Sexuální erotický chtíč – jek jej překonat, ovládnout nebo naopak posílit, když je slabý?

Chtíč. Pohání lidskou sexualitu. Je to nutkavá potřeba a zájem o sex, ideálně okamžitě. Spojuje lidi v páry, ale umí je i rozdělit kvůli nevěře. Objekt našeho erotického chtíče se totiž může rychle měnit.

Chtíč zažíváme, když dlouho nesouložíme, ale i tehdy, když máme novou známost a chceme souložit prostě pořád. Erotický chtíč ale věkem nebo dlouhým vztahem slábne, kvůli čemu mohou trpět vztahy a partneři se rozejdou. Pokud má jeden chtíč silný a druhý slabý, dojde k neshodám.

 • Jak tedy chtíč posílit, když je slabý?
 • Jak chtíč ovládnout a překonat, pokud nás popadne v nevhodné situaci?
 • A jaké jsou rozdíly mezi sexuálním chtíčem a pravou láskou?

sexuální erotický chtíč

 

Co je chtíč z pohledu sexuality a erotiky?

Význam slova chtíč je podle Wikipedie „emoce nebo pocit intenzivní touhy po sexu v těle„. Synonymum slova lze definovat i jako sexuální apetit, sexuální žádostivost, chtivost.

Náboženství vnímá chtíč jako něco zlého a zákeřného, jako nízké a nečisté pudy, ale my již dávno víme, že lidská sexualita a touhy jsou úplně normální a morální či církevní zásady jdou bokem. Sex a zájem o něj vnímejte pozitivně a nestyďte se za něj, ať už si pan farář myslí cokoliv. Je to váš chtíč.

JSTE MUŽ A BOJÍTE SE, ŽE JE VÁŠ CHTÍČ SLABÝ? 

Bylinný nápoj Proerecta SHOT spolehlivě posílí váš chtíč a navíc navodí skálopevnou erekci. Vše bezpečně, bez vzniku návyku a k tomu s broskvovou chutí.

Proerecta SHOT

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných benefitech nejen na sílu vašeho chtíče. SHOT u vás bude do 48 hodin, pokud objednáte ihned.

 

Jak se projevuje?

Přesně, jak předpokládáte. Člověka doslova CHCEME. Chceme jej ulovit, chceme jej dostat do postele a tam si s ním pořádně užít.

U mužů se chtíč projeví nejčastěji silnou a okamžitou erekcí, a tedy ztopořením penisu. (Mladíci, klikněte a naučte se, jak zamaskovat nechtěnou a nečekanou erekci). Dospělý muž ale ne vždy erekci maskuje, a naopak se může snažit, aby si žena všimla jeho nabušeného poklopce. Obzvlášť, pokud vidí, že se o něj žena zajímá.

Ženám během chtíče vlhnou vagíny. Očekávají, že je muž ihned sbalí, a často iniciativu berou do vlastních rukou. Začínají flirtovat, přehazovat a žužlat si vlasy, dělat „balící grimasy“ a podobně.

Pokud chtíč neskončí dobrým sexem, můžeme pociťovat silnou sexuální frustraci. Jsou to nepříjemné pocity prázdnoty, podráždění a nervozity kvůli nenaplněné touze.

projevy chtíče u ženy

Žena pociťuje sexuální chtíč a snaží se flirtovat.

 

Jak vlastně vzniká?

To, jak silný sexuální chtíč je a jak se u člověka projeví, nelze nějak specifikovat. Každopádně tato emoce má i vědecké vysvětlení. Chtíč stejně jako láska aktivují konkrétní části mozku. Jde o příbuzné části insula (insulární kortex) a striatum. Obě se starají o emoční proces od vzniku sexuálního chtíče až po pravou lásku.

Tak nás totiž příroda podvědomě nutí hledat si správný protějšek (líbí se nám, zaujal nás a chceme s ním sex, a tedy zplodit dítě), a následně tento vztah udržet, aby bylo dítě dobře opečované, nakrmené, oblečené a žilo v dobré rodině.

Církevní odpůrci chtíče tedy zcela nepochopitelně brání a očerňují něco, co i je dostalo na tento svět. Sexuální chtíč mezi jejich rodiči, který vyústil do sexu a jejich zplození. Sorry, věřící, i vaši rodičové jsou jenom lidi 🙂 Vědu nelze ignorovat.

chtíč vede k založení rodiny

Smyslem chtíče, seznamování, flirtování, balení, a souložení je pokračování rodu. Tak to vymyslela příroda.

 

Je chtíč po cizí osobě nevěra?

Jak se to vezme. Žádná odborná klasifikace neexistuje. Když se s někým vyspíte, protože jste nedovedli odolat svému chtíči, tak ano, byli jste nevěrní. Ale taková je příroda. Nemyslí na to, jak je vztah dlouhý. Pokud se v okolí objeví zajímavá oběť, na své dlouholeté vztahy můžeme rázem zapomenout. Žene nás pouze animální pud.

Chtíč nelze zakazovat. Záleží pouze na tom, zda jej dovedeme překonat, zablokovat v sobě myšlenky na nevěru, ale.. Je to vůbec přirozené? Je to „zdravé“? O tom můžeme debatovat v komentářích.

Nicméně ano, nevěra kvůli chtíči se děje běžně a je velice častým důvodem rozchodů a rozvodů. Záleží na tom, zda vám druhá strana takovou nevěru odpustí nebo ne. Partner není povinný snášet vaše úlety a nevěry. Potřebuje vám důvěřovat a spolehnout se na vás i když právě nejste spolu. Proto přemýšlejte, zda kvůli rozmaru a náhlým choutkám zboříte to, co jste společně budovali.

U člověka, který prožívá chtíč, vždy záleží na jeho emoční (sociální) inteligenci. Pokud jí má slabou, pravděpodobně bude podvádět. Hledejte si slušné partnery z dobrých poměrů. U nich je riziko nevěry nižší. Dobrodruzi, kteří se ženou do všeho po hlavě, mohou být přitažliví, ale riziko nevěry u nich rapidně stoupá. Neštítí se ničeho.

Pokud zůstanete pouze u „nevěrných“ myšlenek, ty vám nikdo nevezme a nikomu se s nimi nemusíte chlubit.

chtíč náhodných lidí

Chtíč vás lehce popadne někde, kde jste bez partnera a máte náladu na poznávání nových lidí. Třeba někde na festivalu, chatě, setkání po letech ze školy…

 

Jak překonám a ovládnu chtíč, když kvůli němu nemyslím na nic jiného?

Potlačit svůj chtíč můžete pouze pokud budete přemýšlet racionálně a oprostíte se citů. Dejte si závazek, že nic takového neuděláte. Když si uvědomíte rizika nevěry, můžete začít pracovat na překonání chtíče.

 • Vyhněte se situacím, které chtíč spouštějí. Vyhýbejte se objektu zájmu. Pokud máte fotky, vyhoďte je, z telefonu vše vymažte, komunikaci klidně zablokujte. Na ulici jděte druhou stranou, v autobuse si sedněte mimo dohled.
 • Nebuďte opilí. Alkohol bourá zábrany, a pokud vás chtíč už nahlodal, během opilosti se lehce stane, že se otevřete nevěře. Myslete vždy střízlivě.
 • Nebuďte posedlí sexem. Co je vlastně na něm tak důležité? Nestačila by pouhá masturbace ve chvíli, když je chtíč nejsilnější? Do sebeuspokojení přeci nemusíte zákonitě tahat i druhou osobu. Obslužte se sami a večer si krásně zasouložte s partnerem.
 • Přestaňte sledovat porno. Lehce se na něm stanete závislí a tak bude vaše chtíče podporovat.
 • Najděte si jiné zájmy. Sport před nebo po práci, kultura nebo i videohry. Své choutky musíte zaměstnat něčím jiným.
 • Souložte dobře doma. Když se sexuálně vybijete s partnerem, nezbude chuť a síla na zálety jinde.

Primárně ale vždy myslete na to, že chtíč ohrožuje váš vztah. Pokud vám na něm záleží, ovládněte se. Pokud vám na něm náhodou po letech vůbec nezáleží, netrapte se a rozejděte se. Je to férovější, než držet partnera jenom ze setrvačnosti, a přitom ho podvádět.

odolávání chtíči

Rázné NE musíte říct nejdříve sami sobě a závazku se držet.

 

Jak v sobě chtíč oživím?

Bohužel se po čase partneři začínají nudit, a přesně tehdy může jednoho nebo i oba začít „hlodat“ chtíč zkusit něco nového s někým novým. Zde je ale potřeba směrovat chtíč právě na partnera a snažit se o oživení. Důvodem je stereotyp a nenaplněné touhy. Je vhodné vyzkoušet nové erotické stimuly.

 • Nové sexy prádlo (pro něj i pro ní – i žena se ráda podívá na sexy převleček). Člověka vždy potěší a možná i navnadí, když vidí, že se partner snaží přijít s něčím novým a stereotyp ozvláštnit.
 • Nové diskuze. Erotické choutky obou partnerů se mohou po letech změnit, ale protějšek o tom vůbec nemusí vědět, pokud se o tom nebavili. Cokoliv vám v posteli schází nebo vám naopak není příjemné, vždy upřímně vysvětlete. Vyhnete se nedorozumění a nesplněným touhám. Budete lépe vědět, co dělat a co určitě nedělat.

Starý vtah potřebuje vždy nějaké novinky. Polohy, prádlo, hračky, nová prostředí či situace. Přemýšlejte, co jste spolu ještě nedělali. Věnujte čas a pozornost partnerovi a ne objektům chtíče na ulici.

 

Nejoblíbenější erotické pomůcky a hračky pro ženy:

LUXUSNÍ VIBRÁTORY
DILDA
PŘIPÍNACÍ PENISY (STRAP-ON)
DILDA S PŘÍSAVKOU
SATISFIERY
SKLENĚNÁ DILDA
SVORKY NA BRADAVKY
VAKUOVÉ PUMPY PRO ŽENY
VENUŠINY KULIČKY
WOMANIZERY

Nejoblíbenější erotické pomůcky a hračky pro muže:

DILATÁTORY DO PENISU
MASTURBÁTORY
VAKUOVÉ PUMPY DO 2500 Kč
EREKČNÍ KROUŽKY
NAFUKOVACÍ PANNY DO 5 000 Kč
MASAŽERY PROSTATY

 

Náhlý sexuální chtíč a pravá láska – jaké jsou rozdíly a jak poznat, co vlastně cítím?

I během zamilovanosti máte samozřejmě chuť a touhu po protějšku. Možná ale ze začátku nevíte, zda už tento nadšený stav vnímat jako lásku, nebo vás pořád žene jenom sexuální chtíč a přitažlivost. Zde jsou rozdíly:

 

Přetvářka a flirt

Během chtíče se snažíme vypadat lepšími a hezčími, než skutečně jsme. Snažíme se více flirtovat a protějšek sexuálně svádět. Dostat jej do postele a svůj chtíč uspokojit.

Naopak zamilovaní lidé se snaží, aby je protějšek vnímal, respektoval a miloval takových, jací jsou včetně jejich chyb a nedokonalostí. Pokud máte zájem o sex, ale nepotřebujete kvůli tomu hrát nějakou roli nebo se přetvařovat, jste již pravděpodobně zamilovaní.

Pokud se snažíte ohromit novou známost a vyrajcovat jí až do bodu, kdy vám podlehne, jde zřejmě o váš sexuální chtíč. Ten může být v tomto okamžiku oboustranný.

 

Chtíč je povrchní, láska hledí „pod povrch a pozlátko“

Erotický chtíč vás může popadnout hned, jak někoho vidíte nebo s ním promluvíte a to i pokud ho vůbec neznáte. Muže ohromí pohled na velký výstřih a sexy zadek, žena dostane chtíč při pohledu na nabušeného a hezky oblečeného vousáče. Chtíč je vlastně zvířecí pud, kvůli kterému často ztrácíme zábrany a jdeme si pouze po jedno – pro dobrý náhodný sex. Obzvlášť ve stavu opilosti.

Milovat a prožívat lásku můžeme i s mužem, který má pivní bříško nebo s ženou, která nemá velká prsa nebo dokonalou pleť. Hledíme na chování, osobnostní rysy, na to, zda je nám s člověkem dobře a zda si rozumíme. Tehdy jde o zamilovanost a lásku. Drobné chybky na vzhledu nám vůbec nevadí. Našli jsme spřízněnou duši.

 

Chtíč mění vaše chování a vystupování

Během vzrušení nás chtíč nutí chovat se jinak, než běžně, protože chceme protějšek sbalit a to často i lží. Muži lžou o své práci nebo o tom, že jsou nezadaní a že nemají děti, i když to může být přesně naopak. Ženy se často tváří až naivně a zranitelně, aby v muži vzbudily dojem, že je ochrání a že s nimi může dělat co chce.

Láska tyto herecké výkony nepotřebuje. Lidé se zamilovávají právě díky svým skutečným vlastnostem a díky tomu, co mají společné. Společné zájmy, sociální situace, podobná výchova. Proto se s nimi rádi pochlubí, aby se vzájemná soudržnost dále prohlubovala.

 

Chtíč nás nutí nemyslet na protějšek

Chtíč je vlastně sobecký zájem uspokojit vlastní sexuální touhu. Láska je naopak nezištná emoce, kdy chceme spíše to, aby bylo dobře hlavně partnerovi a poté nám oběma společně.

Pokud jste měli někdy krátký románek, ale dotyčný se vám dále neozval, šlo pouze o jeho chtíč, i když u vás už mohl přerůstat do zamilovanosti. Dotyčný nebo dotyčná uspokojili svoje chtíče, ale nezamilovali se, a proto se více neozvali. Jednali sobecky, ale tak už to chodí a dospělí lidé by se měli naučit vypořádat se i s tímto scénářem.

 

Chtíč je pouze o sexu, láska o vzájemném poznání

Cílem chtíče je sex. Když ale po sexu dvojice nemá spolu o čem mluvit, vázne debata a pohledy se nervózně ohlížejí po dveřích, je po sblížení. Každý chce jít po svém, protože chtíč již byl uspokojen.

Naopak zamilovanost, která přeroste do lásky, lidi motivuje k poznávání. Proto se od sebe nemohou odtrhnout, chtějí být už jenom spolu, zajímají se o sebe a chtějí vědět všechno ideálně hned. Pár pomalu začíná plánovat budoucnost a to nejen sexuální setkání, ale skutečné trávení společného času jako pár.

Co jsme tedy zjistili? 

 • chtíč nutí lidi poznávat se a souložit spolu
 • chtíč se stará o zachování lidstva
 • mít chtíč je normální
 • vyspat se s někým kvůli chtíči, když jsem zadaný, je nevěra
 • je potřeba přemýšlet, zda kvůli chtíči ohrozím svůj dlouholetý vztah a osobu, která mě miluje
 • chtíč lze podpořit a také tlumit

PÁNOVÉ, pokud se z vašeho intimního života chtíč vytrácí, podpořte se bylinným nápojem Proerecta SHOT.

Proerecta SHOT

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných benefitech nejen na sílu vašeho chtíče. SHOT u vás bude do 48 hodin, pokud objednáte ihned.

 

Další články o ztrátě libida a jeho rychlé, bezpečné podpoře

Nízké libido u mužů – všechny příčiny a instantní rady pro zvýšení
Proč libido slábne a jak ho rychle nakopnout?
15 zabijáků libida, které je potřeba eliminovat
14 zlepšováků libida
STUDIE DOKÁZALA: Nedostatek testosteronu významně oslabuje libido
Libido vaší ženy je i vaše vizitka. Co jí pomůže?
Nechuť k sexu - seznam 20ti zlodějů sexu ve vztazích
Hormonální nerovnováha spolehlivě oslabuje libido

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply