Sex po vasektomii – bude uspokojivý a skutečně partnerku neoplodním?

Vasektomie je procedura, která vám umožní mít bezstarostný sex. Nemusíte se totiž bát, že svou partnerku oplodníte, protože vaše chámovody předtím přerušil drobný chirurgický zákrok. Každá strana má ale dvě mince. Jaká jsou negativa tohoto zákroku? Jak vlastně chutná sex po vasektomii? Je něco jinak?

Tento zákrok je nejjistější formou antikoncepce vůbec. Má téměř 100% účinnost. Přes svou účinnost je třeba nějakou dobu po zákroku počkat. Každopádně z dlouhodobého hlediska nejsou žádná rizika, která by ohrožovala vaše sexuální funkce.

sex po vasektomii

 

Kdy je možné mít po vasektomii znovu sex?

Po vasektomii budete mít dva drobné řezy, které se musí zhojit. V některých případech budete mít stehy v rozkroku.

Obecně byste měli počkat, dokud necítíte žádnou bolest, nebo otok v oblasti zákroku. To znamená, že si počkáte zhruba týden či více.

Se sexem po operaci opravdu počkejte. Mohly by se vám znovu otevřít rány a bakterie by pak měly snadný přístup do rány. Tím se zbytečně vystavujete riziku infekce a pohlavním nákazám.

Někteří lidé se naprosto nesmyslně domnívají, že kondom jim pomůže zabránit infekci. To je samořejmě nesmysl, protože řezné rány se nacházejí daleko nad místem, kam kondom dosáhne.

 

Je sex po vasektomii bolestivý?

Po zákroku můžete při sexu zažít následné pocity:

  • mírná bolest
  • bolesti a modřiny kolem šourku
  • krev ve spermatu
  • otok v oblasti genitálií
  • krevní sraženiny v oblasti genitálií

Tyto příznaky mohou trvat od několika dní až po několik týdnů.

Sex zahrnuje mnoho pohybu a nárazů. Pokud prožíváte bolest a otok, sexuální aktivita může tyto příznaky prodloužit.

Ve chvíli, kdy symptomy odezní a rány se zahojí byste měli být schopni provozovat sexuální radovánky bez problémů.

 

Jak dlouho si musím dělat hlavu s rizikem početí?

Pozor, nebudete sterilní hned. U mnoha mužů je sperma přítomné po několik měsíců po zákroku. Budete muset zažít minimálně 20 ejakulací, nebo i více, než bude váš ejakulát bez spermií.

Na spermiogramu váš doktor rozpozná počet spermií v ejakulátu. Toto vyšetření probíhá mezi šestým a dvanáctým týdnem po operaci. Pokud je váš ejakulát bez spermií, váš doktor vám to oznámí.

Do té doby je nutné, abyste vy i vaše partnerka používali řádnou antikoncepci. Kondomy, antikoncepční pilulky a další nástroje vám v tomto období přijdou vhod. Alespoň do doby, kdy budou účinky vasektomie permanentní.

 

Jak je to s chutí na sex – s libidem po vasektomii?

Množství spermií v ejakulátu nemá žádnou spojitost se sexuálním apetitem.  

Velkou roli hraje vaše psychika. Strach z početí, výdaje na antikoncepci. To vše jsou faktory, které působí na vaše myšlení. Po vasektomii budete v tomto ohledu mnohem klidnější a sex si více užijete.

Tím pádem není žádným překvapením, že sexuální libido po vasketomii statisticky spíše roste.

Délka soulože také není nijak ovlivněna, stejně jako kvalita prožitku. Citlivost penisu tedy zůstává stále stejná a zákrok na ní nemá zásadní vliv.

DOBRÝ TIP: Pokud by náhodou selhávala erekce, podpořte ji českou Proerectou s okamžitým účinkem. 

proerecta

 

Budete schopni dosahovat erekce jako dřív?

Vasektomie nemá žádný vliv na hladinu hormonů, tělesné procesy, nebo strukturu topořivých těles. Pokud jste neměli problémy s erekcí před vasektomií, nebudete je mít pravděpodobně ani po zákroku.

Navštivte svého doktora, pokud zaznamenáte jakékoliv změny při erekci po operaci. Příčinou mohou být na první pohled neviditelné komplikace po operaci. Zde je tabulka urologických ambulancí v Česku. 

Seznam urologických klinik po celé ČR

Jihočeský kraj Plzeňský kraj
Karlovarský krajHlavní město Praha
Královéhradecký krajStředočeský kraj
Liberecký krajJihomoravský kraj
Moravskoslezský krajÚstecký kraj
Olomoucký krajVysočina
Pardubický krajZlínský kraj

 

Bude vaše ejakulace jiná po vasektomii?

Pocit při ejakulaci během orgasmu by se neměl příliš změnit. Možná si všimnete, že několik ejakulací po operaci bude nepříjemných. Toto nepohodlí zmizí časem. Pouze v případě, že pocit vydrží déle jak měsíc, měli byste navštívit doktora.

Málokdy se objeví bolestivý pooperační syndrom. Váš doktor může posoudit tyto stavy a doporučit další postup.

 

Důležitá poznámka pod čarou

Vasektomie samotná by neměla mít výrazný dopad na vaši sexuální výkonnost, libido ani erekci. Po dvou týdnech po operaci budete schopni bezpečně provozovat sex bez problémů.

Sex bez rizika početí budete schopni mít ve chvíli, kdy lékař potvrdí, že v ejakulátu nejsou žádné spermie. Po 3 měsících je tato situace většinou garantována.

Pozor ovšem stále na sexuálně přenosné choroby. Vhodnou ochranou vás a vaší partnerky je mít během sexu nasazen kondom.

Jako každá jiná operace má i vasektomie svá rizika a možné komplikace. Měli byste navštívit svého doktora pokud trpíte bolestmi, otokem, nebo jinými komplikacemi více než 2 týdny po zákroku.

 

Nebudou se spermie po zákroku hromadit ve varlatech?

Možná máte strach z toho, že se vám budou spermie hromadit ve varlatech, když nemají kudy “utéct”. Tohle je nesmysl. Spermie, které se tvoří ve varlatech zrají určitou dobu. V dospělé fázi čekají na vypuštění do světa. Když se tak nestane, umírají a vvstřebávají se do těla. Žádné nechtěné hromadění ve varlatech tím pádem nehrozí.

erekce_cz na facebooku

 

Tvoří se spermie po zákroku dále?

Ano. Spermie se nadále tvoří a zrají ve varlatech. V některých případech, kdy se chámovody pouze podvazují, tak lze plodnost muže opět obnovit. Varlata tedy v žádném případě neodumírají a nadále pokračují ve své činnosti.

 

Pár slov závěrem

Vasektomie je obecně bezpečný zákrok. Kromě nepříjemného pooperačního stavu, zůstává zákrok většinou bez vážného dopadu. Pokud tedy zvažujete tento zákrok, není třeba se bát. Šance na bezproblémový sexuální život bez rizika početí jsou velmi dobré.

DÁLE ČTĚTE: Jaké jsou výhody obřízky a je vlastně nutné nechat si odstranit předkožku?

Sex po vasektomii – bude uspokojivý a skutečně partnerku neoplodním?
5 (100%) 1 vote[s]