Téma zvětšení penisu je velice hledaným tématem mnoha mužů. V hospodě, před kolegy, nebo kamarády toto téma moc neřeší. Stačí se ale podívat na čísla na internetu. Měsíčně si v Čechách vyhledá tento výraz přes 4100 lidí. Jde proto o poměrně aktuální téma.

Jaká je situace se zvětšováním penisu doopravdy? Jsou reklamy na produkty skutečně pravdivé? Jaké metody existují a jsou některé účinné?

 

Zvětšení penisu – reálně lze dosáhnout pouze několik MILIMETRŮ

Prášky a doplňky na zvětšení penisu

Situace s prášky je poměrně jednoznačná. Dosud zde nebylo nic, co by se ukázalo jako 100% účinný prostředek na zvětšení penisu.

K lepšímu pochopení je třeba nahlédnout do mužské anatomie. Penis obsahuje topořivá tělesa. V podstatě jde o houbovité útvary, které se plní krví při sexuálním vzrušení.

Tato tělesa jsou poutána vazivem ke stydké kosti. Není tedy jednoduché s nimi hnout a délka penisu dosažená do 21 let je v mnoha případech maximální možná. To platí v případě prodloužení penisu.

V případě roztažení penisu do šířky platí podobná pravidla. Jejich velikost je pevně daná. Nefungují tedy jako svaly, které posilováním rostou.  

Doplňky v prášku a tablety fungují ve většině případů na principu lepšího prokrvení penisu. Mohou tedy pomoci naplnit topořivá tělesa rychleji. Tento efekt ale neučiní penis delším ani větším.

Otázkou také je, který produkt muž zakoupí. Při nešťastném výběru přípravku mohou zažít třeba nepříjemný pocit bušení srdce, nevolnost nebo alergickou reakci. Tím výčet vedlejších účinků rozhodně nekončí. 

prášky na erekci

Všechny doplňky jsme sami odzkoušeli a výsledkem bylo skutečně „pouze“ zlepšení erekce. Zvětšení se nekonalo.

 

 

Pomoc hledají často muži s normální velikostí penisu 

Naštěstí většina mužů, vyhledávající zvětšení penisu, má průměrné rozměry. Stačí pouze nevhodný komentář partnerky, nebo přehnaně veliké penisy v pornu či ve veřejné sprše. Pokud nemá muž dostatek sebevědomí, je na mindrák zaděláno. Okamžitě sedá za počítač a hledá nejrychlejší řešení v podobě pilulky či podobného “nesmyslu”.

Muži nemají příliš přehled o tom, jaká velikost je normální v erekci. Je jasné, že se mohou porovnat s ostatními ve sprše. To ale nic neznamená, protože penis může mít v erekci zcela jiné rozměry, než v ochablém stavu. Většina mužů i žen tak má zkreslené představy.

V POHODĚ JSTE, pokud váš penis v erekci dosahuje kolem 15 centimetrů

 

Výrobci doplňků na zvětšení mužům lžou

Častou praxí jsou lživé výroky výrobců na internetu a v reklamách. Sázejí na to, že svou reklamou zasáhnou cílovou skupinu s poraněným egem. I když může mít jeho penis normální rozměry, sám tomu nevěří. Nechá se tak snadno zlákat nesmyslnou reklamou na zvětšení penisu.

Reklamní texty jsou mnohokrát sepsány až vtipně. Bohužel mnoho z nás na reklamu dá a přípravek si zakoupí. Na internetu lze najít množství reklam, slibujících nemožné:

 

Získáte neuvěřitelnou délku

Jedním ze slibů je neuvěřitelné zvětšení délky penisu. Často v řádu mnoha centimetrů. Jde o nesmysl, protože i na základě operace dochází o zvětšení délky v 2-3 centimetrů. Jen těžko si lze představit, jak mast, gel či prášek dokáží něco podobného.

délka penisů v Evropě

Jak vidíte ve statistice, Češi jsou na tom dokonce nadprůměrně

 

Širší penis za pár dní

Toto tvrzení deklaruje jeden z prodejců na českém internetu. Slibuje rozšíření penisu v době několika desítek dní. Tento výrok nedává smysl. Přípravek může zlepšit prokrvení, ale v žádném případě nedokáže tělesa roztáhnout, aby byl penis širší.

 

Sexuální schopnost muže závisí na tabletě

Zde psychologie reklamy cílí opět na mužské ego. Snaží se mu vnutit, že pouze velký penis vede k uspokojení partnerky. Selský rozum napovídá, že jde o hloupost.

Většina mužů se nachází se svou velikostí v průměru. Problém je tedy spíše v jejich hlavě. Pokud je některý muž“méně obdařen”, raději by měl investovat do pořádné erotické pomůcky. Nepůjde o vyhozené peníze a žena bude spokojená.     

 

Co prášky, doplňky a masti obsahují?

Většina těchto doplňků jsou vyhozené peníze. Co se týče zvětšení penisu, nelze čekat žádný hmatatelný výsledek. Většina produktů je pouhá směs prokrvujících bylinek. V produktech se dokola točí ty samé ingredience. Odlišný je pouze název produktu.

NEČEKEJTE ZÁZRAKY: Tyto doplňky penis napumpují krví, posílí erekci a prodlouží soulož. Zvětšování ale nečekejte. 

 

Pomohou snad vakuové pumpy?

Jedním z bestsellerů na zvětšení penisu je vakuová pumpa. Mnoho mužů ji považuje za jasný zlepšovák ochablé erekce. Přes značnou popularitu pump se objevují názory, upozorňující na neblahý vliv vakuových pump. Při nadměrném a neuváženém užívání opravdu hrozí popraskání topořivých těles a poruchy prokrvení – oslabení erekce.

Pokud muž užívání pumpy nepřežene, žádné riziko nehrozí. Ve většině případů je pumpa ideální pomůckou na zlepšení erekce a kondice penisu.

Skvělá je pro muže se zhoršenou erekcí. V případě náruživé partnerky pak skvěle slouží k navození erekce pro další kola.

vakuová pumpa purple power

 

Vakuové pumpy a zvětšování penisu

Pumpa tvoří vakuum a tím pádem vznikají v penisu lepší podmínky k proudění krve. Penis není pod tlakem. Tím pádem proudí krev dovnitř daleko snáze.

Co se týče názoru, že vakuová pumpa dokáže zvětšit objem penisu, jde o zcela mylnou představu. Tuto vlastnost vakuová pumpa nemá.

Někteří muži si tento fakt neuvědomují, nebo o něm nevědí. Používají pak pumpu v nadměrném množství. Právě tak dochází ke zbytečným zraněním. Špatně použitá vakuová pumpa dokáže opravdu zatopit.

 

Vakuové pumpy předmětem rozporů

V internetových diskuzích jsou názory rozděleny. Jedni ji milují a druzí ji nemohou vystát. Kouzlo spočívá ve správném postupu.  

Základní pravidlo zní, že doba používání nesmí přesáhnout hranici 20 minut. Pak hrozí nadměrné překrvení penisu a jeho poškození. Pokud muž dodrží instrukce v návodu a maximální dobu použití, nemá problém.

 

Vodní nebo vzduchové vakuové pumpy?

V nabídce výrobků pump jsou dvě základní kategorie. Vzduchové varianty jsou levné a velmi jednoduché na provoz. U většiny modelů stačí ruční zapumpování na balonek a podtlak je zaručen.

Dražší modely jsou vybaveny motorem, který vzduch vyžene automaticky. Vzduchové varianty jsou levnější, ale nezaručí tak kvalitní podtlak, jako vodní pumpy.

Vodní modely jsou skutečně efektivní. Dokáží penis prokrvit opravdu rychle. Čas potřebný k dosažení stejného efektu je oproti vzduchové pumpě o značnou dobu kratší. Na místě je tedy obezřetnost a opatrnost.  

Ceny vodních modelů jsou několikanásobně vyšší oproti vzduchovým verzím. Vyšší cena je vyvážena lepší efektivitou.

Výhodou vodní pumpy je, že odpadá nutnost lubrikace. Ta je potřebná pouze u vzduchových modelů, aby penis vklouzl do válce pumpy bez problémů.

 

Erekční kroužek + pumpa

Tato kombinace pomůcek tvoří dohromady skvělou dvojici. Ve chvíli, kdy muž nažene do penisu pomocí pumpy dostatek krve, vznikne kvalitní erekce. Aby ji udržel v dostatečné kvalitě, použije erekční kroužek. Tím zaškrtí kořen penisu a krev nemůže odtéct zpět. Má pak možnost dopřát si skvělý sex po daleko delší dobu.

 

Pumpa je skvělá rekonvalescence

S jídlem roste chuť. Toto přísloví lze přenést i na erekci. Pokud muž svůj penis nepoužívá, zakrní a jeho funkce se bude těžko vracet do předchozího stavu.

Pumpu tedy není chytré kupovat za účelem zvětšení penisu. Jde o vyhozené peníze. V případě podpory poruchy erekce, nákup smysl má.

Pumpa nachází skvělé využití i v případě pooperačních stavů prostaty. Tehdy muži ztrácejí kondici svého penisu. Pumpa je skvělým nástrojem k procvičení jeho správné funkce. Muž pak dosahuje erekce mnohem snáze a vrací se lépe do normálního sexuálního života.

 

Kde pumpu sehnat?

Manuální i automatické pumpy jsou k dostání v kamenných sexshopech, nebo online. Ceny se pohybují od pár stovek po několik tisíc korun.

Chirurgické zvětšení penisu

Někteří muži spoléhají na operativní řešení. V porovnání s ostatními způsoby, jde o variantu s jistějším výsledkem.

Ani operativní zákrok není bez rizika. Vedlejší účinky operace hrozí při špatném provedení úkonu vždy.

V případě, že muž chce podstoupit operaci, měl by volit toho nejlepšího chirurga, jakého si může finančně dovolit. Ceny operací začínají na 20 000 Kč a rostou až ke statisícům. Volbu je tedy nutné velmi dobře zvážit.

chirurgické zvětšení penisu

 

Operace na zvětšení obvodu penisu

V zásadě spočívá rozšíření penisu ve vyplnění tkáně určitou látkou, která rozšíří celý penis. Touto látkou může být vlastní tělesný tuk, silikon, případně jiné médium. Operativní zákrok na zvětšení penisu je složen z několika fází:

 • chirurg odebere tukovou tkáň z oblasti břicha a hýždí
 • v laboratoři se tuk odstředí do své čisté formy
 • tuk lékař nabere do injekční stříkačky a rovnoměrně vstříkne do penisu
 • výsledek operace je viditelný ihned

UPOZORNĚNÍ: Ani operace nedokáže zvětši topořivá tělesa penisu. Podkožní prostor je sice naplněn tukem a penis vypadá širší.

Tělesa jsou ale stále stejně velká. Tuk se může po čase vstřebat a velikost penisu zmenšit.

Operace rozhodně není stálé řešení. Čtěte podrobný článek o chirurgickém zvětšení. 

 

Kdy je operace nutná?

Průměrný obvod penisu u nás je zhruba 12 centimetrů. Z toho vychází hodnota průměru kolem 3,7 centimetrů. Neexistuje žádná souvislost mezi šířkou a délkou penisu.

Mikropenis je definován na délce pod 7,5 centimetrů. Podobná situace je u extrémně tenkých penisů. V těchto případech lze nutnost zákroku pochopit.

Zřídka se vyskytují jedinci, kteří se malým penisem chlubí v televizi. Pro normálního smrtelníka jde často o psychicky velmi náročnou situaci. Operace představuje jediné řešení.

Je zajímavé, že často operaci podstupují muži s průměrnými parametry. Tedy jedinci, kteří žádnou operaci nepotřebují. Jsou přitom ochotni zaplatit i vysoké sumy za provedení zákroku.

Otázkou je v tomto případě mužské sebevědomí. Pokud se nechá ovlivnit obrazem pornoprůmyslu a některých médií, pak je jisté, že operaci podstoupí.

 

Prodloužení penisu – elongace

Prodloužení penisu je další možností operativní úpravy. V případě, že by chirurg operací narušil přímo houbovitou tkáň, zjizvila by se. To by znamenalo, že by se při erekci nenaplnila a penis by se v daném místě prohýbal. Proto do tohoto místa chirurgové nezasahují.

Jedinou možností prodloužení je uvolnit část penisu, která je připevněna ke stydké kosti. Toho chirurg dosáhne přeříznutím vaziva, které drží část topořivé tkáně penisu připevněnou k této kosti. Jde tedy o relativní prodloužení. Část penisu jednoduše vykoukne z těla ven. Prodloužení představuje maximálně 2 až 3 získané centimetry navíc.  

Nevýhodou je, že penis ani v erekci nikdy nebude stát vzpřímeně. Přestřižený úpon penis nedrží v přímém směru.

 

VIDEO: Přerušení vazu a povytažení penisu z těla. 

 

Pooperační stav po prodloužení

Někdy se objevují modřiny a otoky v několika málo hodinách po operaci. Otok se vyskytuje v oblasti penisu, na vnitřních stehnech a šourku. Jinak má pooperační stav hladký průběh.

V delším časovém horizontu je doporučen klidový režim po dobu 14 dní. Přikládají se studené obklady kolem kořene penisu. Důležité je omývání pod sprchou po každém močení a stolici.

Penis musí zůstat v době rekonvalescence odtažený od kosti. Pacient tedy nosí obklad, který je umístěn v těsných slipech. Tak je zajištěno odklonění penisu od těla, takže vazy nemohou znovu srůst. Někdy se také k tomuto účelu používají tahové strojky (extendery – natahovače).

Pohlavní styk a masturbace jsou doporučeny zhruba 4 – 6 týdnů po operaci. Dříve ne, aby nedošlo ke krvácení.

 

Cviky a masáže pro zvětšení penisu

Cviky na zvětšení penisu  jsou sérií několika protahovacích, masážních a dalších technik. Cvičení nemá na zvětšení penisu takový vliv, jak si mnozí myslí. Nárůst rozhodně není zaručený a cviky vyžadují dlouhodobé odhodlání a motivaci.

 

Cvičení prokrvuje penis

Ve správných dávkách cviky penisu zlepšují prokrvení penisu. Při cvičení po delší dobu lze pozorovat lepší prokrvení orgánu a tím i lepší erekci. S tímto efektem jdou ruku v ruce i lepší prožitek ze sexu a celková výdrž. Nelze tedy čekat zázračné nárůsty velikosti, ale lepší prokrvení po delším cvičení rozhodně přijde.

 

Různé kombinace cviků

Cviky na zvětšení penisu jsou složeny z několika technik. Sestava může být následující:

 

Jelqing a „nadojená“ erekce

Tato metoda byla vyvinuta na prokrvení penisu bez pomoci prášků, gelů a dalších podobných “berliček”. Metoda sází na starou dobrou fyzickou stimulaci a pekelné odhodlání. Celý cvik připomíná tak trochu pohyb při dojení.

Masáž funguje na principu zvýšeného průtoku krve do penisu. Ten je při cvičení jen napůl ztopořený. Krev je rukou tlačena manuálně do těch nejvzdálenějších částí penisu. Tímto způsobem by měl penis dle některých guru růst.

Všechna cvičení na zvětšení vyžadují železnou pravidelnost. Dle některých sexuálních odborníků pak může dojít ke skutečnému nárůstu. Pravda bude někde uprostřed, protože na vliv jelqingu existuje jen několik málo studií a čísla jsou slabá.

 

Před začátkem cvičení

Před cvičením je doporučeno pověsit na penis ručník namočený v horké vodě. Následně jej tak ponechat 2 až 3 minuty. Tento proces pak zopakovat až 3krát. Je to kvůli dostatečnému prohřátí penisu. Díky horkému vlivu nastane poloviční erekce.

Další fáze přípravy spočívá v nanesení lubrikačního gelu na polovičně ztopořený penis. Je to kvůli pohodlí. Jelqing na sucho dokáže být velmi nepohodlný a je určen spíše pro pokročilé.

 

Průběh cviku

Muž utvoří kroužek spojením palce a ukazováčku. Něco jako O.K. symbol. Tímto prstencem obepne penis u kořene. Následně jej ždímá směrem od kořene k žaludu. Pohyb by měl zopakovat stokrát za sebou.

 

Rozdíl patrný po několika dnech

Dle guru má být vliv cvičení patrný po několika dnech. Údajně by se penis měl začít zvětšovat. Tyto sliby je lepší brát s rezervou. Penis bude rozhodně po několika dnech cvičení lépe prokrvený. Rovněž  bude snazší dosáhnout erekce.

Jelqing každopádně nechybí v žádném setu na zvětšení penisu a je základním cvikem ve všech případech.

 

Pro začátek je nejlepší vlhký jelqing

Vlhký jelqing se provádí, protože je pohodlnější. Na jeho správné provedení je potřeba lubrikant. Penis musí mít po celou dobu správný skluz. Pokud se během cvičení vstřebe, je třeba lubrikant doplnit.

Cvičení probíhá tak, jak je popsáno výše. Tedy spojený palec a ukazovák se pohybují od kořene směrem k žaludu a vytvářejí pohyb podobný dojení.

Začíná se tak, že levá ruka i pravá ruka uchopí kořen penisu stejným úchopem. Následně levá ruka pokračuje nahoru směrem k žaludu, zatímco pravá zůstává na kořeni. Je to proto, aby krev nemohla odtéct zpět z penisu.

Když levá ruka dojede až k žaludu, přesune se pod pravou ruku na kořen penisu. V tu chvíli startuje pravá ruka stejný dojivý pohyb.

Důležitý je stav erekce. Ten nesmí přesáhnout 50 až 70%. Při dosažení plné erekce je technika neúčinná. Během cvičení není doporučena ani ejakulace.

 

Důležitý je návyk

Během prvního týdne je kladen důraz na dodržování rutiny. Velmi důležitá je pravidelnost cvičení. Jen tak je zaručeno, že člověk si na cvičení zvykne a bude schopen ho dodržet i v delším horizontu.

Pamatujte, že hlavní benefit těchto cviků nespočívá ve zvětšení penisu, ale hlavně v jeho lepším prokrvení. To znamená lepší šanci na erekci.

 

Kegelovy cviky

Další cvičení doporučené na zvětšení penisu. Opět to se zvětšením velikosti pohlavního údu není tak horké. Platí ale, že tato cvičení zlepšují prokrvení svalů pánevního dna. To znamená lepší kontrolu nad ejakulací, silnější orgasmus a pevnější erekci.

 

Hledání PC svalu

Tento sval je stěžejním při cvičení kegelových cviků. Leží přibližně v oblasti mezi análním otvorem a varlaty.

Nejlepší cesta k jeho nalezení, je při močení. Kdykoliv chce muž zastavit proud moči, musí zatnout tento sval. Jde o stejný sval, který dokáže rozhýbat penis v plné erekci.

 

Princip cvičení

Tento sval se pak používá při samotném cvičení. V zásadě jde o to, že je potřeba jej zatínat různě dlouho a v rozdílných intervalech. Cvičení zajistí vyšší průtok krve do penisu a pánevní oblasti. Tím pádem se cvičí svaly pánevního dna a ze situace těží i topořivá tělesa penisu.

Začátečníci nejčastěji cvičí variantu, kdy 15 krát za sebou zatnou a uvolní PC sval. Po 5 vteřinové pauze lze postup ještě dvakrát zopakovat. Počty stahů se postupně navyšují, až k dosažení absolutního mistrovství.

 

Důležité je dýchat

Při zatínání svalů je doporučeno zapojit správné dýchání. Mělo by být uvolněné s nádechem co nejvíce do břicha. Důležité je zejména při delším zatnutí svalu. Při zatínání by měl muž vydechovat. Teprve až zcela vydechne, by měl zatnutí uvolnit. Čas zatnutí by měly být čím delší.  

 

Kegelovy cviky jsou nenápadné

Výhoda kegelových cviků spočívá v jejich nenápadnosti. Je možné je provádět kdekoliv a téměř kdykoliv během dne. Ve frontě, v autě, u televize, při práci. Navíc nikdo nic nepozná. Na své lepší erekci tak lze pracovat odkudkoliv.

 

VIDEO: Jak přesně posílit pánevní dno? 

Cviky na posílení pánevního dna

 

Natahování a věšení závaží na penis

Většina lidí ani neví, že na zvětšení penisu existují i závaží. V nabídce jsou závaží na zvětšení délky i šířky penisu. Jejich efekt je však nulový. Jediné, co může závaží přinést, je závažné zranění penisu. Pokud se někdo rozhodne závaží zkusit, měl by alespoň dbát na základní pravidla bezpečného užívání. Ochrání tak zdraví svého velmi cenného orgánu.

 

Jak používat závaží bezpečně?

Většina mužů používajících závaží by s mým názorem nesouhlasila. Pevně věří, že váha zavěšená na jejich penisu, jim pomůže dosáhnout vysněných výsledků. Na čem se s nimi shodnu je rozhodně způsob, jakým závaží používat.

Pokud se muž rozhodne závaží vyzkoušet, měl by dodržet několik zásad bezpečného užívání:

 • zpočátku volit menší váhy
 • hmotnost navyšovat opravdu velmi lehce
 • volit závaží, které se nemůže nešikovně zavadit o oděv a způsobit zranění
 • úchyt na penis by měl být ze zdravotně nezávadného materiálu
 • úchyt by měl být vyhotoven tak, aby nepoškodil jemnou kůži penisu

 

Proč závaží nefunguje?

Stejně jako u předchozích metod platí fyzikální pravidla. Penis je tvořen houbovitou tkání, která slouží k naplnění krví během erekce. Jak jsem už psal. Nejde o sval, který by se poškozením zacelil a stal se silnějším. Žádné nárůsty do šířky a délky nelze očekávat.

Závaží aplikované na sval dokáže jeho velikost zvětšit. Při aplikaci závaží na tkáně penisu se lze dočkat ošklivého natržení tkáně. Zranění může být velmi vážné. Někdy i s doživotními následky.

 

Co kdyby závaží fungovala?

Kdyby tomu tak bylo, šlo by o zajímavý nástroj na zvětšení penisu. Zastánci této metody uvádějí několik výhod a nevýhod.

Jaké by byly výhody:

 • Bylo by snadné zaznamenat výsledky – Narozdíl od běžných cvičení na zvětšení penisu, by mohla být cvičení se závažími velmi dobře kontrolována. Snadněji lze určit, kdy je tělo připraveno na vyšší zátěž. Podobně je tomu i v posilovně. Někteří zastánci závaží si dokonce vedou deníky postupu a navyšování závaží.
 • Volné ruceJakmile jsou závaží upevněna na penis, jsou ruce volné k jiným úkonům.
Jaké by byly nevýhody:

 • Pravidelnost – Stejně jako u ostatních cviků na zvětšení penisu. Fanoušci závaží na penis zdůrazňují, že bez pravidelnosti žádné prodloužení či větší šířka nepřijde.
 • Nutnost mít soukromíNejde o kegelovy cviky, které lze provádět v soukromí. Jaká je šance, že si někdo všimne visícího závaží pod kalhotami?
 • Hrozí riziko zraněníPenis není v základu stavěn na takovýto druh cvičení. Zvláště ne pro začátečníky. Muž, který chce vyzkoušet závaží na vlastní pěst, by vždy měl dbát na pravidla bezpečnosti.

 

Nabídka závaží je bohatá

Výrobci nabízejí opravdu širokou škálu i v tomto sortimentu. Stejně tak je mezi lidmi i mnoho nadšenců do této metody. Z mého pohledu jde o kaskadéry s vlastním zdravím a tuto metodu bych rozhodně nikomu nedoporučil.

 

VIDEO: Lidé věší závaží na penis spíše jako sport, ne kvůli zvětšení. 

 

Natahovače penisu (extendery)

Extendery jsou podobnou skupinou, jako závaží. Některé druhy jsou dokonce používané v medicíně v době pooperačních stavů. Slouží jako prevence srůstu vazů po operaci na prodloužení penisu.

Celkově jde o velmi populární zařízení. Na trhu je tudíž  nepřeberné množství variant. Opět však platí, že zvětšení penisu pouhým používáním extenderu dosáhnout nelze. V podstatě o extenderech platí:

 • Natahování –  všechny jsou navrženy k natahování penisu
 • Jiný vzhled a a stejná funkceačkoliv mají extendery rozdílný design, jsou všechny vybaveny upevňovacími pásky a funkcí pro natažení penisu

 

Vědecky ověřeny?

Zastánci natahovačů tvrdí, že extendery jsou ověřeny vědou. Opírají se o vědeckou studii provedenou v Turíně. Ta skutečně potvrzuje zlepšení délky penisu po 6 měsících. Zdá se tedy, že určitý efekt natahovače mít mohou. Dle výzkumu dokázaly přidat několik desítek milimetrů v klidovém i ztopořeném stavu.

Při správném používání jde pravděpodobně o druhé nejlepší řešení ihned po operaci. I zde platí, že stav není trvalý. Po určité době se penis vrátí do původních rozměrů.

 

Jak extendery fungují?

Natahovače penisu pracují na principu natažení tkáně penisu. Většina návrhů má podobný design. Všechny obsahují dvě klíčové komponenty:

 • Dva poutací body – jeden se nachází u kořene a druhý před žaludem
 • Natahovací tyčetvarem připomínají vysouvací anténu u rádia, drží konstrukci pohromadě a posouvají se spolu s růstem penisu

Zajímavost: Na trhu existuje jeden exot. Ten je velmi odlišný od ostatních modelů. K natažení používá revoluční vakuový systém.

 

Jak se natahovač používá?

K použití extenderu je potřeba dodržet několik kroků:

Krok 1 – Příprava

Kouskem hadru nebo gázy se penis obalí, aby byla předkožka chráněná.

Krok 2 – Odepnutí jedné strany natahovače

Muž odepne extender na straně nedominantní ruky.

Krok 3 – Umístění penisu do extenderu

Penis muž drží těsně za žaludem. Natáhne penis směrem k vrcholu natahovače a přetáhne úchyt přes penis.

Krok 4 – Zajištění popruhů a dotáhnutí

Popruhy se zajistí tak, aby bylo udrženo napětí na penisu. Utažení je doporučeno 2 – 3 krát překontrolovat.

Krok 5 – Natažení extenderu do komfortní délky

Muž natahuje extender až do bodu, kdy je to ještě pohodlné.

Krok 6 – Aplikace tepla

Aplikace tepla na penis podpoří průtok krve a pohodlnější natažení. Je možné použít třeba sáček s nahřátou rýží.

Krok 7  – Čekání

Zahrnuje aktivity, které nevyžadují příliš mnoho pohybu.

 

Potřebuji doma extender?

Zdá se, že extendery jsou jednou z mála metod, která má alespoň vědecky podložené výsledky. Přesto bych závěry bral s rezervou. Ani operace v řádu několika desítek tisíc neřeší zvětšení penisu permanetně a pokud ano, pak výsledky nejsou až tak ohromující. Nepředpokládám, že extendery na tom budou jinak.

 

Spreje, gely a krémy penis nezvětší

Hodně mužů už jistě zlákala představa vyzkoušet na zvětšení penisu gel, mast, nebo sprej. Internet je plný podobných reklamních lákadel. Důležité je vědět, jak na tom podobné produkty ve skutečnosti jsou.

Sliby jsou často nereálně a slibují nárůsty délky i šířky penisu hned o několik centimetrů.

Žádné vědecké studie na efekt těchto mastí neexistují. Reklamy tedy záměrně lžou a navádějí k nesmyslnému nákupu.

gel na zvětšení penisu

 

Různé druhy gelů a mastí

Gely a masti na zvětšení penisu spadají do různých kategorií. Lze je rozdělit dle funkce:

 • Podpora erekce – v tomto případě jde o slib výrobců o bezchybné erekci. Přípravky nepomáhají dlouhodobě. Jejich účinek je pouze krátkodobý a vnitřní topořivá tělesa dokážou ovlivnit pouze nepatrně.
 • Zvětšení penisuzvětšení penisu není v žádném případě ověřeno. Výrobci tak střílejí naslepo. V reklamách se objevují výroky, které nejsou podloženy žádnými vědeckými studiemi.
 • Gely  s rozdílným teplotním účinkemnavozují jiné vnímání a prožitek. Změnou teploty přinášejí rozdílné pocity ze stimulace. Orgasmus tak může být silnější. Oproti gelům na zvětšení penisu mají tyto gely svůj význam.
 • Znecitlivující gelydokáží oddálit ejakulaci, ale bohužel také oslabit erekci, protože dráždění je méně intenzivní. 

 

Zvětšení penisu aneb velice těžce dosažené milimetry navíc

Zvětšení penisu představuje pro firmy obrovský byznys. Muži se bezhlavě honí za vidinou většího a delšího penisu. Nebojí se utrácet horentní sumy a podstupovat riziko. Přitom ani ty zdánlivě nejlepší metody nepřinesou očekávaný výsledek. Někdy ho zajistí pouze na malou chvíli.

Dle selského rozumu jde o vyhozené peníze. Na závěr přikládám své zhodnocení metod na zvětšení penisu od nejlepší po tu nejhorší:

 1. Operace na zvětšení penisu – výsledek je pouze optický
 2. Natahovače penisu – dokáží minimálně prodloužit o pár milimetrů. Výsledek není trvalý
 3. Cviky na zvětšení penisu – nefungují, ale jsou dobré na prokrvení penisu
 4. Gely, masti a spreje – nefungují, jde pouze o sliby výrobců
 5. Závaží na penis – nefungují, při nesprávném použití hrozí fatální zranění

Daleko lepší investicí je promluvit si o svých obavách se svou partnerkou. Případně navštívit terapeuta, který dokáže poradit, jak si s pocitem malého penisu poradit.

Ve většině případů muži své obavy přehánějí. Strach je často jen záležitostí psychiky a problém řešitelný bez vynakládání horentních sum. Stačí pouze zapojit zdravý selský rozum.

facebook erekce.cz