Dojení prostaty – užitečný návod na ozdravnou a preventivní stimulaci

Dojení prostaty je sexuální hra a zároveň velmi prospěšný proces, který až příliš mnoho lidí odsuzuje. Neprávem.

Přináší muži rozkoš a zdraví. V medicíně jsou benefity masáže prostaty dobře známé. Pojďme se společně podívat, jak je to s dojením prostaty v praxi. Jaké jsou benefity a rizika? Jak se vlastně připravit a provádět samotné dojení? To se dozvíte v následujících řádcích.

dojení prostaty

 

Dojení prostaty a perfektní zdravotní benefity

Dojení prostaty je slangový název pro masáž prostaty, kdy jejím primárním účelem je sexuální potěšení. Termín masáž prostaty se pak používá, když jde primárně o zdravotně zaměřenou proceduru. V praxi jde o velmi podobné úkony.

Zdravotní masáž prostaty pomáhá uvolnit prostatický kanálek. Ten vede od prostaty ke zbytku reprodukčního a močového ústrojí.

Při masáži a dojení může dojít k samovolnému uvolnění prostatické tekutiny. Ta pomáhá udržovat prostatu v dobré kondici a zároveň i proplachuje samotný kanálek. Jde o skvělou prevenci proti zánětu prostaty.

Širší medicínské kruhy zatím masáž plně neuznávají jako léčebnou metodu. Výzkum je zatím v začátcích.

Většina benefitů je tak potvrzena přímo od lidí a přírodních léčitelů, nebo z malých studií. Stále je třeba více výzkumů, aby byla masáž lékaři plně uznána jako léčebná metoda.

NÁKUPNÍ TIP: České tobolky Proerecta PROSTATE preventivně chrání prostatu před záněty a zvětšováním. Navíc za nejvýhodnější cenu na trhu (od 359 Kč za 2 měsíce cílené péče).

Proerecta PROSTATE

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. V případě objednávky je balík do 2 dnů u vás. 

Zkušenost lidí prosazuje masáž prostaty

Prostata je malý útvar o velikosti ořechu. Je součástí reprodukčního systému muže a nachází se blízko močového měchýře.

Její hlavní funkcí je produkce semenné tekutiny, která pomáhá při přenosu a výživě spermií.

Dojení prostaty spočívá v ruční stimulaci prostatické žlázy prsty, nebo jinou pomůckou. Masírování přináší mnoho výhod.

Před masáží je nutné poradit se svým ošetřujícím lékařem. Každopádně mnoho lidí, kteří ji zkusili, už by neměnili. Dle zkušeností mužů jim dojení prostaty pomohlo v mnoha směrech.

 

Jaké jsou výhody masáže, a tedy dojení prostaty?

Pomáhá při erektilní dysfunkci

Neschopnost dosáhnout erekce je palčivý problém nejednoho muže. Dojení a masírování prostaty může pomoci k zlepšení. Proudění tekutiny prostatou a manuální stimulace dokáže pomoci při mužské erekci.

Dříve tuto metodu používali muži pro léčbu neposlušné erekce. Dnes už existují moderní způsoby léčby, ale tato metoda je stále velmi účinná jako doplňková pomoc. Dnes se používají moderní metody jako léky, pumpy a implantáty do penisu.

 

Mírní bolesti prostaty

Nateklá prostata může být nepříjemná. Pokud máte tento problém, každé sezení vyvolává tlak kolem prostaty. Správně provedená masáž dokáže zmírnit otok. Je to díky odtoku přebytečné tekutiny ze žlázy. Svou roli hraje také stimulace a prokrvení kolem orgánu.

TIP: V případě, kdy vám byla diagnostikována rakovina prostaty, se vždy poraďte se svým lékařem.

rakovina prostaty infografika

 

Lepší a kontrolovanější ejakulace

Intenzitu ejakulace lze masáží velmi dobře podpořit. Mnoho mužů potvrdí, že dojení prostaty výrazně zvyšuje sexuální prožitek a explozivní a výbušné ejakulace jsou na běžném pořádku.

Někteří muži zažívají bolest prostaty při ejakulaci. Jedním z důvodů může být právě zablokovaná prostata. Příliš mnoho tekutiny uvnitř a otok komplikují celý proces. Dojení dokáže s tímto problémem často pomoci.

 

Lepší průtok moči

Z anatomického hlediska prostata objímá močovou trubici. Při zánětu a otoku může dojít k částečnému, nebo kompletnímu bloku močové trubice.

Zvětšená prostata je jednou z příčin komplikovaného močení. Díky uvolnění tekutiny ze žlázy dojde k uvolnění tlaku. Masáž tak aktivně pomáhá zlepšovat průběh močení i pocity těsně po domočení. Přirozenější proudění moči napomáhá lepšímu komfortu a pocitu zdraví.

 

Pomoc a úleva při zánětu prostaty

Před antibiotiky a specificky zaměřenými léky byla masáž prostaty základní léčbou zánětu. Nyní lékařská věda více chápe příčiny vzniku zánětu a tak nabízí více specifickou léčbu. Masáž zůstává stále velmi oblíbenou doplňkovou metodou.

 

Jaká jsou rizika při masáži prostaty?

Existuje několik rizik, která hrozí při špatně provedeném dojení prostaty.

  • příliš prudká masáž může přivodit, nebo zhoršit probíhající zánět
  • neměli byste používat elektrické pomůcky, pokud nemáte dost zkušeností

Lékařská komunita nepodporuje ve velkém masáže prostaty. Prozatím není dostatek studií, které by prokázaly, že její efekt je lepší než léky.

 

Zkušenosti hovoří trochu jinak, než lékaři

Zkušenosti mnoha mužů hovoří ve prospěch dojení prostaty. Poskytuje prý uvolnění a úlevu. Masírování žlázy je tak skvělým doplňkem léčby. Ideální je kombinace masáže a moderních antibiotik.

Důležité je mít znalosti, jak masáž prostaty provádět. Bez správného tréninku může dojít k vážnému poškození reprodukčního systému.

Příliš intenzivní masáž může naopak zdravotní problémy přivodit, nebo zhoršit symptomy.

Elektricky napájené pomůcky vůbec nepatří do rukou nezkušené osoby. Ideální je instruktáž od zkušené osoby, medika nebo prodejce pomůcek.

Na trhu existuje celá řada pomůcek na stimulaci prostaty. O některých jsme psali v článku o řeckém sexu. S pomocí hraček je stimulace účinnější a rozkoš větší. Je třeba s nimi dobře umět zacházet a mít znalosti z předchozích masáží.

 

Pojem “dojení prostaty

Možná už jste tento výraz slyšeli. Původně technika přišla z porna. To ji nejvíce proslavilo. Prostata může být zdrojem neobyčejné rozkoše při hře ve dvou i sólo.

Jednoduše řečeno je dojení prostaty to samé jako masáž. S tím rozdílem, že při dojení je cílem vyvolat orgasmus s ejakulací. Název může také poukazovat na fakt, že žláza produkuje mléčnou tekutinu, která je součástí ejakulátu. Tekutina je alkalická a umožňuje spermiím přežít jejich cestu kyselým prostředím vagíny.

 

Jak se připravit na masáž?

Tato metoda masáže není v lékařských kruzích široce uznávána, proto je třeba se inspirovat jinde. Najít zkušenou masérku prostaty, aby vám vše ukázala může být těžké. Praktický lékař možná vědět bude, ale stud vám zabrání mu tuto otázku položit.

Zde proto přikládám průvodce, který vás základy masáže provede. Dojit prostatu můžete sólo, nebo i za pomocí druhé masírující osoby.

 

VIDEO: Jak na masáž prostaty vysvětluje sex-koučka Gaia. 

COOL Red - Jak na masáž prostaty

 

Poznejte svoje tělo

Jako u ostatních sexuálních her je dobré nejdříve dobře znát své tělo a jeho reakce. To pomůže vybudovat komfort a umožní partnerovi snáze říci, co máte rádi.

Před zkoušením se ujistěte, že budete mít dostatek času a klidu na zkoušení. Tak budete více v klidu a uvolnění. Zvažte, zda nezačnete nejprve s koupelí, nebo sprchou. Tím vyřešíte obavy ohledně hygieny.

Jakákoliv hra okolo análu může být velmi intenzivní, ale musíte být absolutně relaxovaní. Takže jakékoliv uvolnění mysli velmi pomůže.

 

Jak najít prostatu?

Jak ji najít? Každé tělo je jiné. Obecně platí že se nachází 5 -8 cm uvnitř rekta. Prstem musíte tlačit směrem k břichu, abyste ji nahmatali.

Lidé ji často popisují jako kulový útvar velikosti ořechu. Někteří ji nahmatají hned a pro jiné je hmatatelná až těsně před a během orgasmu.

Ve chvíli, kdy víte, co je vám příjemné, budete schopni svou rozkoš sdílet s druhou osobou. Snáze ji budete moci navést na správné místo. Také chcete mít jistotu, že víte, jaký druh stimulace vám dělá dobře.

Pro některé je prostata velmi citlivá a lehké doteky jsou nejlepší. Pro jiné je lepší přímá a tvrdší stimulace.  

 

Hračky vpřed

V momentě, kdy budete připraveni na více než jen prsty, je na trhu několik speciálních hraček.

Ty jsou speciálně navrženy pro masáž prostaty. Vybere si opravdu každý. Od malých a jemných dráždidel až po opravdové sbíječky.

Ke koupi existuje opravdu nepřeberné množství hraček, které vibrují či poskytují jiné pocity. Vyplatí se zajít do kamenného obchodu a vyzkoušet si, která hračka vám nejvíce sedí a vyhovuje.

Je také možné zakoupit kolekce s více modely a zde určit, která hračka je pro vás ta nejlepší.  

 

Dobrá komunikace je základ

Pokud vám pomáhá s masáží druhá osoba, je záhodno domluvit si předem styl komunikace. Zvlášť při prvním pokusu je tento element nesmírně důležitý.

Osoba, která vás bude masírovat musí vědět, že jste to vy kdo navádí a dává zpětnou vazbu. Snažte se být co nejvíce specifičtí. Například “doleva, nebo doprava” a “tvrději, nebo jemněji”. Nestačí říkat, že je to „dobré“. Takový pokyn je nepřesný.

Polštářky místo špiček prstů ochraní prostatu před zraněním

Když pro masáž používáte prsty, je lepší se prostaty dotýkat vždy polštářky prstů. Jsou mnohem lepší, než špičky. Tak se vyhnete pocitu, který může být příliš intezivní. Navíc do hry nepřijdou nehty.

Někteří lidé si stimulaci prostaty pletou se drážděním G-bodu u ženy. V tomto případě se používá stimulace typu “pojď jsem”. Ta nemá při dráždění prostaty své místo. Pocity jsou při tomto postupu a dráždění špičkami až příliš intenzivní. V případě, že masírující nahradí špičky prstů polštářky, bude celý pocit mnohem více komfortní.

 

Experimentujte s doteky a pohyby

Následně už je vše pouze o zkoušení a experimentování. Někteří lidé mají rádi silný konstantní tlak. Pro jiné to může být až moc intenzivní vjem.

Obecný postup je:

  • jakmile jsou prsty uvnitř, měly by střídavě tlačit směrem k prostatě
  • tlak prstů na prostatu roste a pak povoluje
  • funguje také lehčí masáž v kruzích

 

Jak na to s hračkou?

S hračkou by měl být pohyb spíše pivotový. Tedy špice pomůcky stále spočívá na prostatě s tím, že držitel s ní různě hýbe a hledá vhodnou pozici na dráždění.

Vrážení hračky do análu směrem tam a ven není pro stimulaci prostaty vhodné. Spousta modelů je pro pivotový pohyb vysloveně přizpůsobena.

TIP: Sepsali jsme TOP 5 masažerů prostaty. Kvalitní, bezpečné a hygienické pro vaše maximální potěšení. 

masáž prostaty

 

Vše má svůj čas

Nalezení správné techniky může zabrat čas. To i v případě sólových pokusů. Někteří lidé uvádějí, že nejsilnější orgasmy jejich života přišly po experimentech s prostatou. Takže je na místě, dát “dojení prostaty” šanci.

Jednou budete mít techniku osvojenou a pak může být součástí vašeho sexuálního repertoáru navždy.

erekce_cz na facebooku

 

Dojení prostaty je skvělou prevencí a léčbou

Dojení prostaty je nejen skvělou hrou, ale i prevencí a léčbou. Díky masírování je prostata více aktivní a více chráněna proti zánětu i rakovině. Dobré je zvážit i podporu přírodní cestou za pomoci doplňku určeného na prostatu.

Pravidelné masáže dokáží pomoci s některými zdravotními problémy a to dokonce na dobro. Každopádně nesmí trvat moc dlouho. Po pár týdnech je dobré na nějaký čas přestat.

Pokud masáže nepřinášejí úlevu, je na místě zastavit a poradit se se svým lékařem na jiném postupu léčby.

DÁLE ČTĚTE: Proč se prostata věkem zvětšuje a jak ji před růstem chránit

Leave a Reply