Erekce a cyklistika – dlouhé hodiny v sedle erekci rozhodně uškodí

Také patříte mezi ty, kteří sedí na kole od jara do zimy nehledě na venkovní teploty nebo počasí? Jízda na kole je skvělým způsobem, jak se dostat z jednoho místa na druhé. Je to zároveň vynikající forma cvičení, která poskytuje stejné zdravotní výhody jako chůze, jogging, plavání nebo jiné aerobní aktivity.

Nemůže mít ale tato vaše vášeň negativní vliv na vaši intimní kondici? To byla otázka, která i mně vrtala hlavou.

erekce a cyklistika

 

Poruchy erekce a cyklistika

Vítr vás laská ve vlasech. Cítíte se svěží a volní. Můžete se vydat do jakéhokoliv směru. Nejste svázáni cestami, chodníky ani vyznačenými trasami. Kdykoliv se můžete sebrat a vyjet vstříc krásnému neznámu. Cyklistika je nádherný koníček.

Nejen, že děláte něco pro sebe a své zdraví, ale také jste na čerstvém vzduchu a objevujete nové krajiny a zákoutí naší země. Díky cyklistice se udržujete neustále v perfektní kondici, což vám může napomoci k úžasné postavě. Ovšem, jak se říká, všeho moc škodí, a to i příliš hodně jízdy na kole.

Nezáleží na tom, jak kvalitní sedlo na kole máte, zda má ergonomický tvar, je z odlehčeného materiálu, anebo splňuje nejnovější vědecké poznatky. Na kole je vaše nádobíčko vystavené nepřiměřenému tlaku a náporu, a prohttps://www.erekce.cz/vimax-recenze/to byste to s jízdou na kole rozhodně neměl přehánět.

Doktor Irwin Goldstein dokonce prohlašuje, že:

Existují pouze dva druhy cyklistů – ti, kteří jsou impotentní, a ti, kteří impotentní teprve budou.

 

Jízda na kole a erekce podle vědců

Už slavný řecký lékař Hippokrates upozornil na problémy s erekcí spojené s příliš častou jízdou na koni. A přesto, že jsme koňský hřbet vyměnili za titan, hliník, karbon nebo grafit, problémy s erekcí zůstávají. „

Nejdůležitějším varovným signálem, že je něco špatně, je necitlivost nebo brnění penisu po dlouhé jízdě na kole,říká Irwin Goldstein, MD, ředitel San Diego Sexual Medicine. „Dokonce i mladý muž může ztratit po dlouhých hodinách strávených v sedle schopnost dosáhnout erekce.

Když sedíte na kole po dlouhou dobu, cyklistické sedlo vyvíjí nepřiměřený tlak na vaši hráz – perineum. To je oblast, která se nachází mezi konečníkem a penisem. Perineum je naplněné tepnami a nervy, které dodávají krev do penisu a tím jej také okysličují.

Jakmile ovšem tuto oblast na kole „zasednete”, přestane být penis dostatečně zásobený krví, nervy správně nepřenáší sexuální vzruchy a začínají se objevovat první obtíže.

TIP: Silnou prevencí před slábnutím erekce je kanadský Vimax pro dlouhodobou podporu. 

vimax_recenze

 

Vědecké studie erektilní dysfunkce ve spojení s cyklistikou

Vědci během několika posledních desetiletí zjistili, že někteří cyklisté mají silně poškozený pudendální nerv, což je hlavní nerv v perineu, který přenáší sexuální impulsy z mozku do penisu, a zároveň pudendální tepny, které přivádí krev do penisu.

Muži, kteří tráví desítky hodin týdně na kole, často hlásí necitlivost penisu a také potíže s dosažením erekce.

Norští vědci sledovali ve své studii celkem 160 mužů, kteří vyplnili dotazník poté, co se zúčastnili cyklozávodu o délce zhruba 521 km. Jeden z pěti sledovaných mužů v tomto dotazníku uvedl znecitlivění penisu, které trvalo více než týden. Třináct procent (21 mužů) se pak potýkalo s erektilní dysfunkcí, která obecně trvala více než týden.

Vědci z Národního ústavu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH) sledovali 17 členů policejní hlídkové jednotky v Cincinnati, Ohio. Muži strávili každý pracovní den v sedle zhruba pět a půl hodiny.

Téměř všichni měli čas od času pocit necitlivosti pohlavních orgánů. Ti, kteří jezdili na kole nejvíce, se také nejvíce potýkali s erektilní dysfunkcí. V následné studii NIOSH vědci zjistili, že policejní hlídky na kole, které používaly širší sedlo, hlásily intimní problémy daleko méně často než ti, kteří používali sedlo standardní šířky.

Tým NIOSH se podíval také na jízdu na kole a sexuální funkce u žen, které jezdily na kole v průměru dvě hodiny několik dní v týdnu. Tyto ženy zaznamenaly sníženou citlivost genitálií ve srovnání s ženami, které si raději šly třeba zaběhat.

V pozdější studii vědci zjistili, že úzká cyklistický sedla a tzv. výřezová sedla zvyšují nepřiměřeně tlak na perineum a měli byste se jim proto raději vyhnout.

Odborná studie z roku 2009 zase sledovala 15 španělských vrcholových triatlonistů a zjistila, že příliš častá jízda na kole může negativně ovlivnit i kvalitu mužských spermií. Nejen totiž, že si během jízdy na kole tlačíte na perineum, tedy na oblast mezi konečníkem a penisem, ale také samozřejmě na varlata, která díky tomu mohou začít tvořit nekvalitní zásobu spermií.

 

Cyklistika a problémy s erekcí

„Jak dlouho bych musel jezdit na kole, aby se u mě objevily problémy s erekcí?” To je otázka, která i vás teď určitě přirozeně napadla.

Je jasné, že občasná jízda na kole problémy s erekcí nezpůsobí. To už by pak byl prakticky každý muž na planetě neplodný a trpící erektilní dysfunkcí. Studie Massachusetts Male Ageing Study zjistila, že riziko vzniku erektilní dysfunkce a problémů s erekcí bylo nejvyšší u mužů, kteří jezdí na kole pravidelně více než tři hodiny týdně.

Musel byste tedy jezdit na kole každý den, a to několik desítek minut, abyste byl ohrožen erektilní dysfunkcí. Víkendová vyjížďka s rodinou do přírody vás rozhodně neohrozí.

 

Proč stejné problémy nepřichází například po dlouhém sezení?

Jak to, že se podobné problémy objevují pouze při jízdě na kole? Vždyť přeci dokážeme nehybně sedět desítky hodin u počítače nebo u televize. V tomto případě se jedná o trochu jinou situaci.

Když sedíte na židli, váha se rovnoměrně rozdělí přes obě hýždě. Tím dochází k tlaku mimo perineum. Ovšem, když sedíte na kole, vyvíjíte tlak přímo na oblast perinea a tím pozastujete činnost zde umístěných tepen a nervů.

Paul Nelson, sexolog a prezident Nadace erektilní dysfunkce, upozorňuje, že jakákoliv aktivita, při které neúměrně tlačíte na oblast perinea, může poškodit zdejší nervy. Není to tedy pouze cyklistika. Avšak bohužel právě cyklistika je ze všech aktivit, při kterých si zasedáváme pudendální nervy, nejrozšířenější.

Marek Krolupper, primář urologie Fakultní nemocnice Bukovka, řekl pro televizi Barrandov:

Pokud cyklisté najezdí velký počet kilometrů každý den nebo pokud nárazově překonají velkou vzdálenost, třeba pět set kilometrů během dvou dnů, je potom popisována snížená citlivost pohlavních orgánů a s tím dlouhodobě spojována erektilní dysfunkce.

Proto příliš dlouhé vysedávání u počítače nebo v autě tolik nevadí. Tedy teoreticky ne. Vědci totiž přišli na to, že ani dlouhé sezení v jedné poloze není pro vaše nádobíčko zrovna tím pravým ořechovým. Ale zpátky k cyklistice…

 

Kolo a problémy s erekcí – jak se jim vyhnout?

Jak se tedy můžete vyhnout podobným problémům a předcházet tak erektilní dysfunkci? Je nutné se cyklistiky úplně vzdát? Máme pro vás dobrou zprávu. Kolo odkládat nemusíte.

Podle odborných studií se ukázalo, že na vině je zejména nevhodný výběr cyklistického sedla. Úzké sedlo může snížit průtok krve do penisu až o 66 %. Široké sedlo potom může snížit průtok krve do penisu jen o 25 %. Z toho tedy vyplývá, že prvním krokem k bezproblémovému výkonu v posteli je správný výběr sedla.

Vybírejte si raději sedla širší než užší, v ideálním případě s velkým množstvím polstrování. Správné sedlo by mělo mít na oněch exponovaných místech výřezy a na zadní části by mělo být rozděleno na dvě části. Vyplněno by mělo být gelem, který zmírní tlak na vaše citlivé partie.

TIP: TOP produkty na erekci na Kombo.sk!

Ujistěte se také, že je sedlo ve správné výšce. Jakmile je totiž příliš vysoko, zbytečně opět tlačíte na oblast perinea. Zkuste si zvednou trochu řídítka, abyste seděli více zpříma. Investujte do kvalitních cyklistických kalhot, které jsou tradičně v oblasti rozkroku vypolstrované.

A nezapomeňte si během dlouhé jízdy poposedávat, abyste několik hodin neseděli ve stejné poloze a netlačili tak na perineum. Cyklistika a erekce se tedy naštěstí nevylučují. Jen je potřeba při výběru kola a jeho doplňků myslet na své zdraví a pohodlí při jízdě.

Benjamin Breyer, profesor na Kalifornské univerzitě v San Francisku, radí, co byste měli udělat, abyste po dlouhém dni v sedle netrpěli necitlivostí penisu:

Přechodné problémy s erekcí mohou vzniknout po velmi dlouhých jízdách na kole. Existují ovšem různé konstrukce sedadel, které snižují tlak na perineum. Důležité je také správné nastupování nebo vystupování z jezdeckého sedla. Tím totiž taktéž pomůžete zabránit znecitlivění penisu.

 

Metody zlepšení citlivosti penisu po jízdě na kole

A co dělat pokud už necitlivostí penisu po jízdě na kole trpíte? Vyzkoušejte masáž hráze. Jemně si masírujte oblast mezi penisem a konečníkem. Samozřejmě přitom nijak výrazně netlačte. Spíše se snažte tuto oblast znovu prokrvit.

Dále můžete vyzkoušet Kegelovy cviky, které vám pomohou tuto oblast rozpohybovat. Jemně stahujte svaly kolem konečníku a močového měchýře. Takto cviky opakujte po dobu 10 minut.

V neposlední řadě může někomu pomoci hřejivý lubrikační gel. Ten vám opět pomůže tuto oblast prokrvit a znovu ji navrátit citlivost. Avšak pozor by si měly dát citlivější osoby, neboť u vás může tento gel vyvolat v intimních partiích alergickou reakci.

 

Další problémy, které může přinést příliš častá jízda na kole

Erektilní dysfunkce ale není jediným problémem, který na vás při časté jízdě na kole může číhat. Nedávná britská studie zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, a to několik hodin týdně, mají až šestkrát vyšší pravděpodobnost, že mohou onemocnět rakovinou prostaty. Řeč je o hodně aktivních cyklistech, kteří tráví klidně i devět hodin týdně v sedle.

 

Kolo a rakovina prostaty dle vědeckých studií

Výzkumníci se zajímali zejména o to, zda je častá cyklistika spojena se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny prostaty. Během studie bylo zjištěno, že existuje přímá souvislost mezi vznikem rakoviny prostaty a četností jízd na kole zejména u starších mužů nad 50 let. Čím častěji tito muži nasedali na kolo a čím více času trávili v sedle, tím pravděpodobněji se u nich vyvinula rakovina prostaty. „

„Muži po padesátce, kteří jezdí na kole devět a více hodin týdně, jsou ohroženi rakovinou prostaty pětkrát více než ti, kteří nejezdí na kole vůbec,tvrdí vědci z University College London.

K těmto dramatickým závěrům dospěl výzkumný tým vědců při londýnské univerzitě, kteří zkoumali, jaké dopady má cyklistika na zdraví 5 200 cyklistů. Navzdory těmto zdánlivě alarmujícím výsledkům se ale nemusí pravidelní cyklisté bát. Podle vědců byste totiž museli strávit v sedle více než 9 hodin týdně. Krátké minutové přejíždění do práce vás nijak neohrožuje.

Nejslavnějším cyklistou, kterému byla v roce 1996 diagnostikována rakovina prostaty, byl Lance Armstrong. Lance ovšem strávil víc než šest hodin denně na sedle závodního kola. Proto vám určitě občasná jízda na kole problémy nezpůsobí.

erekce_cz na facebooku

 

Není vše jen černobílé

Na druhou stranu existují odborníci, kteří ani tuto studii nepovažují za nijak alarmující. Je pravdou, že byste skutečně musel jezdit na kole nepřiměřeně často a ve velké míře, abyste byl reálně ohrožen.

Mezi ně se řadí Dr. Milo Hollingworth, výzkumný pracovník na University College v Londýně:

Muži by se neměli bát zvýšení rizika rakoviny prostaty při jízdě na kole. Měli by i nadále jezdit na kole, jako doposud. Výhody pro vaše srdce, plíce, celé tělo a duševní zdraví jsou totiž mnohem důležitější.

Pokud jízdu na kole nepřeháníte, je pro vás velmi prospěšná. To potvrzuje i fyzioterapeut Edwin Mahr:

Cyklistika má vliv na kardiovaskulární systém, to znamená, že pozitivně ovlivňuje celý pohybový aparát. Je vhodná pro velké nosné klouby, kdy se upevňuje svalový aparát v oblasti těchto kloubů.

Mark Pomerantz, MD onkolog na Dana-Farber’s Lank Center for Genitourinary Oncology doplňuje:

Absolutně podporuji jízdu na kole i u těch mužů, kteří se aktuálně léčí s rakovinou prostaty. Vzhledem k tomu, co víme, bych řekl, že výhody jakéhokoliv cvičení, které děláte, dokonce i jízda na kole, jsou přínosnější než jakékoliv riziko.

MUDr. Hana Jarošová, primářka z Centra léčebné rehabilitace Revmatologického ústavu k tomu dodává:

Cyklistika patří ke zdravým sportům, prospívá jak pohybovému, tak kardiovaskulárnímu aparátu. Při několikahodinové zátěži při trasách s velkou obtížností terénu samozřejmě může mít negativní vliv na pánevní dno. Platí zde ale zlaté pravidlo – všeho s mírou.

 

Zánět prostaty a cyklistika

Dalším častým problémem, který vás jakožto aktivního cyklistu může potkat, je zánět prostaty. Opakované a dlouhodobé stlačení perinea totiž může vést k opětovně se vracejícímu zánětu prostaty. A chronický zánět prostaty je rizikovým faktorem zhoubných onemocnění, jako je rakovina.

Opět ale odborníci doplňují, že jsou přínosy cyklistiky větší, než jeho rizika. Proto se řiďte zdravým rozumem a zlatým pravidlem všeho s mírou a nemusíte se ničeho bát.

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

 

Jedna odpověď

  1. Petr 11.10.2020

Leave a Reply