Oddálení ejakulace a 14 tipů pro nejdelší sex + ROZHOVOR s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

Na správnost údajů a zdravotních tvrzení v článku dohlíží odborný garant, sexuoložka MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

Mnoho mužů považuje výdrž v sexu za jasné znamení a důkaz své mužnosti. Proč vlastně ne? Vždyť právě díky tomu bude partnerka více spokojená.

Oddálení orgasmu zvýší sexuální prožitek muže i ženy a sex si tak oba ještě více užijí. Problém předčasné ejakulace navíc může potkat každého.

Ať už jde o mladého pubertálního adolescenta, muže v nejlepších letech, nebo zkušeného harcovníka.

Když víte jak oddálit ejakulaci, můžete sami rozhodnout o tom, kdy budete hotoví. Takto lze zabránit trapné situaci z předčasného finiše, což může být zdroj opravdových mindráků a pocitu méněcennosti. Navíc umění oddálení finálního ohňostroje zvyšuje šance na uspokojení partnerky.

Muž s větší výdrží snáze přivede ženu k vlnám orgasmů a učiní ji tak šťastnou.

Většina mužů touží po prodloužení sexuální výdrže a intenzivnějším prožívání orgasmu. Průměrná dobou soulože je něco mezi 3 – 17 minutami. Opravdu hodně mužů ale nevydrží příliš pohybů ve vagíně ženy.

Je to dáno evolucí. Penis není uzpůsoben na dlouhou soulož. V dávných dobách totiž musel sexuální akt trvat co nejkratší dobu. Šlo o život. Dnes už jsou společenské normy úplně jinde. A požadavky na délku styku také.

gejzír

Ejakulace většinou přichází jako bouřlivý gejzír, který nelze utišit ani zastavit

 

Detailní průběh ejakulace

Ejakulace je reflex, který je koordinovaný míchou. Ejakulace je dvoufázový děj. V první fázi se semeno dostává do močové trubice, odkud je v druhé fázi vypuzováno navenek, vypuzování je provázeno rytmickými stahy pánevního svalstva.

Tyto stahy jsou neovlivnitelné vůlí, jsou vnímány příjemně a spojeny s orgastickým emočním doprovodem. Ztopoření a výron semene (erekce a ejakulace) jsou na sobě nezávislé děje. Ejakulace se objeví bez erekce a erekce může probíhat bez schopnosti ejakulovat.

Žlázky ústící do močové trubice produkují čirou, sklovitou tekutinu, která je první součástí ejakulátu.

AKTUALITA: Předčasnou ejakulací nyní trpí každý třetí Čech.

předčasná ejakulace v Česku

 

Druhy předčasné ejakulace

Stenická forma

Stenická forma je častá hlavně u mladších ročníků a v zásadě jde o přecitlivělý penis. Při sexuálním aktu velmi rychle dochází k ejakulaci. Muž nemá šanci tento proces jakkoliv ovlivnit. Tato forma může být spojena i s fyziologickými problémy.

Výhodou tohoto typu ejakulace je fakt, že je podobná japonskému jídlu. Malé porce, ale mnoho chodů. Muž je schopen brzy po první ejakulaci připraven znovu k akci. Tento typ ejakulace lze také mnohem snadněji řešit.

Astenická forma

Astenická forma je specifický druh ejakulace. A je také podstatně hůře řešitelná, než stenický typ. Postihuje všechny věkové skupiny a jednoduše spočívá ve ztrátě kontroly nad penisem. Muži s tímto typem mají problémy s erekcí. Penis je málo citlivý, nebo naopak citlivý až moc.

Při stimulaci dojde k výronu semene ještě před tím, než penis dostatečně ztvrdne. K této formě předčasné ejakulace tíhnou hlavně psychicky velmi vytížení muži. Léčba této formy je mnohem náročnější.

Muži často nemají ponětí o tom, jak svou ejakulaci oddálit. Ve skutečnosti to není tak složité. Existuje několik jednoduchých tipů a triků, které dokážou pomoci. Pojďme se společné podívat na některé z nich, které prodlouží sexuální výdrž v posteli.  Kontrola délky ejakulace je jak záležitostí fyzickou, tak především fyzickou. Zde vám přinášíme 14 tipů, jak oddálit předčasnou ejakulaci.

REDAKČNÍ TIP: 

Dobré prokrvení penisu udrží erekci pevnou i po ejakulaci. Vydržíte tak souložit déle. 

Doporučujeme českou Proerectu LONG pro dlouhodobou podporu erekce a stimulace libida. 

Proerecta Long recenze

 

Oddálení ejakulace – rozhovor o léčbě a možnostech s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

Vyzpovídal jsem MUDr. Taťánu Šrámkovou, Ph.D. Ptal jsem se na to, co vás zajímá nejčastěji. Co je předčasná ejakulace, jaká výdrž se bere za uspokojivou a jaká je už příliš krátká, i na to, jakými metodami a léky lze proti předčasné ejakulaci PE bezpečně bojovat.

oddálení ejakulace rozhovor s Taťánou Šřámkovou

Paní doktorko, vnímá lékařská komora předčasnou ejakulaci jako nemoc, poruchu, nebo jde pouze o zveličený výraz prodejců doplňků a pomůcek, kteří chtějí z mužské přirozenosti vytěžit peníze?

Předčasná ejakulace (PE) je brána jako porucha, nemoc.Mezinárodním seznamu klasifikace nemocí se skrývá po položkou F 52.

4. nejčastější sexuální dysfunkce českých mužů je erektilní dysfunkce následována předčasnou ejakulací, obě dysfunkce se mohou objevovat současně. PE je častá, ale nediagnostikovaná a neléčená mužská sexuální dysfunkce, která vede ke snížení kvality života muže a dysharmonii v partnerském svazku.

 

Jaká doba vyvrcholení se považuje za “předčasnou” a jaká je “v normě“? Lze tohle vůbec konkretizovat? Existují normy a statistiky?

PE je druhou nejčastější sexuální poruchou českých mužů. Podle výzkumů  sexuálního chování obyvatelstva ČR byl poměr ED (erektilní dysfunkce, porucha erekce) ku PE 56 : 17.

Výskyt PE je 20 – 30 % a není na rozdíl od erektilní dysfunkce závislá na věku. Aby dysfunkce byla plně vyjádřena, musí k překotné ejakulaci docházet při pravidelných a častých sexuálních stycích několikrát do týdne nebo denně.

Vždy musíme vyloučit lokální, sekundární příčinu PE, tj. krátkou uzdičku, plíseň či ekzém v oblasti žaludu, prostatitidu (zánět prostaty), uretritidu (zánět močové trubice) nebo chronickou pánevní bolest.

Poruchy funkce štítné žlázy rovněž mohou vést ke vzniku PE. Primární PE provází muže po celou dobu jeho sexuálního života, sekundární PE se objevuje po období normálního fungování. Muž vyžaduje léčbu PE pokud u něho vyvolává projevy stresu, dyskomfortu či frustrace nebo v případě, že PE vede k partnerskému sexuálnímu nesouladu.

Diagnostika PE:

Pacienta, který přichází pro PE se ptáme, jak dlouhý uplyne čas od zavedení pohlavního údu do pochvy k ejakulaci.  Pozor, je nutné odlišit PE od erektilní dysfunkce s rychlou ejakulací za nedokonale ztopořeného pohlavního údu, s tímto se setkáváme např u mužů se srdečně-cévním onemocněním.

Následně uvádím některé otázky k diagnostice PE. Pokud muž není schopný ejakulaci ovládnout, ejakuluje za <2 minuty po zavedení penisu do pochvy, tato situace u něho vede ke stresu a těžkostem v partnerském vztahu, je kandidátem léčby PE.

Otázky:

 1. Za jak dlouhou dobu po zavedení údu do pochvy dojde k ejakulaci?
 2. Jste schopný ejakulaci ovládnout? ( pro PE je charakteristická ztráta kontroly)
 3. Vede u vás rychlá ejakulace k vyvolání stresu?
 4. Máte v partnerském vztahu těžkosti z důvodu rychlé ejakulace?
 5. Máte rychlou ejakulaci od počátku sexuálního života?

 

Opakem předčasné ejakulace je oddálená ejakulace, nebo dokonce neschopnost ejakulovat. Jaké příčiny může tato neschopnost mít?

 • Retardovaná ejakulace je definovaná jako trvalá nebo opakující se nesnáz dosáhnout orgasmu při sexuální stimulaci, vedoucí k vyvolání frustrace a stresu. Příčinou může být podávání léků (př. antidepresiva, léky snižující úzkost, alkohol…) či důsledek chirurgických zákroků, které vedou k poruše ejakulace a orgasmu. Po vyloučení organické příčiny retardované ejakulace je možno uvažovat o příčině psychogenní.
 • Retrográdní ejakulace, kdy se semeno dostává do močového měchýře při vzestupu tlaku v močové trubici, je často důsledkem roztroušené sklerózy, poranění míchy, pánevních chirurgických výkonů (zákroků na hrdle močového měchýře, chirurgických zákroků jako je odstranění mízních uzlin pro nádory varlete), těžkého stupně cukrovky, podávaných léků např. ze skupiny antidepresiv, diuretik a antiepileptik, ale může být i idiopatická (příčina neznámá).Retrográdní ejakulace je spojena s tzv. suchým orgasmem (nemocný pociťuje orgastické stahy, avšak semeno močovou trubicí neodchází). Zásadní jsou anamnestické údaje o nemocech jako je roztroušená skleróza, diabetes mellitus, pánevních operacích, užívaných lécích. Problémy s dosažením ejakulace a orgasmu se objevují v časové souvislosti s nemocí, užívanými léky či operací, zatímco předtím nemocný tyto potíže neměl. V léčbě se uplatňují některé léky, které jsou na doporučení a předpis lékaře. S výhodou a efektem je ejakulace při plném močovém měchýři.
 • Anejakulace (žádná ejakulace) vzniká při blokádě podáváním některých léků (sympatolytik), vlivem poškození nervů u mužů s cukrovkou,  při systémovém neurologickém onemocnění (roztroušená skleróza), po poranění míchy, po radikální prostatektomii (odnětí prostaty pro nádor zhoubný)

Diferenciální diagnostika retrográdní ejakulace a anejakulace spočívá ve vyšetření moči po styku nebo masturbaci. Při retrográdní ejakulaci jsou nalezeny v močovém sedimentu spermie a pH moči je zásadité dané příměsí ejakulátu. Při anejakulaci nejsou v močovém sedimentu nalezeny spermie, pH moči je kyselé.

 • Předstírání orgasmu u mužů. Podle průzkumu sexuálního chování v ČR z roku 2013 výjimečně předstírá orgasmus 18 % mužů (nárůst oproti roku 2008 o 10%), pravidelně 2%. Celkem přiznala předstírání orgasmu pětina tázaných mužů. Jako důvod udali (dle četnosti): chtěl jsem potěšit partnerku, věděl jsem, že to stejně nepůjde, chtěl jsem to mít za sebou, nechtěl jsem, aby vypadalo, že trpím poruchou.

 

Pokud má muž slabou výdrž a ejakuluje příliš rychle, kdo mu pomůže? Urolog nebo jiný specialista?

Sexuolog-androlog nebo urolog.

Urologické ambulance Praha, Brno, Ostrava a Olomouc

PhDr. Jana MüllerováNádražní 19, Praha 5, 150 00, Smíchovterapieplagyn@seznam.cz
+420 602889892
MUDr. Lukáš Bittner
Jankovcova 1569/2c, Praha800 203 233
Email: iscare@iscare.cz
MUDr. Luděk FialaPoliklinika Mazurská, Praha 8283 024 316
775 534 470
MUDr. Ondřej TrojanKartouzská 204/6, Prahasexuologie@centrum.cz
+420 222 363 555
MUDr. Hana FifkováU Rajské zahrady 12
Praha 3
130 00
hana@fifkova.cz
+420 222 317 185
Sexuologická ambulance - Fakultní nemocnice Ostrava17. listopadu 1790/5, 70800 Ostrava, Poruba597 373 209
PhDr. Jarmila MayzlíkováRepinova 16, Ostrava724 242 423
mayzlikova@centrum.cz
MUDr. Helena ReguliViniční 235, Brno533 306 206
773 649 411
SEXUOLOGIE - BRNO.czSovova 7, 616 00, Brno731 031 627
Centrum MediolNa Šibeníku 26
779 00 Olomouc
607 633 611
centrummediol@seznam.cz

 

Má nějaký smysl navštívit i psychologa? Má psychika vliv na sexuální výdrž?

Psychologa má smysl navštívit, pokud se jedná o druhotnou, sekundárně vzniklou rychlou ejakulaci při nesouladu v partnerství: muž se „snaží mít sex rychle za sebou“. V případě partnerského nesouladu a zjevně psychické příčiny PE je možná návštěva psychologa. V případě primárně vzniklé PE (od počátku sexuálního života) pomůže jen lékař.

 

Doporučíte další metody pro oddálení ejakulace?

 • Důležitým krokem je pravidelná frekvence sexuální aktivity (SA), alespoň 2-3krát týdně. Úprava antikoncepčního chování je nezbytná. Přerušovaná soulož (i když se nejedná  o antikoncepční metodu v pravém slova smyslu, řada českých párů ve středním věku ji k zábraně početí dlouhodobě používá) je z hlediska léčby PE nepřípustná.
 • Kondom je z hlediska snížené stimulace penisu nejvhodnější, ale je málo oblíbený. Hormonální kontracepce je z tohoto hlediska uspokojivým kompromisem. Výběr poloh při styku může pomoci. Nejvhodnější je obrácená poloha, kdy muž leží na zádech a žena zaujímá aktivní polohu nebo polohy na boku.
 • Behaviorální techniky, zavedené Mastersem a Johnsonovou, mají za cíl přecvičení ejakulačního reflexu. Technika stop-start spočívá v přerušení frikčních pohybů,  při stiskací technice silný stisk glans penis případně tlak na hráz může ejakulaci zablokovat, ale také vést ke ztrátě erekce.
 • Behaviorální techniky mají za cíl přecvičení ejakulačního reflexu, vyžadují ochotu a trpělivost u párů, které se rozhodly podstoupit nácvik. Lokální aplikace znecitlivujících gelů jednorázově před sexuálním stykem a celkové podávání antidepresiv SSRI, blokátorů zpětného vychytávání serotoninu, byly užívány v léčbě PE před uvedením dapoxetinu a mohou být použity, pokud dapoxetin nesplňuje účel nebo nevyhovuje. Jsou však v indikaci léčby PE „off label“, tzn. není to schválená indikace použití dle Souhrnných informací o přípravcích SÚKL.

MĚJTE PŘEHLED: Je možné užívat antidepresiva spolu s Viagrou?

viagra a antidepresiva

 

Na trhu je dostupný výrobek Priligy, který slibuje pomoc s předčasnou ejakulací. Můžete nám o něm prozradit víc?

Prvním lékem, který byl schválený k léčbě PE, je dapoxetin (Priligy) 30 a 60 mg. Dapoxetin má rychlý nástup účinku a krátký vylučovací poločas, tento farmakologický profil umožňuje podávání léku jednorázově před stykem.

Prodlužuje signifikantně IELT (časo od zavedení penisu do pochvy do ejakulace) ve srovnání s placebem, a to 2,5 až třikrát. K možným vedlejším účinkům patří nauzea (nucení na zvracení), závrať, bolest hlavy. Zvyšuje kontrolu ejakulace až u 58 % mužů, redukuje stress a zvyšuje satisfakci.

Doporučení podání Dapoxetinu: IELT < 2 minuty , ejakulace při minimálním sexuálním dráždění dříve než měl pacient v úmyslu, výrazný osobní stres nebo interpersonální potíže jako důsledek PE, špatná kontrola ejakulace a předčasná ejakulace při většině pokusů o styk během předchozích 6 měsíců.

Mechanizmus účinku: dapoxetin je účinný, selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu, rychle se absorbuje, nejvyšší koncentaci v plazmě (Cmax) dosahuje za 1-2 hodiny po podání, nemá interakci s jídlem, může se užít s jídlem nebo nalačno.

Úvodní dávka je 30 mg podaná 1 – 3 hodiny před sexuální aktivitou.  Po 4 týdnech (a/nebo 6 podání léku) pokud efekt není dostatečný, je možno zvýšit dávku na 60 mg. Nejvyšší frekvence užití léku je 1krát za 24 hodin.

Před podáním je doporučeno provést ortostatický test (měření krevního tlaku a pulsu vleže a vestoje).  Závažným popisovaným vedlejším účinkem je synkopa, mající vazovagální původ, projevující se ztrátou vědomí, pomalým pulsem nebo sinusovou zástavou. Vyskytla se do 3 hodin po užití dapoxetinu.

Je třeba, aby nemocný znal prodromy, kterými jsou nauzea, závrať, palpitace, astenie (slabost), zmatenost. Prevencí je dostatečná hydratace, edukace nemocného o prodromech, eliminace rizikových situací (řízení motorových vozidel atd.).

Velmi časté nežádoucí účinky jsou závratě, bolest hlavy, nauzea. K častým se řadí úzkost, agitovanost, neklid, nespavost nebo naopak únava a spavost, třes, parestezie, porucha pozornosti, rozmazané vidění, hučení v uších, zívání, ED (erektilní dsyfunkce, porucha erekce), únava, zčervenání, průjem, zvracení, bolest břicha, flatulence, či suchost v ústech.

priligy

Priligy s obsahem dapoxetinu pro léčbu předčasné ejakulace

 

Je Priligy registrovaný lék, nebo jde o doplněk stravy?

Lék Priligy byl v ČR registrován 18.7. 2012 a 21.1. 2014 byla registrace prodloužena. Registrován byl jako první a jediný lék určený na léčbu předčasné ejakulace pro muže ve věku od 18 do 64 let.

 

Je Priligy na lékařský předpis?

Ano, lék Priligy je vázán na lékařský předpis.

 

Je Priligy odsouhlasený k prodeji v Česku a na Slovensku?

Ano.

 

Myslíte, že PE může oslabit, nebo dokonce zahubit partnerský vztah?

Určitě ano. S takovými případy se setkávám ve své klinické praxi. V počátcích vztahu problém předčasné ejakulace je partnerkou většinou tolerován, tolerance se však vytrácí s délkou trvání vztahu.

Předčasná ejakulace může být léta páry tolerována. Jsou ženy, kterým krátké trvání pohlavního spojení nevadí. Muži s PE, kteří jsou schopni opakovat sexuální styk, jsou tak schopni kompenzovat první krátký sexuální styk a takto vést spokojený sexuální život.

Většina žen dosahuje orgasmu při klitoridálním dráždění, proto nemusí tato sexuální dysfunkce vést ke vzniku partnerského sexuálního nesouladu. Změna v prožívání může nastat u ženy při objevení se nesouladu v jiných,  nesexuálních oblastech partnerského života.

Některé ženy až při mimomanželském sexu objeví kouzlo dosud nepoznaného. Muži s primární předčasnou ejakulací by svůj problém měli řešit na počátku sexuálního života.

U většiny z nich vede PE k frustraci, nepohodě a neschopnosti dosáhnout sexuálního uvolnění. Přesto-ať už z ostychu či neznalosti-řeší často svůj problém až s mnohaletým odstupem.

Pokud muž problém předčasné ejakulace neřeší, přitom jeho partnerka dává najevo nespokojenost, ukazuje tím, že mu na prožitku partnerky nezáleží. Žena k dosažení orgasmu potřebuje obvykle více času než muž. Často přišel muž do ordinace řešit problém rychlého výronu semene s tím, že partnerka má jiný vztah právě z důvodu jeho neřešené předčasné ejakulace.

 

Můžete na závěr nějak upokojit nebo motivovat pány s kratší výdrží?

Nejčastější problém českých párů, mužů a žen je partnerský sexuální nesoulad. Pokud ženě kratší výdrž nevadí, pár je spokojený se svým sexuálním životem, není třeba situaci řešit. Vše je o domluvě a komunikaci, a to i v sexu.

Pokud kratší výdrž = předčasná ejakulace, to znamená, že od zavedení pohlavního údu do pochvy uplyne do vyvrcholení doba kratší než 2 minuty, doporučuji situaci řešit.

Předčasná ejakulace začíná být ve vztahu problém, pokud se přidruží i jiné, nesexuální problémy, např . finanční potíže, potíže s dětmi, názorový nesoulad na trávení volného času, výchovu, politickou situaci atd. A to je přesně ta situace, kdy žena může začít hledat pochopení a uspokojení jinde…

 

Mnohokrát děkuji za rozhovor, paní doktorko. 

AKTUALITA: Předčasnou ejakulací nyní trpí každý třetí Čech.

předčasná ejakulace v Česku

 

 

Jak oddálit ejakulaci? 14 okamžitých tipů

Masturbace pro oddálení orgasmu

Masturbace několik hodin před samotným sexem vám pomůže vydržet déle. Je to proto, že během ejakulace při masturbaci penis obvykle ztratí svou citlivost. Takže při následném sexu bude trvat déle, než dosáhnete znovu orgasmu a budete znovu ejakulovat.

Nevýhodou této techniky je, že pro některé muže masturbace před sexem znamená téměř absolutní likvidaci jejich touhy po sexu a partnerce. To znamená, že erekce nebude příliš silná či dokonce žádná. Proto by měl být rozestup mezi masturbací a souloží alespoň dvě hodiny. Menší rozpětí s velkou pravděpodobností zlikviduje veškeré libido.

 

Kondomy pro snížení citlivosti penisu

Všem nám něco říká pojem bezpečný sex. A všichni víme proč používat kondom. Je tu ale jeden bonus, který možná ne všichni vnímají. Kondom totiž snižuje intenzitu dráždění během samotného sexu. To znamená, že vydržíte déle, než dosáhnete orgasmu a samotný sex bude trvat déle. Při sexu je možnost použít i více kondomů na sobě, což ještě zvýší znecitlivění celého penisu.

 

Dýchání pro lepší soustředění na ejakulaci

Většina mužů má tendenci dýchat během sexu rychle. Někteří dokonce svůj dech zadržují. To většinou není dobrá cesta, pokud chcete vydržet déle. Co chcete je dlouhý a relaxovaný dech. To aby došlo k uvolnění celého těla.

Zkrátka jen zpomalte svůj dech a vnímejte prožitky současné chvíle. Pak dojde k mnohem většímu uvědomění prožívaných pocitů a přijde neobyčejně silný zážitek.

 

Metoda „stop a start“ k prodloužení soulože

Tato metoda je jedna z nejlepších na oddálení ejakulace. Zlepšuje prožitek z vašich orgasmů a také zvýší sílu vaší ejakulace. Metoda je velmi jednoduchá. Vše co musíte udělat, je zastavit pohyb během soulože, jakmile cítíte přicházet vyvrcholení.

Této metodě se říká také edging (edge = hrana), takže zajdete až na samou „hranici“ vyvrcholení a necháte jej odeznít. Poté pokračujete. Dopřejte svému tělu krátkou přestávku, aby mohla rozkoš odeznít. Jakmile nejvíce intenzivní prožitek opadne, lze pokračovat v souložení partnerky.

Navíc metoda nejen prodlužuje sexuální potěšení, ale celý proces zastavování a opětovného pokračování umožní vydržet déle a vaše partnerka tak bude moci dosáhnout orgasmus, jaký předtím ještě nezažila. Tuto metodu lze úspěšně natrénovat také při masturbaci.

 

Stlačení špičky penisu pro blokaci ejakulace

Jiná technika spočívá ve stlačení špičky penisu. Tento manévr provedete opět ve chvíli, kdy cítíte ejakulace je na spadnutí. Technika je vhodná také, pro muže ejakulující ještě předa samotným zasunutím.

V momentě, kdy cítíte přicházející ejakulaci, pouze stiskněte špičku penisu na přibližně 20 sekund. Anebo do té doby, než ucítíte že, ejakulace ustupuje. Jakmile pocit rozkoše pomine, počkejte přibližně 30 sekund před pokračováním v souloži. Takto lze pokračovat až do doby uspokojení obou partnerů.

 

Sexuální polohy se slabší stimulací na prodloužení soulože

Pokud chcete během soulože vydržet déle, zapomeňte na klasickou misionářskou polohu a dovolte být partnerce nahoře. Dobrá je také poloha lžiček. Tyto polohy vám umožní relaxovat a udržet vaše vzrušení pod kontrolou. A také vydržíte déle.

TIP DO AUTA: 13+1 skvělých poloh pro sex v autě.

 

Kegelovy cviky pro kontrolu svalů pánevního dna

Procvičování zatínávání a povolování svalů pánevního dna je skvělou technikou na zlepšení výdrže a posílení ejakulace a i prožitku ze sexu. Cvičení těchto svalů se nazývá Kegelovy cviky. Konkrétně jde o svaly, které používáte pro zastavení proudu moče uprostřed močení. Není však doporučeno provádět cvičení při močení. To pouze poprvé, abyste zjistili které svaly zatínat.

Lepší je pak vyhradit určitou část dne, kdy budete svaly pravidelně trénovat a zatínat. Tyto cviky lze provádět kdekoliv a kdykoliv. Jakmile máte kontrolu nad vašimi svaly pánevního dna, budete schopni je zatáhnout během sexu v momentě, kdy budete blízko ejakulaci.

To zabrání vašemu předčasnému orgasmu. Budete tak moci pokračovat v milování. Kdykoliv ucítíte přicházející vyvrcholení, svaly opět zatáhnete.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný postup Kegelova cvičení

 

Gel s anestetiky na oddálení ejakulace

Na trhu jsou dostupné gely a krémy, které znecitlivují prožitek pociťovaný během soulože. Tyto znecitlivující gely je možné aplikovat před sexem na prodloužení rozkoše.

Nevýhodou této metody je, že gel může penis znecitlivět až moc. Tím pádem je riziko, že sex pro vás bude mnohem méně příjemný. Navíc znecitlivující efekt můžete přenést i na partnerku během soulože. Tím pádem jí bude trvat dosažení orgasmu déle.

ČTĚTE TAKÉ skeptický článek o gelech a sprejích pro podporu erekce. Fungují, nebo jde pouze o vábivou reklamu? 

 

Přípravky a léky na oddálení ejakulace

Pro oddálení ejakulace můžete využít účinek bylinek, vitamínů, nebo přírodních doplňků. Ty mohou také velmi příznivě ovlivnit sexuální zdraví.

Výše uvedené metody lze také kombinovat spolu s těmito přípravky pro ještě lepší zážitek.

PRO VAŠI DELŠÍ VÝDRŽ:

Redakčně doporučujeme na oddálení ejakulace českou Proerectu LONG. 

Proerecta Long

Po kliknutí na tlačítko přejdete na osobní recenzi kolegy Adama a zjistíte, jak přesně mu Proerecta LONG pomohla s dlouhodobou podporu erekce a delší výdrže.

 

Soulož s plným měchýřem pro nižší citlivost

Pokud budete souložit s plným měchýřem, oddálíte tak svou ejakulaci. Je to dáno efektem většího napětí v penisu a močové trubici. Tím pádem přichází vyvrcholení později a riziko předčasné ejakulace je menší. Nedělejte ale tento trik příliš často. Vaše prostata vám poděkuje.

 

Prodloužená předehra s kratší stimulací penisu

Předehra je skvělá především v tom, že dokáže výborně prokrvit vaše pohlavní orgány a připravit je na styk. Ze strany muže je tato záležitost poměrně nedoceněná. Jde ale o poměrně dobrou obranu proti předčasné ejakulaci.

Lehké dráždění penisu během předehry snižuje jeho citlivost, takže poté je výdrž o něco vyšší. U astenické formy předčasné ejakulace může předehra pomoci s uvolněním na emoční úrovni. To dopomůže lepšímu sexuálnímu prožitku.

TIP DO LOŽNICE: Sexuální pomůcky a hračky využijete během předehry pro „odlákání pozrnosti“

 

Prodloužení soulože a partnerka až na prvním místě

Výborný milenec, to nejsou jen rozměry penisu a výdrž. Důležité je také to, co v posteli dělá. Pokud chcete zabránit předčasné ejakulaci, věnujte svou pozornost nejprve partnerce. Většina žen určitě nepohrdne orálním sexem, nebo dobrou ruční stimulací.

Není lepší pocit, než když svou partnerku přivedete na vrchol ještě před samotným sexem. Pozornost věnujte zejména klitorisu. A to za pomocí jazyka, nebo jej můžete dráždit třeba vibrátorem. Poté už vaše uspokojená partnerka řešit tak moc, kolik vydržíte. Navíc povolené svaly vagíny po orgasmu budou penis dráždit o něco méně.

 

O předčasné ejakulaci si promluvte

Důležité je také znát potřeby a touhy vaší partnerky. Stejně tak by ona měla znát ty vaše. Jen tak vám může pomoci oddálit ejakulaci. Řekněte jí, co byste konkrétně rádi změnili. Některé jsou příliš nažhavené do akce, a výsledkem je až příliš rychlá ejakulace. Nejste pak spokojeni ani vy, ani ona.

Domluvte si třeba signál, aby věděla, kdy má přestat přirážet a neudělat vás tak příliš brzy. Nebo vás v dané situaci může chytit za kořen penisu a stisknout. To by mělo také orgasmus oddálit.

 

Mějte častěji sex k prodloužení soulože

Cvičení dělá mistra a tak čím více souloží s partnerkou absolvujete, tím bude dosažení ejakulace až na některé případy trvat déle. Tím že se adaptujete na pocit uvnitř vagíny partnerky a její další tělesné stimuly, bude vaše mysl silnější při příštím sexu a budete schopni odolat ejakulaci i při divočejším sexu.

 

Oddálení předčasné ejakulace – často kladené otázky FAQ

Co přesně je předčasná ejakulace?

Načasování hraje v posteli důležitou roli. Jestliže muž dosahuje orgasmu dříve, než je to příjemné partnerce, sex není uspokojivý pro oba. Problém může být frustrující a může poškodit vzájemný vztah.

 

Jaké trvání do ejakulace je normální?

Neexistuje přesný čas, kdy by měl muž ejakulovat. Je příliš brzy, když k orgasmu dojde ještě před zasunutím, nebo když styk trvá méně než minutu.

 

Je předčasná ejakulace častý problém?

Můžete být v klidu. Dle statistiky potká předčasná ejakulace 30 – 40% mužů. Není se tedy čeho bát, pokud k tomu dojde pouze ojediněle.

 

Co je příčinou předčasné ejakulace?

Doopravdy se to neví. Říká se, že na vině bude chemie. Muži s nižší hladinou serotoninu v mozku mají tendenci ejakulovat dříve.

 

Jaké faktory způsobují předčasný výstřik?

Emoční faktory jsou další výrazný ovlivňovatel, který spouští stavidla dříve. Sem patří:

 • stres
 • deprese
 • úzkost před výkonem
 • vina
 • problémy ve vztahu

 

Ovlivňuje erektilní dysfunkce předčasnou ejakulaci?

MUDr. Tomáš Novotný tvrdí, že u mužů, jejichž penis není dostatečně tvrdý pro sex, může dojít k rozvoji nezdravého vzorce chování. Tehdy muž chvátá, aby dosáhl ejakulace. Tohoto návyku se pak jen těžko zbavuje.

 

Je předčasná ejakulace problém i pro ženu?

Ano. Po orgasmu totiž penis ochabne a není možné mít dále sex. Muž i žena mohou vnitřně cítit, že nebylo dostatek času, aby si to oba užili.

 

Léčba předčasné ejakulace

Dle MUDr. Martina Lukeše je většina pacientů s předčasnou ejakulací léčena behaviorálními technikami. Sem patří metody:

 • Start – Stop: S partnerkou máte sex až do bodu, kdy cítíte příchod ejakulace. Tehdy přestanete na 30 sekund. Opakujte několikrát.
 • Zmáčknutí: Těsně před orgasmem partnerka stlačí hlavu žaludu. Opakujte několikrát.
 • Pohádka: Slavný pornoherec Robert Rosenberg myslí při oddálení ejakulace na kačera Donalda.

 

Kdy s předčasnou ejakulací k odborníkovi?

Ve chvíli, kdy předčasná ejakulace obtěžuje vás, nebo vaši partnerku. Doktor se vás zeptá, zda máte problém dlouhodobě. Dále se může zeptat na váš vztah a sexuální život. Pravděpodobně vás také rovnou vyšetří.

 

Jsou na oddálení ejakulace prášky?

Ne přímo. V praxi se lékařům osvědčila některá antidepresiva a léky na zmírnění bolesti.

 

Jaké další metody lze použít na oddálení ejakulace?

Je ještě několik metod na oddálení předčasné ejakulace:

 

Gel,  sprej a krém na oddálení ejakulace

Lze použít ty osvědčené. Nechte si ideálně poradit v sexshopu, nebo na ověřených webech. Gel, sprej, nebo mast nanesete a necháte cca 30 minut působit. Před sexem musíte přípravek smýt. Tak neztratíte erekci a vaše partnerka citlivost.

 

Kondomy na oddálení ejakulace

Ano je to možnost. Kondom může znecitlivět penis a muž vydrží déle.

 

Video s cviky na oddálení ejakualce

Video návod na trénink výdrže vám může také pomoci.

 

Závěr: ejakulaci dokážete oddálit!

Žádá si to ale hodně trpělivosti a sebezapření. Je jasné, že rychlá ejakulace by mužům nevadila, pokud by neomezovala i jejich partnerky. Jsou to právě ženy, koho potřebujeme uspokojit.

Nebuďte proto sobečtí a využijte moje rady, aby jste už nikdy neslyšel: „Sobče, zase jsi hotový a já ne!!“

Nezapomeňte, že vaše žena potřebuje kromě delší soulože také váš pevný penis.

Objednejte Proerectu LONG a zabodujte jako „nový člověk“. 

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

 

12 Comments

 1. gin 6.11.2019
  • Redakce Erekce.cz 6.11.2019
   • gin 6.11.2019
    • Redakce Erekce.cz 7.11.2019
     • gin 16.11.2019
     • Redakce Erekce.cz 18.11.2019
 2. gin 15.11.2019
  • Redakce Erekce.cz 18.11.2019
 3. gin 16.11.2019
  • Redakce Erekce.cz 18.11.2019
 4. Igor 21.5.2020
  • Redakce Erekce.cz 22.5.2020

Leave a Reply