Oddálení ejakulace a 14 tipů pro nejdelší SEX

Na správnost údajů a zdravotních tvrzení v článku dohlíží odborný garant, sexuoložka MUDr. Taťána Šrámková, Ph.D.

Mnoho mužů považuje výdrž v sexu za jasné znamení a důkaz své mužnosti. Proč vlastně ne? Vždyť právě díky tomu bude partnerka více spokojená. Oddálení orgasmu zvýší sexuální prožitek muže i ženy a sex si tak oba ještě více užijí. Problém předčasné ejakulace navíc může potkat každého. Ať už jde o mladého pubertálního adolescenta, muže v nejlepších letech, nebo zkušeného harcovníka.

TIP: Seřadili jsme 10 nejsilnějších bylinných doplňků na oddálení ejakulace, které vám pomohou vydržet déle díky lepšímu prokrvení penisu.

prášky na erekci

 

Když víte jak oddálit ejakulaci, můžete sami rozhodnout o tom, kdy budete hotoví. Takto lze zabránit trapné situaci z předčasného finiše, což může být zdroj opravdových mindráků a pocitu méněcennosti. Navíc umění oddálení finálního ohňostroje zvyšuje šance na uspokojení partnerky. Muž s větší výdrží snáze přivede ženu k vlnám orgasmů a učiní ji tak šťastnou.

Většina mužů touží po prodloužení své výdrže a intenzivnějším prožívání orgasmu. Průměrná dobou soulože je něco mezi 3 – 17 minutami. Opravdu hodně mužů ale nevydrží příliš pohybů ve vagíně ženy. Je to dáno evolucí. Penis není uzpůsoben na dlouhou soulož. V dávných dobách totiž musel sexuální akt trvat co nejkratší dobu. Šlo o život. Dnes už jsou společenské normy úplně jinde. A požadavky na délku styku také.

gejzír

Ejakulace většinou přichází jako bouřlivý gejzír, který nelze utišit ani zastavit

 

Obsah článku

Detailní průběh ejakulace

Ejakulace je reflex, který je koordinovaný míchou. Ejakulace je dvoufázový děj. V první fázi se semeno dostává do močové trubice, odkud je v druhé fázi vypuzováno navenek, vypuzování je provázeno rytmickými stahy pánevního svalstva.

Tyto stahy jsou neovlivnitelné vůlí, jsou vnímány příjemně a spojeny s orgastickým emočním doprovodem. Ztopoření a výron semene (erekce a ejakulace) jsou na sobě nezávislé děje. Ejakulace se objeví bez erekce a erekce může probíhat bez schopnosti ejakulovat.

Žlázky ústící do močové trubice produkují čirou, sklovitou tekutinu, která je první součástí ejakulátu.

 

Druhy předčasné ejakulace

Stenická forma

Stenická forma je častá hlavně u mladších ročníků a v zásadě jde o přecitlivělý penis. Při sexuálním aktu velmi rychle dochází k ejakulaci. Muž nemá šanci tento proces jakkoliv ovlivnit. Tato forma může být spojena i s fyziologickými problémy.

Výhodou tohoto typu ejakulace je fakt, že je podobná japonskému jídlu. Malé porce, ale mnoho chodů. Muž je schopen brzy po první ejakulaci připraven znovu k akci. Tento typ ejakulace lze také mnohem snadněji řešit.

Astenická forma

Astenická forma je specifický druh ejakulace. A je také podstatně hůře řešitelná, než stenický typ. Postihuje všechny věkové skupiny a jednoduše spočívá ve ztrátě kontroly nad penisem. Muži s tímto typem mají problémy s erekcí. Penis je málo citlivý, nebo naopak citlivý až moc.

Při stimulaci dojde k výronu semene ještě před tím, než penis dostatečně ztvrdne. K této formě předčasné ejakulace tíhnou hlavně psychicky velmi vytížení muži. Léčba této formy je mnohem náročnější.

Muži často nemají ponětí o tom, jak svou ejakulaci oddálit. Ve skutečnosti to není tak složité. Existuje několik jednoduchých tipů a triků, které dokážou pomoci. Pojďme se společné podívat na některé z nich, které prodlouží sexuální výdrž v posteli.  Kontrola délky ejakulace je jak záležitostí fyzickou, tak především fyzickou. Zde vám přinášíme 14 tipů, jak oddálit předčasnou ejakulaci.

Každý z těchto tipů navíc doporučujeme podpořit některým z bylinných doplňků pro oddálení ejakulace a zpevnění erekce díky účinkům jejich složek (tribulus, maca, ženšen).

prášky na erekci

 

14 tipů, jak oddálit ejakulaci

Tip č. 1 – Masturbace pro oddálení orgasmu

Masturbace několik hodin před samotným sexem vám pomůže vydržet déle. Je to proto, že během ejakulace při masturbaci penis obvykle ztratí svou citlivost. Takže při následném sexu bude trvat déle, než dosáhnete znovu orgasmu a budete znovu ejakulovat.

Nevýhodou této techniky je, že pro některé muže masturbace před sexem znamená téměř absolutní likvidaci jejich touhy po sexu a partnerce. To znamená, že erekce nebude příliš silná či dokonce žádná. Proto by měl být rozestup mezi masturbací a souloží alespoň dvě hodiny. Menší rozpětí s velkou pravděpodobností zlikviduje veškeré libido.

 

Tip č. 2 – Kondomy

Všem nám něco říká pojem bezpečný sex. A všichni víme proč používat kondom. Je tu ale jeden bonus, který možná ne všichni vnímají. Kondom totiž snižuje intenzitu dráždění během samotného sexu. To znamená, že vydržíte déle, než dosáhnete orgasmu a samotný sex bude trvat déle. Při sexu je možnost použít i více kondomů na sobě, což ještě zvýší znecitlivění celého penisu.

 

Tip číslo 3 – Dýchání na oddálení ejakulace

Většina mužů má tendenci dýchat během sexu rychle. Někteří dokonce svůj dech zadržují. To většinou není dobrá cesta, pokud chcete vydržet déle. Co chcete je dlouhý a relaxovaný dech. To aby došlo k uvolnění celého těla.

Zkrátka jen zpomalte svůj dech a vnímejte prožitky současné chvíle. Pak dojde k mnohem většímu uvědomění prožívaných pocitů a přijde neobyčejně silný zážitek.

 

Tip č. 4 – Metoda „stop a start“ k prodloužení soulože

Tato metoda je jedna z nejlepších na oddálení ejakulace. Zlepšuje prožitek z vašich orgasmů a také zvýší sílu vaší ejakulace. Metoda je velmi jednoduchá. Vše co musíte udělat, je zastavit pohyb během soulože, jakmile cítíte přicházet vyvrcholení. Dopřejte svému tělu krátkou přestávku, aby mohla rozkoš odeznít. Jakmile nejvíce intenzivní prožitek opadne, lze pokračovat v souložení partnerky.

Navíc metoda nejen prodlužuje sexuální potěšení, ale celý proces zastavování a opětovného pokračování umožní vydržet déle a vaše partnerka tak bude moci dosáhnout orgasmus, jaký předtím ještě nezažila. Tuto metodu lze úspěšně natrénovat také při masturbaci.

 

Tip č. 5 – Stlačení špičky penisu

Jiná technika spočívá ve stlačení špičky penisu. Tento manévr provedete opět ve chvíli, kdy cítíte ejakulace je na spadnutí. Technika je vhodná také, pro muže ejakulující ještě předa samotným zasunutím.

V momentě, kdy cítíte přicházející ejakulaci, pouze stiskněte špičku penisu na přibližně 20 sekund. Anebo do té doby, než ucítíte že, ejakulace ustupuje. Jakmile pocit rozkoše pomine, počkejte přibližně 30 sekund před pokračováním v souloži. Takto lze pokračovat až do doby uspokojení obou partnerů.

 

Tip č. 6 – Sexuální polohy na prodloužení soulože

Pokud chcete během soulože vydržet déle, zapomeňte na klasickou misionářskou polohu a dovolte být partnerce nahoře. Dobrá je také poloha lžiček. Tyto polohy vám umožní relaxovat a udržet vaše vzrušení pod kontrolou. A také vydržíte déle.

TIP DO AUTA: 13+1 skvělých poloh pro sex v autě.

 

Tip č. 7 – Kegelovy cviky

Procvičování zatínávání a povolování svalů pánevního dna je skvělou technikou na zlepšení výdrže a posílení ejakulace a i prožitku ze sexu. Cvičení těchto svalů se nazývá Kegelovy cviky. Konkrétně jde o svaly, které používáte pro zastavení proudu moče uprostřed močení. Není však doporučeno provádět cvičení při močení. To pouze poprvé, abyste zjistili které svaly zatínat.

Lepší je pak vyhradit určitou část dne, kdy budete svaly pravidelně trénovat a zatínat. Tyto cviky lze provádět kdekoliv a kdykoliv. Jakmile máte kontrolu nad vašimi svaly pánevního dna, budete schopni je zatáhnout během sexu v momentě, kdy budete blízko ejakulaci.

To zabrání vašemu předčasnému orgasmu. Budete tak moci pokračovat v milování. Kdykoliv ucítíte přicházející vyvrcholení, svaly opět zatáhnete.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný postup Kegelova cvičení

 

Tip č. 8 – Gel na oddálení ejakulace

Na trhu jsou dostupné gely a krémy, které znecitlivují prožitek pociťovaný během soulože. Tyto znecitlivující gely je možné aplikovat před sexem na prodloužení rozkoše.

Nevýhodou této metody je, že gel může penis znecitlivět až moc. Tím pádem je riziko, že sex pro vás bude mnohem méně příjemný. Navíc znecitlivující efekt můžete přenést i na partnerku během soulože. Tím pádem jí bude trvat dosažení orgasmu déle.

ČTĚTE TAKÉ skeptický článek o gelech a sprejích pro podporu erekce. Fungují, nebo jde pouze o vábivou reklamu? 

 

Tip č. 9 – Přípravky a léky na oddálení ejakulace

Pro oddálení ejakulace můžete využít účinek bylinek, vitamínů, nebo přírodních doplňků. Ty mohou také velmi příznivě ovlivnit sexuální zdraví. Výše uvedené metody lze také kombinovat spolu s těmito přípravky pro ještě lepší zážitek. Osobně doporučujeme na oddálení ejakulace následující přípravky. Je možné je užít ihned před sexem a jsou dobré na oddálení ejakulace:

 

prášky na erekci

Najdete u nás nejpodrobnější recenze a zkušenosti s doplňky pro podporu erekce a oddálení ejakulace

 

 

Tip č. 10 – Soulož s plným měchýřem

Pokud budete souložit s plným měchýřem, oddálíte tak svou ejakulaci. Je to dáno efektem většího napětí v penisu a močové trubici. Tím pádem přichází vyvrcholení později a riziko předčasné ejakulace je menší. Nedělejte ale tento trik příliš často. Vaše prostata vám poděkuje.

 

Tip č. 11 – Prodloužená předehra

Předehra je skvělá především v tom, že dokáže výborně prokrvit vaše pohlavní orgány a připravit je na styk. Ze strany muže je tato záležitost poměrně nedoceněná. Jde ale o poměrně dobrou obranu proti předčasné ejakulaci.

Lehké dráždění penisu během předehry snižuje jeho citlivost, takže poté je výdrž o něco vyšší. U astenické formy předčasné ejakulace může předehra pomoci s uvolněním na emoční úrovni. To dopomůže lepšímu sexuálnímu prožitku.

TIP DO LOŽNICE: Sexuální pomůcky a hračky využijete během předehry pro „odlákání pozrnosti“

 

Tip č. 12 – Prodloužení soulože a partnerka až na prvním místě

Výborný milenec, to nejsou jen rozměry penisu a výdrž. Důležité je také to, co v posteli dělá. Pokud chcete zabránit předčasné ejakulaci, věnujte svou pozornost nejprve partnerce. Většina žen určitě nepohrdne orálním sexem, nebo dobrou ruční stimulací.

Není lepší pocit, než když svou partnerku přivedete na vrchol ještě před samotným sexem. Pozornost věnujte zejména klitorisu. A to za pomocí jazyka, nebo jej můžete dráždit třeba vibrátorem. Poté už vaše uspokojená partnerka řešit tak moc, kolik vydržíte. Navíc povolené svaly vagíny po orgasmu budou penis dráždit o něco méně.

 

Tip č. 13 – Promluvte si o tom

Důležité je také znát potřeby a touhy vaší partnerky. Stejně tak by ona měla znát ty vaše. Jen tak vám může pomoci oddálit ejakulaci. Řekněte jí, co byste konkrétně rádi změnili. Některé jsou příliš nažhavené do akce, a výsledkem je až příliš rychlá ejakulace. Nejste pak spokojeni ani vy, ani ona.

Domluvte si třeba signál, aby věděla, kdy má přestat přirážet a neudělat vás tak příliš brzy. Nebo vás v dané situaci může chytit za kořen penisu a stisknout. To by mělo také orgasmus oddálit.

 

Tip č. 14 – Mějte častěji sex k prodloužení soulože

Cvičení dělá mistra a tak čím více souloží s partnerkou absolvujete, tím bude dosažení ejakulace až na některé případy trvat déle. Tím že se adaptujete na pocit uvnitř vagíny partnerky a její další tělesné stimuly, bude vaše mysl silnější při příštím sexu a budete schopni odolat ejakulaci i při divočejším sexu.

 

Oddálení ejakulace – často kladené otázky FAQ

#1 – Co je to předčasná ejakulace?

Načasování hraje v posteli důležitou roli. Jestliže muž dosahuje orgasmu dříve, než je to příjemné partnerce, sex není uspokojivý pro oba. Problém může být frustrující a může poškodit vzájemný vztah.

 

#2 – Jaký čas je normální?

Neexistuje přesný čas, kdy by měl muž ejakulovat. Je příliš brzy, když k orgasmu dojde ještě před zasunutím, nebo když styk trvá méně než minutu.

 

#3 – Je předčasná ejakulace problém i pro ženu?

Ano. Po orgasmu totiž penis ochabne a není možné mít dále sex. Muž i žena mohou vnitřně cítit, že nebylo dostatek času, aby si to oba užili.

 

#4 – Jde o častý problém?

Můžete být v klidu. Dle statistiky potká předčasná ejakulace 30 – 40% mužů. Není se tedy čeho bát, pokud k tomu dojde pouze ojediněle.

 

#5 – Co je příčinou předčasné ejakulace?

Doopravdy se to neví. Říká se, že na vině bude chemie. Muži s nižší hladinou serotoninu v mozku mají tendenci ejakulovat dříve.

 

#6 – Jaké ostatní faktory způsobují předčasný výstřik?

Emoční faktory jsou další výrazný ovlivňovatel, který spouští stavidla dříve. Sem patří:

 • stres
 • deprese
 • úzkost před výkonem
 • vina
 • problémy ve vztahu

 

#7 – Ovlivňuje erektilní dysfunkce předčasnou ejakulaci?

MUDr. Tomáš Novotný tvrdí, že u mužů, jejichž penis není dostatečně tvrdý pro sex, může dojít k rozvoji nezdravého vzorce chování. Tehdy muž chvátá, aby dosáhl ejakulace. Tohoto návyku se pak jen těžko zbavuje.

 

#8 – Kdy s předčasnou ejakulací k odborníkovi?

Ve chvíli, kdy předčasná ejakulace obtěžuje vás, nebo vaši partnerku. Doktor se vás zeptá, zda máte problém dlouhodobě. Dále se může zeptat na váš vztah a sexuální život. Pravděpodobně vás také rovnou vyšetří.

 

#9 – Jak se předčasná ejakulace léčí?

Dle MUDr. Martina Lukeše je většina pacientů s předčasnou ejakulací léčena behaviorálními technikami. Sem patří metody:

 • Start – Stop: S partnerkou máte sex až do bodu, kdy cítíte příchod ejakulace. Tehdy přestanete na 30 sekund. Opakujte několikrát.
 • Zmáčknutí: Těsně před orgasmem partnerka stlačí hlavu žaludu. Opakujte několikrát.
 • Pohádka: Slavný pornoherec Robert Rosenberg myslí při oddálení ejakulace na kačera Donalda.

 

#10 – Jsou na oddálení ejakulace prášky?

Ne přímo. V praxi se lékařům osvědčila některá antidepresiva a léky na zmírnění bolesti.

 

#11 – Gel,  sprej a krém na oddálení ejakulace?

Lze použít ty osvědčené. Nechte si ideálně poradit v sexshopu, nebo na ověřených webech. Gel, sprej, nebo mast nanesete a necháte cca 30 minut působit. Před sexem musíte přípravek smýt. Tak neztratíte erekci a vaše partnerka citlivost.

 

#11 – Jaké metody ještě použít na oddálení ejakulace?

Je ještě několik metod na oddálení předčasné ejakulace:

#12 – Kondomy na oddálení ejakulace

Ano je to možnost. Kondom může znecitlivět penis a muž vydrží déle.

 

#13 – Video na oddálení ejakualce

Video návod na trénink výdrže vám může také pomoci.

 

Ejakulaci dokážete oddálit!

Žádá si to ale hodně trpělivosti a sebezapření. Je jasné, že rychlá ejakulace by mužům nevadila, pokud by neomezovala i jejich partnerky. Jsou to právě ženy, koho potřebujeme uspokojit.

Nebuďte proto sobečtí a využijte moje rady, aby jste už nikdy neslyšel: „Sobče, zase jsi hotový a já ne!!“

Nezapomeňte, že vaše žena potřebuje kromě delší soulože také váš pevný penis. Vyberte ze seznamu TOP 10 a zabodujte jako „nový člověk“. 

prášky na erekci

 

8 nejčtenějších článků o předčasné ejakulaci a dalších poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

 

Klíčová slova článku: 

 • oddálení ejakulace
 • oddaleni ejakulace
 • jak oddálit ejakulaci
 • předčasná ejakuace
 • gel na oddálení ejakulace
 • znecitlivujici gel na oddaleni ejakulace
 • krém na oddálení ejakulace
 • sprej na oddálení ejakulace
 • oddálení ejakulace video
 • lék na oddálení ejakulace
 • léky na oddálení ejakulace
 • cviky na oddaleni ejakulace
 • prášky na oddálení ejakulace
 • ejakulace oddálení
 • jak nanášet gel na oddálení ejakulace
 • přípravky na oddálení ejakulace
 • oddálení předčasné ejakulace
 • oddálená ejakulace
 • kondomy pro oddálení ejakulace
 • pripravky na oddaleni muzske ejakulace
 • byliny na oddálení ejakulace
Oddálení ejakulace a 14 tipů pro nejdelší SEX
4 (80%) 14 vote[s]