Co přesně znamená „mít sex“? Názory lidí se liší, pro některé sex s kondomem není sex.

Americký Kinseyho Institut se ptal 484 lidí, jak si vykládají výraz „mít sex“. Vědci se zajímali o to, které sexuální praktiky již pro lidi znamenají sex a které ještě ne.

Dotázaní lidé se bohužel neshodli na tom, zda se za sex považuje pouze styk penis /vagína, nebo lze za sex vnímat i orální a anální sex, nebo dokonce simulaci sexu ve virtuální realitě.

co znamená mít sex

 

95% respondentů se shoduje, že klasická praktika „penis ve vagíně“ je jednoznačně sex. Když ale vědci položili konkrétnější dotazy, respondenti se začali v názorech rozcházet.

  • 11% dotázaných si myslí, že pokud muž nedosáhne orgasmu a neejakuluje, o sex se nejedná
  • 70% dotázaných za sex považuje i orální sex

Ve většině odpovědí nezáleželo na věku respondentů a odpovědi se opakovaly.

Na otázku, zda je nechráněná soulož bez kondomu také sex, odpovědělo 100% respondentů mezi 18 až 29 lety kladně. Na stejnou otázku ale odpovídalo záporně až 82% mužů starších 65let. Vypadá to tak, že starší ročníky souloží nejraději bez kondomu a s kondomem si připadají, že sex neprovozují.

Odborníci se shodují, že by bylo vhodné pojmy „sex“ a „mít s někým sex“ lépe zadefinovat a používat významy globálně.

Aktuální, často rozdílný výklad pojmů totiž podle vědců způsobuje problémy v komunikaci a očekáváních mezi partnery, v nezávazných sexuálních vztazích, a také v komunikaci s odborníky.

Výraz „sex“ totiž aktuálně není exaktní pojem a má zjevně různé výklady. Přesně proto lékaři a odborníci používají konkrétnější eufemismy, a tedy přesná pojmenování pro zmíněné aktivity. Zároveň kladou specifické otázky, aby v rozhovoru dovedli zjistit, jaké intimní aktivity dotázaný praktikoval.

DÁLE ČTĚTE: SEX – megačlánek o tom, proč ho pořád chceme, jak nám prospívá a zda škodí, když nesouložíme.

sex, megačlánek o polohách, významu sexu a jeho účincích

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply