Hladina testosteronu má skutečně vliv na velikost penisu, potvrzuje studie z roku 2017

primulus pro zvýšení testosteronu

Penis. Pro muže nejdůležitější část těla. Průměrná délka penisu je v Česku 15 cm, ale většina mužů není s velikostí své chlouby spokojená. Pokud se k průměrným číslům nepřibližujete, nijak si nezoufejte. Lékaři odhalili souvislost mezi hladinou testosteronu v těle a velikostí penisu.

testosteron a velikost penisu

 

Testosteron a velikost penisu v mládí

Většině mužů roste penis během puberty, obvykle ve věku od 9 do 14 let. Tento proces trvá až pět let, kdy se růst zastavuje. Tudíž přibližně ve 20 letech má muž konečnou velikost penisu, se kterou se bude potýkat až do své smrti.

VÍTE, jaký je přesný vliv testosteronu na sílu a pevnost erekce?

 

Je možné zvětšit penis pomocí testosteronu?

Tak to tedy platilo do roku 2017 než spatřila světlo světa unikátní studie O. Rashida, N. Rama, S. Farooqa a Z. Kirana s názvem „Idiopathic hypogonadotropic hypogonadism reversal after testosterone replacement in a 34-year-old male”.

Tito lékaři z Aga Khan University Hospital, Karachi z Pakistánu totiž objevili silný vztah mezi hladinou testosteronu a velikostí penisu.

 

Studie, která vše změnila

V roce 2017 k nim přišel 34letý muž s neobvyklým problémem – měl málo chlupů na obličeji, v podpaží a na hrudi. Když ho lékaři vyšetřili, zjistili, že je i jeho penis mnohem menší než bývá průměr. V erekci měřil jeho penis jen necelé 2 cm.

Lékaři také zjistili, že má tento pacient velice málo svalů a velmi nízkou hladinu testosteronu. Jiné laboratorní testy dále odhalily nízké hladiny dalších reprodukčních hormonů, jako je luteinizační hormon a hormon stimulující folikulární buňky. Rozhovor s pacientem navíc odhalil, že vůbec neejakuluje a zažívá méně ranních erekcí než běžný muž ve stejném věku.

To nakonec vedlo k rozhodnutí – léčba testosteronem. Danému čtyřiatřicetiletému muži byl do těla dodáván testosteron pomocí pravidelných testosteronových injekcí.

ČTĚTE TAKÉ: Testosteronové injekce mohou i uškodit, pokud není správně předepsaná dávka. Co hrozí

testosteronove_injekce

 

Výsledky studie

Po 9 měsících léčby tohoto muže byli vědci naprosto zaskočeni výsledky. Množství testosteronu v těle se u daného muže navrátilo do normálu. Navýšilo se mu také množství svalové hmoty i dalších reprodukčních hormonů.

A co je nejdůležitější – jeho délka penisu vzrostla na průměrnou velikost dospělého pacienta s normální hladinou testosteronu. Tudíž z necelých 2 cm měl najednou tento pán penis o velikosti 13,5 cm. Svou velikost zdvojnásobila i jeho varlata.

CO TO ZNAMENÁ? Penis dosáhne optimální velikosti pouze pokud je optimální i hladina testosteronu v těle.

Tento stav lze navodit třeba českým doplňkem Primulus s bylinným složením. Vrátí hladinu vašeho testosteronu do optimální hladiny. 

primulus

 

Hladina testosteronu v období vývoje

S podobnými výsledky přišla už v roce 1999 jiná studie s názvem „Congenital hypogonadotropic hypogonadism and micropenis: effect of testosterone treatment on adult penile size why sex reversal is not indicated”, která sledovala vývoj malých dětí, které měly nedostatek testosteronu už v období plodu.

Těmto dětem byl podáván testosteron v dětství a následně byly sledovány účinky této léčby v dospělosti.

Všichni sledovaní chlapci měli v dospělosti průměrně velký penis, a tak se jich nedostatek testosteronu v období plodu nijak nedotknul. Pokud by však tuto léčbu nepodstoupili, trpěli by stejně jako výše uvedený muž z Pákistánu mikro-penisem.

 

Důsledky pro obyčejného muže

Pákistánská studie tedy jasně prokázala přímý vztah mezi hladinou testosteronu v těle a velikostí penisu v dospělosti. Největší roli hraje testosteron hlavně v období puberty, kdy dochází k zásadním fyzickým změnám u mužů, ale důležitý je i během následujících let.

To znamená, že má-li muž dostatek testosteronu v pubertě, bude mít v dospělosti velké nádobíčko.

Naštěstí to nefunguje naopak, tedy že by se vám zmenšil penis v důsledku snížení hladiny testosteronu v průběhu věku. Ač se tedy postupně snižuje hladina testosteronu v těle  u všech mužů, nevede to ke zmenšení penisu. V takovém případě na sobě spíše zpozorujete úbytek energie, zhoršení erekce či problémy s ejakulací.

 

S testosteronem mohou pomoci i bylinky

Výše zmíněná léčba testosteronem bohužel není vhodná pro každého. Je nutné mít skutečně testosteronu v těle minimální množství, aby vám lékař takovou léčbu doporučil.

To ale neznamená, že nemáte žádné jiné možnosti. Pomoci vám mohou i jisté bylinky, které přirozeně tonizují hladinu testosteronu v těle.

Mezi nejúčinnější bylinky patří kotvičník zemní, který je vhodný pro muže ve středním věku, kteří se již na vlastní kůži potýkají s problémem snižující se hladiny testosteronu.

POMOC PRO VÁS: Účinné množství kotvičníku zemního najdete v certifikovaném doplňku stravy Primulus.

Ten podporuje libido, chuť na sex, dlouhodobě udržuje sexuální kondici v každém věku, přispívá k plodnosti, správné reprodukční funkci a k udržení normální hladiny testosteronu v krvi.

primulus_davkovani

Denní dávka doplňku Primulus – 2 drobné tablety s rychlým vstřebáváním

 

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG (recenze) - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

primulus pro zvýšení testosteronu

Leave a Reply