V podrobném profilu Ginkgo biloby zjistíte:

  • jak přesně vám může Ginkgo biloba zlepšit sexuální život;
  • jaké je doporučené dávkování Ginkgo biloby;
  • jaké jsou nežádoucí účinky Ginkgo biloby;
  • kdo by neměl Ginkgo bilobu užívat.

ginkgo biloba a erekce

 

Ginkgo biloba – zlepší vám paměť, ale i erekci

Ginkgo bilobajinan dvoulaločný je prastarý listnatý strom rostoucí na území Číny. Už staří Číňané znali jeho pozitivní účinky na člověka. Zlepšuje paměť, pomáhá v boji proti Alzheimerově chorobě, podporuje prokrvení organismu, příznivě působí proti migréně, má antioxidační účinky, pomáhá snižovat riziko demence a v neposlední řadě také podporuje erekci.

Jinan dvoulaločný je asi nejstarší rostlinou na naší planetě. Je velice odolný vůči klimatickým změnám a dokáže člověku předat spoustu pozitivních účinků. V čem tedy tkví tajemství jeho blahodárných účinků na náš organismus? Jak vám Ginkgo biloba může podpořit erekci? A proč má zrovna Ginkgo biloba tolik pozitivních účinků pro člověka?

 

Co je ginkgo biloba?

Ginkgo biloba je listnatý strom pocházející původem z Číny. Dnes už se s ním ale můžete setkat i na našem území. Ginkgo biloba na zeměkouli roste už více než 5 000 let, a proto je považován za jednu z nejstarších rostlin.

Nejvíce účinných látek se nachází v listech tohoto stromu. Obsahuje přibližně na 60 biologicky aktivních látek. Mezi ty nejdůležitější patří velké množství flavonoidů, terpenů, organických kyselin a dalších látek, které mají na člověka ve správném poměru blahodárné účinky.

Listy jinanu dvoulaločného se sbírají od jara do léta, kdy obsahují největší množství účinných látek.

Výtažky z listů Ginkgo biloby mají řadu pozitivních účinků na člověka. Zejména dokáží pánům zlepšit a tonizovat erekci. Je tomu tak proto, že látky obsažené v Ginkgo bilobě podporují prokrvení organismu, a to včetně penisu. A je-li váš penis dobře prokrven, dosáhnete také lepší a pevnější erekce.

 

Užívání ginkgo biloby

V současnosti se výtažky z listů Ginkgo biloby nejčastěji užívají v podobě doplňků stravy. Na trhu ovšem najdete Ginkgo bilobu v nejrůznějších provedeních, od čajů až po kapsle.

Jelikož není stanovené žádné doporučené denní množství Ginkgo biloby, obsahují tyto doplňky stravy nejrůznější množství výtažků jinanu dvoulaločného. Můžete se setkat s výživovými doplňky obsahující jen 40 mg extraktu z listů Ginkgo Biloby, ale také na trhu najdete tabletky obsahující 250 mg extraktu z listů jinanu dvoulaločného.

V tomto případě není odborníky přesně řečeno, jaké množství by měl člověk denně přijmout a jaké množství by již neměl překročit. Podle toho je také možné soudit, že se člověk nemůže předávkovat výtažky z Ginkgo Biloby.

Kupříkladu doplněk stravy VIMAX obsahuje 100 mg výtažků z listů Ginkgo Biloby, Amante naproti tomu obsahuje pouze 30 mg Ginkgo Biloby. Záleží tedy na přípravku, který si koupíte.

REDAKCE DOPORUČUJE: Kanadský bylinný doplněk Vimax, který i díky ginkgu spolehlivě podpoří erekci. Klikněte a podívejte se na hodnocení po 3 měsících pravidelného užívání. 

V případě, že budete Vimax objednávat, zadejte do příslušného políčka slevový kód VIMAX10X pro slevu 10 % na celou objednávku. 

vimax tablety

 

Správné dávkování ginkgo biloby

Pokud vsadíte na doplňky stravy s extrakty z listů Ginkgo biloby ve formě tabletek, většinou se u nich setkáte s doporučeným dávkováním 1 kapsle denně. Je tomu tak u výživového doplňku Afrodiziakální kapsle – Strong Power For Men, Andropharma Vigor – tablety na kvalitnější erekci a zvýšení libida nebo třeba Andrimax.

Kapsle se polyká vcelku a zapíjí se dostatečným množstvím vody. Tabletky se nekoušou ani necumlají.

Jestliže raději pijete čaj, než abyste polykali každý den tabletky, je pak doporučené denní dávkování 1 až 2 šálky čaje s Ginkgo bilobou za den. To odpovídá zhruba 50 mg extraktu z listů Ginkgo biloby, neboť čajové směsi většinou obsahují i další složky, jako je zelený čaj, rozmarýn, nebo třeba mátu.

 

Účinky ginkgo biloby potvrzené vědci

Výtažky z listů Ginkgo biloby dokáží pánům tonizovat erekci. Toto tvrzení potvrdila také řada vědců a odborníků.

Jakákoli léčba erektilní dysfunkce, která zlepšuje průtok krve, tedy i užívání Ginkgo biloby, může pomoci. Erekce je totiž pouze o dobrém prokrvení penisu,” vysvětluje urolog Dr. Richard Harris z Gottlieb Memorial, jež je součástí Loyola University Health System v Chicagu.

Nejrelevantnější výsledky přinesla studie z roku 2008 s názvem „Short- and Long-term Effects of Ginkgo Biloba Extract on Sexual Dysfunction in Women”. Sledovala sice pozitivní účinky Ginkgo biloby na sexualitu žen, ovšem přinesla natolik průkazné a důležité výsledky, že ji zde nemůžu nezmínit.

Studie vynesla na světlo světa několik podstatných účinků Ginkgo biloby. Zaprvé potvrdila fakt, že Ginkgo biloba usnadňuje průtok krve, ovlivňuje systémy oxidu dusnatého a má relaxační účinek na tkáň hladkého svalstva. Tyto procesy jsou naprosto klíčové pro sexuální odpověď nejen u žen, ale také, a to zejména, u mužů.

Oxid dusnatý totiž hraje v procesu erekce nezastupitelnou roli. Ve chvíli, kdy dochází k erotické stimulaci, se do těla uvolňuje oxid dusnatý. Ten pomáhá relaxovat hladké svalstvo, nacházející se mimo jiné i v penisu, a tím zde usnadňuje průtok krve.

A čím více krve v penisu je, tím pevnější erekce dosáhnete. V penisu se totiž nenachází žádné kosti, které by jej postavily. Proto je pořádný průtok krve v penisu pro erekci tak důležitý.

Zároveň tato studie odhalila, že dávka 300 mg Ginkgo biloby měla sice malý, ale zásadně významný účinek na fyziologické, nikoliv subjektivní, sexuální vzrušení ve srovnání s placebem u 99 sexuálně dysfunkčních žen. To znamená, že výtažek z Ginkgo biloby prokazatelně napomohl ke vzrušení u žen.

V rámci studie byly sledovány také dlouhodobé účinky výtažků z Ginkgo biloby na sexuální funkci. Tyto výsledky byly hodnoceny u 68 žen. Sledované ženy byly sexuálně dysfunkční a byly náhodně zařazeny do 8 týdnů léčby buď výtažkem z Ginkgo biloby (300 mg / den), placebem, anebo sexuální terapií plus Ginkgo bilobou.

Při kombinaci se sexuální terapií dlouhodobá léčba výtažků z Ginkgo biloby výrazně zvýšila sexuální touhu a spokojenost nad rámec placeba. Dlouhodobé podávání Ginkgo biloby významně zvýšilo odpovědi na erotickou stimulaci.

V rámci této studie tedy vědci shrnuli, že krátkodobé i dlouhodobé podávání výtažků z Ginkgo biloby významně ovlivňuje sexuální funkci u žen. A stejný výsledek může být očekáván také u mužů.

Další studie z roku 2015 sledovala účinky Ginkgo biloby v terapii erektilní dysfunkce. Pro tuto studii bylo vybráno 50 pacientů s prokázanou erektilní dysfunkcí. Po dobu 9 měsíců užívali tito pánové 240 mg extraktu z Ginkgo biloby. Ovšem na rozdíl od předchozí studie byla v tomto případě k parametrům subjektivního úspěchu přidána kritéria i objektivní odpovědi.

A jaké byly výsledky? Všichni pacienti vykazovali lepší výsledky v dosahování pevné erekce. Už po 6 měsících léčby byl u nich zmapován lepší průtok krve v penisu a pevnější erekce než na počátku léčby.

Poslední studie, která přinesla pozitivní výsledky po užívání výtažků z Ginkgo biloby, nesla název „Erectile dysfunction treatment and traditional medicine—can East and West medicine coexist?”. Tato studie si dala za cíl zjistit, zda mohou vedle sebe koexistovat tradiční léčba erektilní dysfunkce a léčba pomocí doplňků stravy s Ginkgo bilobou.

Výsledky studie ukázaly, že lidé, kteří léčí erektilní dysfunkci tradičními postupy, jako jsou inhibitory fosfodiesterázy typu 5, a navíc k tomu přidávají výtažky z Ginkgo biloby, dosahují lepších výsledků než muži, kteří vsadili při léčbě erektilní dysfunkce jen na jednu z těchto možností.

Mezi oblíbené doplňky stravy obsahující výtažky z jinanu dvoulaločného patří kanadský VIMAX.

vimax_recenze

 

Co dělat pokud ginkgo biloba nezabere?

Ač jsou výsledky těchto studií velice pozitivní a optimistické, bohužel musím přiznat jeden důležitý fakt – Ginkgo biloba není lékem na erekci. Je to pouze strom, jehož výtažky mají příznivé účinky na člověka. Ale bohužel vám nemůže vyléčit erektilní dysfunkci. To mohou jen ověřené léky přímo určené k léčbě erektilní dysfunkce.

Ať už se tedy bavíme o Ginkgo bilobě, nebo o jakémkoliv jiném doplňku stravy, je to výhradně podpůrný prostředek ke zlepšení a tonizaci erekce, nikoliv lék jako takový. Na to je tedy potřeba myslet.

Je totiž klidně možné, že na vás nebude Ginkgo biloba ihned účinkovat. Jak například zjistili vědci ve druhé výše zmíněné studii, pozitivní účinky na sobě pánové ve zmíněné studii začali pociťovat až po 6 měsících užívání Ginkgo biloby.

Proto nečekejte, že užijete jednu tabletku s extraktem z Ginkgo biloby a okamžitě budete mít erekci jako pravý alfa-samec. Tak to bohužel nefunguje. Je potřeba Ginkgo bilobu užívat dlouhodobě a pravidelně, abyste na sobě pocítil její pozitivní účinky.

 

Rizika užívání ginkgo biloby

Naštěstí ale nemá užívání Ginkgo biloby žádné větší negativní účinky. Samotná Ginkgo biloba nepřináší uživatelům žádné problémy a zatím nebyly popsány žádné závažné případy alergie na výtažek z Ginkgo biloby.

Jediné, co s sebou může přinášet rizika užívání, jsou doplňkové složky obsažené v doplňcích stravy s extrakty z Ginkgo biloby. Doplňky stravy totiž neobsahují jen čistě výtažek z Ginkgo biloby, většinou se v těchto tabletkách nachází například i rybí olej, želatina, slunečnicový olej, včelí vosk, či barviva.

Právě tyto látky mohou vyvolávat alergické reakce či nežádoucí účinky. Pokud ale nejste na žádnou z těchto látek alergický, pak se nemusíte doplňků stravy s Ginkgo bilobou bát.

 

Ginkgo biloba a alkohol

Stejně jako v případě jakýchkoliv jiných doplňků stravy, nebyl ani v tomto případě nijak testován vliv alkoholu na účinnost extraktů z Ginkgo biloby. Jelikož výživové doplňky s Ginkgo bilobou obsahují pouze přírodní složky, neměl by alkohol pro vás znamenat žádné větší nebezpečí.

Samozřejmě vás ale tímto nenabádám k míchání koktejlů z Ginkgo biloby a alkoholu. Doplňky stravy s výtažky z Ginkgo biloby užívejte vždy dle pokynů na obalu a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

 

Pro koho není ginkgo biloba vhodná?

Doplňky stravy s výtažky z Ginkgo biloby nejsou vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy a pro lidi, kteří jsou alergičtí na některou ze složek obsažených v doplňcích stravy s extrakty z Ginkgo biloby. Jinak se ale užívání Ginkgo biloby bát nemusíte.

 

Ginkgo biloba a sex

Tabletky s Ginkgo bilobou či čajové směsi obsahující Ginkgo bilobu jsou určené jen k tonizaci určité oblasti života, v tomto případě ke zlepšení erekce. Bohužel vám ale Ginkgo biloba nemůže vyléčit erektilní dysfunkci, nedokáže předejít předčasné ejakulaci, ani neumí zlepšit váš prožitek ze sexu.

Pokud tedy hledáte tyto účinky pro svůj sexuální život, pak se obraťte na svého lékaře nebo sexuologa.

 

Ginkgo biloba a těhotenství

Jak už jsem několikrát zmínila, Ginkgo biloba je jen doplňkem stravy k podpoře erekce. Nejedná se o žádný typ antikoncepce ani podpory početí. Před nechtěným těhotenstvím se proto chraňte klasickou antikoncepční metodou, a to buď kondomem, nebo třeba hormonální antikoncepcí.

Naopak pro zvýšení šancí na početí oslovte vašeho gynekologa či sexuologa. K tomu vám bohužel Ginkgo biloba nepomůže.

 

Přípravky obsahující Ginkgo bilobu

Extrakt z Ginkgo biloby pro podporu erekce najdete v řadě doplňcích stravy. Zde jsou nejznámější a nejoblíbenější z nich:

Vimax – KLIKNI NA PODROBNOU RECENZI
ArginMax – KLIKNI NA PODROBNOU RECENZI
Amante – KLIKNI NA PODROBNOU RECENZI
Afrodiziakální kapsle – Strong Power For Men
Andropharma Vigor – tablety na kvalitnější erekci a zvýšení libida
Strong6 10tbl – Podpora erekce
Andrimax
Viridian Ginkgo biloba
Hot Prorino Potency kapsle pro muže

To je ale samozřejmě jen částečný výčet doplňků stravy určených pro podporu erekce s výtažky z Ginkgo biloby. Na trhu najdete spoustu dalších doplňků stravy ať už se samotnými extrakty z Ginkgo biloby, anebo ve směsi s dalšími účinnými látkami. Stačí si jen vybrat. A pokud si při výběru nejste jisti, obraťte se na svého lékárníka.

 

Ginkgo biloba bez předpisu

Výtažky z Ginkgo biloby nejsou lékem ani léčivým přípravkem. Jedná se pouze o doplňky stravy, tedy zvláštní kategorii potravin. Tyto tabletky sice vypadají jako léky, ale léky jako takovými nejsou. Obsahují vitamíny, minerály a další látky, které dodají do organismu potřebné živiny. Proto je také možné zakoupit si všechny tyto produkty volně, bez lékařského předpisu.

Ke koupi doplňku stravy s výtažky z Ginkgo biloby nepotřebujete žádné potvrzení ani lékařský předpis. Na druhou stranu ale stále pamatujte na to, že doplňky stravy, byť sebelepší, nikdy nedokáží vyléčit vaše problémy v posteli. To dokáží výhradně skutečné léky na lékařský předpis k tomu určené.

Kupříkladu k léčbě erektilní dysfunkce jsou určené inhibitory fosfodiesterázy typu 5. Doplňky stravy s Ginkgo bilobou jen tonizují a podporují sexuální funkce, zlepšují erekci, přispívají k lepšímu prokrvení organismu a celkově podporují zdravý sexuální život muže.

Pokud ale netrpíte erektilní dysfunkcí a chcete jen podpořit svůj výkon v posteli, pak jsou pro vás doplňky stravy s výtažky z Ginkgo biloby to pravé ořechové.

 

Přírodní látky, rostliny a byliny pro podporu erekce

L-Citrulin – volně dostupný bez předpisu
Kotvičník zemní - volně dostupný bez předpisu
L-arginin - volně dostupný bez předpisu
Maca peruánská - volně dostupná bez předpisu
Ginkgo biloba - volně dostupný bez předpisu
Pískavice řecké seno - bez lékařského předpisu

 

Použité zdroje