na dálku absolutně nezbytná. Informujte se navzájem, věřte si, tolerujte se a buďte k sobě upřímní za každých okolností.

Zároveň si dejte jasně najevo, pokud se vám na protějšku něco nebude líbit. Strach a nejistotu, žárlivost a cokoliv jiného. Pokud potřebujete podpořit, poproste o pomoc. Pokud chcete být chvilku sami, řekněte to jasně. Vše je o společné komunikaci.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Ženská nevěra: 7 důvodů PROČ a 6 projevů JAK.

 

Navštěvujte se

Ovšem pouze pokud je to možné. Pokud od sebe nebydlíte zas až tak daleko, naplánujte si společné schůzky u jednoho doma nebo někde na půl cesty. I kdyby to mělo být jenom jednou za půl roku, váš vztah to posílí, obohatí a ještě více spojí. Určitě nezapomeňte naplnit všechny své touhy a očekávání.

Také doporučuji protějšek překvapit a jednoduše se „z ničeho nic zejvit ve dveřích“. Prvotní překvapení může vystřídat velká radost.

HODÍ SE VĚDĚT: Pokud se setkáte jenom na chvilku, přečtěte si článek Rychlý sex: 6 tipů pro nažhavení a 8 TOP míst.

Pokud si budete chtít užívat co nejdéle, mužům se hodí článek Oddálení ejakulace a 14 tipů pro co nejdelší sex.

 

Dejte partnerovi osobní dárek

Buď mu nějakou drobnost nebo kytky pošlete poštou, ale mnohem osobnější je předat mu dáreček osobně, až se setkáte.

Pomocí dárku vyvoláte silnější emoce a vzpomínky, na které si partner vzpomene vždy, když jej uvidí. Je jedno, co to bude. Hlavně, že to bude od vás a z lásky. Květina, vonná svíčka, šperk, parfém. Možností jsou tisíce a prodavačky vám velmi rády poradí. Dáreček můžete poslat i poštou, pokud vzdálenost nedovoluje doručit jej osobně.

INSPIRUJTE SE: Prožijte letošní Valentýn v peřinách: 3 erotické dárečky – novinky pro oba 🙂

erotické valentýnské dárky

 

Nespoléhejte pouze na mobil

Dnes je to již skoro nemyslitelné a mladí lidé často ani netuší, že si kdysi zamilovaní lidé posílali dopisy a pohledy. A právě tak můžete vyvolat zájem a odlišit se od jiných. Kdo už by dnes posílal pohled, že jo 🙂

Dopis napište ručně a přidejte i malý obrázek nebo na obálku kápněte kapku parfému. Taková romantická zpráva zaváží mnohem silněji, než 1000 SMS zpráv.

 

Stanovte si společný cíl

Vztah na dálku obvykle nepokračuje, pokud se partneři nesestěhují k sobě. Hned na začátku si proto domluvte jasný cíl.

  • Jak dlouho spolu takto vydržíme?
  • Kdy se k sobě nastěhujeme?
  • Půjdeme jinam nebo k jednomu z nás?
  • Budeme mít někdy dítě?
  • Co spolu vlastně plánujeme?

Na tyto a další otázky je dobré znát odpovědi již na začátku vztahu na dálku, takže si o nich určitě promluvte. Cíle si klidně sepište a vystavte na místo, kde je budete vidět každý den. O to rychleji se vám je povede společně naplnit.

Zde je sporné, zda se na svých cílech oba shodnete. Pokud se to nepovede, zkuste jiné cíle, a pokud to nepůjde vůbec, možná to pro vás není úplně vhodný kandidát.

 

V čase odloučení se věnujte rodině a přátelům

Vzdálený partner vám začne časem scházet, to ale neznamená, že si osamělost musíte připustit. Pořád je zde vaše rodina a přátelé. Jistě je bude zajímat i váš nový vztah na dálku, ale nenechte se odradit. Vaši blízcí by vás měli v hledání lásky naopak podporovat.

Travte svůj volný čas s nimi. Pomohou vám cítit se lépe i když bude partner daleko a podpoří vás. Najít si můžete i nové hobby, třeba posilovnu, vaření nebo nějaké umění. Čím více vám bude partner scházet, o to lépe se pocity samoty vyrovnáte a ještě se naučíte něco nového. Pochlubte se i partnerovi, protože uvidí, že nejste líný člověk, že nečekáte pouze na jeho společnost a umíte se zabavit i sami nebo s jinými lidmi.

 

Partnera informujte i o rodině a známých

Působilo by dost zvláštně, pokud byste mluvili pouze o sobě a nikdy nezmínili lidi ze svého okolí, které potkáváte nejčastěji. Díky tomu partner lépe pochopí, odkud pocházíte, jakou máte výchovu, hodnoty a motivace. Díky poznání těchto drobných nuancí si budete lépe rozumět a silněji důvěřovat.

 

Vztah na dálku a často kladené otázky FAQ

Jaký vztah lze považovat za vztah na dálku?
Obecná charakteristika mluví o vztahu partnerů, kteří jsou od sebe vzdálení aspoň 200 km nebo 2 hodiny cesty.
Může vztah na dálku reálně fungovat?
Ano, může. Dokonce i vědecká studie potvrzuje, že vztahy na dálku jsou stejně nebo i více spokojené a spjaté jako ty běžné. Zároveň jsou si vzdálení lidé více oddaní.
Jsou vůbec vztahy na dálku normální?
Ano, jsou zcela normální. Pokud je láska silná a prokvétá, na vzdálenosti nesejde.
Kolik vztahů na dálku reálně vydrží?
Statisticky zhruba 40 % vztahů na dálku ztroskotá, ale zbylých 60 % vydrží. Mluvíme tedy o dobré úspěšnosti.
V čem může být vztah na dálku silnější?
Vzdálení partneři komunikují efektivněji a smysluplněji. Partneři bydlící společně často nemají o čem debatovat, protože se vidí každý den a mohou si začít lézt na nervy.
Dá se zamilovat na dálku do člověka, kterého jsem nikdy předtím neviděl?
Ano, je možné zamilovat se i na dálku. Díky internetu se lze velmi rychle seznamovat a zamilovávat. Sporné je, zda tento prvotní zájem vydrží i po první schůzce.
Je ve vztahu na dálku důležité posílání erotických zpráv?
Pokud vám takové zprávy nevadí, jsou naprosto vhodné. Sexy zprávy a fotky podporují vzájemnou intimitu a vzrušení. Díky nim dáte protějšku najevo, že vás přitahuje a těšíte se na něj.
Měli by si partneři ve vztahu na dálku psát a volat každý den?
Ne, žádná povinnost každodenní komunikace neexistuje.

Komunikujte tolik, aby to nikomu nezačalo být nepříjemné, ale zároveň to nikomu nezačalo chybět. Časem najdete zdravou míru.

Jak často se průměrně vídají partneři ve vztahu na dálku?
Vzdálení partneři se setkávají zhruba 1,5x za měsíc, není to ale pravidlem. Ne každý má tu možnost.
Jak často lidé ve vztahu na dálku podvádějí?
Bohužel i v těchto vztazích je běžná nevěra a to zhruba ve 24 % případů. Číslo je ale stejné jako v normálních vztazích, takže skutečně záleží pouze na jednotlivci.
Kdo podvádí ve vztahu na dálku častěji?
Podvádět začne dříve ten, který nemá dostatečně naplněné svoje potřeby. Jeden vydrží bez sexu celý rok, jiný nevydrží ani den a hledá si náhradu.
Co je nejtěžší součástí vztahů na dálku?
Je to nedůvěra a je nejtěžší součástí jakéhokoliv vztahu, nejenom toho milostného.
Je v pořádku setkávat se s dalším partnerem, pokud mám vztah na dálku?
Ne, nikdy není v pořádku setkávat se za partnerovy zády s někým jiným, zvlášť pokud o tom neví a nesouhlasí s tím.
Hádají se partneři ve vztazích na dálku častěji?
Ano, je to možné, protože vzdálenost a odloučení partnery často frustruje a vyvolává silnější stres a vzájemný tlak.
Proč vztahy na dálku krachují nejčastěji?
Obvykle jde o neschopnost páru posunout se na další úroveň. To je ale velmi častou příčinou rozchodů i v normálních vztazích.
Věřím, že vám tyto rady pomohu udržet a pozvednout vaše vztahy na dálku. Budu ale moc rád, pokud se nám pochlubíte i s vlastní zkušeností.
Měli jste nebo máte vztah na dálku? Klape vám nebo to pro vás nebylo to pravé? Nebo vám mohu s něčím poradit? Napište nám do komentáře pod článkem. Za celou redakci Erekce.cz vám pěkně děkuji 🙂
jak udržet vztah?
erekce_cz na facebooku

Leave a Reply