Vysoký testosteron podněcuje tvorbu akné a kožních problémů, dokazuje studie

 

Akné neboli acne vulgaris. Jeden z nepřehlédnutelných důkazů, že mladý člověk přechází do puberty a dospívá. Hormony se v jeho těle bouří, pohlavně dozrává a i na venek se z malého dítěte stává dospělý člověk.

Bohužel ale někdy akné ani po pubertě daného člověka nenechává na pokoji. Stále se vrací, na obličeji tvoří nevzhledné jizvy a nejde se jej za žádnou cenu zbavit. Zkoušeli jste proti tomu všechno možné? Pak možná na vině není nedostatečná péče o pleť ani nevhodná kosmetika, ale vaše hormony.

 

Vědci potvrdili, že kvalitou pleti stojí hormony

Za vším hledejte hormony. Tak by mohl znít titulek snad každého článku popisujícího nějaký lidský neduh. Ani v tomto případě nebudeme chodit příliš daleko. Odborníci z Medical University Graz v Rakousku totiž zjistili, že za zhoršenou pletí a akné u mužů stojí mužský pohlavní hormon testosteron.

CO JSME ZJISTILI? Nadmíra, a tedy příliš vysoká hladina testosteronu není vždy k dobru. Proto je nutné držet hladinu hormonu v optimální hladině. 

K tomu vám dopomůže český bylinný doplněk Proerecta LONG, jehož hlavním účinkem je optimalizace a harmonizace hladiny testosteronu i dalších androgenů.

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

 

Akné a testosteron

Kosmetické kožní problémy, mezi které se akné jednoznačně řadí, vznikají kombinací endokrinních a bakteriálních látek vedoucích k zánětu kůže. Jinými slovy je akné vlastně malým zánětem na vaší pleti. Jednou za čas se takový zánět může utvořit na každé pleti.

Ovšem pokud se vám takové záněty tvoří pravidelně a často a nejde se jich nijak zbavit, hovoříme o důsledku vašich hormonů. Jedná se o tzv. hormonální akné.

typy akné

ČTĚTE TAKÉ: Dermatoložky posuzují 9 mýtů a faktů o akné.

 

Způsobuje testosteron akné?

Daisy Kopera z oddělení dermatologie z Medical University Graz v Rakousku ve své odborné práci potvrzuje, že za problematickou pletí stojí právě mužský pohlavní hormon, testosteron.

Testosteron ovlivňuje tloušťku a celkovou strukturu mužské kůže. Mužská epidermis (vrchní vrstva kůže) je kvůli tomu o 20 % silnější než ženská a produkuje mnohem více mazu. A to už je jen krok k problematickému akné, které právě z tohoto důvodu často postihuje chlapce i dospělé muže.

Pánové se kvůli tomu potýkají s akné nejen v oblasti obličeje, ale také na zádech, hrudníku a ramenou. A vše kvůli testosteronu.

stadia akné

 

Rizikové faktory, které podporují tvorbu akné

Mezi rizikové faktory, které vaší pleti rozhodně nepřidávají, patří mokré holení pomocí holících gelů, což způsobuje suchost, podráždění, zarudnutí a olupování pokožky, a dále také holení žiletkou, které pleť taktéž narušuje.

Vždy je proto důležité holit se s perfektně vydezinfikovanými pomůckami a s pomocí přípravků, které jsou určené pro citlivou pokožku. Nemluvě o vždy čistém ručníku, do kterého se po každém mytí a holení utíráte.

Vhodný je i klasický holící strojek s planžetou, který kůži dráždí méně.

 

Babské rady na boj proti akné

Mezi babské rady proti akné patří česnek, voda s octem nebo teplá slaná voda. A jak vám toto všechno může pomoci?

Podle našich babiček byste měl nanést na postiženou část pokožky rozmačkaný česnek a nechat ho působit přes noc. Dále byste měl vypít sklenici vody se lžící domácího jablečného octa. A nakonec byste měl namočit vatu do teplé slané vody a tu přimáčknout na pupínek po dobu 3 minut. A funguje to? No, za zkoušku rozhodně nic nedáte.

 

Léčba hormonálního akné

Léčbu takového akné ale určitě není vhodné podceňovat. Na jedné straně se sice mužská kůže regeneruje rychleji než ta ženská, ale vzhledem k vyšší hladině testosteronu v mužském těle může být boj s akné pro muže náročnější. Sám navíc nepoznáte, zda je akné způsobené hormonální nerovnováhou, anebo špatnou hygienou.

Ideální je se v takové chvíli obrátit na odborníka, což je dermatolog nebo kožní specialista. Vybrala jsem pro vás několik specializovaných pracovišť z celé České republiky, kde vám s pletí rádi pomohou.

Lékař vaši pleť vyšetří a určí nejvhodnější formu léčby. Oblíbená je například v současnosti tzv. technika mikrojehličkování. Jedná se o jednu z variant zlepšení struktury a vzhledu kůže a léčby problematického akné. Jako příjemný vedlejší účinek této techniky je vyhlazení vrásek, vypnutí pleti a vyživení pokožky.

 

VIDEO: Metoda mikrojehličkování. 

Kosmetička představuje: Omlazující mikrojehličkování

 

Problémy s pletí a hormony

Pánové, pokud i vás trápí akné, a to nejen v obličeji, ale třeba i na zádech, pak může být na vině váš základní mužský hormon, testosteron. Ale nebojte. Není nutné házet flintu do žita.

Stačí se obrátit na odborníka a s nepříjemným akné se můžete rozloučit. Bude to sice boj, ale pokud se jej nezleknete, vězte, že z něj vyjdete jako vítěz.

Proerecta LONG koupit

 

Kliniky léčby akné a kožních problémů v Česku

Medicom Clinic a.s.Spálená 75/16
Praha 1 - Nové Město
110 00
clinic@medicomclinic.cz
+420 800 254 642
PETRA CLINIC PRAHAPasáž Světozor (Palác Ligna)
Vodičkova 791/39
110 00 Praha 1
+420 603 551 166
info@petraclinic.cz
ATODA MedicalU Průhonu 13
17000 Praha 7
+420 277 003 100
info@atodamedical.cz
DERMAESTET, s.r.o.Poliklinika KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.,
Křižíkova 68a,
612 00 Brno
+420 533 534 580
+420 605 162 650
SKIN CARE Liberec s.r.o.Klostermannova 690/15
460 01 LIBEREC 1
info@skincareliberec.cz
+420 732 522 227

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG (recenze) - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply