Oddálení ejakulace a 14 tipů pro nejdelší sex + ROZHOVOR s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

Oddálení ejakulace zajímá každého muže, který vyvrcholí příliš rychle a má tzak krátkou sexuální výdrž. Muži považují výdrž v sexu za jasné znamení a důkaz své mužnosti. Proč vlastně ne? Vždyť právě díky tomu bude partnerka spokojená.

Oddálení ejakulace zvýší sexuální prožitek muže i ženy a sex si tak oba ještě více užijí. Problém předčasné ejakulace navíc může potkat každého, ať už jde o mladého adolescenta, muže v nejlepších letech, nebo zkušeného harcovníka.

Když se naučíte oddálit ejakulaci, můžete sám rozhodnout o tom, kdy budete hotov. Takto lze zabránit trapné situaci z předčasného vyvrcholení, což může být zdroj opravdových mindráků a pocitu méněcennosti. Muž s delší výdrží snáze přivede ženu k vlnám orgasmů a učiní ji tak šťastnou.

Průměrná dobou soulože je něco mezi 3 – 17 minutami a to stačí. Je to dáno evolucí. Penis není uzpůsoben na dlouhou soulož. V dávných dobách totiž musel sexuální akt trvat co nejkratší dobu. Šlo o život. Dnes už jsou společenské normy úplně jinde. A požadavky na délku styku také.

Na správnost údajů a zdravotních tvrzení v článku dohlíží odborný garant, sexuoložka MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

oddálení ejakulace

Téma oddálení ejakulace je velice rozsáhlé. Pokud hledáte konkrétní radu, klikněte na ní v obsahu článku níže.

 

Obsah článku

Oddálení ejakulace v 14 okamžitých tipech

Některé tipy pro oddálení ejakulace můžete uplatnit ihned. Později si nakupte doporučené sexuální pomůcky, případě doplněk stravy. Sexujte co nejčastěji.

 

Masturbace pro oddálení ejakulace

Masturbace několik hodin před samotným sexem vám pomůže vydržet déle. Je to díky tomu, že během ejakulace při masturbaci penis obvykle ztratí svou citlivost. Při následném sexu tak bude trvat déle, než dosáhnete znovu orgasmu a budete znovu ejakulovat.

Nevýhodou této techniky je, že pro některé muže masturbace před sexem znamená téměř absolutní vymizení jejich touhy po sexu a partnerce. To znamená, že erekce nemusí být příliš silná či dokonce žádná. Proto by měl být rozestup mezi masturbací a souloží alespoň 2 hodiny. Menší rozpětí s velkou pravděpodobností zlikviduje veškeré libido.

 

Kondomy pro snížení citlivosti penisu a oddálení ejakulace

Všem nám něco říká pojem bezpečný sex. A všichni víme proč používat kondom. Je tu ale jeden bonus, který možná ne všichni vnímají. Kondom totiž snižuje intenzitu dráždění během samotného sexu. To znamená, že vydržíte déle, než dosáhnete orgasmu a samotný sex bude trvat déle.

Hrubší kondomy jsou speciální typy kondomů, které najdete na e-shopech. Klikněte a objednejte si ze ze stránky RůžovýSlon.cz. Jsou vyrobené z hrubšího materiálu, který tlumí veškeré vjemy.

 

Dýchání pro lepší soustředění na ejakulaci

Většina mužů má tendenci dýchat během sexu rychle. Někteří dokonce svůj dech zadržují. To většinou není dobrá cesta, pokud chcete vydržet déle. Potřebujete dlouhý a relaxovaný dech. To aby došlo k uvolnění celého těla.

Zkrátka jen zpomalte svůj dech a vnímejte prožitky současné chvíle. Pak dojde k mnohem většímu uvědomění prožívaných pocitů a přijde neobyčejně silný zážitek.

 

Metoda „stop a start“ k prodloužení soulože

Metoda start-stop je jedna z nejlepších na oddálení ejakulace. Zlepšuje prožitek z vašich orgasmů a také zvýší sílu vaší ejakulace. Metoda je velmi jednoduchá. Vše co musíte udělat, je zastavit pohyb během soulože, jakmile cítíte přicházet vyvrcholení.

Této metodě se říká také edging (edge = hrana), takže zajdete až na samou „hranici“ vyvrcholení a necháte jej odeznít. Poté pokračujete. Dopřejte svému tělu krátkou přestávku, aby mohla rozkoš odeznít. Jakmile nejvíce intenzivní prožitek opadne, lze pokračovat v souložení partnerky.

Navíc metoda nejen prodlužuje sexuální potěšení, ale celý proces zastavování a opětovného pokračování umožní vydržet déle a vaše partnerka tak bude moci dosáhnout orgasmus, jaký předtím ještě nezažila. Tuto metodu lze úspěšně natrénovat také při masturbaci.

 

Stlačení špičky penisu pro oddálení ejakulace

Jiná technika spočívá ve stlačení špičky penisu. Tento manévr provedete opět ve chvíli, kdy cítíte, že ejakulace je na spadnutí. Technika je vhodná také pro muže ejakulující ještě před samotným zasunutím.

V momentě, kdy cítíte přicházející ejakulaci, pouze stiskněte špičku penisu na přibližně 20 sekund. Anebo do té doby, než ucítíte že, ejakulace ustupuje. Jakmile pocit rozkoše pomine, počkejte přibližně 30 sekund před pokračováním v souloži. Takto lze pokračovat až do doby uspokojení obou partnerů.

 

Sexuální polohy se slabší stimulací penisu pro oddálení ejakulace

Pokud chcete během soulože vydržet déle, zapomeňte na klasickou misionářskou polohu a dovolte být partnerce nahoře. Dobrá je také poloha lžiček. Tyto polohy vám umožní relaxovat a udržet vaše vzrušení pod kontrolou. A také vydržíte déle.

 

Kegelovy cviky pro kontrolu svalů pánevního dna

Procvičování zatínávání a povolování svalů pánevního dna je skvělou technikou na zlepšení výdrže a posílení erekce a i prožitku ze sexu. Cvičení těchto svalů se nazývá Kegelovy cviky. Konkrétně jde o svaly, které používáte pro zastavení proudu moče uprostřed močení. Není však doporučeno provádět cvičení při močení. To pouze poprvé, abyste zjistili které svaly zatínat.

Lepší je pak vyhradit určitou část dne, kdy budete svaly pravidelně trénovat a zatínat. Tyto cviky lze provádět kdekoliv a kdykoliv. Jakmile máte kontrolu nad vašimi svaly pánevního dna, budete schopni je zatáhnout během sexu v momentě, kdy budete blízko ejakulaci.

To zabrání vašemu předčasnému orgasmu. Budete tak moci pokračovat v milování. Kdykoliv ucítíte přicházející vyvrcholení, svaly opět zatáhnete.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný postup Kegelova cvičení

 

Gel s anestetiky na oddálení ejakulace

Na trhu jsou dostupné gely a krémy, které znecitlivují prožitek pociťovaný během soulože. Tyto znecitlivující gely je možné aplikovat před sexem na prodloužení rozkoše.

Nevýhodou této metody je, že gel může penis znecitlivět až příliš. Tím pádem je riziko, že sex pro vás bude mnohem méně příjemný. Navíc znecitlivující efekt můžete přenést i na partnerku během soulože. Tím pádem jí bude trvat dosažení orgasmu déle.

ČTĚTE TAKÉ skeptický článek o gelech a sprejích pro podporu erekce. Fungují, nebo jde pouze o vábivou reklamu? 

 

Přípravky a léky na oddálení ejakulace

Pro oddálení ejakulace můžete využít účinek bylinek, vitamínů, nebo přírodních doplňků. Ty mohou také velmi příznivě ovlivnit sexuální zdraví.

Výše uvedené metody lze také kombinovat spolu s těmito přípravky pro ještě lepší zážitek.

PRO VAŠI DELŠÍ VÝDRŽ:

Redakčně doporučujeme českou Proerectu LONG. Primárně není určena pro oddálení ejakulace, ale pomáhá udržet pevnou erekci i po vyvrcholení.

Erekce neopadne, takže po ejakulaci a omytí penisu můžete souložit znovu a déle.

Proerecta Long

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny účinky Proerecta LONG. Případnou objednávku dostanete diskrétně do 2 dnů.

 

Soulož s plným měchýřem pro nižší citlivost

Pokud budete souložit s plným měchýřem, oddálíte tak svou ejakulaci. Je to dáno efektem většího napětí v penisu a močové trubici. Tím pádem přichází vyvrcholení později a riziko předčasné ejakulace je menší. Nedělejte ale tento trik příliš často. Vaše prostata vám poděkuje.

 

Prodloužená předehra s kratší stimulací penisu

Předehra je skvělá především v tom, že dokáže výborně prokrvit vaše pohlavní orgány a připravit je na styk. Ze strany muže je tato záležitost poměrně nedoceněná. Jde ale o poměrně dobrou obranu proti předčasné ejakulaci.

Lehké dráždění penisu během předehry snižuje jeho citlivost, takže poté je výdrž o něco vyšší. U astenické formy předčasné ejakulace může předehra pomoci s uvolněním na emoční úrovni. To dopomůže lepšímu sexuálnímu prožitku.

TIP DO LOŽNICE: Sexuální pomůcky a hračky využijete během předehry pro „odlákání pozrnosti“

 

Oddálení ejakulace a partnerka až na prvním místě

Výborný milenec, to nejsou jen rozměry penisu a výdrž. Důležité je také to, co v posteli děláte. Pokud chcete zabránit předčasné ejakulaci, věnujte svou pozornost nejprve partnerce. Většina žen určitě nepohrdne orálním sexem ani dobrou ruční stimulací.

Není lepší pocit, než když svou partnerku přivedete na vrchol ještě před samotným sexem. Pozornost věnujte zejména klitorisu. A to za pomocí jazyka, nebo jej můžete dráždit třeba vibrátorem (klikněte a nějaký objednejte). Poté už vaše uspokojená partnerka řešit tak moc, kolik vydržíte. Navíc povolené svaly vagíny po orgasmu budou penis dráždit o něco méně.

 

O předčasné ejakulaci si promluvte

Důležité je také znát potřeby a touhy vaší partnerky. Stejně tak by ona měla znát ty vaše. Jen tak vám může pomoci oddálit ejakulaci. Řekněte jí, co byste konkrétně rádi změnili. Některé jsou příliš nažhavené do akce, a výsledkem je až příliš rychlá ejakulace. Nejste pak spokojeni ani vy, ani ona.

Domluvte si třeba signál, aby věděla, kdy má přestat přirážet a neudělat vás tak příliš brzy. Nebo vás v dané situaci může chytit za kořen penisu a stisknout. To by mělo také orgasmus oddálit.

 

Mějte častěji sex k prodloužení soulože

Cvičení dělá mistra a tak čím více souloží s partnerkou absolvujete, tím bude dosažení ejakulace až na některé případy trvat déle. Tím že se adaptujete na pocit uvnitř vagíny partnerky a její další tělesné stimuly, bude vaše mysl silnější při příštím sexu a budete schopni odolat ejakulaci i při divočejším sexu.

 

Detailní průběh ejakulace

Ejakulace je reflex, který je koordinovaný míchou. Ejakulace je dvoufázový děj. V první fázi se semeno dostává do močové trubice, odkud je v druhé fázi vypuzováno navenek, vypuzování je provázeno rytmickými stahy pánevního svalstva.

Tyto stahy jsou neovlivnitelné vůlí, jsou vnímány příjemně a spojeny s orgastickým emočním doprovodem. Ztopoření a výron semene (erekce a ejakulace) jsou na sobě nezávislé děje. Ejakulace se objeví bez erekce a erekce může probíhat bez schopnosti ejakulovat.

Žlázky ústící do močové trubice produkují čirou, sklovitou tekutinu, která je první součástí ejakulátu.

 

Druhy předčasné ejakulace

Předčasnou ejakulaci dělíme na 2 typy:

 

Stenická forma

Stenická forma je častá hlavně u mladších ročníků a v zásadě jde o přecitlivělý penis. Při sexuálním aktu velmi rychle dochází k ejakulaci. Muž nemá šanci tento proces jakkoliv ovlivnit. Tato forma může být spojena i s fyziologickými problémy.

Výhodou tohoto typu ejakulace je fakt, že je podobná japonskému jídlu. Malé porce, ale mnoho chodů. Muž je schopen brzy po první ejakulaci připraven znovu k akci. Tento typ ejakulace lze také mnohem snadněji řešit.

 

Astenická forma

Astenická forma je specifický druh ejakulace. A je také podstatně hůře řešitelná, než stenický typ. Postihuje všechny věkové skupiny a jednoduše spočívá ve ztrátě kontroly nad penisem. Muži s tímto typem mají problémy s erekcí. Penis je málo citlivý, nebo naopak citlivý až moc.

Při stimulaci dojde k výronu semene ještě před tím, než penis dostatečně ztvrdne. K této formě předčasné ejakulace tíhnou hlavně psychicky velmi vytížení muži. Léčba této formy je mnohem náročnější.

Muži často nemají ponětí o tom, jak svou ejakulaci oddálit. Ve skutečnosti to není tak složité. Existuje několik jednoduchých tipů a triků, které dokážou pomoci. Pojďme se společné podívat na některé z nich, které prodlouží sexuální výdrž v posteli.  Kontrola délky ejakulace je jak záležitostí fyzickou, tak především fyzickou.

REDAKČNÍ TIP: 

Dobré prokrvení penisu udrží erekci pevnou i po ejakulaci. Vydržíte tak souložit déle. 

Doporučujeme českou Proerectu LONG pro dlouhodobou podporu erekce a stimulace libida. 

Proerecta Long recenze

 

Oddálení ejakulace – rozhovor o léčbě a možnostech s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

Vyzpovídal jsem MUDr. Taťánu Šrámkovou, Ph.D. Ptal jsem se na to, co vás zajímá nejčastěji. Co je předčasná ejakulace, jaká výdrž se bere za uspokojivou a jaká je už příliš krátká, i na to, jakými metodami a léky lze předčasnou ejakulaci bezpečně oddálit.

oddálení ejakulace rozhovor s MUDr. Taťánou Šřámkovou

 

 

Paní doktorko, vnímá lékařská komora předčasnou ejakulaci jako nemoc, poruchu, nebo jde pouze o zveličený výraz prodejců doplňků a pomůcek, kteří chtějí z mužské přirozenosti vytěžit peníze?
Redakce Erekce.cz
Redakce Erekce.cz

Předčasná ejakulace (PE) je brána jako porucha, nemoc.Mezinárodním seznamu klasifikace nemocí se skrývá po položkou F 52.

4. nejčastější sexuální dysfunkce českých mužů je erektilní dysfunkce následována předčasnou ejakulací, obě dysfunkce se mohou objevovat současně. PE je častá, ale nediagnostikovaná a neléčená mužská sexuální dysfunkce, která vede ke snížení kvality života muže a dysharmonii v partnerském svazku.

MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.
MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

 

Jaká doba vyvrcholení se považuje za “předčasnou” a jaká je “v normě“? Lze tohle vůbec konkretizovat? Existují normy a statistiky?
PE je druhou nejčastější sexuální poruchou českých mužů. Podle výzkumů  sexuálního chování obyvatelstva ČR byl poměr ED (erektilní dysfunkce, porucha erekce) ku PE 56 : 17.

Výskyt PE je 20 – 30 % a není na rozdíl od erektilní dysfunkce závislá na věku. Aby dysfunkce byla plně vyjádřena, musí k překotné ejakulaci docházet při pravidelných a častých sexuálních stycích několikrát do týdne nebo denně.

Vždy musíme vyloučit lokální, sekundární příčinu PE, tj. krátkou uzdičku, plíseň či ekzém v oblasti žaludu, prostatitidu (zánět prostaty), uretritidu (zánět močové trubice) nebo chronickou pánevní bolest.

Poruchy funkce štítné žlázy rovněž mohou vést ke vzniku PE. Primární PE provází muže po celou dobu jeho sexuálního života, sekundární PE se objevuje po období normálního fungování. Muž vyžaduje léčbu PE pokud u něho vyvolává projevy stresu, dyskomfortu či frustrace nebo v případě, že PE vede k partnerskému sexuálnímu nesouladu.

Diagnostika PE:

Pacienta, který přichází pro PE se ptáme, jak dlouhý uplyne čas od zavedení pohlavního údu do pochvy k ejakulaci. Pozor, je nutné odlišit PE od erektilní dysfunkce s rychlou ejakulací za nedokonale ztopořeného pohlavního údu, s tímto se setkáváme např u mužů se srdečně-cévním onemocněním.

Následně uvádím některé otázky k diagnostice PE. Pokud muž není schopný ejakulaci ovládnout, ejakuluje za <2 minuty po zavedení penisu do pochvy, tato situace u něho vede ke stresu a těžkostem v partnerském vztahu, je kandidátem léčby PE.

Otázky:

 1. Za jak dlouhou dobu po zavedení údu do pochvy dojde k ejakulaci?
 2. Jste schopný ejakulaci ovládnout? ( pro PE je charakteristická ztráta kontroly)
 3. Vede u vás rychlá ejakulace k vyvolání stresu?
 4. Máte v partnerském vztahu těžkosti z důvodu rychlé ejakulace?
 5. Máte rychlou ejakulaci od počátku sexuálního života?

 

Opakem předčasné ejakulace je oddálená ejakulace, nebo dokonce neschopnost ejakulovat. Jaké příčiny může tato neschopnost mít?
 • Retardovaná ejakulace je definovaná jako trvalá nebo opakující se nesnáz dosáhnout orgasmu při sexuální stimulaci, vedoucí k vyvolání sexuální frustrace a stresu. Příčinou může být podávání léků (př. antidepresiva, léky snižující úzkost, alkohol…) či důsledek chirurgických zákroků, které vedou k poruše ejakulace a orgasmu. Po vyloučení organické příčiny retardované ejakulace je možno uvažovat o příčině psychogenní.
 • Retrográdní ejakulace, kdy se semeno dostává do močového měchýře při vzestupu tlaku v močové trubici, je často důsledkem roztroušené sklerózy, poranění míchy, pánevních chirurgických výkonů (zákroků na hrdle močového měchýře, chirurgických zákroků jako je odstranění mízních uzlin pro nádory varlete), těžkého stupně cukrovky, podávaných léků např. ze skupiny antidepresiv, diuretik a antiepileptik, ale může být i idiopatická (příčina neznámá). Retrográdní ejakulace je spojena s tzv. suchým orgasmem (nemocný pociťuje orgastické stahy, avšak semeno močovou trubicí neodchází). Zásadní jsou anamnestické údaje o nemocech jako je roztroušená skleróza, diabetes mellitus, pánevních operacích, užívaných lécích. Problémy s dosažením ejakulace a orgasmu se objevují v časové souvislosti s nemocí, užívanými léky či operací, zatímco předtím nemocný tyto potíže neměl. V léčbě se uplatňují některé léky, které jsou na doporučení a předpis lékaře. S výhodou a efektem je ejakulace při plném močovém měchýři.
 • Anejakulace (žádná ejakulace) vzniká při blokádě podáváním některých léků (sympatolytik), vlivem poškození nervů u mužů s cukrovkou, při systémovém neurologickém onemocnění (roztroušená skleróza), po poranění míchy, po radikální prostatektomii (odnětí prostaty pro nádor zhoubný)

Diferenciální diagnostika retrográdní ejakulace a anejakulace spočívá ve vyšetření moči po styku nebo masturbaci. Při retrográdní ejakulaci jsou nalezeny v močovém sedimentu spermie a pH moči je zásadité dané příměsí ejakulátu. Při anejakulaci nejsou v močovém sedimentu nalezeny spermie, pH moči je kyselé.

 • Předstírání orgasmu u mužů. Podle průzkumu sexuálního chování v ČR z roku 2013 výjimečně předstírá orgasmus 18 % mužů (nárůst oproti roku 2008 o 10%), pravidelně 2%. Celkem přiznala předstírání orgasmu pětina tázaných mužů. Jako důvod udali (dle četnosti): chtěl jsem potěšit partnerku, věděl jsem, že to stejně nepůjde, chtěl jsem to mít za sebou, nechtěl jsem, aby vypadalo, že trpím poruchou.

 

Pokud má muž slabou výdrž a ejakuluje příliš rychle, kdo mu pomůže? Urolog nebo jiný specialista?
Sexuolog-androlog nebo urolog.

 

Má nějaký smysl navštívit i psychologa? Má psychika vliv na sexuální výdrž?
Psychologa má smysl navštívit, pokud se jedná o druhotnou, sekundárně vzniklou rychlou ejakulaci při nesouladu v partnerství: muž se „snaží mít sex rychle za sebou“. V případě partnerského nesouladu a zjevně psychické příčiny PE je možná návštěva psychologa. V případě primárně vzniklé PE (od počátku sexuálního života) pomůže jen lékař.

 

Doporučíte další metody pro oddálení ejakulace?
 • Důležitým krokem je pravidelná frekvence sexuální aktivity (SA), alespoň 2-3krát týdně. Úprava antikoncepčního chování je nezbytná. Přerušovaná soulož (i když se nejedná  o antikoncepční metodu v pravém slova smyslu, řada českých párů ve středním věku ji k zábraně početí dlouhodobě používá) je z hlediska léčby PE nepřípustná.
 • Kondom je z hlediska snížené stimulace penisu nejvhodnější, ale je málo oblíbený. Hormonální kontracepce je z tohoto hlediska uspokojivým kompromisem. Výběr poloh při styku může pomoci. Nejvhodnější je obrácená poloha, kdy muž leží na zádech a žena zaujímá aktivní polohu nebo polohy na boku.
 • Behaviorální techniky, zavedené Mastersem a Johnsonovou, mají za cíl přecvičení ejakulačního reflexu. Technika stop-start spočívá v přerušení frikčních pohybů, při stiskací technice silný stisk glans penis případně tlak na hráz může ejakulaci zablokovat, ale také vést ke ztrátě erekce.
 • Behaviorální techniky mají za cíl přecvičení ejakulačního reflexu, vyžadují ochotu a trpělivost u párů, které se rozhodly podstoupit nácvik. Lokální aplikace znecitlivujících gelů jednorázově před sexuálním stykem a celkové podávání antidepresiv SSRI, blokátorů zpětného vychytávání serotoninu, byly užívány v léčbě PE před uvedením dapoxetinu a mohou být použity, pokud dapoxetin nesplňuje účel nebo nevyhovuje. Jsou však v indikaci léčby PE „off label“, tzn. není to schválená indikace použití dle Souhrnných informací o přípravcích SÚKL.
Na trhu je dostupný výrobek Priligy, který slibuje pomoc s předčasnou ejakulací. Můžete nám o něm prozradit víc?
Prvním lékem, který byl schválený k léčbě PE, je dapoxetin (Priligy) 30 a 60 mg. Dapoxetin má rychlý nástup účinku a krátký vylučovací poločas, tento farmakologický profil umožňuje podávání léku jednorázově před stykem.

Prodlužuje signifikantně IELT (časo od zavedení penisu do pochvy do ejakulace) ve srovnání s placebem, a to 2,5 až třikrát. K možným vedlejším účinkům patří nauzea (nucení na zvracení), závrať, bolest hlavy. Zvyšuje kontrolu ejakulace až u 58 % mužů, redukuje stress a zvyšuje satisfakci.

Doporučení podání Dapoxetinu: IELT < 2 minuty , ejakulace při minimálním sexuálním dráždění dříve než měl pacient v úmyslu, výrazný osobní stres nebo interpersonální potíže jako důsledek PE, špatná kontrola ejakulace a předčasná ejakulace při většině pokusů o styk během předchozích 6 měsíců.

Mechanizmus účinku: dapoxetin je účinný, selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu, rychle se absorbuje, nejvyšší koncentaci v plazmě (Cmax) dosahuje za 1-2 hodiny po podání, nemá interakci s jídlem, může se užít s jídlem nebo nalačno.

Úvodní dávka je 30 mg podaná 1 – 3 hodiny před sexuální aktivitou.  Po 4 týdnech (a/nebo 6 podání léku) pokud efekt není dostatečný, je možno zvýšit dávku na 60 mg. Nejvyšší frekvence užití léku je 1krát za 24 hodin.

Před podáním je doporučeno provést ortostatický test (měření krevního tlaku a pulsu vleže a vestoje).  Závažným popisovaným vedlejším účinkem je synkopa, mající vazovagální původ, projevující se ztrátou vědomí, pomalým pulsem nebo sinusovou zástavou. Vyskytla se do 3 hodin po užití dapoxetinu.

Je třeba, aby nemocný znal prodromy, kterými jsou nauzea, závrať, palpitace, astenie (slabost), zmatenost. Prevencí je dostatečná hydratace, edukace nemocného o prodromech, eliminace rizikových situací (řízení motorových vozidel atd.).

Velmi časté nežádoucí účinky jsou závratě, bolest hlavy, nauzea. K častým se řadí úzkost, agitovanost, neklid, nespavost nebo naopak únava a spavost, třes, parestezie, porucha pozornosti, rozmazané vidění, hučení v uších, zívání, ED (erektilní dsyfunkce, porucha erekce), únava, zčervenání, průjem, zvracení, bolest břicha, flatulence, či suchost v ústech.

priligy

Priligy s obsahem dapoxetinu pro léčbu předčasné ejakulace

 

Je Priligy registrovaný lék, nebo jde o doplněk stravy?
Lék Priligy byl v ČR registrován 18.7. 2012 a 21.1. 2014 byla registrace prodloužena. Registrován byl jako první a jediný lék určený na léčbu předčasné ejakulace pro muže ve věku od 18 do 64 let.

 

Je Priligy na lékařský předpis?
Ano, lék Priligy je vázán na lékařský předpis.

 

Je Priligy odsouhlasený k prodeji v Česku a na Slovensku?
Ano.

 

Myslíte, že PE může oslabit, nebo dokonce zahubit partnerský vztah?
Určitě ano. S takovými případy se setkávám ve své klinické praxi. V počátcích vztahu problém předčasné ejakulace je partnerkou většinou tolerován, tolerance se však vytrácí s délkou trvání vztahu.

Předčasná ejakulace může být léta páry tolerována. Jsou ženy, kterým krátké trvání pohlavního spojení nevadí. Muži s PE, kteří jsou schopni opakovat sexuální styk, jsou tak schopni kompenzovat první krátký sexuální styk a takto vést spokojený sexuální život.

Většina žen dosahuje orgasmu při klitoridálním dráždění, proto nemusí tato sexuální dysfunkce vést ke vzniku partnerského sexuálního nesouladu. Změna v prožívání může nastat u ženy při objevení se nesouladu v jiných, nesexuálních oblastech partnerského života.

Některé ženy až při mimomanželském sexu objeví kouzlo dosud nepoznaného. Muži s primární předčasnou ejakulací by svůj problém měli řešit na počátku sexuálního života.

U většiny z nich vede PE k frustraci, nepohodě a neschopnosti dosáhnout sexuálního uvolnění. Přesto ať už z ostychu či neznalosti řeší často svůj problém až s mnohaletým odstupem.

Pokud muž problém předčasné ejakulace neřeší, přitom jeho partnerka dává najevo nespokojenost, ukazuje tím, že mu na prožitku partnerky nezáleží. Žena k dosažení orgasmu potřebuje obvykle více času než muž. Často přišel muž do ordinace řešit problém rychlého výronu semene s tím, že partnerka má jiný vztah právě z důvodu jeho neřešené předčasné ejakulace.

 

Můžete na závěr nějak upokojit nebo motivovat pány s kratší výdrží?
Nejčastější problém českých párů, mužů a žen je partnerský sexuální nesoulad. Pokud ženě kratší výdrž nevadí, pár je spokojený se svým sexuálním životem, není třeba situaci řešit. Vše je o domluvě a komunikaci, a to i v sexu.

Pokud kratší výdrž = předčasná ejakulace, to znamená, že od zavedení pohlavního údu do pochvy uplyne do vyvrcholení doba kratší než 2 minuty, doporučuji situaci řešit.

Předčasná ejakulace začíná být ve vztahu problém, pokud se přidruží i jiné, nesexuální problémy, např. finanční potíže, potíže s dětmi, názorový nesoulad na trávení volného času, výchovu, politickou situaci atd. A to je přesně ta situace, kdy žena může začít hledat pochopení a uspokojení jinde…

 

Mnohokrát děkuji za rozhovor, paní doktorko.

 

 

Jak prodloužit výdrž a oddálit ejakulaci v 6 krocích?

Zde je několik dalších rad, jak přirozeně prodloužit sexuální výdrž, zlepšit výkon a dokonale uspokojit ženu i pokud nevydržíte příliš dlouho.

 

Přestaňte ihned kouřit

Kouření může být zodpovědné za vaši sexuální dysfunkci – nemluvě o vyšším riziku rakoviny a nepříjemného dechu.

Také může narušit krevní oběh, zvýšit riziko erektilní dysfunkce, a snížit počet a životaschopnost spermií.

 

Buďte trvale fit

Nadváha a nečinnost mohou ovlivnit váš sexuální výkon, tudíž je lepší se zdravě pohybovat. Jemným zlepšením svého kardiovaskulárního zdraví můžete také zvýšit vytrvalost v ložnici. Vyhněte se však přílišnému ježdění na kole, protože zúžení způsobené sedadlem kola může způsobit dočasnou erektilní dysfunkci.

 

Akupunktura

Akupunktura spadá pod tradiční čínskou medicínu (TCM), která se praktikuje více než 7000 let. Praxe vpichování malých jehel do určitých bodů v celém těle stimuluje nervový systém a ovlivňuje přírodní opioidy a hormony.

Tento účinek ale není podložen žádnou studií, takže se pohybuje spíše ve sféře placeba, než reálně potvrzené metody. Za zkoušku ale nic nedáte.

 

Zvyšte příjem zinku

Zinek se vyskytuje v mnoha bylinných doplňcích z dobrého důvodu. Nedostatek zinku může vést k sexuální dysfunkci a ke snížení hladiny testosteronu. Avšak příliš mnoho zinku také není dobré, proto mějte zdravý, pestrý a vydatný jídelníček.

 

Zvyšte příjem L-argininu

Aminokyseliny jsou stavební kameny bílkovin. L-arginin je esenciální aminokyselina, kterou lze převést na oxid dusnatý, což může pomoci uvolnit krevní cévy penisu a zvýšit průtok krve a kvalitu erekce.

Působí podobně jako současné léky na předpis, ale nemá žádné potvrzené léčivé účinky. Sója a zelenina jsou dobrým zdrojem L-argininu.

 

Byliny

Některé, které se používají v tradiční medicíně, zahrnují johimbin, korejský červený ženšen, epimedium a ginkgo bilobu. Výrobci těchto produktů říkají, že muži díky nim zaznamenají obrovské zlepšení a jsou pak pyšní na svůj výkon.

Žádný z těchto doplňků však neprošel pečlivým testováním, aby byly prokázány jejich benefity nebo rizika. Žádný doplněk zároveň nemá potvrzené léčivé účinky a funguje pouze stimulačně jako podpora. 

Některá testování odhalila, že tyto doplňky obsahují mnohem méně účinných látek, než bylo uvedeno. Před užitím doplňků nebo bylin se proto raději poraďte se svým lékařem.

Pokud se chcete vyhnout potenciálním rizikům u léků na předpis, výše uvedené změny životního stylu mohou přinést nejlepší bezrizikové výsledky. Navíc hubnutí a odvykání kouření může jenom vylepšit vaše sexuální zdatnosti.

 

Masturbace před sexem pro oddálení ejakulace

Masturbace je zcela přirozená činnost. Mnozí lidé masturbují denně a tak je to správné. Masturbace má svá pozitiva. Lidem pomáhá objevit vlastní sexuální preference a poznat lépe své tělo.

Mnozí muži někdy slyšeli, že masturbace před souloží může mírně a dočasně znecitlivět penis, díky čemu by muž měl souložit déle. Vědecké potvrzení bohužel neexistuje, ale není vyloučené, že u některých mužů tento postup může fungovat. Existují neoficiální zprávy, které delší výdrž potvrzují.

Masturbace a vzájemná masturbace ještě před souloží může být součástí příjemné předehry. Společná masturbace pomáhá lépe se s partnerkou sblížit a prohloubit vzájemnou důvěru a intimitu. Zároveň pomáhá navnadit se na sex a být na něj řádně připravený po fyzické i psychické stránce.

V článku jmenujeme výhody masturbace před sexem pro muže, ale i pro vaše partnerky.

masturbace před sexem

 

Výhody masturbace před sexem pro muže

Mnozí muži jsou zvyklí půl až hodinku před sexem masturbovat, protože věří, že se jim povede prodloužit trvání sexu a oddálit ejakulaci. To bohužel žádná studie nepotvrdila, ale pokud máte pocit, že vám prospívá, neexistuje důvod s masturbací přestat.

 

Sexuální dysfunkce

Mužské sexuální dysfunkce jsou v Česku velice časté. Podle magazínu Fertility and Sterility je jednou z nejčastějších dysfunkcí právě ejakulační dysfunkce. Sem spadá i předčasná ejakulace, chybějící ejakulace (anejakulace) a další poruchy spojené s orgasmem.

Velká část problémů s ejakulací má psychologickou příčinu. Muž může být nahněvaný, ve smutku nebo v jiné negativní náladě, která ejakulaci neprospívá. V takovém případě se se sexem může uspěchat, pořádně se na něho nesoustředit a o to rychleji ejakulovat.

Pokud tento muž bude masturbovat ještě před sexem, může uvolnit sexuální energii a negativní emoce, díky čemu se může lépe soustředit a užít si lépe celý sex, nejenom orgasmus.

 

Refrakterní doba

Jde o časový úsek po orgasmu, který je potřebný, než muž opět dovede dosáhnout dalšího orgasmu. Muž běžně nedosáhne opakovaný orgasmus ihned po prvním vyvrcholení a potřebuje jistý čas na „odpočinek“. Po orgasmu penis ochabne a ztrácí erekci. Po orgasmu může být penis a zvlášť žalud velice citlivý až nepříjemný na dotek. V penisu a žaludu to může pulzovat a objeví se i mírná bolest. V takovém případě je s další stimulací vhodné několik minut počkat.

Podle studie za tímto stavem stojí hormon prolaktin. Zdá se, že prolaktin blokuje sexuální potěšení a uspokojení. Je běžné, že ihned po orgasmu muž nemá chuť na další sex, ale po krátké době může dojít k dalšímu vzrušení. Bohužel se mnozí muži obávají, že kvůli refrakterní době již nebudou moct opakovaně souložit, ale není to pravda.

Podle Mezinárodní společnosti pro sexuální medicínu trvá tato doba jenom několik minut. Starší muži a senioři mohou někdy na zotavení potřebovat 12 až 24 hodin.

Každý muž je navíc úplně jiný. Pro některé je dosažení druhého orgasmu mnohem těžší, než toho prvního. K opakovanému sexu tedy nemusí dojít ihned, ani pokud by si to muž přál.

Masturbace před sexem může být v tomto směru prospěšná pro muže, kteří trpí předčasnou ejakulací.

POJIŠTĚNÍ EREKCE PROTI SELHÁNÍ:

Český nápoj pro okamžitou podporu erekce do 30 minut. Bezpečné rostlinné složení, doručení do 48 hodin.

Proerecta SHOT

Klikněte a dostanete se do e-shopu ke kompletnímu seznamu účinků. 

 

Další problémy

Někteří muži trpí měkkou a nevydatnou erekcí, mají problém ji dosáhnout a udržet. Pokud se stav opakuje aspoň 4  měsíce a kvůli nízké kvalitě erekce nelze penis dostat do vagíny, lze mluvit o erektilní dysfunkci. U těchto mužů může masturbace před sexem znemožnit dosáhnout druhé erekce potřebné k souloži. V takovém případě před sexem nemasturbujte.

 

Výhody masturbace před sexem pro ženy

U žen může masturbace před sexem snížit psychické napětí a podpořit uvolnění a připravenost na sex. I ženy mohou po orgasmu prožívat refrakterní období, pociťují ho ale jinak, než muži.

Většina mužů dosáhne před refrakterní dobou pouze 1 orgasmus a doba je obecně delší, než u žen. U žen může být během této doby vagína a klitoris velice citlivá. Stimulace nemusí být ženě příjemná a bude si chtít odpočinout. Pořád je to ale krátká doba, díky čemu je žena schopná dosáhnout i několik orgasmů během jednoho styku.

Menší část žen nemá během refrakterní doby chuť na další sex. V takovém případě masturbace před sexem není vhodná, protože žena tak může ztratit zájem o sex s partnerem.

Výhody vnímá každý člověk po svém a muži mohou za výhodu považovat jiný aspekt, než ženy. Zde je několik z nich:

 

Zmírnění stresu a napětí

Člověk se před sexem může potěšit sám, snížit tak míru stresu z výkonu nebo z nového partnera. Mozek po orgasmu vylučuje endorfiny (hormony spokojenosti), díky kterým se cítí dobře. Pomohou si tak lidé, kteří jsou před sexem nervózní, případně trpí sexuální úzkosti.

Zároveň pomůže partnery navnadit na samotný sexuální akt, protože intimní styk není pouze o orgasmu, ale také o společné cestě k jeho dosažení.

 

Oddálení ejakulace a zabránění předčasné ejakulaci

Vědecký důkaz neexistuje, ale praxe dokazuje, že u některých mužů může orgasmus před stykem pomoct prodloužit sexuální výdrž a oddálit ejakulaci o několik minut. Není to však zaručené a jde spíše o lidovou radu. Masturbující lidé mohou během samotného sexu zvýšit své uvolnění a snížit napětí, které sex doprovázejí.

U žen může být díky předešlé masturbaci lepší lubrikace (mazání), díky čemu bude sex příjemnější.

 

Podpora intimity a rychlejší dosažení orgasmu

Masturbace je vhodná pro lidi, kteří mají problém dosáhnout vyvrcholení pouze běžnou souloží. Masturbace je může „rozehřát“ a lépe připravit na sex. To může také zpříjemnit orgasmus a zjednodušit jeho dosažení. Vzájemná masturbace může partnery lépe sblížit a prohloubit i citové pouto. Lépe se tak naučí, co partnera vzrušuje a co mu není příliš po chuti.

 

Ubrousky na oddálení ejakulace

Nová studie ukazuje, že použití lokálních benzokainových ubrousků je nový slibný způsob léčby nejběžnější formy sexuální dysfunkce u mužů.

Podle americké Urologické asociace (AUA) je předčasná ejakulace nejčastější formou mužské sexuální dysfunkce, která postihuje přibližně jednoho ze tří mužů ve věku od 18 do 59 let.

Muži, kteří ejakulují dříve, než se očekává, mohou mít nyní snadný způsob, jak se vyhnout tomuto snižování svého sebevědomí – a sice speciální ubrousky s mírným anestetikem (benzokainem), které pomáhají snížit předčasnou ejakulaci, jak uvádí nová studie.

Předčasná ejakulace může být příznakem nějakého neurologického stavu, jako je roztroušená skleróza, ale ve většině případů je zkrátka otázkou kondice.

ubrousky na předčasnou ejakulaci

 

Zatímco většina mužů s celoživotní předčasnou ejakulací netrpí doprovodnou erektilní dysfunkcí, předčasná ejakulace koexistuje přibližně u jedné třetiny pacientů, kteří si stěžují na erektilní dysfunkci.

V současné době jsou léky na předčasnou ejakulaci ve Spojených státech omezeny na krémy nebo spreje.

Předčasná ejakulace znamená ejakulaci za méně než dvě minuty po průniku,” vysvětlil urolog David Samadi, šéf urologie v nemocnici Lenox Hill v New Yorku.

Zatímco benzokain a další anestetika byla používána před léčbou stavu, jejich použití v ubrousku je novinkou, říká Samadi.

Nová studie financovaná výrobcem ubrousků Veru Healthcare zahrnovala 21 mužů s předčasnou ejakulací, kteří byli v monogamních heterosexuálních vztazích.

Patnáct z nich použilo ubrousky, které obsahují 4 % benzokainu, zatímco šest dalších dostalo placebo bez anestetika.

Po dvou měsících muži ve zkoumané skupině zaznamenali významné zlepšení předčasné ejakulace ve srovnání s pacienty ve skupině s placebem. Uvedl tým vedený Ridwanem Shabsighem, který se specializuje na sexuální zdraví mužů v New Yorku.

Studie byla prezentována na zasedání Americké urologické asociace (AUA). Zjištění prezentovaná na lékařských schůzkách by měla být považována za předběžná, dokud nebude zveřejněna v recenzovaném časopise.

Tato studie je povzbudivá v tom, že demonstruje nový a inovativní způsob, jak omezit příznaky předčasné ejakulace,” řekl mluvčí AUA Tobias Kohler.

 

Vše, co potřebujete vědět o předčasné ejakulaci

Ejakulace je uvolnění spermatu z penisu během orgasmu. Pokud k ejakulaci dochází rychleji, než byste chtěli vy nebo vaše partnerka, nazývá se předčasnou ejakulací (PE). PE je považována za typ sexuální dysfunkce.

PE však není totéž jako erektilní dysfunkce (ED). ED je neschopnost dosáhnout a udržet erekci, která umožňuje uspokojivý sexuální zážitek. Můžete však zažít PE spolu s ED.

vše o předčasné ejakulaci

 

Jaké jsou příznaky předčasné ejakulace?

Hlavním příznakem PE je pravidelná neschopnost oddálit ejakulaci o více než minutu po průniku během pohlavního styku. Rychlý orgasmus během masturbace může být také problémem.

Pokud se u vás někdy vyskytne předčasná ejakulace a jindy normální ejakulace, může vám být diagnostikována přirozená variabilní předčasná ejakulace.

 • PE je obvykle klasifikována jako celoživotní nebo získaná.
 • Celoživotní (primární) PE znamená, že jste ji prožili vždy nebo téměř vždy od své první sexuální zkušenosti.
 • Získaná (sekundární) PE znamená, že jste ve svém životě měli déle trvající ejakulace, ale vyvinula se u vás PE.

 

Co způsobuje předčasnou ejakulaci?

K PE se vážou psychologické nebo emocionální příčiny, ale existují i ​​další faktory, které k ní přispívají.

Některé psychologické příčiny mohou být dočasné. Například jste mohl mít PE při prvních sexuálních zážitcích, ale s věkem jste se ji naučil ovládat. 

Podobně se PE může stát problémem, jak muž stárne a má větší potíže s udržením erekce.

PE může být způsobena také základními problémy nebo obavami o duševní zdraví, včetně:

 • nedostatečná sebeúcta, nenávist ke svému tělu
 • deprese
 • historie sexuálního zneužívání
 • starost, že vyvrcholíte příliš brzy
 • úzkost z omezené sexuální zkušenosti
 • problémy nebo nespokojenost ve vašem současném vztahu
 • stres

Fyzické příčiny mohou také hrát důležitou roli. Pokud máte potíže s udržením erekce z důvodu ED, můžete spěchat při pohlavním styku, abyste ho dokončili před ztrátou erekce.

 

Kdy s předčasnou ejakulací hledat pomoc?

Promluvte si s lékařem, pokud PE:

 • se vyskytuje nebo se vyskytuje tak často, aby způsobila problémy se vztahem
 • způsobuje, že se necítíte sebevědomě
 • brání vám v hledání intimních vztahů

Můžete začít s lékařem primární péče nebo vyhledat urologa. 

Při návštěvě lékaře mějte k dispozici následující informace:

 • Jak dlouho jste sexuálně aktivní?
 • Kdy se PE stala problémem?
 • Jak často se vyskytuje PE?
 • Jak dlouho to obvykle trvá než ejakulujete během pohlavního styku a masturbace?
 • Používáte drogy nebo léky, které mohou ovlivnit sexuální výkon?
 • Měli jste sex, kdy jste ejakulovali normálně? Pokud ano, co se lišilo na těch zkušenostech a dobách, kdy jste měl PE?

 

Co dělat s předčasnou ejakulací?

Může vám být doporučeno masturbovat asi hodinu před pohlavním stykem, protože tak můžete oddálit ejakulaci při následném styku s partnerkou.

Můžete se také zkusit dočasně vyhnout pohlavnímu styku a zapojit se do jiné sexuální aktivity – hrát si se svou partnerkou nebo partnerem. To může pomoci zmírnit stres během pohlavního styku.

 

Cvičení pánevního dna

Některá svalová cvičení mohou také pomoci. Zejména můžete využít cvičení pánevního dna, neboli Kegelovy cviky.

Postup Kegelových cviků:

 • Zatněte svaly pánevního dna a napočítejte do tří.
 • Relaxujte a napočítejte do tří.
 • Opakujte je několikrát za sebou celý den.
 • Dělejte každý den až tři série po 10 opakováních.

 

Oddálení ejakulace: Často kladené otázky FAQ

Co přesně je předčasná ejakulace?
Načasování hraje v posteli důležitou roli. Jestliže muž dosahuje orgasmu dříve, než je to příjemné partnerce, sex není uspokojivý pro oba. Problém může být frustrující a může poškodit vzájemný vztah.
Jaké trvání soulože je normální a uspokojí ženu?
Neexistuje přesně vymezená doba, po které byste měl ejakulovat. Obecně vzniká problém, pokud k vaší ejakulaci dojde ještě před zasunutím pouze na základě silného vzrušení, nebo když styk trvá méně než pár minut.

Žena chce minimálně 10-15 minut intenzivní stimulace vagíny a klitorisu.

Jaké trvání soulože do vyvrcholení (ejakulace) je normální?
Neexistuje přesný čas, kdy by měl muž ejakulovat. Je příliš brzy, když k orgasmu dojde ještě před zasunutím penisu do pochvy, nebo když styk trvá méně než minutu. Výdrž pod minutu již je předčasná ejakulace.
Je předčasná ejakulace častý problém?
Ano, jde o velmi rozšířený problém. Dle statistiky potká předčasná ejakulace 30 – 40% mužů. Není se tedy čeho bát, pokud k tomu dojde pouze ojediněle.
Co je příčinou předčasné ejakulace?
Nejčastěji je na vině příliš citlivý penis, který rychle přenáší vzrušující vjemy do mozku. Citlivost lze snížit kondomem nebo lubrikantem s chadivým účinkem.

Dalším častým důvodem je i hormonální nerovnováha. Muži s nižší hladinou serotoninu v mozku mají tendenci ejakulovat dříve.

Jaké faktory způsobují předčasnou ejakulaci?
Emoční faktory jsou další výrazný ovlivňovatel, který spouští stavidla dříve. Sem patří:

 • stres
 • deprese
 • úzkost před výkonem
 • vina
 • problémy ve vztahu
Ovlivňuje erektilní dysfunkce předčasnou ejakulaci?
MUDr. Tomáš Novotný tvrdí, že u mužů, jejichž penis není dostatečně tvrdý pro sex, může dojít k rozvoji nezdravého vzorce chování. Tehdy muž chvátá, aby dosáhl ejakulace. Tohoto návyku se pak jen těžko zbavuje.
Je předčasná ejakulace problém i pro ženu?
Ano. Po orgasmu totiž penis ochabne a není možné mít dále sex. Muž i žena mohou vnitřně cítit, že nebylo dostatek času, aby si to oba užili. Oba partneři mohou být sexuálně frustrovaní.
Jaká je léčba předčasné ejakulace?
Dle MUDr. Martina Lukeše je většina pacientů s předčasnou ejakulací léčena behaviorálními technikami. Sem patří metody:

 • Start – Stop: S partnerkou máte sex až do bodu, kdy cítíte příchod ejakulace. Tehdy přestanete na 30 sekund. Opakujte několikrát.
 • Zmáčknutí: Těsně před orgasmem partnerka stlačí hlavu žaludu. Opakujte několikrát.
 • Pohádka: Slavný pornoherec Robert Rosenberg myslí při oddálení ejakulace na kačera Donalda.
Kdy jít s předčasnou ejakulací za lékařem?
Ve chvíli, kdy předčasná ejakulace obtěžuje vás, nebo vaši partnerku. Doktor se vás zeptá, zda máte problém dlouhodobě. Dále se může zeptat na váš vztah a sexuální život. Pravděpodobně vás také rovnou vyšetří.
Existují léka y na oddálení předčasné ejakulace?
Ano, lék Priligy. V praxi se lékařům osvědčila i některá antidepresiva a léky na zmírnění bolesti.
Jaké další metody mi pomohou s oddálením ejakulace?
Je ještě několik metod na oddálení předčasné ejakulace:

Je vhodný gel, sprej nebo krém na oddálení ejakulace?
Lze použít ty osvědčené. Nechte si ideálně poradit v sexshopu, nebo na ověřených webech. Gel, sprej, nebo mast nanesete a necháte cca 30 minut působit. Před sexem musíte přípravek smýt. Tak neztratíte erekci a vaše partnerka citlivost.
Pomůže kondom oddálit ejakulaci?
Ano, je to možnost. Hrubý kondom může znecitlivět penis a vy tak vydržíte déle souložit.
Jaká je primární léčba předčasné ejakulace?
Sexuálně aktivní vztahy, cvičení penisu, upokojení a meditace, ideálně společně s užíváním doplňků.
Jak doplněk stravy pomůže oddálit ejakulaci?
Doplňky napomáhají v penisu udržet krev déle. Díky tomu lze souložit déle a to i pokud ejakulujete. Prvním orgasmem soulož nekončí.

Jediným lékem pro oddálení ejakulace je lék Priligy. Čtěte podrobnou recenzi. Každopádně na Priligy potřebujete lékařský předpis a těžce se shání. Určitě vyzkoušejte i některý volně dostupný doplněk stravy.

Kdy mám uvažovat o léku proti předčasné ejakulaci?
Lék Priligy předepíše pouze lékař. Pokud lék kvůli vašemu zdravotnímu stavu nepředepíše, je nutné aplikovat ostatní metody. Určitě se ale na lék zeptejte u sexuologa.
Co je častou příčinou předčasné ejakulace?
Obvykle je příčinou psychika. Muž se sexem „spěchá“. Nemá klidnou mysl a zaměřuje se na vyvrcholení. Tím si sex zkracuje.

Příčinou může být i nemoc, ale je vždy potřebné vyšetření. Přes internet nemáte šanci zjistit příčinu přesně.

Jak se ještě mohu bránit před předčasnou ejakulací?
Zvykněte si používat kondom.
Jakou mám šanci, že se mi povede ejakulaci oddálit?
Pokud se budete přidržovat všech rad z našich článků o předčasné ejakulaci, rapidní zlepšení dosáhnete řádově do měsíce.

 

Závěr: Ejakulaci dokážete oddálit!

Žádá si to ale hodně trpělivosti a sebezapření. Je jasné, že rychlá ejakulace by mužům nevadila, pokud by neomezovala i jejich partnerky. Jsou to právě ženy, koho potřebujeme uspokojit.

Nebuďte proto sobečtí a využijte moje rady, aby jste už nikdy neslyšel: „Sobče, zase jsi hotový a já ne!!“

Nezapomeňte, že vaše žena potřebuje kromě delší soulože také váš pevný penis.

Objednejte Proerectu LONG a zabodujte jako „nový člověk“. 

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

 

12 Comments

 1. gin 6.11.2019
  • Redakce Erekce.cz 6.11.2019
   • gin 6.11.2019
    • Redakce Erekce.cz 7.11.2019
     • gin 16.11.2019
     • Redakce Erekce.cz 18.11.2019
 2. gin 15.11.2019
  • Redakce Erekce.cz 18.11.2019
 3. gin 16.11.2019
  • Redakce Erekce.cz 18.11.2019
 4. Igor 21.5.2020
  • Redakce Erekce.cz 22.5.2020

Leave a Reply