V podrobném profilu avanafilu zjistíte:

  • jaká je historie účinné látky zvané avanafil
  • jak přesně vám může avanafil zlepšit sexuální život
  • jaký vliv má avanafil na erekci, erektilní dysfunkci či na potíže s plodností
  • jaké je doporučené dávkování avanafilu
  • nežádoucí účinky avanafilu a kdo by jej neměl užívat

profily léků na erekci avanafil

Avanafil – nová účinná látka pro léčbu erektilní dysfunkce

Každý druhý muž v České republice ve věku od 35 do 65 let to velice dobře zná. Potýká se s tím prakticky každý den. Neustále na to musí myslet, pořád je mu to v patách, nikde nemá klid. Řeč o erektilní dysfunkci, která má obrovský vliv na intimní život každého druhého páru v České republice.

Příliš se o tom sice nemluví, ale postihnout to může i vás. Stačí jedna ucpaná cévka a okamžitě se vám nebude chtít postavit. Erektilní dysfunkce, tedy jinak řečeno problém s erekcí, není bohužel banalitou. Dokáže vám pořádně rozhodit psychiku, snížit sebevědomí a nabourat poklidný partnerský život.

Tisíce mužů po celém světě proto hledají pomoc v lékařských ordinacích. Zde jim lékaři dnes mohou předepsat řadu účinných léků, které jim pomohou tyto problémy vyřešit. Mezi tyto léky se řadí také účinná látka s názvem avanafil. S tou se mohou muži setkat teprve poměrně krátce.

Jak avanafil funguje? Jaká je jeho historie? Jaké léky avanafil obsahují? A jaké případné nežádoucí účinky avanafil může mít? Na to se podíváme právě v tomto článku.

 

Co je avanafil?

Avanafil je stejně jako sildenafil či tadalafil inhibitor fosfodiesterázy typu 5. Jedná se o látku určenou k léčbě erektilní dysfunkce. Inhibitor fosfodiesterázy typu 5 podporuje vylučování oxidu dusnatého z neuronů v penisu, což vede k uvolňování hladkého svalstva, které se mimo jiné nachází právě i v penisu, a zároveň dochází k lepšímu zásobení krví v penisu.

Ač celý tento proces vypadá složitě, výsledek je velice jednoduchý – po erotické stimulaci dochází u muže k pevné erekci. A to je celé kouzlo nejen avanafilu, ale také sildenafilu či tadalafilu pro léčbu erektilní dysfunkce.

Oproti sildenafilu či tadalafilu má avanafil ze všech účinných látek pro léčbu erektilní dysfunkce zcela nejrychlejší nástup účinku:

Avanafil Sildenafil Tadalafil Vardenafil
Nástup účinku  15 – 30 minut 60 minut 30 minut 25 – 60 minut
Doba trvání účinku více než 6 hodin 4 – 5 hodin až 36 hodin 4 – 5 hodin

Už do čtvrt hodiny na sobě můžete začít pociťovat pozitivní změny. Zejména snadné dosažení vysoce kvalitní a pevné erekce. Díky avanafilu mužům stojí penis v pozoru jako nikdy předtím. Za to může právě inhibitor fosfodiesterázy typu 5.

Naštěstí se ale nemusíte bát, že byste po užití avanafilu měl ocelovou erekci třeba několik hodin v kuse. Inhibitory fosfodiesterázy typu 5 jsou sice vysoce účinné a pomohou vám dosáhnout pevné erekce, ale nejprve je nutné se nějak vzrušit a až pak dosáhnete erekce. Bez erotické stimulace erekce sám od sebe nedosáhnete.

 

Historie avanafilu

Modrou pilulku, tedy účinnou látku sildenafil, zná lidstvo již dvacet let. Mladší kolegyně, účinná látka tadalafil, poprvé spatřila světlo světa v roce 2003. Avanafil je jejich nejmladší sestřička, kterou vynalezla v roce 2012 společnost Mitsubishi Tanabe Pharma, dříve známá jako Tanabe Seiyaku Co.

Avanafil tedy není na trhu tak dlouho jako sildenafil či tadalafil, avšak není o nic méně účinná. Na trhu je tato účinná látka známá nejen pod svým samotným názvem, ale také pod jmény léčiv Stendra a Spedra, ve kterých se avanafil nachází.

Stendra i Spedra jsou v Česku povolená léčiva, která vám váš lékař může k léčbě erektilní dysfunkce předepsat.

 

Užívání avanafilu

Avanafil se užívá v dávkách po 50 mg, 100 mg nebo 200 mg. Běžné doporučené množství avanafilu bývá 100 mg. Pokud toto množství dostatečně neúčinkuje, je možné dávku po konzultaci s lékařem zvýšit na 200 mg. Avšak toto množství byste neměl překračovat. Vždy se raději zeptejte svého lékaře.

Pokud chcete účinek maximalizovat, měl byste užít jednu tabletu se 100 mg účinné látky zhruba 20 minut před plánovaným pohlavním stykem. To je zcela rekordní čas oproti například sildenafilu, který byste měl užít alespoň hodinu před sexem. Navíc 20 minut není dlouhá doba, neboť se během ní můžete už začít s partnerkou mazlit a sexuálně dráždit.

MUDr. Lukáš Bittner, FEBU, FECSM z Urologické kliniky 3. LF UK a FNKV v Praze uvádí ve své odborné práci věnované avanafilu:

Dovedeme si představit, že nutnost užití tablety 30 minut, ideálně jednu hodinu, před souloží přináší mnohé „organizační“ obtíže a některým pacientům i chvilky studu a napětí. Právě špatné užití léku, míněno zahájení pokusu o soulož při nedostatečné hladině účinné látky, je nejčastějším důvodem selhání léčby iPDE-5. Dle výzkumů sexuálního chování české populace Weisse a Zvěřiny (1) trvá průměrná předehra 14 minut.

Tablety avanafilu se užívají perorálně, což znamená, že se polyká celá jedna tableta. Tabletky se nekoušou ani necumlají. Následně by se měly zapít dostatečným množství vody.

 

Jak dlouho avanafil působí?

Pozitivní účinek avanafilu přetrvává zhruba po dobu 6 hodin. Je to o zhruba o hodinu déle, než v případě sildenafilu, avšak o 30 hodin méně než u tadalafilu. To ale neznamená, že po následujících šest hodin budete mít nepřetržitou erekci. Pouze v tomto období snáze dosáhnete pevné a kvalitní erekce. Ovšem po sexu či po erotických hrátkách vám vždy zpátky klesne tak, jak jste zvyklý.

Stejně jako sildenafil či tadalafil není ani avanafil určený ke každodennímu použití. Avanafil byste měl užívat jen zřídka pro tonizaci a stimulaci vašeho sexuálního libida. V opačném případě se totiž vaše problémy s erektilní dysfunkcí mohou prohloubit. Hned vysvětlíme, proč tomu tak je.

Oxid dusnatý, který se díky inhibitorů fosfodiesterázy typu 5 uvolňuje z neuronů v penisu, se v těle běžně nachází. I během normální erekce se z neuronů v penisu uvolňuje.

Pokud byste tento proces pokaždé uměle vyvolal pomocí inhibitorů fosfodiesterázy typu 5, vaše tělo by si zvyklo, že k tomu dochází uměle a nemělo by potřebu samo uvolňovat oxid dusnatý.

Výsledkem by bylo zcela nemožné dosažení erekce bez užití nějakého léčivého přípravku s inhibitory fosfodiesterázy typu 5. Proto rozhodně ani avanafil, ale ani sildenafil či tadalafil neužívejte každý den. Na vše vás dozajista upozorní i váš ošetřující lékař.

PODÍVEJTE SE na 5 významných účinků oxidu dusnatého >> 

 

Správné dávkování avanafilu

Stejně jako sildenafil či tadalafil, je i avanafil pouze na lékařský předpis. Není to proto, že by vám lékárníci chtěli ztěžovat život a zjišťovat o všech českých mužích to, jestli trpí erektilní dysfunkcí, ale proto, že stejně jako většina inhibitorů fosfodiesterázy typu 5 může mít i avanafil silné negativní účinky. O negativních účincích avanafilu bude ještě řeč níže.

Proto byste si rozhodně za žádnou cenu neměl kupovat avanafil sám, bez lékařského dohledu a hlavně bez lékařského předpisu. Takovým e-shopům, kde je možné si avanafil koupit bez lékařského předpisu, byste se měl velkým obloukem vyhnout.

Lékař vám zároveň určí, jaká dávka avanafilu je pro vás vhodná. Avanafil se totiž užívá v množství 50 mg, 100 mg nebo 200 mg, a toto množství závisí na spoustě faktorů. Záleží na vašem fyzickém stavu, na závažnosti vaší erektilní dysfunkce, na vašem zdravotním stavu a na tom, co vlastně od takových přípravků očekáváte. Lékař má léta praxe a zkušeností, pod jeho rukama prošly stovky pacientů a ví, co vám může poradit a doporučit. Nehrajte si proto sám na doktora a nechejte si poradit od profesionála.

 

Účinky avanafilu potvrzené vědci

Stejně jako sildenafil či tadalafil byl i avanafil testován v řadě odborných studií. I když se mnohé studie ještě připravují a budou se realizovat v nejbližší budoucnosti, máme dnes pozitivní výsledky a ohlasy.

MuDr. Taťána Šrámková, CSc. v odborném magazínu REMEDIA uvádí:

Účinnost a bezpečnost avanafilu byla zkoumána v rozsáhlém programu klinického vývoje, který zahrnoval studie REVIVE (Research EValuating an InVestigational medication for Erectile dysfunction – Výzkum hodnotící zkoumaný lék pro léčbu erektilní dysfunkce) TA-301, TA-302, TA-303 a TA-314. 

Recentní práce Porsta (2), který ve dvojitě zaslepené a placebem kontrolované studii zkoumal účinek 100 a 200 mg avanafilu do 15 minut od užití, ukazuje, že po takto krátké době bylo možno v 47 % případech (100 mg), respektive u 48,7 % (200 mg), uskutečnit úspěšný pohlavní styk. Pro porovnání u placeba šlo o 27,7 %.

Také studie s názvem Avanafil: a review of its use in patients with erectile dysfunction přišla na zcela stejné výsledky. Odhalila, že se avanafil po perorálním podání rychle vstřebává, a zároveň významně pomáhá zlepšovat stav mužské erekce.

Účinky léčby byly významně větší u příjemců léčivých léčivých přípravků s přípravkem avanafil 100 a 200 mg než u příjemců po 50 mg. Pro příjemce přípravku avanafil, přibližně dvě třetiny pokusů o pohlavní styk, které byly podány před 15 minutami nebo více než 6 hodin po podání léku byly úspěšné, ve srovnání s přibližně jednou čtvrtinou pokusů, které během těchto časových období dostali příjemci placeba.

Docent LeRoy Jones z University of Texas, jenž testování léku prováděl, uvedl:

Tato data naznačují, že avanafil dosahuje plného účinku do třiceti minut či ještě dříve, jeho účinek se dá prodloužit až na šest hodin, což může být u léků na poruchu erekce velmi vítané.

Ještě příznivější výsledky přinesla hojně citovaná multicentrická studie Goldsteina (3), ve které bylo schopno úspěšně zvládnout pohlavní styk 67 % pacientů s erektilní dysfunkcí do 15 minut po užití avanafilu v dávce 100 mg a 71 % zkoumaných po užití 200 mg avanafilu.

Další odborná studie Avanafil for male erectile dysfunction: a systematic review and meta-analysis odhalila, že avanafil 100 nebo 200 mg funguje velice účinně a dobře k léčbě erektilní dysfunkce. Avšak ve srovnání s přípravkem avanafil 100 mg se u pacientů užívajících přípravek avanafil 200 mg zvyšuje pravděpodobnost bolesti hlavy.

Stejných výsledků potom dosáhly i odborné studie Avanafil for treatment of erectile dysfunction: review of its potential, Avanafil for the Treatment of Erectile Dysfunction: A Multicenter, Randomized, Double-Blind Study in Men With Diabetes Mellitus či Avanafil for erectile dysfunction in elderly and younger adults: differential pharmacology and clinical utility.

 

Srovnání s dalšími účinnými látkami

Jelikož avanafil přišel na trh až 15 let po sildenafilu a 10 let po tadalafilu, nevyhne se samozřejmě srovnání s těmito notoricky známými látkami. Obrovskou předností avanafilu je rychlost nástup účinků.

Avanafil se ze všech účinných látek pro léčbu erektilní dysfunkce rozpouští v těle zcela nejrychleji. Už do 20 minut můžete na sobě cítit pozitivní účinky této látky. Tomu se žádná jiná doposud objevená účinná látka nemůže rovnat.

Avanafil Sildenafil Tadalafil Vardenafil
Nástup účinku  15 – 30 minut 60 minut 30 minut 25 – 60 minut
Doba trvání účinku více než 6 hodin 4 – 5 hodin až 36 hodin 4 – 5 hodin

A ani délka přetrvávání pozitivních účinků po požití není nejhorší. Avanafil totiž může pozitivní působit ještě i 6 hodin po užití. I když se nemůže rovnat tadalafilu s jeho 36 hodinami, stále je to skvělý výsledek, který dozajista potěší nejednoho muže.

 

Co pokud avanafil neúčinkuje?

Oproti sildenafilu a tadalafilu má avanafil jednu obrovskou výhodu. Pokud vám totiž nebude doporučené množství 100 mg avanafilu účinkovat, můžete po konzultaci s lékařem tuto dávku navýšit na 200 mg. Kdežto u sildenafilu a tadalafilu takové jednoduché navýšení nehledejte.

Ovšem i v tomto případě je nutné mít dostatek trpělivosti. Největší chybu dělají začátečníci, kteří jsou tak natěšení na nástup účinku, že nevyčkají ani několik minut a už užívají další tabletku. To by ovšem bylo kontraproduktivní.

Jak jsme uvedli výše, i odborné studie potvrdily, že sice 200 mg účinné látky zvyšuje účinnost avanafilu, avšak se zvýšeným rizikem bolesti hlavy. Proto počkejte alespoň hodinu a pokud se ani pak nic nebude dít, můžete po předchozí konzultaci s lékařem navýšit dávku na 200 mg. Pokud vám ale tento postup lékař nedoporučí, rozhodně se nepouštějte do žádných pokusů.

Jestliže se ani po několika dalších minutách nebude nic dít, vyzkoušejte se vzrušit erotickou stimulací. Možností máte nekonečně mnoho. Zkuste se s přítelkyní začít mazlit, poproste ji o erotický taneček, začněte se sám ručně stimulovat nebo se podívejte na nějaký erotický snímek.

Pořád se nic neděje? Stále avanafil neúčinkuje? Už jste vyzkoušel skutečně všechno? Pak to zkuste zase zítra přesně podle pokynů v příbalovém letáku. Zkuste se zároveň před užitím vyhnout tučným jídlům, alkoholu či omamným látkám, které mohou účinnost avanafilu snížit.

 

Rizika užívání avanafilu

Ač je avanafil pro mnohé muže darem z nebes a ne jednomu už zachránil partnerství, neobejde se bohužel bez rizik. Avanafil by rozhodně neměli užívat pánové, kteří zároveň berou nitráty nebo donátory oxidu dusnatého. Tyto látky totiž fungují na podobném principu jako inhibitory fosfodiesterázy typu 5. Uvolňují taktéž hladké svalstvo, což však může mít v důsledku fatální následky.

Hladké svalstvo se totiž nenachází pouze v penisu, ale také například v srdci. Pokud byste tedy užil zároveň nitráty společně s avanafilem, mohlo by to vést k infarktu a zástavě srdce. Na to vás opět váš lékař musí upozornit.

Rizikem je také nestabilní angina pectoris. Jestliže tedy touto chorobou trpíte, rozhodně byste neměl anavafil začít užívat. Zároveň může avanafil vyvolat celou škálu nežádoucích účinků, o kterých si povíme právě teď.

 

Avanafil – Nejčastější nežádoucí účinky

Mezi časté nežádoucí účinky, které může vyvolat užívání avanafilu, patří klasická triáda – bolest hlavy, zarudnutí a kongesce nosní sliznice, která je na rozdíl od avanafilu u většiny ostatních iPDE-5 doplněna ještě o dyspepsie a myalgie.

Dalšími častými nežádoucími účinky po užití avanafilu jsou bolesti zad a břicha, problémy s dýcháním, zhoršení zraku nebo sluchu či zažívací potíže.

Můžeme vás ale uklidnit – klinické testování avanafilu prokázalo, že tato účinná látka nemá negativní vliv na většinu zdravých pacientů. Pokud vás tedy nic netrápí, jste zdravý jako rybička a nemáte žádnou nemoc, nemusíte se užívání avanafilu bát.

 

Avanafil – Méně časté nežádoucí účinky

Samozřejmě se kromě velmi častých negativních účinků mohou objevit i ty méně časté. Mezi ně můžeme zařadit bronchitidu, chřipku, sinusitidu, kongesce sinusu, hypertenzi, dyspepsii, nevolnost, zácpu a vyrážku.

U mužů se slabým srdcem bylo hlášeno také píchání na hrudi a arytmie. Může se objevit i brnění nebo otok končetin. Během klinického testování to však nebylo příliš časté.

Míra přerušení léčby v důsledku nežádoucích účinků u pacientů léčených avanafilem byla jen 2,8 %. Pokud tedy užívání avanafilu řádně zkonzultujete se svým lékařem, nemusíte se ničeho bát.

 

Avanafil a alkohol

Alkohol a avanafil nejde dohromady. Alkohol totiž nejenže může účinek avanafilu snížit, ale také může vyvolat některé nežádoucí účinky, které by se u vás jinak vůbec neobjevily.

V samotném příbalovém letáku avanafilu se dočtete, že pacienti by měli být poučeni, že souběžné užití avanafilu a alkoholu může zvýšit pravděpodobnost hypotenze, závratí nebo synkopy. Lékař by vás tedy měl poučit, jak máte správně avanafil užívat a že jeho míchání s alkoholem není zrovna ten nejlepší drink. Proto to raději nepodceňujte a alkoholu se před intimními chvilkami vyhněte.

 

Pro koho není avanafil vhodný?

Avanafil není vhodný pro osoby trpící kardiovaskulárními nemocemi, diabetem 2 typu, nestabilní anginou pectoris, pro osoby se srdečním selháním stupně NYHA II, pro pacienty šest měsíců po prodělání srdečního infarktu či cévní mozkové příhody nebo závažné, život ohrožující arytmie. Všichni tito lidé by se měli užívání avanafilu vyvarovat. Zároveň byste avanafil neměl užívat společně s nitráty nebo donátory oxidu dusnatého.

A jen pro připomenutí uvedeme, že avanafil je určený pouze jako léčivý přípravek k léčbě erektilní dysfunkce, tedy pro muže. Rozhodně by jej proto neměly užívat ženy!

 

Avanafil a těhotenství

Zároveň by se mu samozřejmě měly vyhnout těhotné a kojící ženy. Dámy, pokud chcete zvýšit svoje libido, budete muset vyzkoušet nějaké jiné postupy a možnosti. Avanafil rozhodně není to pravé ořechové.

Pokud se snažíte o miminko, nemusíte se avanafilu bát. Avanafil nefunguje jako antikoncepce, má pouze dopomoci dosáhnout pevné erekce. Nemusíte se tedy bát, že by se vám s ním nepodařilo založit rodinu.

 

Avanafil ve spojení s některými nemocemi

U zdravých mužů není co řešit. Ti s avanafilem nebudou mít absolutně žádný problém. Bohužel problémy mohou nastat ve spojení s některými nemocemi. Jen v rychlosti tedy zopakujeme, že byste se měl užití avanafilu vyhnout, pokud trpíte kardiovaskulárními nemocemi, diabetem 2 typu, nestabilní anginou pectoris, srdečním selháním stupně NYHA II, jste šest měsíců po prodělání srdečního infarktu či cévní mozkové příhody nebo závažné, život ohrožující arytmie. V takovém případě byste se měl avanafilu raději vyhnout.

 

Avanafil a retinopatie

Erektilní dysfunkce je nejčastější sexuologickou komplikací diabetu. Její zjištění je u mužů s diabetem 35 – 75 %. Navíc má u diabetiků druhého typu vysokou pravděpodobnost výskytu spojenou s endoteliální dysfunkcí. Otázkou tedy zůstává, mohou takoví pánové užívat avanafil? To bohužel nemůžeme tak jednoduše určit. Avanafil vám může v takovém případě doporučit pouze váš lékař. I když jsou účinky avanafilu doslova zázračné, není dobré podceňovat celkové zdraví pacienta. Proto je užití avanafilu pouze na lékařský předpis.

 

Přípravky obsahující Avanafil

Už víme, že nejznámější léky, které obsahují účinnou látku avanafil, se jmenují Stendra a Spedra. Nachází se ještě v nějakých jiných účinná látka avanafil? Avanafil najdete v těchto přípravcích:

Stendra
Spedra
AVANA
Avanafil 50 mg
Avanafil 100 mg
Avanafil 200 mg

 

Avanafil bez předpisu

Erektilní dysfunkce je problém s velkým P. Rozhodně nepřejeme žádnému muži, aby ho někdy postihla. Ovšem někdy se tomu prostě neubráníte a i na vás si ukáže prstem. V takovou chvíli jsou muži schopni udělat cokoliv, jen aby zase byli v pohodě a v posteli neměli žádné problémy. Tedy skoro cokoliv…

Často se o svém problému stydí mluvit a hledají možnosti, jak se k podobným lékům, jako je třeba avanafil, dostat pokoutně. Ač je to strašně lákavé, koupit si na internetu pochybný lék s avizovanou látkou avanafil jen za zlomek oficiální ceny, rozhodně to nikdy nedoporučujeme!

V takových tabletkách totiž nevíte, co se skrývá. Avanafil v nich může sice být, ale v jakém množství? 10 mg, 20 mg, 50 mg, 100 mg? Kdo vám zaručí, že se jedná o skutečně účinný lék? Padělky mají neznámý původ, neznámé složení, ilegální zdroj. Pouze 10 % všech padělků obsahuje deklarovanou účinnou látku v uvedeném množství. Neověřené přípravky si proto nikdy nekupujte! Takové padělky mohou dokonce i v nejhorším případě způsobit smrt.

Ne nadarmo se říká, že pevná erekce je barometrem zdraví každého muže. Přesto, že tedy můžete těmito pochybnými prášky vyřešit slábnoucí erekci, můžete tak zároveň přehlédnout závažné příznaky. Proto si nehrajte na doktora a nikdy si takové podivné prášky nekupujte! Raději se obraťte na skutečného odborníka.

 

Přírodní látky, rostliny a byliny pro podporu erekce

L-Citrulin – volně dostupný bez předpisu
Kotvičník zemní - volně dostupný bez předpisu
L-arginin - volně dostupný bez předpisu
Maca peruánská - volně dostupná bez předpisu
Ginkgo biloba - volně dostupný bez předpisu
Pískavice řecké seno - bez lékařského předpisu

 

Použité zdroje