7 běžných potravin proti zvětšování prostaty. Co nakoupit?

Až 50% mužů starších 50 let trpí zvětšenou prostatou nebo přímo benigní hyperplázií prostaty. Ve věku 80 let BHP trápí až 90% mužů. Jde tedy o velice rozšířenou zdravotní komplikaci. Je velice správné snažit se o prevenci a zvětšování prostaty předcházet.

Jedním ze způsobů je zdravý jídelníček, který bychom měli dodržovat po celý život. Strava bohatá na specifické minerály a vitamíny udrží prostatu zdravou a přirozeně sníží riziko zvětšování prostaty. Se zdravým jídelníčkem snížíte i riziko nadváhy, která zvětšování také přispívá.

potraviny proti zvětšování prostaty

 

Sezamová semínka

Výhodou je, že jsou levná, seženete je v každém obchodě a hodí se naprosto do všeho. Lžičku drobných semínek můžete přidat do slaných i sladkých jídel.

Zásadní prospěšnou látkou je zinek, který je pro zdravou a správně fungující prostatu nezbytný. Muži s nemocnou prostatou mají v těle běžně nedostatek zinku a to až o 75% oproti zdravým mužům.

Dostatek zinku obsahují také fazole, čočka, dýňová semínka, mandle a ořechy. Pamatujte, že pro tělo je nejlépe vstřebatelný a využitelný právě zinek z potravin. U doplňků vstřebatelnost a využitelnost klesá.

NÁKUPNÍ TIP: Dostatečné množství prospěšných látek přijmete z rostlinných tobolek Proerecta PROSTATE. 

Kromě doplnění živin ochrání prostatu před zvětšováním a močové cesty před záněty.

Proerecta PROSTATE tobolky

Klikněte a čtěte o všech prospěšných účincích. Pokud Proerectu PROSTATE objednáte, do 48 hodin je u vás doma.

 

Losos

Podle studií riziko zvětšování prostaty zvyšuje obezita. Je proto důležité udržet si zdravou váhu. Kromě pohybu se doporučuje zařadit také omega-3 mastné kyseliny, které obsahují hlavně mořské ryby. Tyto zdravé tuky vás ochrání před:

  • nemocemi srdce a cév
  • různými druhy rakoviny
  • revmatoidní artritidou
  • záněty
  • tloustnutím

Pokud vám ryby nechutnají, omega- 3 mastné kyseliny najdete i ve vlašských ořeších, lněných semínkách, chia semenech, v řepkovém oleji a v menším množství ve fazolích nebo sóji. Zdůrazňujeme, že pokud bude váš jídelníček pestrý a čerstvý, nemusíte se obávat žádného deficitu živin.

 

Silnostěnná paprika

Studie tvrdí, že v boji proti benigní hyperplázii prostaty může hrát roli i vitamín C, kterého bohatým zdrojem jsou třeba tlustostěnné papriky. Samozřejmě konzumujte co nejvíce dalších druhů zeleniny i ovoce (brokolice, květák, kapusta, bobulovité ovoce). Jedna střední paprika obsahuje téměř 2násobek denní doporučené dávky Céčka.

 

Rajčata

Prospěšnou složkou je lykopen. Jde o karotenoid, který rajčata zbarvuje do červena. Lykopen snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty a také pomáhá mužům s benigní hyperplazií prostaty.

Studie dokázala, že lykopen zpomalil rozvoj BHP. Zároveň snižuje specifický prostatický antigen (PSA), který lze identifikovat v krvi během zánětu prostaty, BHP a rakoviny prostaty.

Lykopen se lépe vstřebává, pokud jej konzumujete s tukem. Zdroje lykopenu proto jezte pokapané olivovým olejem, máslem nebo jakýmkoliv jiným tukem. Nezapomeňte na olejnaté potraviny jako avokádo nebo ořechy.

Kromě rajčat lykopen obsahují také meruňky, červený meloun, grapefruit, papája nebo bobulovité ovoce. Čím červenější, tím lépe.

 

Avokádo

Prospěšnou látkou je beta-sitosterol. Předpokládá se, že zmírňuje negativní příznaky BHP. Muži s BHP, kteří užívali doplňky s beta-sitosterolem hlásili zlepšení průtoku moči a menší zbytky moči v měchýři, které se jim nepovedly vyloučit.

Účinek ale zatím nebyl úplně dokázán na lidech. Každopádně má smysl jíst zdravě a do jídelníčku začlenit i dýňová semena, pšeničné a jiné klíčky, sóju a výrobky z ní, různé druhy ořechů.

 

Zelenina jako hlavní potravina

Nikoho samozřejmé nebudeme navádět na veganství ani další nebezpečné experimenty. Jídelníček musí být pestrý, a jelikož je člověk všežravec, všechny prospěšné látky musí doplňovat co nejpestřejší stravou bez drastického omezování základních surovin.

Jídelníček s převahou zeleniny skutečně pomáhá snížit riziko vzniku BHP. Nejvhodnější je zelená listová zelenina, protože je bohatá na antioxidanty. Ty mají moc snižovat exitující záněty a chránit před nimi organismus.

Jezte proto všechny plody, kombinujte je a střídejte. nenechte se omezovat a zaměřte se hlavně na čerstvou nebo šetrně tepelně zpracovanou zeleninu.

Proti infekcím, zánětům a oslabení imunity konzumujte také cibuli, česnek, zázvor, pórek a podobně.

 

Tofu

Tofu, ale i sója a další výrobky z ní obsahují isoflavony. Podle studie snižují růst prostaty. Druhá studie dokládá, že sója zpomaluje růst rakovinných buněk v prostatě. Isoflavony dále pomáhají zmírňovat negativní příznaky dolních močových cest a problémy s močením v důsledku BHP.

Vyzkoušejte proto i sójové mléko a jogurt, tempeh, pražené sojové boby a podobné výrobky.

Nezapomeňte, že dobrou kondici prostaty a močových cest navodí česká Proerecta PROSTATE.

Od 399 Kč za měsíční péči a do 48 hodin u vás doma.

Proerecta PROSTATE tobolky

 

Další články o problémech s prostatou a jejich léčbě

TOP 5 masažerů prostaty pro nové dimenze orgasmů
Masáž prostaty aneb i muži mají svůj bod G
Co přesně se stane po operaci prostaty? Kdy se zotavíte a jaký bude život po?
Dojení prostaty – užitečný návod na ozdravnou a preventivní stimulaci
Impotence po uzdravené operaci prostaty – co očekávat?
Zánět prostaty (prostatitida) a 11 nejčastějších příčin
Potraviny na prostatu – co jíst a pít pro prevenci zvětšování a rakoviny?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply