Chlupatý penis: Jsou ty chlupy vůbec k něčemu nebo je mám oholit?

Chlupatý penis je zcela přirozený a neexistuje žádná norma, která by určovala, zda je penis chlupatý až moc nebo naopak málo. Někomu rostou chlupy výrazně, ale holí si je, jiný si je neholí vůbec a jinému skoro nerostou a stydí se před holkami.

Chlupatého penisu se tedy nemusíte bát a to ani pokud jste holka. Chlupatý penis nekouše, i když si v redakci myslíme, že by o sebe měl pohledný a přitažlivý muž pravidelně pečovat i tam dolů.

Většina chlupů roste v oblasti stydké kosti a tedy na podbřišku pod pupkem. Výrazně chlupatá jsou i varlata. Je méně časté, aby chlupy pokrývaly i tělo penisu, i když stát se to může. Chlupy naopak nerostou na žaludu ani na předkožce.

Pamatujte, že chlupy na penisu mají své opodstatnění. V článku vysvětluji, jaké má pubické ochlupení význam a jak o něj pečovat, ať už se rozhodnete chodit hladce oholen nebo vše necháte tak, jak to s vámi Matička Příroda vymyslela.

chlupatý penis

MOŽNÉ ZKLAMÁNÍ: V článku kvůli citlivé povaze tématu nezveřejňuji žádné fotky ani obrázky chlupatých penisů. Pokud jste na článek klikli v rámci inspirace pro masturbaci, omlouvám se za zklamání 🙂 Vaše Redakce Erekce.cz.

 

Proč na penisu rostou chlupy?

Pubické ochlupení se začíná vyvíjet v pubertálním věku, a tedy kolem 12 let života. Ochlupení kolem genitálu má svůj význam a prospívá vašemu zdraví. Poznejte jeho funkce a zamyslete se, zda se nakonec budete holit nebo ne 🙂 Třeba já se holím pravidelně, protože se to mojí partnerce líbí a mě vlastně taky. Cítím se čistěji a mnohem příjemněji, takže se klidně vyzkoušejte oholit i sám nebo od partnerky v rámci erotické předehry. Pozor na pořezání 🙂

 

Pubické ochlupení chrání pokožku před poraněním

Chlupy zde fungují jako přirozená ochranná bariéra mezi pokožkou a oblečením, kde chrání kůži před oděrky, škrábanci a podobně.

Časté jsou také úrazy způsobené používáním erotických pomůcek jako masturbátory nebo vakuové pumpy. Příliš chlupatý penis sice nevypadá příliš „vábivě“, ale má svůj důvod a určitě se není za co stydět.

 

Chlupy kolem penisu dokonce snižují riziko přenosu pohlavně přenosných nemocí

Důrazně upozorňuji, že pouze samotné chlupy vás před pohlavní nemocí neochrání. Pořád používejte kondomy a snažte se nemít mnoho sexuálních partnerů.

Jde ale o to, že při holení chlupatého penisu mohou vzniknout drobné ranky a mikrotrhlinky, přes které se již bakterie či virus bez problémů dostane do těla. Po holení se často zanítí póry, protože se v nich množí bakterie. Záněty mohou vést až k infekci, a pokud se ji nepovede vyléčit antibiotiky, může se rozšiřovat a postihnout i močový měchýř, varlata nebo prostatu.

Pokud jste se nedávno holil a vidíte na sobě tyto drobné ranky z pořezání, je rozumné vyhýbat se sexuální aktivitě do doby, než se rány plně nezahojí. Kondom natažený na penis totiž neochrání ostatní části genitálu. Poraněná oblast pod pupíkem zůstává pořád obnažená.

 

Chlupatý penis má nižší riziko některých kožních nemocí

Pokud se budete holit, zvýšíte riziko, že vám budou chloupky zarůstat a vlasové folikuly se mohou zanítit. Tyto kožní problémy mohou vést až ke vzniku folikulitidy (hnisavý zánět chlupových folikulů), hyperpigmentace kůže (tmavé fleky, které mění jednotný barevný tón kůže) a dalším nežádoucím stavům.

Těmto rizikům se můžete vyhnout, pokud si chlupatý penis nebudete holit vůbec, případně budete pouze zastřihovat konečky.

 

Co pokud odstraním všechny chlupy na penisu?

Pokud chlupy na penisu zastříhněte nebo oholíte, snažte se ponechat aspoň krátkou vrstvu, aby mezi kůží a oblečením pořád fungovala aspoň nějaká bariéra.

Pokud se rozhodnete oholit chlupatý penis dohladka, můžete si nechtěně způsobit:

 • podráždění pokožky, protože žiletka naruší její jemnou vrchní vrstvu,
 • svědění, protože přes ranky se do těla dostávají bakterie, které vyvolají slabý zánět, navíc svědění je i normální známkou hojení,
 • pořezání,
 • pupínky a puchýřky, které jsou důsledkem zánětu,
 • zarůstání chloupků, pokud se chlup stočí a neroste správným směrem ven z folikulu,
 • folikulitidu, a tedy hnisavý zánět zarostlého chloupku, kdy se tělo snaží pomocí hnisu zbavit bakterií.

 

Jak si mohu sám doma odstranit chloupky z penisu?

Výhodou je, že pubické chlupy na penisu nerostou tak rychle, jako třeba vousy na obličeji. Není je díky tomu potřeba holit, stříhat či depilovat tak často.

 

Stříhání chlupatého penisu

Ohanbí si nejdříve na 5 minut navlhčete teplou vodou nebo si rovnou sedněte do vany, aby se kůže uvolnila a chlupy malinko změkly.

Vezměte si nůžky, ideálně kadeřnické, a tedy větší, těžší a dobře nabroušené. S nůžkami je manipulace o něco náročnější, takže můžete použít i zastřihovač vlasů nez násady, který chlupy zkrátí na cca 1 mm.

Pokud se rozhodnete pro nůžky, manipulujte s nimi opatrně. Kůže na penisu je velmi tenká a jemná, takže se lehce říznete.

Stříhání opakujte jednou za jeden či dva týdny, nebo se prostě sledujte, jak vám bude délka vyhovovat. Upozorňuji, že vás dorůstající chloupky mohou začít píchat, protože jejich zastřižené konečky mohou pokožku dráždit a způsobovat nepříjemné pocity.

 

Holení chlupů na penisu

Holení vás zbaví chlupů nejrychleji a na nejdelší dobu. Díky tomu se nemusíte holit tak často. Abyste minimalizoval riziko podráždění nebo poranění, holte chlupatý penis následovně:

 • oblast holení navlhčete teplou vodou,
 • dlouhé chlupy nejdříve ostříhejte nůžkami nebo zastřihovačem vlasů, holit budete až zkrácené chlupy,
 • nezapomeňte na pěnu nebo gel na holení, po kterém bude žiletka hladce klouzat a nepořeže vás,
 • použijte novou a čistou žiletku nebo řádně omytý holící strojek s břity. Nepoužívejte staré, špinavé ani rezavé žiletky!
 • jednou rukou napněte kousek kůže a druhou rukou chlupy holte ve směru jejich růstu,
 • nedoporučuji je holit proti směru růstu, protože tehdy mají chlupy tendenci zarůstat a zanítit vlasové folikuly,
 • holte se pomalu a opatrně, protože není kam spěchat a nechcete se říznout,
 • po oholení místo opláchněte teplou vodou a jemně osušte ručníkem,
 • na oholenou pokožku naneste krém či balzám po holení nebo jakékoliv tělové mléko, které čerstvě oholenou pokožku hydratuje a zároveň dezinfikuje, aby se na ní nemnožily bakterie,
 • pozor na vody po holení s obsahem alkoholu, protože pokud na ně zatím nejste zvyklý, mohou vás hezky pálit,
 • natáhněte kaťata a hurá na rande, pánové 🙂 Držím pěsti, ať se zadaří.

PODROBNĚJŠÍ NÁVOD: Holení penisu a varlat: Podrobný manuál a zásady bezpečnosti.

holení penisu a varlat

 

Depilace chloupků na penisu voskem

Uznávám, že jsme zde zajeli do spíše ženských zkrášlovacích procedur, ale chlupatého penisu nás může zbavit i depilace voskem. Upozorňuji, že jde o riskantnější techniku, zvlášť pokud se chystáte depilovat pouze poprvé.

Vosková depilace bude pravděpodobně bolet, zároveň nemusí být účinná, pokud ji neprovedete správně. Zde mohu doporučit i svěřit se do rukou zkušené kosmetičky, protože, ač to může znít překvapivě, muži řeší své bujaré ochlupení i u profesionálů a netrápí se pouze sami doma.

Pokud se chcete sám vydepilovat, postupujte následovně:

 • nejdříve se vykoupejte nebo osprchujte v teplé vodě,
 • chlupy si nejdříve zkraťte na cca půl centimetru, aby se dovedly nalepit na depilační proužek,
 • následně místo pokryjte teplým voskem a určitě si nejdříve pozorně nastudujte návod na použití,
 • přibalený depilační proužek přiložte na navoskovanou oblast,
 • chvilku počkejte, až se proužek dokonale přilepí na chlupy a zaschne,
 • bleskovým pohybem proužek strhněte,
 • jelikož se nemusí uvolnit všechny chlupy hned napoprvé, depilaci opakujte než nebude místo dokonale čisté. To si může vyžádat opakované strhnutí proužku,
 • až bude pokožka zbavena všech chlupů, místo omyjte teplou vodou a aplikujte tělový krém nebo gel po holení.

 

Depilace chlupů depilačním krémem

Doporučuji vám sehnat si depilační krém určený speciálně na intimní oblast. Seženete jej v drogerii, takže se ptejte prodavačky nebo čtěte etiketu. Univerzální krémy totiž mohou obsahovat agresivní chemikálie, které by dráždily citlivou pokožku v okolí penisu.

 • Váš produkt vám bude pravděpodobně kázat neholit ani nestříhat chlupy aspoň pár dní před depilací, tak se podívejte na etiketu a chvilku vydržte.
 • Druhou bezpečnostní radou je vyzkoušet trošku krému na jiné části těla, abyste zjistil, zda vám nespustí nějakou alergickou reakci a nepodráždí pokožku. Pokud ano, určitě jej nepoužívejte, jinak se může podráždění rozrůstat i dále po těle.

Depilační krémy je potřeba aplikovat poměrně často v řádu několika dnů, proto se zamyslete, zda jste do nich ochotný investovat peníze a čas. Ekonomičtější může být holící strojek či klasická žiletka, kterou stačí pouze umýt a jednou za čas vyměnit.

Depilační krém použijte následovně:

 • místo holení nejdříve opláchněte teplou vodou,
 • naneste dostatečné množství depilačního krému,
 • počkejte 5 minut nebo tak dlouho, jak praví návod, ale krém nemějte nanesený příliš dlouho,
 • v balení najdete plastovou stěrku, kterou po uplynutí doby působení krém setřete či seškrábněte,
 • až místo zbavíte chlupů, opláchněte se teplou vodou,
 • pokožku natřete krémem.

 

Jak mi chlupatý penis oholí profesionál?

Pokud se vám jednoduše nechce trápit s holením chlupatého penisu, existuje množství profesionálních salonů a klinik, kde se vám o něj rádi postarají. Připravte se ale na citelně vyšší ceník.

 

Profesionální voskování chlupatého penisu

Pokud chlupy depiluje profesionál, procedura bude mnohem méně bolestivá, ale za to mnohem bezpečnější.

Nevýhodou zde může být váš ostych, protože, co si budem, ne každému chlapovi je příjemné, když mu nádobíčko osahává jiný člověk, zvlášť pokud je neznámý a navíc to může být i muž. Další nevýhodou je samozřejmě daleko vyšší cena, než za jakou se vydepilujete sám doma.

V salonu vám doporučí depilaci opakovat aspoň jednou za měsíc, takže se rozhodněte, zda z ní uděláte pravidelnou součást svých výdajů.

 

Cukrování chlupatého penisu

Ne, tohle není název žádné nové sexuální praktiky 🙂 Cukrování je metoda podobná voskování, pouze používá jiné materiály a techniku. I zde byste měl mít pubické ochlupení dlouhé aspoň půl centimetru.

Při cukrování vám odborník nanese lepkavou hmotu na bázi cukru. Rukou nebo stěrkou hmotu uhladí ve směru růstu chlupů, ale strhne ji proti směru růstu.

Cukrová hmota kůži nedráždí tak jako vosk a celá procedura je pro kůži přirozenější. Doporučuje se opakování jednou za měsíc nebo 6 týdnů.

 

Laserové odstranění chlupů na penisu

Pomocí laserové terapie můžete chlupy výrazně redukovat nebo je zela odstranit i s kořínky. Specialista používá speciální zařízení, kterým zničí vlasový folikul a chlup z něj vypadne. Folikuly se sice začnou opět tvořit, ale značně pomaleji, a čím déle budete techniku opakovat, o to více folikulů zničíte. Po delší době chlupy přestanou růst úplně, protože nebudou mít z čeho.

Kvůli tomu ale budete muset na proceduru opakovaně, a jelikož jde řádově o několik tisíc korun, výsledná částka se může pěkně nasbírat.

Reklamy prezentují laserovou depilaci jako trvalé řešení chlupatého penisu, stejně ale vyžaduje určitou údržbu. Kožní lékař (dermatolog) nebo kosmetický chirurg vám vysvětlí, jak o místo pečovat a jak často byste měl proceduru opakovat.

 

Elektrolýza chlupatého penisu

Elektrolýza nabízí trvalé odstranění pubického ochlupení. Specialista použije nástroj ve tvaru větší jehly, kterým postupně odstraní vlasové kořínky ve folikulech.

Aby byl zákrok opravdu trvalý a kompletní, na elektrolýzu si zajdete přibližně až 20x nebo i více. I tato možnost je finančně náročná, ale pokud ji absolvujete, již nikdy nebudete muset investovat do holících pomůcek.

 

Co jsme zjistili o chlupatém penisu?

 • Chlupy na penisu jsou zcela normální.
 • U chlapců začínají pubické chlupy růst s nástupem puberty, a tedy kolem 12 let.
 • Chlupy na penisu a v jeho okolí mají jasný význam: Chrání pokožku před podrážděním a poškozením, mohou bránit vniknutí bakterií a virů do organismu, zároveň snižují riziko některých onemocnění kůže.
 • Stříhat a holit se můžete doma sám nůžkami, žiletkou, holícím strojkem, zastřihovačem nebo epilačními a depilačními produkty.
 • Obrátit se můžete i na kosmetické salony a kožní lékaře.
 • Podstatné je, abyste se cítil příjemně ať už máte penis chlupatý nebo ne. Je to vaše soukromá věc.

Máte i vy chlupatý penis? Holíte se nebo vám vůbec nevadí? A co si o něm myslí vaše partnerka?

Na vaše zkušenosti a názory jsme v redakci Erekce.cz zvědaví v diskusi pod článkem. Děkuji vám za ně 🙂

 

DÁLE ČTĚTE: Zvětšení penisu: MEGAČLÁNEK bez lživých slibů.

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply