Nejčastější nemoci u mužů po padesátce (váš zdravotní „horoskop“)

Když je mužům padesát, znamená to důležitý mezník v jejich životě. Tento věk s sebou ale také často přináší řadu zdravotních problémů.

Na co by si padesátníci měli dát pozor a co mohou dělat jako prevenci, aby zůstali zdraví?

nemoci mužů po 50

 

Co vás zdravotně čeká po padesátce?

Horší zrak

Muži nad padesát let by měli alespoň jednou za dva roky jít na preventivní oční prohlídku. Vetchozrakost souvisí s tím, že po 45. roce života pomalu ztrácí lidské oko schopnost zaostřovat zblízka.

Primářka brněnské oční kliniky Šárka Skorkovská:

„Vetchozrakost je jevem přirozeného stárnutí, může se objevit již po čtyřicátém roce věku, ale její nástup závisí na předchozím stavu zraku.

Projevuje se zejména rozmazáváním textu, což ale mizí, pokud noviny nebo knihu oddálíte od obličeje.

Pak se již bez brýlí na čtení neobejdete, případně je třeba řešit brýle na dálku a silnější do blízka na čtení.“

 

Erektilní dysfunkce 

S erektilní dysfunkcí se potýká více než 50 % mužů nad 50 let. U mladších mužů souvisí ve většině případů s psychikou, u starších je více organických příčin.

Mimo jiné může porucha erekce signalizovat mnohem vážnější zdravotní problém jako je diabetes nebo srdečně-cévní onemocnění, zahrnující i kornatění tepen či vysoký krevní tlak.

Pokud se vyloučí závažné onemocnění, příčinou erektilní dysfunkce bývá porucha krevního zásobení.

Na tu můžete začít brát léky, které vám zlepší prokrvení topořivých těles. Léčiva však mohou mít i nežádoucí vedlejší účinky.

PREVENCE OSLABENÍ EREKCE: 

Užívejte Proerectu LONG pro dlouhodobou podporu prokrvení penisu, a tedy i erekce.

Proerecta Long

 

Cukrovka – diabetes

Podle nejnovějších odhadů v roce 2040 bude cukrovkou 2. typu trpět každý desátý člověk na světě. V České republice máme dokonce bezmála 900 tisíc lidí trpících touto nemocí.

Většinu nemocných (asi 90 %) přitom tvoří dospělí mající 2. typ. Navíc jak stárnete, riziko se zvyšuje, obzvláště pokud máte nadváhu a vedete sedavý způsob života. 

Příznaky diabetu mohou být únava, permanentní žízeň, časté močení, zhoršené vidění a sluch, svědění, mravenčení končetin a velký hlad.

Jelikož se problémy mohou začít objevovat nenápadně, mnoho lidí se domnívá, že se jedná o běžnou součást stárnutí. Tím pádem ani netuší, že mají cukrovku.

Včasně zahájená léčba může problémy do velké míry vyřešit.

>> ČTĚTE TAKÉ: Cukrovka a erekce – rozloučí se diabetici se sexem?

 

Úbytek kolagenu

S věkem začne vaše tělo ztrácet i kolagen – z toho vás potom začnou bolet klouby, ale budou se vám dělat vrásky. Zasáhnout může i srdce nebo cévy. Kolagen je stavební látkou pojivových tkání.

Můžete tedy zařadit doplňky stravy. Na trhu se nejčastěji vyskytují dva typy doplňků kolagenu – želatina a přípravky s hydrolyzovaným kolagenem – kolagenní peptydy a některé ho mohou obsahovat v přirozené podobě. 

Lékař a vysokoškolský pedagog Karel Benda:

„Zatímco želatiny a kolagenní peptidy klouby vyživují, kolageny v přirozené podobě působí v organismu úplně jinak.

Způsobují tzv. navození, nebo, chcete-li, obnovení orální tolerance. Malé dávky kolagenu v přirozené podobě podané perorálně aktivují ve střevě buňky lymfatické tkáně, což vyvolá toleranci k onomu antigenu v celém organismu. P

okud organismus předtím proti vlastnímu kolagenu bojoval a ničil ho, teď přestane. Nebo je alespoň jeho reakce mírnější.“

 

Rakovina

Muže po padesátce nejvíce postihuje rakovina prostaty. V České republice je každý rok 7000 nových případů. Naštěstí díky stále pokročilejší medicíně se počet úmrtí snižuje. 

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Rozdíly mezi lidským a zvířecím penisem.

lidský a zvířecí penis

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply