Trpí skutečně polovina třicátníků erektilní dysfunkcí? Výsledky studií se různí

Britští vědci tvrdí, že prevalence erektilní dysfunkce (ED) u mladších mužů roste, ale odborníci přitom řekli serveru Healthline, že závěr jde proti přijatému výzkumu.

Muži ve středním a starším věku nejsou jedinými, kteří trpí erektilní dysfunkcí. Odborníci však tvrdí, že počet mladších mužů, kteří trpí onemocněním, pravděpodobně není tak vysoký, jak naznačují nedávné zprávy.

erektilní dysfunkce u třicátníků

 

Nedávný průzkum ve Velké Británii dospěl k závěru, že zhruba polovina mužů ve svých 30 letech se snažila získat nebo udržet erekci. Více než třetina mužů do 30 let uvedla, že měli ED. Postiženo bylo asi 40 % mužů ve věku mezi 40 a 50 let.

Tato čísla jsou však v rozporu s tím, co zjistily jiné studie – a zmatek může být způsoben definicí ED, uvedli odborníci na sexuální zdraví v USA.

„Je to v rozporu s mnoha dalšími studiemi,“ řekl Dr. Irwin Goldstein, ředitel sexuálního lékařství v Alvarado Hospital v San Diegu.

Hlavní příčiny ED mají spojitost s kardiovaskulárními problémy, které mohou ovlivnit průtok krve do penisu a je pravděpodobnější, že se tak stane ve středním a starším věku, dodal.

TIP PRO PLNOLETÉ: 

V jakémkoliv věku můžete erekci posílit do 45 minut s tobolkami Proerecta KLASIK.

proerecta

 

Záleží na přesné definici

Respondenti v průzkumu provedeném britským řetězcem Coop Pharmacy uvedli jako nejpravděpodobnější důvody svého stavu stres, úzkost, únavu a nadměrné pití alkoholu.

Goldstein řekl, že výzkum naznačuje, že muži uvažovali spíše o občasném problému v posteli nežli o ED.

Podle Goldsteina je ED „přetrvávající a důsledná neschopnost udržet erekci prostřednictvím uspokojivého styku.“

„Pokud někomu řeknete, že měl kdykoli v životě potíže s erekcí, nebyla by to klasická definice,“ dodal.

Dr. Daniel Shoskes, urolog Cleveland Clinic, měl na průzkum podobný názor.

„Správně provedené studie prokázaly v tomto věku mnohem nižší počet, i když ne nula,“ řekl portálu Healthline.

Shoskes dodal, že je možné, že respondenti hlásili jakoukoli sexuální dysfunkci včetně předčasné ejakulace.

„Psychologické nebo stresové epizody ED jsou velmi časté a pravděpodobně se staly každému dospělému muži,“ dodal Shoskes.

Metodologické rozdíly mezi studiemi prevalence ED byly nějakou dobu problémem.

Studie z roku 2002, která se pokusila podat ucelený obraz o problému celé populace, byla brzděna hlavními metodickými rozdíly mezi výzkumy, zejména při používání různých dotazníků a různých definic ED.

Bylo zjištěno, že prevalence se pohybovala od 2 % u mužů do 40 let až po 86 % u 80letých. Vyzvala však k dalšímu studiu, které by určilo „pravou“ prevalenci.

 

Mladší muži a ED

To neznamená, že mladí muži nemohou mít ED.

Goldstein uvedl, že ED je obecně „dosti vzácná“ až do věku kolem 50 let. V ten moment prevalence zasáhne asi 52 % – což je vyšší procento než bylo v průzkumu Velké Británie.

Psychologické faktory mohou ovlivnit schopnost mladších pacientů získat a udržet erekci, zejména prostřednictvím užívání určitých léků, jako jsou selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) používané k léčbě deprese.

Mladí muži mohou také zvýšit své riziko ED prostřednictvím aktivit, jako je jízda na kole, která může poškodit tepny, které přenášejí krev do penisu.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Jak se penis změní věkem? Zbledne, erekce zeslábne a varlata klesnou proklatě nízko.

změny penisu kvůli věku

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply