Masturbace před sexem: Pomůže vám prodloužit soulož? Není škodlivá?

Masturbace je zcela přirozená činnost. Mnozí lidé masturbují denně a tak je to správné. Masturbace má svá pozitiva. Lidem pomáhá objevit vlastní sexuální preference a poznat lépe své tělo.

Mnozí muži někdy slyšeli, že masturbace před souloží může mírně a dočasně znecitlivět penis, díky čemu by muž měl souložit déle. Vědecké potvrzení bohužel neexistuje, ale není vyloučené, že u některých mužů tento postup může fungovat. Existují neoficiální zprávy, které delší výdrž potvrzují.

Masturbace a vzájemná masturbace ještě před souloží může být součástí příjemné předehry. Společná masturbace pomáhá lépe se s partnerkou sblížit a prohloubit vzájemnou důvěru a intimitu. Zároveň pomáhá navnadit se na sex a být na něj řádně připravený po fyzické i psychické stránce.

V článku jmenujeme výhody masturbace před sexem pro muže i ženy.

masturbace před sexem

 

Výhody masturbace před sexem pro muže

Mnozí muži jsou zvyklí půl až hodinku před sexem masturbovat, protože věří, že se jim povede prodloužit trvání sexu a oddálit ejakulaci. To bohužel žádná studie nepotvrdila, ale pokud máte pocit, že vám prospívá, neexistuje důvod s masturbací přestat.

 

Sexuální dysfunkce

Mužské sexuální dysfunkce jsou v Česku velice časté. Podle magazínu Fertility and Sterility je jednou z nejčastějších dysfunkcí právě ejakulační dysfunkce. Sem spadá i předčasná ejakulace, chybějící ejakulace (anejakulace) a další poruchy spojené s orgasmem.

Velká část problémů s ejakulací má psychologickou příčinu. Muž může být nahněvaný, ve smutku nebo v jiné negativní náladě, která ejakulaci neprospívá. V takovém případě se se sexem může uspěchat, pořádně se na něho nesoustředit a o to rychleji ejakulovat.

Pokud tento muž bude masturbovat ještě před sexem, může uvolnit sexuální energii a negativní emoce, díky čemu se může lépe soustředit a užít si lépe celý sex, nejenom orgasmus.

 

Refrakterní doba

Jde o časový úsek po orgasmu, který je potřebný, než muž opět dovede dosáhnout dalšího orgasmu. Muž běžně nedosáhne opakovaný orgasmus ihned po prvním vyvrcholení a potřebuje jistý čas na „odpočinek“. Po orgasmu penis ochabne a ztrácí erekci. Po orgasmu může být penis a zvlášť žalud velice citlivý až nepříjemný na dotek. V penisu a žaludu to může pulzovat a objeví se i mírná bolest. V takovém případě je s další stimulací vhodné několik minut počkat.

Podle studie za tímto stavem stojí hormon prolaktin. Zdá se, že prolaktin blokuje sexuální potěšení a uspokojení. Je běžné, že ihned po orgasmu muž nemá chuť na další sex, ale po krátké době může dojít k dalšímu vzrušení. Bohužel se mnozí muži obávají, že kvůli refrakterní době již nebudou moct opakovaně souložit, ale není to pravda.

Podle Mezinárodní společnosti pro sexuální medicínu trvá tato doba jenom několik minut. Starší muži a senioři mohou někdy na zotavení potřebovat 12 až 24 hodin.

Každý muž je navíc úplně jiný. Pro některé je dosažení druhého orgasmu mnohem těžší, než toho prvního. K opakovanému sexu tedy nemusí dojít ihned, ani pokud by si to muž přál.

Masturbace před sexem může být v tomto směru prospěšná pro muže, kteří trpí předčasnou ejakulací.

POJIŠTĚNÍ EREKCE PROTI SELHÁNÍ:

Český nápoj pro okamžitou podporu erekce do 30 minut. Bezpečné rostlinné složení, doručení do 48 hodin.

Proerecta SHOT

Klikněte a dostanete se do e-shopu ke kompletnímu seznamu účinků. 

 

Další problémy

Někteří muži trpí měkkou a nevydatnou erekcí, mají problém ji dosáhnout a udržet. Pokud se stav opakuje aspoň 4  měsíce a kvůli nízké kvalitě erekce nelze penis dostat do vagíny, lze mluvit o erektilní dysfunkci. U těchto mužů může masturbace před sexem znemožnit dosáhnout druhé erekce potřebné k souloži. V takovém případě před sexem nemasturbujte.

 

Výhody masturbace před sexem pro ženy

U žen může masturbace před sexem snížit psychické napětí a podpořit uvolnění a připravenost na sex. I ženy mohou po orgasmu prožívat refrakterní období, pociťují ho ale jinak, než muži.

Většina mužů dosáhne před refrakterní dobou pouze 1 orgasmus a doba je obecně delší, než u žen. U žen může být během této doby vagína a klitoris velice citlivá. Stimulace nemusí být ženě příjemná a bude si chtít odpočinout. Pořád je to ale krátká doba, díky čemu je žena schopná dosáhnout i několik orgasmů během jednoho styku.

Menší část žen nemá během refrakterní doby chuť na další sex. V takovém případě masturbace před sexem není vhodná, protože žena tak může ztratit zájem o sex s partnerem.

Výhody vnímá každý člověk po svém a muži mohou za výhodu považovat jiný aspekt, než ženy. Zde je několik z nich:

 

Zmírnění stresu a napětí

Člověk se před sexem může potěšit sám, snížit tak míru stresu z výkonu nebo z nového partnera. Mozek po orgasmu vylučuje endorfiny (hormony lásky), díky kterým se cítí dobře. Pomohou si tak lidé, kteří jsou před sexem nervózní, případně trpí sexuální úzkosti.

Zároveň pomůže partnery navnadit na samotný sexuální akt, protože intimní styk není pouze o orgasmu, ale také o společné cestě k jeho dosažení.

 

Oddálení ejakulace a zabránění předčasné ejakulaci

Vědecký důkaz neexistuje, ale praxe dokazuje, že u některých mužů může orgasmus před stykem pomoct prodloužit sexuální výdrž a oddálit ejakulaci o několik minut. Není to však zaručené a jde spíše o lidovou radu. Masturbující lidé mohou během samotného sexu zvýšit své uvolnění a snížit napětí, které sex doprovázejí.

U žen může být díky předešlé masturbaci lepší lubrikace (mazání), díky čemu bude sex příjemnější.

 

Podpora intimity a rychlejší dosažení orgasmu

Masturbace je vhodná pro lidi, kteří mají problém dosáhnout vyvrcholení pouze běžnou souloží. Masturbace je může „rozehřát“ a lépe připravit na sex. To může také zpříjemnit orgasmus a zjednodušit jeho dosažení. Vzájemná masturbace může partnery lépe sblížit a prohloubit i citové pouto. Lépe se tak naučí, co partnera vzrušuje a co mu není příliš po chuti.

 

Co jsme zjistili?

Neexistují důkazy, které potvrzují, že by masturbace před sexem prodloužila sexuální výdrž, ale u některých mužů to může fungovat.

Masturbace před sexem pomáhá snížit stres, úzkost a sexuální napětí. Může být součástí sexuální předehry.

Masturbace před stykem není vhodná pro muže s erektilní dysfunkcí, protože může ztěžovat navození a udržení erekce a dosažení orgasmu.

Nejlepším způsobem je několikrát masturbaci před sexem vyzkoušet sám na sobě. Každý má jiné sexuální potřeby a schopnosti.

DÁLE ČTĚTE: Je společný orgasmus povinný nebo jde pouze o příjemnou náhodu?

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

 

Leave a Reply

Krátkou sexuální výdrž prodlouží a pevnou erekci navodí česká Proerecta SHOT. Nástup do 30 minut, doručení do 48 hodin.
Od 106 Kč za dávku
CHCI PEVNOU EREKCI >>