Přátelská připomínka: 8 vlivů, které vám ničí erekci (dost možná i právě teď)

Příčiny oslabení a selhávání erekce bychom si měli neustále připomínat. Týkají se každého muže, a i pokud máte dnes erekci pevnou a spolehlivou, nemusí tomu tak být navěky.

Erekce je přímo závislá od toho, jak žijete, co jíte a s kým spíte. Silná erekce vyžaduje zdravé srdce a průchozí cévy. Cokoliv průtok krve penisem omezuje, omezí také erekci.

Tyto vlivy spolehlivě škodí erekci, proto se je snažte ze života odstranit všechny ideálně ihned.

vlivy, které škodí erekci

 

Bisfenol-A (BPA)

Jde o chemickou látku, která v mužském těle způsobuje hormonální nerovnováhu a zvýšenou produkci ženského hormonu estrogenu. Tyto hormonální změny narušují optimální hladinu testosteronu, který je pro dosažení silné erekce důležitý.

BPA je dnes bohužel téměř všude – plasty, obaloviny, prádlo, oblečení a ložní povlečení, účtenky z obchodu, kosmetika a drogerie, dokonce i voda, potraviny a půda. Nelze se před ním úplně skrýt, proto je vhodné co nejméně nakupovat v plastech balené produkty a zmírnit spotřebu a vytváření odpadu na minimum.

Oslabení erekce je pouze zlomek komplikací, které bisfenoly organismu způsobují.

 

Otřesné stravovací návyky

Právě Češi mají otřesné a alarmující stravovací návyky, které jim spolehlivě ucpávají cévy cholesterolem a nečistotami. Je smutné, že v 21. století muži pořád nechápou význam zdravé, pestré a čerstvé stravy. Jedí doslovně odpad a pak se snaží erekci dohánět prášky a doplňky. To ale nestačí a základní problém stejně nevyřeší.

Problémem jsou příliš sladká, slaná, konzervovaná, nešetrně upravovaná, tučná a spáleným tukem prosáklá smažená jídla, které bohužel vnímáme jako klenoty české kuchyně. Proto je typický Čech obézní, červený kvůli vysokému tlaku, s problémem vyjít do schodů a neschopen dosáhnout erekci.

 

Sója a výrobky z ní

Možná myslíte, že sója jako luštěnina naopak do zdravé stravy patří. Možná jste se stal vegetariánem a veganem, ale musíme vás zklamat. Nadměrná a častá konzumace sóje, která tedy hrozí nejčastěji veganům, prokazatelně snižuje hladinu testosteronu a tím i erekci.

Sója obsahuje látky s účinky podobnými estrogenu, které oslabují produkci vlastního testosteronu. Bez něj je obtížné dosáhnout nejen erekci, ale také mít dostatečně silné libido pro udržení zájmu o sex.

 

Minimum spánku

5 a méně hodin spánku za den spolehlivě zničí erekci. Tělo je soustavně unavené a udržení erekce odklání „na druhou kolej“. Proto je pro unavené muže problém vůbec udržet oči otevřené a ne ještě souložit.

Jenomže co udělá typický Čech? Pořád nespí, pouze se nadopuje 5ti kávami a jako dezert vypije energeťák. Ty ale opět pouze poškozují krevní stěny a průtok krve, takže erekce je ještě horší.

Nedostatek spánku snižuje také testosteron, protože hormon se v těle produkuje právě během hlubokého spánku. Spát musíte aspoň 8 hodin, nebo prostě tolik, že se vzbudíte odpočatý a s dostatkem energie,. Energii hlavně nijak nedoplňujte – energii doplní sport, vydatná zdravá strava a dostatek spánku.

 

Rušivé elementy v ložnici

Nejčastěji je to dítě, které rodiče soustavně vyrušuje a nedovoluje pořádně spát bez přestávek. U mladých kluků to může být sourozenec nebo soused, který v noci ruší a budí.

Studie doložila, že přerušovaný spánek a to i když je dlouhý, sníží testosteron až o 7% nebo více.

 

Sezení doma a ignorace vycházek

Trávení času zavření doma snižuje hladinu testosteronu. Ten totiž přijímáme ze slunečního záření a soustavné vysedávání před televizí nás o Déčko obere. Vitamin D sice přijímáme i ze stravy, ale pouze v malém množství a opět se musí jednat o zdravé potraviny, ne o průmyslově zpracovaný „odpad“.

Bez Déčka hladina Téčka klesá až o 20%, což je rapidní úbytek. Přitom denně stačí být na přímém slunci cca. 25 minut. To je kratičká procházka s posezením na sluníčku, kterou denně zvládne každý.

 

Sport až „do morku kosti“

Sport a pohyb na vzduchu určitě ano, ale extrémně tvrdé a vyčerpávající tréninky, které z vás sedřou kůži určitě ne. Vrcholoví sportovci, kteří denně dřou, mohou mít hladinu testosteronu sníženou až o 17%.

Nadměrná zátěž způsobuje problémy v komunikaci mezi mozkem a žlázami, které produkují hormony, kvůli čemu produkce slábne.

 

Alkohol

Pokud tento článek čtete u sklenky piva, je to škoda. Alkohol je hlavně v Česku jedním z hlavních zabijáků erekce, libida a hladiny testosteronu. Platí to pro všechny druhy alkoholu v nadměrném a častém množství – pivo, víno, kořaly i jemnější dámské pitíčko.

Bezpečné je denně vypít maximálně 2 dávky alkoholu, a tedy 2 malé sklenky vína, 2 malá piva nebo 2 paňáčky. Jakékoliv větší množství již je škodlivé a to nejen pro erekci, ale celé tělo.

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply