Vasektomie může rapidně pozvednout váš sexuální život, hlásí vědci

Ve studii se muži s prodělanou vasektomií hlásili častější sex a lepší orgasmy.

vasektomie a sexuální život

 

Vasektomie muže obírá o možnost mít dítě (pokud se nerozhodne zvrátit ji a nechat si chámovod opět sešít), zároveň ale něco nového přináší. Více sexu a lepší prožitky.

Německá studie zkoumala 294 párů. Zjistila, že muži po vasektomii hlásili častější sex, lepší sexuální libido, pevnější erekci a intenzivnější orgasmus. I jejich partnerky hlásily nárůst sexuálního vzrušení. Vědci dospěli k závěru, že nárůst sexuality lze připsat absenci stresu a úzkosti z nechtěného těhotenství.

  • Čtyři z 10 dotázaných mužů uvedli, že se sexuální život po vasektomii výrazně zlepšil.
  • 12,4 % mužů uvedlo častější sex.
  • 4,5 % mužů uvedlo, že mají po zákroku méně sexu.

CO PŘESNĚ JE VASEKTOMIE? Vasektomie (též vazektomie) je jednou z metod mužské antikoncepce a vede ke sterilizaci – řízené neplodnosti. Její podstatou je zabránění vstupu spermií do ejakulátu během ejakulace. Toho je dosaženo přerušením obou chámovodů pomocí operačních technik.

Zpráva ale potvrzuje, že sexuální spokojenost u mužů se spíše zvýšila, a stejně tak u jejich partnerek.

Vědci ale připustili i určitá zkreslení výsledků měření. Ve studii odpovídalo pouze 30 % párů, přičemž bylo pravděpodobné, že se se zlepšením sexu po vasektomii pochlubili pouze ti, kterých sexuální život se zlepšil.

Německá studie ve značné míře podporuje zjištění stanfordských vědců, kteří do studie zapojili 6 000 mužů v roce 2015. Tato studie zjistila, že muži po vasektomii mají sex 5,9x za měsíc. Muži bez vasektomie pouze 4,9x měsíčně. Autor studie Dr. David Guo si myslí, že pokud zmizí riziko nechtěného těhotenství, páry věnují sexu mnohem více času. Vasektomie je cca. 20minutový zákrok s několika dny hojení rány.

Váš sexuální život je tedy pouze jednou z mnoha věcí, které je před zákrokem potřeba zvážit. Pokud se však pro vasektomii rozhodnete, může do vaší ložnice vnést nový vítr a energii.

DÁLE ČTĚTE: Sex po vasektomii – odpovědi na vaše nejčastější otázky.

sex po vasektomii

 

Leave a Reply