Hormonální antikoncepce zmírní bolestivou, nepravidelnou a problematickou menstruaci

Mnohé ženy prožívají problematickou menstruaci, která je často nepravidelná, příliš bolestivá až nesnesitelná, trvá moc dlouho a ženy krvácejí i v meziobdobí, kdy by krvácet neměly. To jsou nejčastější stížnosti v ordinacích gynekologů. Nejčastější je bolavá a nepravidelná menstruace. Starší ženy trpí zkráceným nebo až příliš dlouhým cyklem.

hormonální antikoncepce a menstruace

 

Velice běžnou příčinou je nedostatečná činnost vaječníků, ze které tyto potíže plynou. Dochází k poruše dozrávání vajíček. Ve vaječnících se produkují hormony, které přímo řídí menstruační cyklus. Další komplikace mohou způsobit poruchy centrálního nervového systému.

Za poruchy menstruace může i premenstruační syndrom (PMS), co je vlastně souhrn všech nepříjemných tělesných i duševních stavů kolem menstruačního cyklu. Objevuje se až 14 dnů před příchodem menstruace.

Gynekolog může proti všem jmenovaným příčinám problematické menstruace předepsat vhodnou hormonální antikoncepci, která může mít i léčebné účinky.

NEFANDÍTE ANTIKONCEPCI?

Doporučujeme český bylinný doplněk Proerecta WOMEN. Pomocí bylin upravuje hormonální rovnováhu a zmírňuje tak nepříjemné příznaky PMS, navozuje menstruační komfort a tlumí negativní důsledky menopauzy.

Proerecta WOMEN koupit

Klikněte a čtěte podrobně o účincích. Proerectu WOMEN dostanete do 48 hodin od objednání.

 

Antikoncepce předepsaná gynekologem mění průběh dozrávání vajíček a reguluje produkci hormonů.

  • Menstruační cyklus řídí hormony, které produkují vaječníky.
  • Produkci vaječníků zase řídí hormony produkované v mozku (hypofýza – podvěsek mozkový).
  • Hormonální antikoncepce tuto produkci blokuje, takže vajíčka nedozrávají a neprodukují zmíněné hormony řídící menstruační cyklus.

Tento postup zkracuje trvání menstruace a zeslabuje krvácení. Rapidně se snižují i menstruační bolesti. Děložní sliznice totiž pod vlivem hormonů atrofuje (zmenší se, zakrní) a z těla neodchází tak, jako bez antikoncepce. Jde tedy o jakousi „pseudomenstruaci„. Hormonální antikoncepce tedy může pomáhat ženám s menstruačními problémy kvůli narušené produkci hormonů ve vaječnících.

Hormonální antikoncepce se běžně nasazuje při premenstruačním syndromu, který ženu omezuje v běžném životě. Vzniká kvůli hormonálním výkyvům.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Nepravidelná menstruace: Příčiny, domácí pomoc a rychlá léčba, která cyklu navrátí řád.

 

Leave a Reply

Menstruační komfort bez antikoncepce navodí bylinná Proerecta WOMEN
Od 399 Kč za měsíc
UKAŽ DETAILY >>