Anální sex – 18 tipů pro uspokojení obou stran

Anální sex často uvádí páry do rozpaků. Nikdy předtím ho nedělali. Zvlášť pro úplné začátečníky představuje sex do konečníku pole neorané a vyvstává spousta otázek.

Na ty vám odpoví náš článek. Pomůžeme vám zodpovědět základní otázky Jak na anální sex a odstraníme některé zbytečné obavy.

Naučíte se souložit do análu bezpečně tak, abyste ženě neublížil. Poradíme pomůcky, se kterými pozvednete anální sex na pokročilou úroveň. Zároveň vysvětlíme, jak anální sex vnímá žena a zda o něj vůbec nají zájem.

Jednoduše jsme sepsali vše důležité tak, abyste byli oba v páru na první i pokročilý anální sex dokonale připravení, vybavení a nemuseli hledat odpovědi nikde jinde 🙂

jak na anální sex?

TÉMA ANÁLNÍHO SEXU JE VELICE ROZSÁHLÉ. Článek tak má více kategorií. Pokud hledáte konkrétní informace, najděte je v obsahu článku v tabulce níže. Prokliknete se hned na hledanou pasáž.

 

Obsah článku

Anální sex – mužský sen, noční můra žen?

Téměř každý ve svém životě někdy zauvažoval o “zaklepání na zadní vrátka“ a tedy strčit kládu přímo do análu partnerky. Jen málo pánů se ale skutečně vrhne do akce. Je to tím, že kolem análního sexu je stále mnoho mýtů a nejasností. Lidé mají strach ho vyzkoušet.

Přitom je to skvělý způsob, jak okořenit sexuální vztah. Kdo hledá nové podněty pro své sexuální hry, dost možná ho najde v análním sexu. Za předpokladu, že partnerka je ochotna zkoušet nové věci.

Existují určitá ANO a NE. Ta je třeba bezpodmínečně dodržet pro hladký průběh. Tento podrobný návod vám poskytne veškeré potřebné informace. Pojďme se tedy podívat, jak na anální sex.

PŘIPRAVTE SE NA VSTUP I DO TĚCH NEJUŽŠÍCH ANÁLŮ. 

Pro dobrý vstup a perfektní sex potřebujete pevnou erekci. Tu vám navodí český bylinný nápoj Proerecta SHOT

Účinkuje do 30 minut a díky němu se pohodlně dostanete do každého análu.

Proerecta SHOT

Klikněte, dostanete se přímo na e-shop a podrobné účinky. Pokud SHOT objednáte, do 48 hodin je u vás doma a můžete ihned vniknout do análu.

 

Jak na anální sex bezpečně a tak, abychom měli potěšení oba?

Sex do análu vás musí oba těšit a nikdo jej nesmí provozovat nedobrovolně. Naučíme vás všechny bezpečnostní zásady i ty nelepší polohy, aby se vám anál vždy povedl a končil ideálně análním orgasmem.

 

Příprava na anální sex – sólová expedice

Chystáte se na první anální sex. Vaše partnerka má strach. Proč tedy nejprve nezkusit svůj vlastní průzkum? Kdo by kupoval auto bez testovací jízdy?

Navrhněte partnerce, aby nejprve prozkoumala sama své tělo. První průzkum je nejlepší začít anální sex pomocí kvalitního lubrikantu a vlastních prstů. Prst v zadku je nejlepší průzkumník. Tělo si tak nejlépe navykne na pocit průniku.

Během testování doporučuji použít chirurgické rukavice pro lepší hygienu. Po průzkumné akci je okamžitě vyhodťe do koše a umyjte si ruce.Pavel, 29, odborník na anální potěšení

Hračky jsou další skvělou pomůckou při objevování. Pokud cítí žena nervozitu, erotická hračka jí pomůže seznámit se pocitem průniku lépe, než prsty. Rozhodně je dobré vybrat pomůcku s rozšířeným koncem. Tak budete mít jistou, že neskončí v análu celá.

ABYSTE POCHOPIL, jak takový průnik do análu cítit, zkuste to sám. Navíc můžete dráždit prstem prostatu, co je skvělý druh mužské stimulace. Klikněte a naučte se masáž prostaty.

 

Sex zezadu do análu a kondom

Nezáleží na tom, zda anální sex provozuje náhodný nebo stálý pár. Kondom by při análním sexu neměl chybět nikdy. Je užitečný hned z několika důvodů:

Při použití kondomu lze bez problému navázat na vaginální sex. Bez kondomu je to velmi rizikové. Bakterie a viry z končečníku velmi snadno projdou do vagíny partnerky s hrozbou infekce a zánětu.

Pravidlo kondomu platí i pro hračky. Jejich používání je více hygienické. A nehrozí přenos nežádoucích virů ani bakterií. To platí jak pro partnerku samotnou, tak i další případné uživatele.

Doporučuje se také používat hygienické ubrousky. Použitý kondom do nich lze hned po akci zabalit a vyhodit do koše, ne do záchoda ni ven z okna.

 

Sex do zadku až po jejím svolení

Tuto radu je dobré si zapamatovat. Nikdy se nesnažte nacpat do jejího zadečku bez jejího svolení. Takhle se prostě gentleman nechová. Akt bude bolestivý a jen zhorší její náladu. Na velmi dlouho dobu.

Základem je komunikace. Dejte najevo svůj zájem o anální sex. Potřebujete mít 100% jistotu, že ji sex do zadku nevadí. Někdy může chvíli trvat, než ji přesvědčíte. Každopádně nikdy netlačte na pilu.

Než nakousnete téma anální sex, mějte na paměti, že vždy musíte mít její souhlas. Nehrajte si na průzkumníka o síle jednoho muže. Sex je, byl a bude týmový sport.

Možná nebude chtít hned. Dejte jí čas. Počítejte také s variantou, že nebude chtít nikdy. S tím nic neuděláte a je třeba s touto variantou počítat.

 

Sprcha je absolutní nutnost

Z jasných důvodů musí být vše předem domluveno. Vyjasněte si situaci tak, aby nezůstaly žádné otázky. Pak můžete hupsnout rovnou do sprchy. Dopřejte si dlouhou a osvěžující koupel. Oba jí jistě oceníte.

Někdo dokonce volí speciální sprchu na hygienickou očistu před análním sexem. Slouží jako klystýr na výplach střevní dutiny. Ve většině případů není nutná.

Mnoho lidí má strach ze zbytků stolice. Tento strach je neopodstatněný. I bez výplachu střev je totiž možné prožít anální styk bez jakýchkoliv stop. Nechtěný materiál se nachází přibližně až 15 cm od vchodu. Během styku tedy nepřijde s penisem příliš často do kontatku. Nezapomeňte na kondom.

Komu tato představa nelichotí, má několik možností. Těmi jsou právě anální sprcha nebo klystýr. Sehrané páry zvyklé na vzájemnou intimitu tento problém neřeší zpravidla vůbec.

AŽ BUDETE VE SPRŠE, zkuste i polohy do vany a sprchy. Koupelna je skvělý prostor na sex, i když je malá. 

 

Důležitá je také klidná předehra

Hrátky se zadními vrátky jdou ruku v ruce se splněnými sny a fantaziemi. Proto by měli být oba účastníci dostatečně dopředu nažhaveni.

Nechcete jen použít tuny lubrikantu. Důležitá je i kvalitní předehra zajišťující tu správnou náladu.

Začněte typickým rozehříváním, tak jak jste oba zvyklí. Zapojte i triky z tohoto našeho návodu a po čase nastartujte masáž jejího zadečku. Zpočátku jen prsty. Později použijte vibrátor, nebo hračku.

TIP: Nebojte se být postupem času v masáži trochu odvažnější. Předehra před análním sexem by měla vytvořit emoční, vášnivé a energické propojení obou partnerů.

 

Mluvte spolu i během anální soulože

Komunikace je jednou z nejdůležitějších věcí vůbec. Zejména při prvním análním sexu. Partnerka by měla poskytovat non-stop zpětnou vazbu o svých pocitech.

Jako přijímající musí být partnerka dostatečně sebevědomá a být schopna vyjádřit druhé straně své potřeby.

Partner napoak musí poslouchat a uvědomit si co dělá. A přizpůsobit své akce tak, aby byla osoba na druhém konci v pořádku.

I když nejste typický milovníci špinavých řečiček, je dobré volit jasnou a čistou komunikaci. Oba musíte být s celou situací na 100% v pohodě.

Spousta lidí má z análního sexu strach. Předčasně a mnohdy i zbytečně.

Strach je způsoben mnoha mýty a omyly. Lidé se bojí bolesti, špíny a hygieny. Muži mají strach, aby to snad nebylo projevem jejich hluboko skryté homosexuality.

Doslova ani jeden strach není reálný, pokud budete postupovat správně. Je důležité naladění obou partnerů na stejnou vlnu. Pak lze bez obav začít.

 

Lubrikant zabrání poškození análu a jemných tkání

Když radíme, abyste použili láhev lubrikantu velikosti XXL, neděláme si legraci.

Bavíme se tu o extrémně úzkém otvoru, který nemá na rozdíl od vaginy vlastní přírodní lubrikaci. Nechcete tedy vytvářet žádné tření navíc. Každý další odpor je pouze na škodu.

Potřebujete eliminovat jakoukoliv hrozbu bolesti při vstupu. Při postupu dále dovnitř přidávejte další dávky lubrikantu. Vždy zvolte gel na bázi silikonu. Gely s vodním základem a olejové nedokážou dlouhodobě zajistit potřebný skluz.

 

Pro anální sex zvolte tmavá prostěradla

Nejde o pravidlo, ale občas může dojít k úniku přebytku lubrikantu nebo i jiného nechtěného materiálu na matrace. Dokonce i krev, pokud nedodržíte bezpečnostní zásady. Je lepší se situací počítat.

Vybavte proto své lůžko jednorázovými a velkými osuškami. Pak stačí vzít špinavý kus prádla a hodit jej přímo do pračky.

 

Masturbace během análního sexu povolena

Anální sex může být pro ženu velmi příjemný. Lze jej ještě vylepšit o masturbaci. Stimulace klitorisu během pronikání zmate receptory bolesti a rozkoše v nervovém systému. Tím pádem žena vnímá spíše jen příjemné pocity. Uvolní se a celkově si ještě více užije.

TIP: Připravili jsme také rozsáhlý návod „Jak na dokonalý ženský orgasmus“.

 

Hluboké a klidné dýchání

Správné dýchání redukuje stres, napomáhá krevnímu oběhu a uvolňuje svěrače konečníku. Tyto charakteristiky jsou klíčové pro pohodový anál.

Při každém nádechu partner tlačí penis o něco hlouběji. Při výdechu povytáhne o trochu zpět. Opět je klíčová komunikace. Partnerka by měla být ve vedoucí pozici. Klíčem je naznačit partnerovi, kam až může zajít.

 

Mentální příprava na anál je stejně důležitá, jako fyzická

Vaše mysl má neobyčejnou sílu. Zejména u věcí, o kterých jste negativně přesvědčeni. Nerovozita a nekomfort má neblahý vliv na vaše tělo. Jste v křeči a cítíte úzkost. Daleko od pocitu uvolnění.

Tím pádem nebudeme vnímat rozkoš. Mentální příprava vám pomůže uklidnit mysl. Výbornou cestou jsou i různé mediatace nebo jóga. Stačí 10 minut denně.

Pomoci může i alkohol, ale nepřehánějte to. Nezajděte pak příliš daleko, protože i alkohol erekci oslabí.

 

První anální sex a záchranné slovo „NE“

Dokonce lidé mající s análním sexem zkušenosti mají dny, kdy nemají náladu. Poslouchejte své tělo. Stres, vztek únava rozhodně žádné výhody nepřinesou. Tělo nebude dobře připravené a ani jeden si sex neužijete.

Komunikací lze vymezit i vzájemná očekávání. Můžete uzavřít vzájemnou dohodu: “Zkusíme to, ale pokud se mi to nebude líbit, uděláme z toho jen jednorázovou záležitost.“ Může nastat i rozpor. Pak je lepší zvážit, zda jste v tom správném vztahu.

 

Sex zezadu a vhodná strava

Buďme k sobě upřímní. Všichni víme, co vychází z análního otvoru. Je to taky důvod mnoha lidí k obavám během anální soulože. Bojí se, aby během procesu neuteklo ven něco navíc.

Obavy nejsou vůbec na místě. Stačí dodržovat určité zásady. Základem je mít přehled o svě stravě, zejména před akcí. Nekonzumujte jídla vyvolávající plynatost. Těmi jsou třeba:

  • cibule
  • lušteniny
  • brokolice
  • květák
  • tučmá jídla

Někdo by mohl namítnout: “Proč kontrolovat svůj jídelníček? Nebudu se přeci omezovat!“ V pořádku. Nemusíte. Jen dejte pozor, aby vaše povlečení večer nebylo bílé barvy, ale tmavé.

Finální volba je vždy na vás. Pokud máte dobré trávení, najezte se do sytosti. V opačném případě na anální sex alespoň na chvilku zapomeňte.

 

Vždy začínejte nejmenšími prsty a hračkami

Pomalé tempo a vytrvalost vám pomohou vyhrát závod. V análním sexu je tento výrok jedním z nejdůležitějších poznatků.

Je třeba její anální otvor připravit. K tomu poslouží dobře vaše prsty, nebo různé anální hračky (ty nejlepší doporučujeme níže v článku). V průběhu chcete mít od ní zpětnou vazbu. Musí se cítit pohodlně. Ať už se děje cokoliv.

Bavte se tím a udělejte z análního sexu zábavnou kratochvíli pro oba. Pořád jde přece o sex. Komunikujte otevřeně. Používejte tuny a tuny lubrikantu. Postupujte pomalu, vytrvale a budete v pohodě.

PAMATUJTE: Věřte nám v jedné věci. Nechcete na to vlítnout jako Supermani a vzápětí jí natrhnout zadnici. Zapomeňte na scény z pornofilmů. Po jejím zranění velmi pravděpodobně druhou šanci nedostanete.

 

Anální sex – první průnik

Po úspěšné předehře je čas na samotný průnik. Opravdu není kam spěchat. Nejde o olympijský sprint. Dejte si na čas a používejte podobné techniky, jako při použití hraček a rukou. Jemně tlačte směrem dovnitř po přibližně 2 mm. Vždy chvíli počkejte a po čase pokračujte dále.

Přestávka mezi zásuny umožní přijímající partnerce navyknout si na penis předtím, než se posune dále. To může chvilku trvat. Doba se odvíjí od anatomického tvaru a velikosti penisu.

Jakmile jste celý uvnitř, začněte pomalými pohyby. Dovnitř a ven. Velmi velmi pomalu.

 

Anál začněte v pohodlných a nenáročných polohách

Výborná poloha pro začátky je psí poloha na všech čtyřech. Žena se neopírá o dlaně rukou, ale je na loktech a kolenou. Tak dostane boky výše než ramena a průnik bude snažší.

Další vhodnou pozicí je stojící žena ohnutá ve stoje a opírající se třeba o stůl, nebo postel.

Jedna z nejsnazších poloh na vyzkoušení je žena nahoře. Pokud je velmi vystresována, dává smysl ji dát absolutní kontrolu. V této poloze může sama regulovat hloubku zasunutí i tempo.

Je třeba dát pozor aby, nedošlo ke zlomení penisu nebo nevznikla anální fisura (natržení řitního otvoru). Ano i takové nehody se občas stanou a není to nic příjemného. Prevenci zajistí opatrnost a dostatečně pevná erekce.

Něžná a neohružující. To je poloha lžiček. Skvělá proto, že průnik je mělčí a zamezuje hlubokému přirážení.

poloze na zádech je dobré dát pod sebe polštář. Boky budou nadzvednuté a přístup je snažší. Páteř je více narovnána. To přináší parnerce mnohem větší komfort.

Také polohy s koleny přitaženými k hrudníku jsou příjemné. Hlavně proto, že anální ovtvor je v těchto polohách roztáhnutý a průnik komfortní.

 

Anální orgasmus

Orgasmus během análního sexu je reálný. Během průniků dochází ke stimulaci G-bodu skrze stěnu konečníku. Hodně záleží na anatomii každé ženy. Některé dosáhnou takto orgasmu snadno, jiné vůbec.

V začátcích ani dobře anatomicky vybavené ženy orgasmu nedosáhnou. Na vině je jejich strnulost a obavy. Ty časem opadnou a orgasmus pak snadno přijde.

 

Soulož do zadku je zábava

Hrátky se zadními vrátky nikdy neberte jako dřinu a rutinu, i když se to tak může zdát.

Přípravy určité úsilí vyžadují. Ale mělo by to být spíše tak, že obě strany si celou záležitost užijí.

Stejně jako vaginální sex ani ten anální nebude vždy na 100% příjemný. Občas bude nepohodlný. A někdy zkrátka partnerka nebude mít náladu mít ve svém zadečku cokoliv. A to je v pořádku.

Na druhou stranu konečník obsahuje spousty nervových zakončení. Anální sex tak může být fantasticky silný zážitek.

Klíčem je nespěchat. Dát všemu dostatek času. Zkusit různé pozice. Následně se odrazit od toho, co je pro vás funkční. Časem objevíte, co je pro vás dva nejlepší.

 

První anál: Co dělat, jak si neublížit a jaké hračky si koupit?

Co vlastně doporučit lidem, kteří se do análního sexu chtějí pustit, ale pořádně nevědí jak na to?

V prvé řadě je určitě dobré si uvědomit, že na anální sex se musí pomalu. Ať už na něj jdete klasicky, nebo s pomocí hračky.

Při výběru pomůcek nejdříve sáhněte po něčem menším a užším (pod proklikem je dildo Černá perla). Zejména je důležitý průměr nástroje, nikoliv celý rozměr. Hračka může být klidně delší, ale na průměr se zaměřte jako na první.

Delší pomůcka jistě může působit na první pohled děsivě, ale s malým průměrem vklouzne do zadečku ženy bez problému.

první anální sex

 

Jak na první anální sex? Hlavně řádně mazat.

Toto je zlaté pravidlo análního sexu. Pokud žena či dívka není fanynkou bolestivého, středověkého análního sexu ve stylu Markýza de Sade, lubrikant je naprosto zásadní záležitostí! Správné mazání zajistí bezbolestný a komfortní prožitek z prvního análního sexu.

Možná sice ne na poprvé, ale konečník a svěrač jsou u některých žen nefalšovanou cestou k orgasmu. Je proto škoda to alespoň nezkusit.

POZOR: Obzvlášť při análním sexu potřebujete pevnou erekci. 

Svěrač může být těsný a pouze s pevnou erekcí se do análu dostanete. Pomůže česká Proerecta SHOT s účinkem do půl hodiny

Proerecta SHOT

Klikněte, dostanete se přímo na e-shop a podrobné účinky. Pokud SHOT objednáte, do 48 hodin je u vás doma a můžete ihned vniknout do análu.

 

Jak na analní sex hygienicky?

Na trhu existují různé modely análních klystýrů. Existují i složité a dražší varianty, ale účel splní bohatě i menší varianta klystýru. Tu lze pohodlně použít ve sprše těsně před análním sexem. Vše pro lepší pocit hygieny. Stačí do balonku nabrat trochu vody a několikrát provést výplach pro maximální komfort.

anální sprcha

Klikněte a podívejte se na výhody a údržbu anální spršky přímo na e-shopu RůžovýSlon.cz.

 

Jaké jsou druhy pomůcek pro stimulaci análu?

Druhů pomůcek na anální hrátky existuje mnoho. Výrobci přichází na trh s různými druhy kolíků, kuliček, vibrátorů, nebo pomůckami s kuličkami uvnitř. Tyto kuličkové hračky mají podobnou funkci, jako klasické venušiny kuličky, akorát jsou určeny pro jiný otvor.

Anální kolíky jsou často nejen funkční, ale i esteticky laděné. Takové pomůcky jsou hlavně pro páry, které chtějí působit vizuálně dobře na kameře nebo fotkách. Pro ně jsou určeny třeba anální kolík s diamantem, nebo s přidanou zvířecí oháňkou. Tyto jsou vhodné při výměně rolí partnerů.

Zatímco obyčejné kolíky a kuličky jsou základní pomůcky, na trhu dostanete i exkluzivnější hračky. Těmi jsou anální vibrátory. Jsou tenčí než klasické vibrátory a přímo uzpůsobené k análnímu sexu.

anální kolík s diamantem

 

Tip pro extrémisty

Pro extrémní a pokročilé harcovníky v oblasti análního sexu lze doporučit i extrémně velká dilda. Ta si velikostí nezadají s buldozerem a jsou určena zejména pokročilejším uživatelům.

Jsou dostupná v obřích rozměrech. Nafukovací kolíky pak lze dofouknout dle potřeby.

Dá se říct, že pokud vás bude experimentování s análními hrátkami bavit dlouhodobě, do této úrovně se jednou dostanete.

XXL dildo

 

Bezpečnostní pojistka

Každá správná anální hračka je na konci opatřena dostatečným rozšířením. To je zde proto, aby pomůcka při dovádění neskončila v análu celá. Jsou známy případy, kdy lidé museli kvůli takto uvíznuté hračce navštívit lékařskou pohotovost. Určitě si dovedete představit ten trapas.

Stimulace análu je klíčem ke slasti. Neberte to však úplně doslovně. 

 

Další tipy pro vaše anální poprvé

Na tohle se soustřeďte při vašem první análním dobrodružství a vše proběhne v pořádku.

 

Nevěnujte pozornost jen dírce

Je to sice váš ultimátní cíl, ale věnujte pozornost celému pozadí. Partnerku lze rozehřát před akcí jemnou masáží celého zadečku.

Začněte třeba mezi jejími stehny a pokračujte nahoru. Nevynechejte ani samotný zadeček, který přímo vybízí ke smyslné masáži.

 

Nesmí to nikoho bolet

Důležité pravidlo. Anální sex nikdy nesmí jít přes bolest. Od toho máte lubrikant. Také spolu stále komunikujte a na nic nespěchejte.

Nic neuspěchejte a do análu necpěte víc, než snese

 

Ideální místo pro start je koupelna

Pro normální sex to není vždy to nejlepší místo. Pro první anál naopak ideální. Ve vodní lázni se uvolníte a zklidníte.

Navíc páry, které mají obavu z hygieny, což není v reálu tak horké, zde budou o něco klidnější. Strčit něco na místo, kde už je to čisté, jde o poznání snadněji.

 

Postup po krocích

Víte, jak sníst slona? Vždy po kouskách. To samé platí pro anální sex. Začněte masáží, pak vsuňte prst, případně malou sexuální hračku.

 

Citlivý je hlavně začátek

Kolem svěrače je nejvíce nervových zakončení. Cokoliv, co jde příliš hluboko, může na první pokus bolet a způsobovat nepříjemné pocity. Je to jako basketbalový míč na obroučce. Ideální je, když krouží po ní a nespadne nikdy do koše.

 

Žádné prudké pohyby

Vše hlavně pomalu! Rychlé a zmatené pohyby jsou rychlou cestou ke zranění.

 

Dejte šanci různým polohám

Anální sex nemusíte provozovat jen v pozici pejska. Partnerka může ležet na břiše s vystrčeným zadečkem, na boku, nebo na zádech. Lze vyzkoušet i jiné polohy. Ti, kteří se nebojí, mohou vyzkoušet i lízání análu takzvaný rimming.

TIP: Sepsali jsme 51 poloh kámasútry, které zvládnete oba a nemusíte být právě jogíni.

 

Přidaná stimulace vítána

Během análního sexu nezapomínejte ani na další body. Vagínu, klitoris, bradavky – cokoliv upoutá vaši pozronost a zvýší celkovou rozkoš. Pokiud nevíte, kam sáhnout, mrkněte na 12 ženských erotogenních zón

 

Použijte kondom

Při análním sexu doporučujeme používat kondom. Anál obsahuje více nebezpečných bakterií (Escherichia coli), které mohou způsobit nepříjemné infekce a záněty. Chraňte zdraví své i vaší partnerky.

Anální sex je rozhodně zpestřením klasických sexuálních hrátek a stojí minimálně za vyzkoušení. Pamatujte, že není pro každého. Pokud to tedy není nic pro vás, nebojte se příště odmítnout. Není to nutnost. Jiných rozkoší existuje celá řada 🙂

TIP: Pomůcky jsou leckdy drahé a je potřeba řádně se o ně starat. 

Natálie vybrala kvalitní lubrikační gely bezpečné jak pro vás, tak pro vaše hračky. Klikněte a vyberte si.

lubrikační gely na pomůcky

 

Zkušenosti s análním sexem a diskuze

Abychom o análním sexu nepsali jenom my, podívali jsme se na zkušenosti v internetových diskuzích.

anální sex zkušenosti

anální sex názory

anální sex forum

anální sex diskuze

anální sex diskuze

 

Anální sex pro pokročilé: Zlepšujte se a jděte zas o level dál. Co všechno se vám tam vejde?

V této části se zaměříme na pokročilejší publikum, které už má s análem jisté zkušenosti.  

Když si oblíbíte hrátky se zadními vrátky a máte určitou zkušenost, je čas na fajnovější techniky, intenzivnější prožitky a orgasmy.

Co všechno dělají zkušení jinak, než anální začátečníci?

anální sex pro pokročilé

 

Zapojte klitoris

Většina poloh při análním sexu vynechává tuto rozbušku rozkoše netknutou. Zbytečná škoda. Proto je skvělé pomoci si při análním sexu rukou svojí, partnerovo, nebo použít vibrátor. Správný gentleman ví, jak dokonale dráždit klitoris. Naučte se to také.

 

Anální kolík během klasického sexu

Výhodou análního kolíku je, že po zastrčení drží pěkně na místě. Lze ho tedy zastrčit do análu a následně si užívat klasický sex. Kolík se už postará o všechno ostatní sám.

 

anální kolík s diamantem

 

Veliké anální dildo 

V momentě, kdy je anální otvor zvyklý na pravidelný příjem, dokáže pojmout i větší předměty. Pro mírně pokročilé a pokročilé anální hrátky lze použít dilda a vibrátory středních velikostí.

Tyto pomůcky nejsou tak veliké, jako největší modely pro vagínu, ale přitom příjemně vklouznou do otvoru a poskytnou výraznější stimulaci než menší bratříčci. Podobnou explozi rozkoše představuje pro zkušenější uživatele i tento anální kolík ve tvaru granátu.

dildo huge zone

 

Anální klystýr pro zavedení lubrikantu

Již víte, že lubrikant je velmi důležitý. Pokročilejší technikou je zavedení gelu do konečníku před samotným sexem. Toho dosáhnete pomocí análního klystýru.  

Stačí gel naplnit do zásobníku a vstříknout. Díky tomu se lubrikační gel dostane do větší hloubky a následný vstup většího předmětu proběhne bez problému.

anální gel

 

Dvojitá penetrace

Pokročilým ženám většinou jednostranná akce nestačí. Postupem času vyhledávají stimulaci vagíny a análního otvoru v jednom.

Když zrovna není k dispozici penis partnera, je možné využít šikovnou pomůcku. Některé ženy fantazírují o průniku dvou penisů zároveň. Tato hračka jim pomůže fantazii přetavit v realitu.

Dvojité dildo 14cm

 

Hledání zázračného bodu

Při pravidelném análním sexu se svěrač přizpůsobuje penisu nebo pomůcce stále snadněji. Uvolnění tak přichází velmi rychle. Tehdy je čas na experimenty. Jaká poloha přináší největší uspokojení? Jaký bod v análu je nejcitlivější a přinese nejbouřlivější orgasmus?

Pro začátek experimentů je dobré zkusit mělčí přirážení a pohybovat se v různých úhlech poblíž vstupu do análu. Poté zvolit více invazivní přírazy. Většina párů nakonec objeví správný mix, kdy kombinují oba typy hloubek.

Další předmětem průzkumu jsou různé typy úhlů. To znamená zkusit různé polohy a rozmanité způsoby vstupu penisu do análního otvoru. Při pokusech vždy myslete na sebe a dejte pozor na zranění.

Dobrým způsobem, jak najít ještě větší potěšení, je výměna rolí. Ať už bude partner více dominantní, nebo bude dominovat přijímající strana. Obě varianty přináší nový prožitek a úhel pohledu.

 

Anální fisting

Metoda pro opravdové anální matadory. Vyžaduje doslova tuny kvalitního gelu a milimetrovou přesnost a opatrnost.

Sebemenší posunutí ruky způsobí velmi intenzivní stimulaci, proto je potřeba maximální opatrnosti. Postup je podobný vaginálnímu fistingu, ale musí být 100x pomalejší.

fisting

 

Anální elektrostimulace

Další technika pro velmi pokročilé uživatele. K jejímu provedení je třeba hlubokých znalostí o tom, co si lze dovolit a co už je příliš. Rozhodně se do ní nepouštějte bez zkušeností a rad od zkušenějších BDSM odborníků.

I při malém napětí může dojít k popálení kůže následkem špatného kontaktu, nebo pokud doléhá na kůži pouze malá část elektrody.

Vyhněte se také jakýmkoliv stejnosměrným zdrojům, které mají elektrolytický efekt a mohou rozkládat krev. Tedy žádné domácí a na koleně vyrobené stimulátory. Pouze profesionálně schválené výrobky s oficiálními certifikáty.

Preferujte raději pomůcky napájené pomocí baterií před těmi napájenými ze sítě. Je to vynikající prevence proti nechtěnému úrazu.

Za bezpečných podmínek je elektrostimulace velmi intenzivním stylem stimulace, která může vést až k orgasmu. Nezapomeňte také na gel. Nejlepší je ten na vodní bázi. Snižuje riziko popálení a zároveň zvyšuje kvalitu dráždění.

Doufáme, že náš průvodce pro pokročilé vám o něco více otevřel oči na poli análních hrátek. Experimentujte a zkoušejte. Objevte nové dimenze rozkoše, kterou anální sex přináší. Což už ostatně dobře víte.

Především myslete také na sebe a svoje zdraví a bezpečnost. Pak si užijete rozkoše a přešlapy z hlouposti se vám vyhnou velikým obloukem.

elektrosex

 

Anální sex a vše, co potřebujete vědět, abyste si užili, neublížili a dobře nakoupili

Toužíte vyzkoušet první anální sex, ale nevíte, jak začít? Bojíte se? Jste zvědaví? Máte spoustu otázek? No ještě aby ne. Anální sex rozhodně není technikou pro úplné začátečníky.

V tomto článku vám tedy přinášíme odpovědi na veškeré vaše časté dotazy, které vás v souvislosti se sexem do zadku kdy napadly.

Otázky i odpovědi rozděluji v tomto článku na mužskou a ženskou část. Pokud vás tedy nezajímá pohled druhého pohlaví, můžete rovnou přejít na část určenou pro vaše pohlaví. Přeji vám příjemné počtení, a hlavně bezpečné a skvělé „poprvé“.

anální sex

 

Nejčastější mužské otázky a odpovědi o análním sexu

Seřadili jsme časté otázky na anální sex ze strany muže i ženy. Dovíte se všechno, co vám dodnes možná bránilo na dobrý análek pomyslet. Zároveň uvádíme odpovědi lékařů a odborníků.

 

Je sex do análu partnerky či partnera příjemný?

Podle názoru mnohých mužů, ano. Anální sex už dávno není praktikou pouze pro homosexuály. Často jej provozují i heterosexuální páry.

Samozřejmě ale záleží pouze na vás a vašich preferencích. Jak se říká – sto lidí, sto chutí. Někomu se sex do zadečku líbí více než obyčejný sex, někdo se bez této praktiky obejde.

Sexuolog a psychoterapeut MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM zmiňuje zajímavý fakt:

Faktem, a to docela zajímavým, je, že anální sex se líbí zhruba padesáti procentům lidí, jedno jestli mužů nebo žen, jedno jestli heterosexuálů, či gayů.”

 

Co během análního sexu budu cítit?

Mnoho mužů popisuje sex do análního otvoru za intenzivnější, neboť konečník je mnohem staženější a užší než vagína vaší partnerky. Proto také mnozí muži mají anální sex raději než klasický sex.

 

Je sex do análu srovnatelný se sexem do vagíny?

Podle mnohých mužů není.

Pan Václav, 25 let se nám svěřil se svou vlastní zkušeností:

Vaginální sex dává pocit tlaku podél celé délky penisu, kdežto anální sex má tlak pouze v místě análního otvoru.

Na druhou stranu tlak je tam silnější než ve vagině, a ještě ho umocňuje fakt, že tu není žádné přirozené zvlhčování. Anální sex je také ještě pořád trochu tabu, takže je to praktika, která láká. Pro mě ale nakonec není lepší než vaginální sex.

 

Proč bych měl anální sex vůbec chtít vyzkoušet?

Je to něco nového, netradičního, neokoukaného. Pokud rád experimentujete, pokud rád zkoušíte nové věci, a to i v sexu, proč nevyzkoušet právě anální sex?

Anální sex ale rozhodně není „povinnou složkou” sexuálního života vás a vaší partnerky. Proto pokud tuto praktiku nechcete vyzkoušet, nemusíte. Pouze by to mělo být jakožto zpestření klasického sexuálního života.

Honza, 34 let, to popsal následovně:

Abych řekl pravdu, tak jediné, co na tom většinu chlapů rajcuje, je to, že „vaše holka, žena, zkrátka partnerka, dělá něco, co ostatní běžně nedělají”.

Je to trochu přisprostlé a pocit, že to pro vás udělá, že ji máte v sexuálním područí, je to, co dělá anální sex jiným.

 

Proč je anální sex tak oblíbený?

Anální sex se stal středem zájmů až v posledních letech, kdy je hlavní součástí pornofilmů. Nepleťte si tedy příliš velké zviditelnění análního sexu s oblíbeností. Stále velké množství párů provozuje pouze klasický pohlavní styk.

Podle sexuoložky Laury Janáčkové se v posledních letech hodně posunula norma toho, co je ještě normální, a co už ne:

Muži vidí anální sex v pornu jako běžnou věc, a tak ho chtějí po svých partnerkách. A jsou překvapení, že se jim vůbec nelíbí.

Není divu, konečník není určený k pohlavnímu styku. Ten pro ženy bývá většinou nepříjemný, bolestivý a obvykle při něm dochází k poraněním, byť třeba drobným.

Zvyšuje rovněž riziko pohlavních nákaz, rakoviny konečníku, podráždění hemoroidů a tak dál.

 

Na co si musím dávat při análním sexu pozor, abych partnerce nebo partnerovi neublížil?

Základem je připravenost a uvolněnost vaší partnerky nebo vašeho partnera. Zkuste vaši polovičku řádně na tento sex připravit nejprve zavedením prstu do zadečku. Postupně takto připravte konečník vašeho protějšku na zavedení penisu. Nemusí se to ale povést hned napoprvé. Anální sex chce čas a cvik.

Dále nezapomeňte ani na řádnou lubrikaci zadečku. Bez kvalitního lubrikantu se do análního sexu ani nepouštějte. Mohlo by to totiž skončit poraněním vaší milované osoby, a to určitě nechcete.

Mezi vysoce kvalitní lubrikační gely patří Pjur Analyse me: water anal glide. Jedná se o výjimečný lubrikační prostředek, který byl vyvinut speciálně pro anální styk.

anální gel

 

Na co si musím dávat při análním sexu pozor, abych neublížil sobě?

Stejně, jako je nutné připravit partnerku nebo partnera na anální sex, je potřeba připravit i sebe. Základem je opět pořádná dávka lubrikačního gelu a dále také ideálně kondom.

Ať už totiž věnujete hygieně sebevětší pozornost, nikdy nemáte úplně 100% jistotu. Navíc se právě análním sexem přenáší největší množství pohlavně přenosných chorob. Proto raději vždy použijte kondom. Pouze 13 Kč za kus.

kondomy durex

 

Není sex do análu nečistý?

Nebudeme si nic nalhávat, z konečníku nerostou fialky ani zde nežijí jednorožci. Jedná se o otvor určený zejména pro vyměšování. Nečistý proto anální sex může být. Záleží ovšem na kvalitě hygieny, jakou této oblasti věnujete.

Pokud váš protějšek prodělá před análním stykem klystýr a řádně vydezinfikuje tuto oblast, pak může být anální sex stejně „nečistý” jako klasický sex do pochvy. Bezpečným klystýrem oblíbeným u žen je anální sprcha – klystýr Black.

anální klystýr black

 

Jaké pohlavní nemoci se mohou přenášet análním sexem?

Análním sexem se mohou přenášet nemoci jako je HIV/AIDS, kapavka a syfilis. Vždy je proto nutné dodržovat zásady bezpečného pohlavního styku a ideálně použít kondom.

 

Jak poznám, že se anální sex partnerce skutečně líbí?

To, jestli se anální sex vaší partnerce líbí, nemůžete nikdy úplně odhalit. Pokud se sex do zadečku partnerce skutečně líbí, měla by být vzrušená, měla by mít růžová líčka a zároveň by měla být v oblasti vagíny vlhká. Ovšem ani tyto znaky nejsou zcela 100%. Zkrátka se jí na to na rovinu zeptejte.

Svou zkušenost popsala paní Jana, 30 let:

Miluji anální sex, nejlépe s velkým penisem nebo větší erotickou hračkou. Nejdříve cítím velmi intenzivní pocit, trochu bolest, ale mám ráda všechny tyto součásti a pocity.

Opravdu úžasný je pocit, kdy se moje tělo rozhodne akceptovat to, co do mě vchází. V tento moment bych klidně mohla dosáhnout orgasmu, speciálně pokud u toho masturbuji. Poté už je to podobné vaginálnímu sexu, citlivé kolem vstupu a hluboký tlak uvnitř, který přechází až k něčemu, co mi přijde jako orgasmus z bodu G.

XXL dildo

 

Jsem věřící křesťan. Není anální sex pro mě neetický?

Na tuto otázku detailně odpověděl P. Mgr. Petr Šikula, rektor papežské koleje Nepomucenum:

Smyslem celé křesťanské etiky je především poukazovat důstojnost člověka jako Božího obrazu a tuto hodnotu chránit. Teprve v konsekvenci jsou kladena určitá objektivní pravidla, která člověka drží v odpovídajících mezích.

Člověk je totiž svobodný a morální pravidla tuto svobodu neumenšují, spíše napomáhají rozvinutí svobody a osobnosti. Důsledkem porušení morálních pravidel totiž může být poškození či přerušení vztahu s Bohem, porušení či zničení vztahu s druhými, dokonce i sebezničení.

Osobně je mi „proti srsti“ rozebírat intimní život manželů. Intimita vzájemného odevzdání se je určitým tajemstvím (mysterion), tak jako je tajemstvím jejich láska. Podobně jsou tajemstvím třeba svátosti. Bohužel dnešní doba trpí ztrátou smyslu pro tajemství.

Manželská sexualita je potvrzením pouta lásky, úcty a věrnosti – čili společenství muže a ženy – a zároveň je obdařena schopností dávat dar života. To jsou základní „morální“ pravidla. Každý člověk je pak obdařen darem rozumu, aby dokázal posoudit, zda neznehodocuje sexualitu tím, že jí některý z těchto aspektů upírá.

Jinými slovy tedy anální sex není z pohledu křesťanství zcela etický a správný. Ovšem každý člověk se musí rozhodnout sám za sebe.

 

Je anální sex legální?

Ano, anální sex je zcela legální a v České republice naprosto zákonný.

 

Jaké jsou vhodné hračky k análnímu sexu?

Erotických hraček vhodných k análnímu sexu je celá řada. Pro začátečníky jsou vhodné menší hračky s menším průměrem. Tyto hračky hezky připraví anální otvor a zároveň jej uvolní. Mezi ně se řadí menší anální nevibrační dilda. Kupříkladu skvělou pomůckou pro začátečníky je Dildo skleněné Icicles No. 2.

skleněné dildo

 

Jakmile člověk přejde na vyšší úroveň a chce zažít něco intenzivnějšího, může sáhnout po análních kolících, análních vibrátorech či po análních kuličkách. V nabídce najdete spoustu typů, druhů a velikostí těchto pomůcek.

Ze všech těchto hraček mohu vypíchnout Anální kuličky Vibro Bubbles, Anální rotační kolík Rimming b-Vibe a Anální kolík XPander s vibrační patronou, roztahovací.

Ovšem ani v tomto případě nezapomeňte na pořádnou lubrikaci.

 

Co bych si měl k análnímu sexu připravit?

K análnímu sexu si připravte kondomy, kvalitní lubrikační gel speciálně určený k análnímu sexu, například Pjur Analyse Gel, a v neposlední řadě by měl příjemce análního sexu věnovat velkou pozornost hygieně a klystýru. Dále si samozřejmě můžete připravit nejrůznější erotické hračky a pomůcky. To už je ale pouze na vašich preferencích.

David, 35 let:

Sex mám hodně rád, doma mám skvělou ženskou, se kterou praktikujeme skoro všechno, takže i na anál několikrát došlo. Beru to jako zpestření, protože všechno, když je často, tak se dřív nebo později omrzí. Pro mě jako chlapa to má několik pozitiv.

Slečna nebere prášky, takže to první a hlavní je, že to simuluje normální sex s vyvrcholením dovnitř. Za druhé a neméně super je, že když vám to slečna dá jako součást sexu, tak je, že se vám v tu chvíli zcela odevzdá a to je přece strašná pecka, když tu holku máte plně pod kontrolou a můžete si s ní v zásadě dělat, co chcete no a vibrátor v pipince a váš kolík v zadečku, k tomu snad ani nemusím nic psát.

 

Partnerce se anální sex nelíbil. Dá se nějak natrénovat?

Určitě. Anální sex není prakticky o ničem jiném než právě o tréninku. Je dobré nejdříve začít s něčím menším, než je penis, a až postupem času zvětšovat předměty zavedené do zadečku.

Rozhodně ale na svou partnerku nebo na svého partnera netlačte. Tím pouze vytvoříte psychickou bariéru a před análním sexem si nadobro zavřete dveře.

Kristýna, 28 let, radí ze své vlastní zkušenosti:

Pokud vás to moc bolí, potom to neděláte dobře. Je jednoduché mít bolestivý anální sex. Jde o moc faktorů, které vám pomohou se uvolnit. Je důležité používat hodně lubrikačního gelu, opravdu hodně!

Poté používejte anální kolíky a začněte od nejmenšího, postupně navykejte zadeček na roztahování a uvidíte, že potom půjde všechno lépe a bude se vám to líbit.

anální kuličky

 

Jaká je vhodná poloha pro anální sex pro začátečníky?

Stejně, jako se to člověk musí ze začátku s análním sexem naučit, je na začátku také potřeba zvolit správnou polohu.

Pornoherečka Tarra White doporučuje:

Nejlepší poloha pro začátečnice je zezadu, protože muž si může koordinovat směr, kudy do ženy vstoupí, a žena se v téhle poloze víc otevře. Pokud si ovšem v hlavě odblokujete to, že je anální sex něco bolestivého nebo nepříjemného, pak už je jedno, jaká poloha to bude.

 

Nejčastější ženské otázky a odpovědi o análním sexu

Je anální sex příjemný?

Pokud na to nebudete tlačit a pořádně se na anální sex připravíte, pak to může být velice příjemný sexuální zážitek. Mnohé ženy si anální sex vychutnávají více než klasický sex do vagíny. Záleží pouze na vašem přístupu k této praktice.

Tereza popisuje svou zkušenost s análním sexem:

Vždycky jsem se hrozně bála, že mě to bude bolet. Anální sex ale není tak bolestivý, jako spíš nekomfortní. Ten nepříjemný pocit spousta lidí nepřekoná. Pokud se dovedete uvolnit, tak je vše mnohem snazší, ale ne každý to dokáže.

Já anál dvakrát nemiluji, ale můj přítel je jeho velký fanoušek. Nenutí mě do toho a je opravdu něžný. Vždy používáme anální kolík, abych si přivykla.

 

Co během análního sexu budu cítit?

Během análního sexu ucítíte samozřejmě tlak v konečníku. Vyzkoušejte si třeba během sexu nebo autoerotiky sama strčit do zadečku třeba jen jeden prst. Okamžitě poznáte, že je to naprosto nesrovnatelné s čímkoliv, co jste doposud zkusila.

Se svou osobní zkušeností se nám svěřila Helena, 40 let:

Moje nejoblíbenější část análního sexu je, když partner vytahuje penis ven. Dlouhý a táhlý pohyb, který ve mně vyvolává takové pocity jako nic jiného. Jinak je to v podstatě hodně podobné vaginálnímu sexu.

 

Líbí se ženám anální sex?

Ano i ne. Jak uvedl sexuolog a psychoterapeut Ondřej Trojan, anální sex se líbí zhruba padesáti procentům lidí, jedno jestli mužů nebo žen. Lidé, a to i ženy, jsou tedy rozdělení na dva tábory. Jedni anální sex milují, druzí jej nenávidí.

Do prvního tábora patří i Erika, 25 let:

Nikdy jsem o análním sexu nepřemýšlela, protože jsem si myslela, že pro ženu to nemůže přinášet žádné uspokojení. Měla jsem za to, že pro ženu je to vždy jen bolestivá zkušenost. To jsem se ale mýlila!

Nejdříve jsme začali pomalu, jen trochu prozkoumávání, pak prsty, trvalo mi dlouho, než došlo k plné penetraci. V té době už jsem ale milovala ten pocit, který mi přináší dráždění prsty, proto jsem byla neskutečně vzrušená a natěšená. Je to úžasné!

Naopak opačný názor zastává Klára, 34 let:

Zkoušela jsem to jednou, už je to dost dávno. Můj tehdejší přítel to chtěl objevovat. Odsouvala jsem to, co se dalo, až jsem jednou kývla. Snažil se do mě dostat, ale nešlo to, strašně to bolelo. Nebyla jsem vůbec v klidu a uvolněná, nepoužil snad ani lubrikační gel, bylo to děsné.

Neříkám, že už ho nezkusím znovu, třeba s tím pravým mužem, ke kterému budu mít opravdu důvěru.

 

Dosáhnu během análního sexu orgasmu?

Zde je to opět velice individuální. Některé ženy dokáží dosáhnout orgasmu, některé ne. Záleží na tom, zda se vám tato praktika líbí, zda jste při ní dostatečně uvolněná, anebo zda se při ní jen modlíte, aby to už bylo konečně za vámi.

Sexuoložka Laura Janáčková upozorňuje:

Existují ženy, které prý dosahují orgasmu při análním styku, ale jejich procento je velmi malé. Naopak mnoho žen má proti tomuto druhu sexu nějaké výhrady. Mají pocity studu, nečistoty, ponížení a podobně.

V takových případech by se ženy nikdy neměly k těmto praktikám nutit. Hrozí totiž nebezpečí, že si vytvoří pocit fyzického odporu vůči partnerovi.

 

Je anální sex bolestivý?

Pokud se dělá anální sex správně a s řádnou dávkou lubrikačního gelu, tak ne. Je nutné svůj zadeček na anální sex pořádně připravit. Nejprve do něj zaveďte buď prst nebo nějakou malou erotickou hračku.

Až postupem času zavedené předměty zvětšujte. Zároveň neustále pamatujte na dostatek lubrikantu. Ten je u análního sexu naprosto klíčový. Vhodným lubrikačním gelem k análnímu sexu je například Pjur Analyse me: water anal glide.

Jak to dělá pornoherečka Lady Dee?

Nejdříve použiju anální kolík, kterým otvor trochu více roztáhnu. Kolík pak vyměním za vibrátor, který tam chvilku nechám, aby se zadeček ještě lépe přizpůsobil. Je důležité použít silikonový lubrikační gel, ne vodní, ten je na nic. A pak už můžete jít na věc.

 

Co když během análního sexu nedosáhnu orgasmu?

Nic se neděje. Sex můžete zakončit klasicky do vagíny, anebo jiným způsobem, například orálním sexem. Rozhodně není nikde řečeno, že anální sex musí vždy skončit orgasmem. Pro některé ženy je to třeba pouze zpestření klasického sexu.

 

Mohu z análního sexu otěhotnět?

Ne, z análního sexu otěhotnět nemůžete. Podobná situace se stala loni v létě v Číně. Mladý pár se už čtyři roky snažil o miminko, ale pořád se jim to nedařilo. Vyhledali proto lékařskou pomoc a zjistili, že po celou dobu měli pouze anální sex. Lékař jim to tedy musel vysvětlit.

 

Mohu se i z análního sexu nakazit nějakou pohlavně přenosnou chorobou?

Ano, anální sex je z pohledu přenosu pohlavních chorob zcela nejrizikovější. Análním sexem se mohou přenášet nemoci jako je HIV/AIDS, kapavka a syfilis. Vždy je proto nutné dodržovat zásady bezpečného pohlavního styku a používat ochranu.

 

Je vhodné udělat si před análním sexem klystýr?

Rozhodně ano. Klystýr před análním sexem doporučuje i pornoherečka Tarra White:

Rozhodně bych nejdříve začala klystýrem, pořádně si vyčistit zadeček, aby muž nebyl překvapen.

Díky klystýru budete mít větší jistotu, že se vám nestane během análního sexu žádná nehoda a zároveň se tak lépe uvolníte.

 

anální klystýr black

 

Měla bych si před sexem do zadečku vybělit anál?

Bělení análního otvoru je proces, při kterém se aplikují speciální chemikálie na kůži kolem řitního otvoru. Tím se kůže zesvětlí. Většina lidí to dělá proto, aby anální sex byl na pohled pěknější.

Rozhodně vám ale vybělený konečník nepomůže k lepším prožitkům. Je to tedy v zásadě pouze na vašem rozhodnutí. Pokud se ale k bělení rozhodnete, určitě vyhledejte odborníky, nedělejte si to doma sama.

 

Je nutné použít k análnímu sexu nějaký lubrikační gel?

Rozhodně ano. Bez lubrikantu anální sex snad ani nezkoušejte. Lubrikační gel je základním předpokladem, že anální sex proběhne bez problémů a bez bolesti.

Ani Linda, 32 let, nedá na pořádný lubrikant dopustit:

Nejprve se dlouho mazlíme, líbáme, máme normální sex, a až potom, když jsme oba všude tak krásně mokří, začne mi to partner dělat do zadečku. A mně se to moc líbí. Je ovšem potřeba, aby použil hodně lubrikantu.

S mým bývalým jsme na to šli špatně a nepoužívali vůbec žádný lubrikant. To mě anální sex hodně bolel a vůbec jsem si to neužívala. Jsem moc ráda, že jsem análnímu sexu dala šanci a užívám si ho.

anální gel

 

Jaká je vhodná poloha pro anální sex pro úplného začátečníka?

Nejvhodnější poloha k análnímu sexu pro začátečnice je zezadu. Muž si tak totiž může koordinovat směr, kudy do ženy vstoupí, a žena se v téhle poloze nejvíc otevře. Jakmile se s análním sexem trochu sžijete, můžete samozřejmě vyzkoušet i jiné polohy.

Oblíbená je také poloha „lžičky”, kdy muž i žena leží na boku přimáčknutí na sobě. Muž svým tělem přesně kopíruje ženiny křivky a proniká do ní zezadu.

 

Může se anální sex provozovat i během menstruace?

Ano, sex během menstruace nemá na anální sex žádný vliv. Jelikož se anální sex praktikuje do konečníku, můžete mít žena dokonce zavedený i tampón v pochvě. Některé ženy si anální sex během menstruace užívají více než mimo periodu.

 

Jaká jsou rizika análního sexu?

Nejrizikovější je přenos pohlavních chorob a dále poškození konečníku. Análním sexem totiž může dojít k poškození sliznice, narušení hemoroidů a dokonce i k deformaci konečníku. Proto je potřeba provádět anální sex něžně a s dostatečným množstvím lubrikačního gelu.

 

Anální sex z pohledu žen: Mají vůbec zájem? A co je na něm odrazuje?

Ženy nedokáží přijít na to, co prožívají během sexu muži. Naopak muži neustále dumají nad tím, co vlastně při styku prožívají ženy.

A co víc, obrovským otazníkem jsou pocity prožívané během análního sexu.

  • Líbí se ženám anální styk?
  • Co během této techniky cítí?
  • Bolí je to?
  • Je to pro ně příjemné?
  • Chtějí trochu přitlačit, anebo je to už moc?

V této části vám Natálie poodhalí roušku tajemství a prozradí vám, co během análního sexu prožívají ženy. Osobní zkušenosti hledala jak mezi svými známými, tak i na online fórech a v diskusních skupinách.

anální sex z pohledu žen

 

Osobní zkušenost s análním sexem

Sex jako takový je velice individuální záležitostí. Sto lidí, sto chutí. Někomu se líbí náruživý a vášnivý sex, někdo je zase zastáncem jemných, něžných hrátek.

A stejně tak to je i s análním sexem. Nelze tedy paušalizovat, zda je anální sex dobrý/špatný nebo příjemný/nepříjemný. Proto přijměte následující hodnocení a recenze spíše jen pro svou inspiraci.

Svou zkušenost s análním sexem nám jako první popsala paní Jana, 30 let:

Miluji anální sex, nejlépe s velkým penisem nebo větší erotickou hračkou. Nejdříve cítím velmi intenzivní pocit, trochu bolest, ale mám ráda všechny tyto součásti a pocity. Opravdu úžasný je pocit, kdy se moje tělo rozhodne akceptovat to, co do mě vchází.

V tento moment bych klidně mohla dosáhnout orgasmu, speciálně pokud u toho masturbuji. Poté už je to podobné vaginálnímu sexu, citlivé kolem vstupu a hluboký tlak uvnitř, který přechází až k něčemu, co mi přijde jako orgasmus z bodu G.

zkušenost s análním sexem

 

Komentáře k análnímu sexu

Nejvíce se ženy bojí toho, že je to bude u análního sexu bolet. Tento strach se mezi námi neobjevil jen tak z čista jasna. Má své logické opodstatnění.

Tereza popisuje svou zkušenost s análním sexem (ZDROJ):

Vždycky jsem se hrozně bála, že mě to bude bolet. Anální sex ale není tak bolestivý, jako spíš nekomfortní. Ten nepříjemný pocit spousta lidí nepřekoná. Pokud se dovedete uvolnit, tak je vše mnohem snazší, ale ne každý to dokáže.

Já anál dvakrát nemiluji, ale můj přítel je jeho velký fanoušek. Nenutí mě do toho a je opravdu něžný, vždy používáme anální kolík, abych si přivykla.

Hodnocení análního sexu z pohledu Niny, 23 let:

Dřív jsem mívala víc análního sexu než běžného. Když se provozuje správně, je to nádhera. Je to přesně na hranici mezi bolestí a rozkoší, přijde vám, že nemůžete ani dýchat, protože ve vás není místo na nic víc než na penis, který se zdá být větší než normálně, úplně vás vyplňuje a máte pocit, že slast pulzuje celým vaším tělem.

Jak jsem řekla, musí se dělat správně, nesmí ho do vás narvat jako nadržený hřebec.

 

Jak to udělat, aby anální sex nebolel? Osobní hodnocení

Anální sex vás nemusí bolet. Jen je nutné se na něj dostatečně důkladně připravit. Nemůžete na něj „vlítnout” jako smyslů zbavení a čekat, že se vám to bude zázračně líbit. Tak to s análním sexem nefunguje.

zkušenost s análním sexem

Kristýna, 28 let, radí ze své vlastní zkušenosti (ZDROJ):

Pokud vás to moc bolí, potom to neděláte dobře. Je jednoduché mít bolestivý anální sex. Jde o moc faktorů, které vám pomohou se uvolnit. Je důležité používat hodně lubrikačního gelu, opravdu hodně!

Poté používejte anální kolíky a začněte od nejmenšího, postupně navykejte zadeček na roztahování a uvidíte, že potom půjde všechno lépe a bude se vám to líbit.

Ideální anální kolík pro přípravu zadečku na anální sex pro začátečníky je anální kolík. Pokud jste už v análním sexu zkušenější, můžete vyzkoušet anální kuličky.

dotazy k análnímu sexu

 

Správná poloha pro anální sex podle zkušeností

Zároveň je kromě přípravy zadečku a řádné hygieny nutné zvolit také správnou polohu. Pokud byste totiž na anální sex se svým partnerem skočila jen tak, mohlo by se stát, že by vás to bolelo a bylo by to pro vás nepříjemné.

Pornoherečka Tarra White doporučuje:

Nejlepší poloha pro začátečnice je zezadu, protože si muž může koordinovat směr, kudy do ženy vstoupí, a žena se v téhle poloze víc otevře. Pokud si ovšem v hlavě odblokujete to, že je anální sex něco bolestivého nebo nepříjemného, pak už je jedno, jaká poloha to bude.

S tím souhlasí i slečna Marie (ZDROJ):

Pro mě je nejdůležitější, v jakém úhlu k penetraci dochází. Pokud je moc ostrý úhel ať už nahoru nebo dolů, je to bolestivé. Ve správném úhlu pociťuji intenzivní pocit slasti a moje orgasmy jsou mnohem delší a intenzivnější.

Pro anální sex použijte hlavně kvalitní lubrikační gel. Lubrikační gely speciálně určené pro anální sex a oleje pro anální sex oproti klasickým lubrikantům méně zasychají, více kloužou, obsahují dezinfekční látky. Vhodnou volbou je lubrikační gel Pjur Analyse.

anální sex názory

 

Osobní zkušenosti žen s análním sexem

Co na tom ty ženy vlastně vidí? Díky čemu se ženám anální sex líbí?

Mezi ty, kteří anální sex milují, patří i Erika, 25 let (ZDROJ):

Nikdy jsem o análním sexu nepřemýšlela, protože jsem si myslela, že pro ženu to nemůže přinášet žádné uspokojení. Měla jsem za to, že pro ženu je to vždy jen bolestivá zkušenost. To jsem se ale mýlila!

Nejdříve jsme začali pomalu, jen trochu prozkoumávání, pak prsty, trvalo mi dlouho, než došlo k plné penetraci. V té době už jsem ale milovala ten pocit, který mi přináší dráždění prsty, proto jsem byla neskutečně vzrušená a natěšená. Je to úžasné!

Hodnocení análního sexu od Mileny, 20 let:

Zajímavé je, že moje první sexuální zkušenost byla anální sex. Můj tehdejší přítel byl silně věřící a sex jako takový si šetřil až po svatbě. Vysvětlil mi, že anální sex se nepočítá, protože přes něj nemůže dojít k oplodnění. Jelikož byl dost dobře vyvinutý, museli jsme na to jít hodně pomalu.

Byl to velice erotický a smyslný pocit. Prvotní proniknutí způsobilo, že jsem cítila svírání v hrdle, jako když vás něco vyděsí, ale bylo jen z extrémního vzrušení. Vnímala jsem celé svoje tělo jako erotogenní zónu a zjistila, že dokážu vyvrcholit z anální penetrace. Do dnešního dne mám anální sex a hrátky moc ráda.

 

Ženy, které nenávidí anální sex

Samozřejmě je to ale hodně individuální. Stejně, jako existuje spousta žen, které nedají na anální sex dopustit, je také mnoho žen, kterým se zkrátka nelíbí.

Negativní názor na anální styk zastává i Klára, 34 let (ZDROJ):

Zkoušela jsem to jednou, už je to dost dávno. Můj tehdejší přítel to chtěl objevovat. Odsouvala jsem to, co se dalo, až jsem jednou kývla. Snažil se do mě dostat, ale nešlo to, strašně to bolelo.

Nebyla jsem vůbec v klidu a uvolněná, nepoužil snad ani lubrikační gel, bylo to děsné. Neříkám, že už ho nezkusím znovu, třeba s tím pravým mužem, ke kterému budu mít opravdu důvěru.

anální sex jak na to

 

22 nejčastějších mýtů o análním sexu, které brzdí vaše sexuální rozlety

Některé holky si už od školních lavic mezi sebou špitají, že análnímu sexu je třeba se za každou cenu vyhnout. Některé jsou už během rané puberty vyděšené. Bojí se, že dojde k hygienické nehodě, mají strach ze zranění. Těchto úsměvných a neopodstatněných pověr je celá řada. Nejen mezi ženami. V tomto článku se podíváme na nejčastější mýty o análním sexu.

mýty o análním sexu

 

Anální sex není pro ženu příjemný

Celkem běžná a zcestná pověra. Anální sex prý všechny ženy nesnáší a jde pouze o výmysl a potěšení mužů. Předem je důležité uvědomit si, jak rozsáhlý má žena klitoris.

Rozhodně je mnohem větší, než jeho viditelná část. U mnoha žen sahá i do oblasti análu. Tyto výstupky klitorisu lze proto velmi dobře stimulovat přes zadní vchod. Potenciálně jde o místo plné rozkoše.

 

Ženy se uchylují k análnímu sexu pod nátlakem

Když k němu dojde, tak většinou pod nátlakem muže. Případně chce žena splnit fantazii svému partnerovi.

Je to pověra. Ženy nevolí anální sex pouze pro uspokojení potřeby muže. Prostě je pro ně příjemný.

 

Žena zažije orgasmus pouze drážděním klitorisu a vagíny

Mnohé ženy zažívají anální orgasmus. Všichni pravděpodobně znají G-bod, ale existuje i takzvaný A-bod. Oba jsou klíčovými body k dosažení orgasmu.

 

Anální sex je příjemný až po průniku

Vnější oblast kolem análního vstupu je velmi citlivá. Nachází se tu mnoho nervových zakončení. To je důvod, proč mnoho žen preferuje rimming (dráždění análu jazykem). Této technice jsou na trhu přizpůsobeny i některé pomůcky.

 

Heterosexuální muži anál nemají rádi

Schopnost přijímat příjemné vjemy vůbec nesouvisí se sexuání orientací muže. Z fyziologické perspektivy lze dosáhnout prostaty nejlépe přes anální otvor. V podstatě jde o mužský G-bod.

Mnoho mužů je svědky největších orgasmů v životě právě po anální stimulaci prostaty.

 

Bude to bolet

Bohužel mnoho lidí vnímá anální hrátky jako bolestivé a nepříjemné. Většinou je to způsobeno špatnou zkušeností z minula, kdy nedošlo ke správnému provedení. Anální sex provedený správně je ve většině případů velmi příjemný.

 

Není potřeba žádný lubrikant

Nejčastější příčinou špatných pocitů je štípání a přílišné tření. To vzniká, když pár nepoužije dostatek kvalitního lubrikantu, nebo dokonce mazání zcela vynechá.

anální gel

 

Nepohodlné pocity jsou normální

Nikdy nechcete jet přes nepohodlí. Pak se totiž tělo ještě více stáhne. Jen více lubrikantu přináší uvolnění a lepší prožitek.

 

Bez problému rovnou na věc

Určitě není dobré začít rovnou penisem. Anální svěrač je silný sval. Proto je lepší startovat pomalu.

Začněte prsty a přidejte třeba drobnější pomůcku. Vibrační anální vibrátorky jsou pro start skvělé. Příjemně dráždí a více uvolňují svalové napětí svěrače.

anální kuličky

 

Je to nechutný!

Anální hrátky a hygiena. Z toho mají lidé největší obavu. Tuto obavu lze naštěstí velmi dobře eliminovat a zvládnout. Vyloučení stolice během análního sexu je velmi vzácné.

 

Anální sex je zcela čistý.

Může se stát, že kousek stolice zůstane na prstech, hračce, nebo penisu. To jen v případě, kdy se zanedbá hygiena. Minimálně je dobré si před análním sexem dojít na velkou a provést důkladnou očistu análního otvoru ve sprše.

 

Klystýr je nutnost

Určitě nejde o nezbytnost. Pro nebojácné je ovšem vynikající přípravou. Ideálně zhruba hodinu před análním sexem. Klystýry jsou jednorázové, nebo vícerázové. Dostupné jsou v sexshopech i lékárnách.

anální klystýr black

 

Anální sex oslabuje svaly svěrače

Bez lubrikantu a při neopatrném postupu může dojít k drobným trhlinkám a nepříjemným pocitům. Trvalé efekty análního sexu na funkci svěračů jsou však holý nesmysl.

 

Nikdo to nedělá

Popravdě to dělá hodně lidí. Dle výzkumu “Correlates of Heterosexual Anal Intercourse among Women in the 2006-2010zkusilo anální sex téměř 40% žen ve věku mezi 15 až 44 lety.

 

Když to bolí poprvé, bude to bolet vždycky

Nesmysl. Na vině je pravděpodobně příliš zbrklý a neuvážený postup. Uvolněte se.

 

Anální sex mají jen coury

Další mýtus. Spousta párů přiznává, že anální sex patří do seznamu jejich “zakázaných” fantazií, které chtějí vyzkoušet.

 

Zachrání váš sexuální život

Žena, která doufá, že když přistoupí s mužem k análním sexu, zachrání upadající sexuální vztah, je na omylu.

 

Muž nebude poté ženu respektovat

Normální muž bere anální sex jakou součást moderní sexuality. Pokud je normální, tak se nad touto záležitostí vůbec nepozastaví. Tato zkušenost dokonce může posilnit vzájemné pouto.

 

Není třeba používat kondom

Nejvíce sexuálně přenosných chorob se lehce šíří přes anální styk. Sliznice análu je daleko citlivější k natržení a přenosu choroby. Kondom je celkově mnohem více hygienický.

kondomy durex

 

Jakmile okusí anální sex, už nebude chtít jinak

Anální hrátky jsou pro muže zpestření, protože vchod je někdy mnohem užší, než vstup do vagíny. To ovšem neznamená, že se vzdají klasického sexu.

 

Připraví ženu o panenství

Žena ztrácí panenství jen a pouze protržením panenské blány při vaginálním styku. Při análu o panenství rozhodně nemůže přijít. Čtěte i článek Jak přijít o panenství hygienicky, bez bolesti a bezpečně?

 

Po análním sexu může žena otěhotnět

Pokud muž ejakuluje uvnitř análu, je otěhotnění téměř nemožné. Teoreticky k němu může dojít pouze po vytažení penisu z análu a ejakulaci na vagínu partnerky.

Anální sex je moderní a příjemné zpestření sexuálního života. Je proto dobré ho alespoň zkusit a prožít. Vždy primárně myslete na svou bezpečnost a použijte kondom a dostatek lubrikantu.

Pro průnik do análu je také důležitá pevná erekce, protože penis musí při vniknutí překonávat vyšší odpor svěrače. Sáhněte po doplňku stravy Proerecta SHOT, která zajistí penis pevný jako kámen. Anální sex si pak vychutnáte naplno.

 

Jak partnera uspokojit análně?

Když se řekne anální sex, většina z nás si s největší pravděpodobností představí sex, kdy muž proniká svým penisem do konečníku ženy, anebo sex, který provozují dva homosexuálové. Ovšem, stejně jako nic není v životě pouze černobílé, není ani tato představa kompletní.

Abychom byli přesní, musíme tuto představu doplnit ještě o jednu možnou variantu, a to když je muž v heterosexuálním vztahu příjemcem análního styku. Ano, není to zcela běžné a ne každému pánovi je to příjemné.

To ovšem neznamená, že se to nemůže líbit zrovna vašemu partnerovi. Sto lidí, sto chutí, a tak není vyloučeno, že zrovna váš muž by si anální sex neužil. Jak mu to udělat dobře, aby se vám to oběma líbilo a nebylo z toho jen trapné faux pas?

Dokonalá partnerka 7

 

Anální sex u mužů

Anální sex vám asi nemusím blíže představovat. Jedná se v jednoduchosti o sex do zadních partií. Pokud je řeč o análním sexu, kdy muž proniká svým údem do zadečku ženy, považuje to každý chlap za vysoce vzrušující dobrodružství.

Ženský zadeček nechává jen málokterého muže v klidu. Fascinuje ho a dostává ho do varu. Anální sex se drží na špici pánského zájmu snad po staletí a nikdy tomu asi nebude jinak.

Proč to pánové tak milují? Jednoduše proto, že se jedná o zakázané ovoce. Anální styk totiž není zcela běžný a ne každá partnerka se k němu nechá přemluvit.

Honza, 34 let:

Abych řekl pravdu, tak jediné, co na tom většinu chlapů rajcuje, je to, že „vaše holka, žena, zkrátka partnerka, dělá něco, co ostatní běžně nedělají”. Je to trochu přisprostlé a pocit, že to pro vás udělá, že ji máte v sexuálním područí, je to, co dělá anální sex jiným.

Více by s ním podle průzkumů chtěli experimentovat mladí muži, méně naopak stabilní páry a ženy.

Sexuoložka Laura Janáčková:

S anální souloží se dnes setkáváme ve většině pornofilmů, a je tedy logické, že nejen mladí diváci si myslí, že je normální součástí běžného milostného života. Ještě před zhruba padesáti lety tomu však bylo úplně jinak.

Zhruba 40 % heterosexuálních žen a mužů někdy v životě vyzkoušeli sex do konečníku a 20 % párů tuto praktiku provozuje pravidelně.

Václav, 25 let:

Vaginální sex dává pocit tlaku podél celé délky penisu, kdežto anální sex má tlak pouze v místě análního otvoru. Na druhou stranu tlak je tam silnější než ve vagině, a ještě ho umocňuje fakt, že tu není žádné přirozené zvlhčování. Anální sex je také ještě pořád trochu tabu, takže je to praktika, která láká. Pro mě ale nakonec není lepší než vaginální sex.

 

Anální tajemství, které vám muž nepřizná

To je však pouze jeden úhel pohledu. Anální, neboli řitní otvor totiž nemá pouze žena, ale také muž. Proto v tomto případě může být řeč nejen o análním sexu do zadečku ženy, ale také o análním styku do konečníku muže.

A pokud je anální sex do zadečku ženy obestřen mlhou tajemna, tak je forma sexu do konečníku muže doslova tajemným hradem v Karpatech. Jen málokterý chlap má totiž koule na to to vyzkoušet. Na druhou stranu, jakmile jej jednou vyzkouší, už většinou nechce nic jiného.

Svou zkušenost s análním sexem popisuje i Martin, 33 let:

Je mi 33 let, jsem šťastně ženatý a mám 5 letého kluka Lukáška. S manželkou jsme nedávno viděli několik péček, kde byl sex všeho druhu. Mám na mysli muž-muž a tak. Manželka je schopná žena, dělá v reklamě a stýká se se spoustou lidí. Velmi čte a když naše sexuální radovánky přestaly být už tak vzrušující, začala hledat v literatuře a našla různé anální techniky, které se mi začaly velmi líbit.

Nejdříve používala jenom prst, posléze i vibrátor. Nejdříve jsem z toho měl velmi špatný pocit, že asi nejsem normální nebo že je to divné. Ale pak jsem si na to zvykl a začalo se mi to velmi líbit. Řekl bych, že dosahuji ještě většího orgasmu než před tím. Nevím, jak je to možné, ale preferuji, když si mohu vybrat jen to.

Důvodem, proč je anální sex pro vašeho partnera prováděný do konečníku tak vzrušující, je fakt, že právě v konečníku muže se nachází jeho bod G. Ano, čtete správně, i muži mají svůj bod G.

A právě ten pánský se nenachází nikde jinde než v jeho konečníku v okolí prostaty. Oblast konečníku je totiž velmi citlivou oblastí. Citlivost je způsobena vysokou hustotou nervových zakončení. A z toho také vyplývá, že anální sex nemusí být jen výhradou gay sexu, ale příjemné pocity přináší i ženám a heterosexuálním mužům.

Své pocity při análním sexu popsal Tonda:

Jsem heterosexuální muž, ale taky mám zálibu v análním sexu. Mám přítelkyní, která má pro tohle pochopení, tak se před ní nemusím stydět. Mám rád sex jak se ženou, tak i s mužem. Zkoušel jsem i švédskou trojku.

Když mám sex jen se svou přítelkyní, tak si zavedu do zadku anální kolík, a to pak stojí za to. A taky si občas pozveme kamaráda, který je gay, a on mi ho strčí do zadečku a přítelkyně mně při tom třeba kouří nebo mi honí. Nemám problém si užít s obojím pohlavím, ale s mužem je to jen o sexu a s mojí přítelkyní o lásce a něžnosti.

 

Jak může muž dosáhnout análního orgasmu?

Pokud budete prstem či nějakou erotickou pomůckou stimulovat mužský konečník, může váš partner dosáhnout silnějšího, procítěnějšího a hlubšího orgasmu, tzv. análního orgasmu. Z biologického hlediska jsme k němu stvořeni všichni. Všichni totiž máme konečník protkaný bohatou sítí nervů a nervových zakončení.

K dosažení pánského análního orgasmu nepotřebujete žádné speciální erotické náčiní. Stačí vám váš prst a případně kondom, pokud jste ostýchavá sáhnout partnerovi do konečníku holým prstem. Anální sex, tedy stimulaci mužského bodu G, nemusíte provozovat samostatně. Většina párů jej považuje za zpestření klasické soulože.

Jakmile budete v posteli a budete zrovna v misionářské poloze, která je k této praktice nejjednodušší, můžete vašeho partnera překvapit malou návštěvou v jeho zadnici. Pamatujte ale na to, že tato sexuální praktika bývá zpočátku přijímána váhavě a s určitou nervozitou. Proto na svého partnera nijak netlačte. Po opadnutí studu a nejistoty se však stává velmi oblíbenou součástí milostného života.

Existují v zásadě dva způsoby, jak lze stimulaci mužského bodu G provádět. Dosáhnout vhodným způsobem na tuto erotogenní zónu lze buď přímo, tedy prostřednictvím „zadních vrátek“. Anebo můžete stimulovat pouze hráz, tedy oblast mezi mužským konečníkem a varlaty.

Možnou variantu stimulace mužského bodu G popisuje Jakub, 29 let:

Má bývalá mi ukázala, jak je to báječné. Zrovna mi to dělala pusou a při tom mi pomaličku vsouvala prst do zadku. Byl jsem tak vzrušený, že jsem vlastně ani neprotestoval a ani si neuvědomoval, co se vlastně děje. Když jsem se udělal, byl to nejsilnější orgasmus, jaký jsem kdy v životě zažil!

 

Jak análně stimulovat partnera?

Než se do všeho pustíte, nejprve si o tom s vaším partnerem promluvte. Ne všichni pánové mají rádi v posteli překvapení a někteří dokonce nesnáší manipulaci v oblasti konečníku. Mnozí muži odmítají tuto zajímavou masáž své „zadní“ erotogenní zóny jen proto, že jsou přesvědčeni o náběhu na homosexualitu. Proto se s ním o tom nejprve pobavte.

Pokud bude partner s vaším experimentem souhlasit, musíte se na to také řádně připravit. Muž by měl dbát zvýšené hygieny před sexem a řádnému vyprázdnění. Vy si k posteli připravte lubrikant a kondom.

Zvýšenou pozornost věnujte také svým prstům. Ostříhejte si nehty, odstraňte zrohovatělé kousky kůže a následně nehty ještě zaoblete pilníkem. Tím zabráníte možnému zranění. Pokud chcete být skutečně hodně obezřetná, pročtěte si 19 nejčastějších sexuálních úrazů u mužů a žen.

Jakmile půjdete na věc, nasliňte si prst, nebo si jej pomažte lubrikačním gelem, schovejte jej do kondomu, pokud vám stimulace konečníku holou rukou není příjemná, a můžete jít na věc. Prst nemusíte do konečníku vsunovat příliš hluboko. Stačí pár centimetrů. Zároveň nijak netlačte. Prst můžete úplně napoprvé do konečníku pouze zasunout a nechat jej tam. Určitě prst z jeho zadnice nevyndávejte, opakovaně nenasliňujte a nezasouvejte zpátky.

Svou osobní zkušenost přidává Jakub, 30 let:

Pamatuji se, že jsem to poprvé viděl v pornu a hrozně jsem si to chtěl vyzkoušet. Trochu jsem podcenil situaci a to, kolik lubrikačního gelu je na to potřeba, takže můj první pokus byl dost bolestivý. To mě ovšem neodradilo a jsem rád!

Jakmile si váš partner na tuto techniku trochu zvykne a bude chtít vyzkoušet něco víc, můžete začít s prstem opatrně hýbat, případně prst po čase vyměnit za anální kolík či vibrátor. To už nechávám čistě na vás a na vašem partnerovi.

 

Jak vypadá anální orgasmus u muže?

Pokud budete tímto způsobem stimulovat mužský bod G skutečně poctivě, může váš partner dosáhnout dokonce i análního orgasmu. Někteří muži uvádí, že je anální orgasmus ještě lepší než ten klasický.

Při análním orgasmu z mužova penisu nevystříkne pouze ejakulát, ale také sekret pocházející z prostaty. Stimulace mužského bodu G totiž není nic jiného, než masáž prostaty. Ovšem, kdybyste svému partnerovi narovinu řekla, že mu budete masírovat jeho prostatu, asi příliš nadšení nesklidíte.

Proto budeme říkat, že budete stimulovat jeho bod G. Uvidíte, že masáž prostaty povede u vašeho partnera k opravdu nečekaně silnému orgasmu a otevře vám dveře k dalším sexuálním praktikám.

A hluboký anální orgasmus není jediným pozitivem, která tato technika přináší. Pravidelná masáž prostaty totiž snižuje riziko rakoviny prostaty, zánětu prostaty a třeba také problémů s erekcí. I když ta se může paradoxně během masáže prostaty vytratit, čehož se ale nelekejte. U této praktiky je to dost běžné.

Dokonce i některé ženy si mohou stimulaci mužského bodu G hodně užít. Svou zkušenost popsala Monika, 32 let:

Když s tím za mnou přítel přišel, tak jsem si myslela, že se pomátl. To chce, abych mu při tom sahala do zadku? Ty bláho! Ale máme hodně otevřený vztah, tak jsme o tom chvíli diskutovali a já ho nakonec odbyla, že něco takového dělat nikdy nebudu.

Jenže červíček v hlavě začal vrtat a při milování mi začaly ruce tak nějak samy sjíždět níž a níž. Až jsem jednou naslinila prst a prostě to zkusila. Holky, to jste neviděly, co to s ním udělalo! Proměnil se v hřebce, začal sténat, dostalo ho to do neuvěřitelného varu – byl prostě úplně mimo. Skoro okamžitě dosáhl, víte čeho. A pak na mně ležel asi deset minut zpocený, krásně voňavý a unavený – což jsem si zase nesmírně užila já.

Od té doby je pro mé prsty jeho zadeček hotový magnet. Kdykoli se milujeme v poloze, kdy na něj dosáhnu, už tam mé prstíky jsou. Někdy je to trochu technicky náročnější a někdy se musím natahovat, ale za ty jeho slastné chvíle mi to stojí – nikdy jsem nic podobného u chlapa nezažila! Dneska vůbec nechápu, proč jsem se toho na začátku tak bála.

 

Pokud prst nestačí, chce to vibrátor

Prst už vám dávno nestačí? Chtěl by váš partner vyzkoušet něco dalšího? Vibrátor, který se chystáte do partnerova zadečku použít, by měl mít specifický tvar, který umožní bezpečné vytažení z hlubin konečníku. Neměl by být zbytečně malý kvůli vyklouznutí z ruky, a nespoléhejte se ani na šňůrky, které zdánlivě dodávají pocit klidu.

Michal, 25 let, varuje:

Zkoušel jsem to poprvé, když mi bylo asi dvacet. Zvědavost byla silnější než pocit nechuti strčit si prst do zadku. Nejdřív jsem vymýšlel, co bych mohl použít místo prstu. Po ruce byl zvýrazňovač. Nevím, jestli jste si tam někdy zkoušeli dát zvýrazňovač, ale nikdy to nedělejte! Musím říct, že po tomhle bolestivém zážitku jsem s podobnými pokusy nadobro přestal.

Nejbezpečnější se jeví takové hračky, kdy se jeden konec zasune dovnitř a druhý zůstává venku. To znamená třeba anální kolíky nebo speciální anální vibrátory. Pro skutečně zkušené páry jsou v nabídce také připínací penisy, které stimulují nejen muže, ale také ženu. Vhodnou inspiraci na erotické hračky najdete také v článku Sexuální pomůcky zapálí vášeň a zruší stereotypy.

Se svým dotazem do online poradny se obrátil Ondra, 29 let:

Strašně mě baví vzrušování vlastního análku. Rád si tam zavádím různé pomůcky (vibrátor, anální kuličky,…). Chtěl bych se zeptat, zda je možné, aby některý z předmětů uvízl v análku, či ho vždycky vytlačí konečník ven? Pochopitelně myslím kulaté předměty, jako např. ovoce, různě velké balónky, koule.

Sexuoložka Julie odpovídá:

Ondro, neexperimentuj! používej pouze průmyslově vyráběné pomůcky. Tady nejde o vytlačení, ale o poškození sliznice nebo dokonce i protržení. Přece jen sliznice konečníku nemá dlaždicový epitel, který vydrží skoro všechno. Také tam nemáš zdravotní policii, která nechtěné potvory zlikviduje.

 

Když chce sex do konečníku, je to gay!

Bojíte se, že by se nakonec mohl z vašeho partnera vyklubat gay? Že by se mu anální sex natolik zalíbit, že by vás nakonec opustil s cizím mužem?

Psychoterapeut Joe Kort všechny tyto přehnané obavy smetává ze stolu: 

Anální otvor žádnou sexuální orientaci nemá. Muž si prostě chce při sexu udělat dobře. Současná společnost dala zcela nesmyslně rovnítko mezi homosexualitu a anální sex. Být gay přeci není jenom o sexu, ale také o lásce, subkultuře a identitě. Mnozí gayové anální sex ani nepraktikují, takže jsou pak heterosexuální?!

Některým ženám připadá tato praktika divná a nepřirozená. Pokud se řadíte mezi ně, určitě se do ní nenechejte zbytečně tlačit proti své. Sex by měl být o souznění a oboustranném uspokojení. Vyzkoušet by se sice mělo všechno, ale s mírou!

Své si zažila i Ilona, 42 let:

Za svůj život jsem neměla mnoho partnerů. S mým manželem jsme se poznali, když mi bylo dvacet tři, a předtím jsem se intimně stýkala jen se dvěma muži. Musím říct, že ani s jedním to po sexuální stránce nebylo žádné terno, takže jsem k milování příliš kladný postoj neměla. Když jsem pak poznala Libora, vše se změnilo. Byl starší, zkušenější a v posteli velmi ohleduplný. Libor byl celkem vynalézavý a rád experimentoval, ale nikdy na mě netlačil a postupem času jsem zjišťovala, že je mi s ním příjemná řada věcí, které bych s bývalými pravděpodobně dělat nechtěla.

Jenže postupem času začal být velmi náročný. Svolila jsem k různým hračkám, polohám i místům a pořád jsem trnula, kam až chce zajít. A pak to přišlo, ten okamžik, kdy jsem věděla, že tohle už je na mě moc. Libor totiž zatoužil po análním sexu – ale nechtěl, abych se mu já podvolila, ale naopak. Přinesl domů jakési kalhotky s umělým penisem a chtěl po mně, abych ho použila na něj! Kategoricky jsem odmítla. Od té doby se mě jednou za čas snaží do této praktiky natlačit, ale mně se to prostě příčí.

Podobný názor na tuto praktiku má také Radka:

Já Petra miluji, vážně. Je to nejlepší chlap, jakého jsem kdy v životě potkala. Je ke mně hrozně pozorný, milý a laskavý. Má mě rád a nosil by mě na rukou. I já bych mu nejradši snesla modré z nebe a udělala pro něj cokoliv, co bych mu na očích viděla. Cokoli, kromě TOHO! Vím, že by se mu to moc líbilo, vím, že bych mu splnila jeho největší sexuální touhu, ale já prostě NEMŮŽU strčit prst do jeho zadku! To prostě nejde! Vždyť je to otvor, kterým…

Je to nechutné, nečisté, nemravné. Moc ráda bych mu udělala hezky a opravdu mě mrzí, když vidím vroucí přání v jeho roztoužených očích a nedokážu jej splnit, ale mně se to zkrátka bytostně hnusí. Chvílemi už i pochybuji o pravosti svých citů, když pro milovaného nezvládnu udělat to, po čem tak touží… Jsem divná já, nebo on?

 

Anální hygienické okénko na závěr

A závěrem mého povídání o análním sexu trochu jinak se ještě jednou vrátím k hygieně. Ta je u análního sexu snad ze všeho nejdůležitější. Krabičku prezervativů určitě mějte po ruce, nejen, když zcela neznáte partnerovu sexuální minulost, ale i z důvodu eliminace zdravotních potíží. Veškeré erotické hračky a vibrátory po aktu důkladně omyjte antibakteriálním mýdlem nebo ještě lépe speciálním přípravkem, který zajistí stoprocentní čistotu a připraví tak hračku na další použití.

A pánové, přijímáte-li stimulaci svého bodu G, zacvičte si občas Kegelovy cviky pro posílení pánevního dna. Svěrač konečníku by vám totiž časem mohl povolit a přinést nepříjemné problémy. Ale nebojte, jsou to jednoduché cviky, při nichž stahujete a uvolňujete hýžďové svalstvo a tak zpevňujete svaly hráze, okolí análního otvoru a močové trubice.

 

Jak na anální sex? Často kladené otázky FAQ

Bolí anální sex?
Ano, může být bolestivý, pokud je svěrač příliš těsný nebo zatuhlý, nemáte dostatečnou lubrikaci nebo se do něj snažíte vpravit něco příliš velikého (dildo, lahev, cuketa nebo jiné libůstky).

Anál nemá vlastní lubrikaci, takže na rozdíl od vagíny se „sám nenamaže“. Vždy anál roztáhněte něčím užším (prst, úzké dildo, mrkvička) a až po uvolnění pokračujte hlouběji a se širšími předměty.

Co špatného se může během análního sexu stát?
Můžete si natrhnout jemnou anální sliznici, která se pak špatně hojí. Zranění je časté.

V zadku vám také může uvíznout hračka či jiné dráždidlo. Podívejte se na kuriózní předměty nalezené v lidských análech pod rentgenem.

Za jak dlouho vymizí bolest po análním sexu?
Bolest by se měla rychle ztratit. Pokud by anál bolel i po několika dnech, zajděte k lékaři a nestyďte se.
Bude anální sex vždy bolet?
Jako každý druh sexu bude i anální bolestivý, pokud jej nebudete provádět správně. Pro anál je to novinka, ale jakmile si zvykne, bolet nebude.
Pomůže mi proti bolesti znecitlivující gel?
Mohou pomoct, ale nedoporučujeme je. Bolest je signálem těla, že je něco v nepořádku. Pokud byste toto „volání o pomoc“ v podobě bolesti utišili gelem, mohli byste si ublížit ještě více a o to déle anál hojit.
Mohu po análním sexu krvácet z konečníku?
Ano a to zvlášť pokud jste ještě nezkušení. Drobné trhlinky na sliznici mohou nepěkně krvácet.

Pokud by se krev z konečníku vyskytovala i po několika dnech, zajděte k lékaři. Krvácení mohou způsobit i skryté hemoroidy.

Mám se před análním sexem vykadit?
Ano, pokud se vám chce, tak určitě. Samozřejmě nemusíte sedět na záchodě a čekat, než z vás něco vyjde.
Čím mohu anál během sexu lubrikovat?
Nejideálnější je klasická vazelína, protože vytvoří tlustou vrstvu maziva. Vše tak bude lépe klouzat.

V sex-shopech seženete i speciální lubrikační gely přímo na anál. Pokud ale používáte anální hračky, musíte použít naopak gel na vodní bázi. Silikonový gel jim škodí. Opět doporučujeme gel přímo na erotické pomůcky.

Mám se partnerky/partnera raději zeptat, než jí ho vrazím do análu?
Zcela určitě ano, obzvlášť pokud na to jdete poprvé. Mohli by dostat šok a análu se navěky vyhýbat a bát se ho.
Jak mám uvolnit a odblokovat anál?
Chvilku si poseďte v horké lázni, masturbujte, požádejte partnera o jemnou masáž, dopřejte si předehru.
Mohu do análu bušit jako jsem to viděl v pornofilmech?
Ne, anály pornoherců a hereček jsou profesionálně roztažené, ty vaše nikoliv.

Pornoherci jsou také často pod vlivem drog a stimulantů, takže vlastně ani necítí nebo nevnímají, co dělají. I z análu si doma udělejte něžnou a romantickou soulož.

Mám být během análního sexu zticha?
Ne. Komunikujte s tím, kdo vás do análu nakládá a přesně říkejte, zda se vám to líbí nebo vás to bolí. Komunikace je velice důležitá a díky ní si vytvoříte zvyky do budoucnosti
Mohu mít během sexu pocit, že se jdu pokadit?
Ano, můžete, ale neznamená to, že se pokadíte. Přítomnost penisu nebo hračky může způsobit pocit, že je stolice „již na cestě“, přičemž tam ve skutečnosti žádná nemusí být. Obvykle jde o planý poplach.
Je trapné, pokud mi vyjde trocha stolice?
Může to být trapná chvilka, ale je to zcela přirozené.
Nebudu partnerce/partnerovi smrdět?
Řádně se vysprchujte a páchnout nebudete.
Co když si během análního sexu uprdnu?
Sex do análu do něj vhání i vzduch a ten se bude chtít dostat ven. Pokud si uprdnete, omluvte se nebo na to vůbec nemyslete. Je to běžné.
Mohu si během análního sexu poškodit penis?
Ano, pokud nebudete dostatečně lubrikován nebo bude anál příliš těsný. Nejčastěji se natrhne uzdička penisu, případně se natrhne jemná pokožka žaludu.
Je anální sex rizikovější, než jiné druhy sexu?
Ano, protože přes jemné tkáně v konečníku rychleji pronikají bakterie. Sex do konečníku by měl být vždy s kondomem.
Jaké nemoci může anální sex ještě způsobit?
Pokud není dodržená hygiena a do análu se dostanou bakterie, mohou se z konečníku dostat do močové trubice a způsobit zánět močových cest.

Pokud se dostanou do úst, mohou infikovat trávící trakt. Pamatujte, vždy s kondomem.

Může mi penis v análu uvíznout?
Stát se to může, ale šance jsou mizivé. Muselo by dojít k rapidnímu a náhlému stažení svěračů v křeči. O anální křeči jste zřejmě nikdy neslyšel a taková je asi pravděpodobnost, že by se vyskytla právě u vás.
Je anální sex příjemnější pro ženy nebo pro muže?
Nelze jednoznačně odpovědět.

U žen sex do análu vnitřně dráždí také klitoris, u mužů zase stimuluje prostatu. Oba si tedy můžete náramně užít a nezávidět si.

Co je pegging?
Je to anální sex, kdy vás bude nakládat vaše partnerka pomocí dilda upevněného k pasu (tzv. strap on nebo připínací penis). Ona sice rozkoš necítí, ale může jí být příjemný pocit dominance nad vámi a vám také.
Proč sex do análu u heterosexuálů získává oblibu až v posledních 10ti letech?
Protože doba už není tak puritánská jako byla. Muži mají také právo cítit se dobře a užívat si praktiky, které jim tělo dovoluje. Mizí tabu a předsudky, díky čemu anál zkouší stále víc mužů.
Proč se mužům tak líbí souložit ženu do análu?
Je to určitý akt nadvlády a dominance. Zároveň chce muž vyzkoušet i víc, než celý život souložit vaginu. Zvědavost, dominance a hravost jsou pro muže typické vlastnosti.
Jak mám partnerku/partnera požádat o anální sex?
Jednoduše: „Hele Verů, nezkusili bychom to dnes do análu? Hodně nad tím přemýšlím a možná se to zalíbí i tobě. Co myslíš?“

Buď najdete společnou řeč nebo ne. Tak jednoduché to je 🙂

Mohu během análního sexu otěhotnět?
Ano, riziko existuje, protože anál je blízko vagíny. Do ní se může sperma nedopatřením dostat.

Nebojte se ale, že by spermie nějak zázračně cestovala z konečníku do vagíny. Tak tělo nefunguje. Doporučujeme kondom a opatrnost.

Jak může být anální sex více uspokojivý pro muže?
Anální svěrač je o mnoho užší, než vaginální vchod. Někteří muži tento styl sexu preferují, protože při análním sexu je penis ve větším sevření a dráždění je tak mnohem intenzivnější. Navíc máte při tom pocit, že jde o něco zakázaného a po určitém času si můžete tento způsob sexu velmi oblíbit.
Jak to cítí žena?
To je různé. Vybavuji se ženy, které si anální sex velmi užívaly a dokázaly se při něm odvázat jako snad nikdy předtím. Naopak je spousta žen a holek, které anální sex nevyhledávají a nic moc jim neříká. Přijde jim nechutný a proti přírodě, nebo je může bolet.
Jaký trapas se vám může stát?
Nejvíce se lidí bojí, že se nechtěně někde objeví kousek stolice. Toto je situace, která nastává velmi zřídka. Při použití klystýru a řádné hygieně je šance téměř nulová.
Lze při análním sexu otěhotnět?
Při použití kondomu je to téměř nemožné. Pokud nebudete používat kondom, což nedoporučuji je šance o něco větší. Při ejakulaci do análu je to ovšem málo pravděpodobné.

Pokud byste penis vytáhli a ejakulovali na vagínu, je situace jiná. Šance na otěhotnění jsou v tomto případě o mnoho vyšší. Takže opatrně.

Jaká hrozí zranění?
Při hrubém a neopatrném zacházení a vynechání lubrikačního gelu, může dojít k různým tržným zraněním uvnitř análu, v oblasti svěrače i na samotném penisu. Při příliš divokém sexu může dojít ke zlomení penisu.

PAMATUJTE: Pro hladký průnik je pevná erekce nevyhnutná. 

Nápoj Proerecta SHOT účinkuje do 30 minut.

Proerecta SHOT

Klikněte, dostanete se přímo na e-shop a podrobné účinky. Pokud SHOT objednáte, do 48 hodin je u vás doma a můžete ihned vniknout do análu.

 

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply