Antidepresiva významně oslabují pevnost erekce a sílu libida, dokazuje studie. Co pomůže?

To, že na vaše sexuální libido negativně působí deprese, již víte z článku Snížený testosteron vás dostane do depresí a psychické nepohody. To ale zdaleka není jediné negativum, které se k psychickým problémům pojí.

Užíváte antidepresiva? A všimli jste si v poslední době útlumu ve vaší sexualitě? To jsou totiž další negativní důsledky deprese na mužské libido potvrzené vědci.

antidepresiva, erekce a libido

 

Antidepresiva a libido

Antidepresiva jsou psychiatrické léky, které lidé užívají ke zmírnění příznaků deprese. V České republice se nejčastěji pacientům předepisují Prothiaden, Anafranil, Ludiomil, Lerivon, Trittico, Deprex, Citalec, Seropram, Aurorix, nebo kupříkladu Efectin.

Antidepresiv je ale na trhu mnohem více. Ač jsou tyto léky velice důležité a člověku dokáží velmi pomoci, přináší s sebou jejich užívání řadu nežádoucích účinků.

Lékař Jan Michálek z Kliniky ambulantní psychiatrie a psychoterapie Praha a Psychiatrické nemocnice Bohnice vysvětluje:

Stejně jako každé farmakum, lék, mají i antidepresiva možné nežádoucí účinky. V počátcích léčby se mohou vyskytnout zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, průjem) či sucho v ústech, tyto příznaky většinou spontánně odezní.

Z dalších nežádoucích účinků se mohou v některých případech objevit přibírání tělesné hmotnosti nebo sexuální nežádoucí účinky (ztráta libida, tedy zájmu o sex, případně poruchy erekce nebo ejakulace). Proto je důležité s pacientem tyto věci diskutovat, dotazovat se na jejich případný výskyt, případně jej předem upozornit.

 

Antidepresiva a erekce

Antidepresiva a léky proti úzkosti dnes užívají desítky milionů lidí po celém světě. Všichni tito lidé jsou tedy ohroženi možnými nežádoucími účinky těchto léků, jako je mimo jiné právě i ztráta libida.

Výzkumy říkají, že rozvoj sexuálních dysfunkcí při léčbě antidepresivy je různý při rozličných typech antidepresiv. Jejich výskyt je převážně závislý na dávce. Samotný výskyt sexuálních dysfunkcí v rámci léčby antidepresivy se pohybuje v rozmezí 25 – 45 %, dokonce bývá uváděno až 60 – 90 % léčených pacientů.

V průměru se výskyt sexuálních dysfunkcí při léčbě antidepresivy pohybuje okolo 60 %.

Větší množství problémů se vyskytuje u mužů. Každý šestý člověk, který užívá antidepresiva, má tak problémy s erekcí. Sexuální dysfunkce pak může mít významný vliv na kvalitu života, vztahy, duševní zdraví a oživení života.

TIP: Kanadský doplněk Vimax samozřejmě neléčí depresi. Díky bylinnému složení ale napomáhá roztahovat cévy. Tak se do penisu nahrne více krve a tím se zpevňuje erekce. 

Vimax nemá nežádoucí účinky a lze ho užívat i pokud máte předepsané antidepresiva. 

vimax recenze

 

 

Antidepresiva a nechuť k sexu

Uvedený výskyt sexuálních dysfunkcí související s antidepresivními léky se mezi jednotlivými studiemi značně liší, takže je obtížné odhadnout přesný výskyt nebo prevalenci. Mezi sexuální problémy patří pokles sexuální touhy, snížené sexuální vzrušení, zmenšený nebo zpožděný orgasmus, zhoršení erekce nebo problémy s ejakulací.

Existuje navíc celá řada dalších případových zpráv o sexuálních vedlejších účincích antidepresiv, jako je například priapismus, bolestivá ejakulace, anestezie penisu, ztráta pocitu v pochvě a bradavek, přetrvávající genitální vzrušení a nonpérperální laktace u žen.

Mgr. David Karel Ph.D. psycholog a psychoterapeut v Teplicích bohužel tyto negativní účinky antidepresiv potvrzuje:

Antidepresiva mají bohužel i některé vedlejší účinky, jako ztrátu libida a sníženou vzrušivost. Léky, jen tak sám ale vysadit nemůžete, to ví jen vaše lékařka, proč je berete a jak rychle je můžete vysadit. Ničeho se však nebojte, promluvte si s ní o vašem problému a společně najdete řešení.

 

Sex a antidepresiva – diskuze

Jaké mají s antidepresivy zkušenosti obyčejní muži?

antidepresiva a libido

Zdroj

léky na depresi a libido

Zdroj

 

Antidepresiva 4 generace a sex

Sex s antidepresivy je samozřejmě možný. Tomu nic nebrání. Pouze existuje obrovské riziko, že si sex neužijete tak, jako bez antidepresiv. Tyto problémy lze odstranit nebo alespoň zmírnit, a to po konzultaci s vaším lékařem. Ten vám totiž může předepsat druh antidepresiv, který se mu zdá pro vás vhodnější a nebude mít takové účinky na vaši sexualitu.

Na druhou stranu je pro lékaře vždy na prvním místě vaše duševní zdraví, tedy nejdříve vyléčit samotnou depresi, a až pak řešit další oblasti lidského života, jako je kupříkladu vaše sexualita.

 

Mají prášky na tlak a antidepresiva vliv na erekci?

Pokud se tedy ptáte sám sebe, zda mají prášky na tlak a antidepresiva vliv na erekci, tak odpověď je naprosto jednoznačná – ano. Antidepresiva a ztráta libida spolu jednoznačně souvisí.

Doktor Luděk Fiala ze Sexuologického ústavu Praha uvádí:

Velmi často například muži řeší stres a pracovní vypětí nejrůznějšími sedativy, antidepresivy apod. Toto je zcela nepochybně skupina léků, které se mohou na erektilní dysfunkci podílet nebo ji prohloubit. Dále sem patří léky na vysoký krevní tlak, hormony a celá řada dalších léků a přípravků.

Antidepresiva a poruchy erekce jsou tedy zcela běžnou dvojicí, jež trápí nejednoho pacienta.

POZNEJTE JASNÁ FAKTA: Zde je seznam léků na předpis, které mohou oslabit erekci, a dokonce způsobit erektilní dysfunkci.

Neužíváte náhodou nekteré? Pokud ano, dejte se snížit dávku nebo vyměnit za jiné. 

léky, které oslabují erekci a způsobují erektilní dysfunkci

 

Antidepresiva a jejich vliv na sex

Na druhou stranu ale mají antidepresiva nepochybně jedno významné plus, ve vztahu k sexualitě muže – dokáží totiž celkem spolehlivě oddálit ejakulaci. Tento účinek uvítají zejména ti muži, kteří trpí problémy s předčasným vyvrcholením, a samozřejmě i jejich partnerky.

V takovém případě najednou může být náhled na celý vliv antidepresiv na sexualitu naprosto opačný a pozitivní. Antidepresiva a vliv na sex tedy nemusí být vždy jen negativní. Záleží pouze na úhlu pohledu.

 

Řešení sníženého libida kvůli antidepresivům

Řešení v tomto případě není úplně snadné. Vaše zdraví, a to i to psychické, je velice důležité. Proto vám řada lékařů nedoporučí antidepresiva zcela vysadit a léčit si psychické problémy jen tak svépomocí.

Na druhou stranu mohou problémy v posteli způsobit i rozpad vztahu, takže je není radno podceňovat. Kompromisem mohou být přírodní doplňky stravy, které pomáhají pánům přirozeně tonizovat jejich sexuální život.

Přípravek VIMAX vám pomůže zkvalitnit erekci, zvýšit sexuální libido, podpořit výkon v posteli a celkově zlepšit sexuální zdraví. Díky VIMAXU se nemusíte rozloučit ani s antidepresivy, ani se sexem a milostnými hrátkami s přítelkyní.

Objednat si VIMAX můžete zcela volně bez lékařského předpisu. Vyzkoušejte sílu přírody ukrytou v přípravku VIMAX a zapomeňte na sexuální problémy.

NEZAPOMEŇTE, že erekci zpevníte díky bezpečným kanadským tabletám Vimax pro dlouhodobou podporu. 

vimax_recenze

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

 

Leave a Reply