Holení penisu a varlat: Podrobný manuál a zásady bezpečnosti

Holení penisu a varlat zvažujete, protože jste chlápek, který o sebe pečuje a vzhled intimních partií mu není lhostejný. Kromě toho, že s krásně oholeným penisem a varlaty budete pro partnerku přitažlivější, budete zároveň čistější a voňavější.

V pubickém ochlupení se totiž udržuje pot s bakteriemi, které šíří nehezký zápach. Díky zkrácení nebo hladkému oholení množství bakterií snížíte a pro ženu budete mnohem zajímavější. To zajistě pozvedne vzájemnou intimitu a přitažlivost. Dlouhé chlupy čouhající spopod slipů či plavek nevypadají vůbec reprezentativně.

V článku vysvětlím, jak se oholit „tam dole“ bez podráždění, bez pořezání a co nejrychleji 🙂 Chválím, že jste se rozhodl o sebe pečovat. Ženy si těchto hygienických návyků důkladně všímají, takže můžete v jejich očích poměrně bezpracně stoupnout. A to je jistě vašim hlavním cílem.

holení penisu a varlat

 

Holení penisu – podrobný návod

Pokud jste začátečník a jdete si holit penis s varlaty a pubické ochlupení poprvé, možná zatím máte strach. Představa, jak se ostrá žiletka nebo břitva dotýká vašich nejcennějších partií, může mnohé muže od pravidelného holení dokonce odradit. Už jste ale velký kluk, takže nervozita bokem a jdeme na to 🙂

Navíc pokud si holíte vousy a bradu, vaše ruka již má „svalovou paměť“ a pohyby budou soustředěné, plynulé, hladké a bezpečné.

 

Zastřižení pubického ochlupení

holení penisu a varlat elektrickým zastřihovačem

Elektrický zastřihovač je univerzální pomůcka pro holení celého těla a ne pouze penisu a varlat. Stojí pár stovek. Nějaký kvalitní si určitě kupte.

Pubická oblast leží nad penisem pod pupíkem. Právě zde vám rostou nejdelší a nejsilnější chlupy, které jsou zároveň nejvýraznější. Této oblasti se lidově přezdívá buš nebo prales. Možná vám ale lépe vyhovuje hladké letiště 🙂

Silné pubické chlupy doporučuji zkrátit pomocí zastřihovače. To, co zbude, následně doholíte holícím strojkem nebo břitvou. Pokud nemáte mašinku, můžete použit i nůžky, ale opatrně.

Násadu zastřihovače nastavte na nejnižší délku, která je obvykle 3 mm. Pokud násadu úplně sundáte, délka bude něco kolem maximálně 1 mm. Nechci zde dělat nikomu reklamu, ale v televizi se dnes objevují reklamy na zastřihovače s jedním břitem (tzv. one blade). Ty jsou pro mužské potřeby doslova ideální a využijete je i na tvář, hlavu a podpaží.

 • Nejdelší chlupy na ohanbí, u kořene penisu a varlatech zkraťte zastřihovačem nebo nůžkami. S žiletkou byste u dlouhých chlupů neuspěl.
 • Pokud chcete chlupy pouze zkrátit, nastavte si preferovanou délku zastřihovače a zbytek nechte jenom tak.
 • Pokud sundáte násadu úplně, dávejte pozor na řezné rány a vytrhání chloupků.

 

Oholte co největší plochu

Zastřihovač vezměte do dominantní ruky a projíždějte jím po celé ploše, kterou chcete oholit. Druhou, volnou rukou přemísťujte penis a šourek tak, abyste do nich nezajel čepelí.

Zastřihovač používejte ve směru růstu chlupů. Pokud byste holil proti směru, mohl byste se poranit a krvácet. Upozorňuji před zastřiháváním varlat. S mašinkou je to poměrně obtížné, takže nikam nespěchejte a buďte opatrný.

Pro lepší manipulaci a dosah si vyložte jednu nohu na kraj vany nebo postele a pak je prostřídejte.

 

Z ohanbí přejděte na penis a varlata

Po oholení ohanbí přesuňte zastřihovač na tělo penisu a varlata. Penis je nejchlupatější právě u kořene. Postupujte po celé jeho délce.

holení hráze

Hráz je krátká chlupatá oblast mezi varlaty a análním otvorem

Volnou rukou dále chyťte varlata přes šourek a jemně jej natáhněte. Vyrovnáte tak vrásčitou kůži na šourku a chlupy se vám budou lépe zastřihávat. Upozorňuji, že chlupatá může být i hráz (odborně perineum, krátký úsek mezi šourkem a řitním otvorem), takže můžete strojkem proběhnout i toto místečko. Hráz patří mezi mužské erotogenní zóny.

Jednodušší pro vás může být holení penisu ve stavu erekce, kdy je tvrdý a stojí pevně na svém místě. Pokud se při holení náhodou vzrušíte, využijte toho.

 

Holení penisu a varlat holícím strojkem nebo břitvou

Nyní jste genitálie zbavil nejdelších chlupů. Měří zhruba několik milimetrů. Pokud některý přesahuje, nevadí, pokud jich není moc. Oblast ještě můžete proběhnout nůžkami, aby žiletce nic nebránilo.

Pokud máte čas, dejte si teplou vanu nebo aspoň sprchu. Poležte si v ní 10 minut. Cílem je změkčení a zjemnění pokožky i chlupů. Čepel bude snáz klouzat po kůži a budou se vám tak lépe holit.

 

Pěna nebo gel na holení penisu

Za žádných okolností se nikdy neholte nasucho! Pořezal byste se, podráždil kůži, zavedl do ní infekci a pár dnů si to určitě vyčítal.

V drogérii si kupte pěnu nebo gel na holení. Z vlastní zkušenosti doporučuji ty na citlivou pokožku (for sensitive skin). Předcházejí podráždění, zarudnutí a svědění.

 • Do dlaně vstříkněte cca. 1 polévkovou lžíci pěny či gelu.
 • V rukou pěnu napěňte.
 • Zlehka naneste na místa, která budete holit.
 • Nechte pěnu působit aspoň 2 minuty, aby chlupy změkly.

TIP: Široký výběr pěn a gelů na holení nabízí e-shop Pilulka.cz.

Klikněte na tento odkaz a nechte si rychle a diskrétně doručit kvalitní kosmetiku pro holení intimních partií.

 

Holení

holení penisu ve směru růstu chloupků

Penis, varlata a okolí holte nejdříve ve směru růstu chloupků. Až získáte praxi a kůže bude silnější, začněte se holit i proti směru růstu.

Nyní holícím strojkem nebo břitvou holte chlupy ve směru růstu. Upozorňuji, že chloupky mají tendenci zarůstat, proto není vhodné holit je proti směru.

Proti směru holte až budete mít pokožku silnější a nepodráždí se tak lehce. Zajistíte dokonale hladké oholení. Snažte se používat dlouhé, hladké a nepřerušované tahy. Pokud na místech nějaké chlupy zůstanou, projděte je čepelí několikrát. Volnou rukou můžete kůži jemně napnout a natáhnout. Natažená kůže se holí lépe a snižuje podráždění.

Opatrný buďte, pokud máte na kůži nějaké bradavice, znamínka a další výrůstky. Jejich poškození zvyšuje riziko zavedení infekce a dokonce riziko přenosu pohlavních nemocí.

Chlupy strojek poměrně rychle „ucpou“, takže pravidelně po každých 2-3 tazích čepel opláchněte pod vlažnou tekoucí vodou. Ucpaný strojek má nižší účinnost a neholí tak dobře. Dbejte na to, aby byla čepel vždy dost ostrá. Tupá čepel by vás mohla zranit a holení by se prodloužilo.

I zde si vyložte nohu na okraj vany, abyste odhalil všechny záhyby a odkryl oblast třísel.  Doporučuji holit se ve sprše, protože z vás bude okapávat pěna plná chlupů.

Strojek, žiletku ani břitvu na penis nepoužívejte na holení jiných částí těla. Není to „povinnost“, ale užitečná hygienická zásada.

 

Holení varlat

Pokud jste začátečník, oholit varlata pro vás bude výzva. Varlata jsou vrásčitá, velmi členitá a špatně se s nimi manipuluje.

Volnou rukou jemně natahujte kůži šourku a postupujte po malých úsecích. Zde se vám nepovede vést hladké a dlouhé tahy. Miřte přesně a varlata holte kratšími tahy.

Pokud se vám to nedaří, varlata můžete vynechat. Připravte se ale na mírné „strniště“, které vám zůstane po oholení zastřihovačem. Možná se vám takový šourek bude nakonec líbit.

 

Dodatečná péče po oholení penisu a varlat

Oholené partie opláchněte teplou vodou a nechte osušit. Použijte klasický balzám nebo vodu po holení, ideálně nějaké jemnější. Opatrně s kosmetikou na bázi alkoholu, která sice má desinfekční účinek, ale může vás nehezky podráždit a nepříjemně pálit. Vyhněte se i nadměrně parfémovaným výrobkům. Pomoct může i tělové mléko nebo klasická vazelína.

Ze začátku počítejte, že se u vás kvůli nezkušené manipulaci objeví podráždění kůže. Bude zarudlá, svědivá a můžete se cítit nepohodlně. Po několika oholeních se ale kůže přizpůsobí, bude silnější a méně citlivá. Zatněte zuby a nějaký čas ještě vydržte.

Podráždění, vyrážky a oděrky zklidníte tělovým krémem, mlékem, olejem nebo i dětským pudrem. Vyzkoušejte několik přípravků, než najdete ten, který vám vyhovuje.

Pokud by komplikace nezmizely ani po 3 dnech, není hanba zajít ke kožnímu lékaři (dermatolog). Já ale věřím, že lékaře nebudete potřebovat. Určitě za ním jděte, pokud se objeví silné svědění a pálení, otevřené a mokvající rány nebo rozškrábnuté znaménka či bradavice. To už je případem pro kožního lékaře.

 

Další metody odstranění chloupků z penisu, varlat a ohanbí

Nyní již víte, jak se intimního ochlupení zbavíte sám doma. Poku ale máte zájem o odbornou péči a dlouhodobé výsledky, možnosti existují. Zahoďte stud a najděte si kosmetický salon ve svém okolí. Většina z nich nabízí i intimní péči.

 

Chemické nebo mechanické epilátory

odstranění chlupů z penisu a varlat i s kořínky

Mechanické epilátory a epilační prostředky odstraňují celé chlupy i s kořínky

Epilace označuje odstraňování chloupků i s kořínky. Než chloupek znovu vyroste, musí se mu vytvořit nový kořínek. Chlupy na penisu a okolí po epilaci nerostou tak rychle a výsledek je trvalejší, ne však trvalý. Účinek vydrží až několik týdnů.

Mechanický epilátor je strojek s drobnými pinzetami, které vytahují chlupy i s kořínky.

Chemický epilátor, a tedy různé krémy nebo i spreje mají podobný účinek. Při nákupu si ověřte, zda je určen i na intimní partie. Obsahuje totiž agresivnější chemikálie, které chlup v podstatě rozpustí. Kvůli složení nemusí být každý epilační prostředek vhodný právě na penis a varlata.

Přípravek vždy používejte dle přiloženého návodu. Obecně jej nanesete na zvolenou partii, necháte působit po stanovený čas a opláchnete.

 • Chemická epilace přináší jemnější a hladší pokožku, protože vás zcela zbavuje chlupů i kořínků.
 • Chlupy začnou opět růst, ale potřebují zahojený kořínek a zcela nový chloupek.
 • Budoucí chlupy budou pravděpodobně jemnější a méně výrazné.

Sledujte si, zda vás epilační prostředek nedráždí a nevyvolává alergickou reakci. Pokud ano, vyzkoušejte jinou značku. Pokud by podráždění pořád trvalo, zvolte raději jiný způsob odstranění chlupů.

 

Vosková epilace

Stejný princip, ale jiné provedení. I epilace horkým voskem vás zbaví chlupů spolu s kořínky. Výsledky vydrží ještě déle.

Voskovou epilaci si můžete udělat i sám doma. Poprvé ale doporučuji zajít do kosmetického salonu, abyste si neublížil. Horkým voskem se můžete spálit a bez zkušeností si můžete zranit pokožku.

Počítejte ale s tím, že jde o rychlé ztrhnutí, doslova škubnutí lepkavého navoskovaného proužku z vašich intimních partií. Metoda je bolestivá a ne příliš příjemná. Vzdejme respekt ženám za to, že epilaci voskem pravidelně a dobrovolně podstupují 🙂

Pokud se budete voskem epilovat doma, vždy použijte nový čistý vosk a epilační náplast. V kosmetickém epilačním salonu by to měla být samozřejmost.

 

Laserová epilace

Nejtrvalejší účinek nabízí epilace laserem pomocí speciálního přístroje. Ten si jistě nebudete kupovat domů, takže využijte služeb dermatologa (kožního lékaře) nebo specializovaného kosmetického salónu.

Díky tomu, že laser zničí vlasové folikuly (váčky, ze kterých vlasy vyrůstají), nabízí nejdelší účinek v řádu až několika měsíců. Upozorňuji, že nejde o jednorázový zákrok a na ozařování laserem je nutné jít přibližně 5x.

 • Laserová epilace nemusí vždy odstranit chlupy na ohanbí, protože jsou výrazně silné a odolné. Zeptejte se na možnosti dermatologa.
 • Procedura může být mírně bolestivá, protože dochází ke zničení vlasových folikulů.
 • Zákrok obvykle vyvolává podráždění, zarudnutí a otoky. Nepříjemné stavy zklidněte studenými obklady nebo pomocí uklidňujících krémů a balzámů.

 

Epilace chlupů elektrickou jehlou

Tato metoda nabízí trvalé odstranění chlupů z penisu, varlat, ohanbí a hráze. Procedura je poměrně finančně náročná, ale díky ní již nikdy nemusíte penis holit ani epilovat. Na zákrok musíte jít ke specialistovi, protože sám doma byste jej bez techniky a praxe nezvládl.

Specialista pomocí jehly, která vyzařuje elektrické výboje, proniká až ke kořínku každého chlupu. Proto je procedura časově náročná. Chloupků, ke kterým je nutné jehlu vpíchnout, jsou tisíce. Pro trvalý výsledek můžete potřebovat až přes 20 sezení. Až budou všechny kořínky zničeny, vlasy přestanou růst a kořínky regenerovat.

 • Elektrická epilace jehlou je středně bolestivá a vyvolává podráždění.
 • Jde o finančně nejnáročnější možnost epilace, výsledky jsou ale trvalé.

 

Jak dlouho vydrží výsledky holení?

Typ odstranění chloupků: Dovedu to sám? Cena: Jak dlouho vydrží výsledky?
holící strojek / břitva ano desítky / stovky Kč dny až týdny
elektrický epilátor ano stovky / tisíce Kč týdny
vosková epilace spíše ne stovky / tisíce Kč týdny až měsíce
elektrická jehla ne tisíce Kč natrvalo

Tabulka trvání výsledků různých metod odstranění pubického ochlupení

 

Střihy pubického ochlupení

Vytvořit si můžete libovolný střih. Pokud sám nevíte, zeptejte se přítelkyně, jaký střih pubického ochlupení by se líbil jí. Zde jsou nejoblíbenější střihy u mužů.

Žiletka na obrázku znázorňuje, kterou část ochlupení oholíte.

 

Střih do slipů

střih pubického ochlupení do slipů

Zde kopírujte střih slipů. Cílem je zbavit se chloupků, které by zpod nich trčely. Chlupy na varlatech a penisu můžete ponechat.

Tento střih je vhodný pro muže, kteří nemají partnerku, ale rádi si zajdou na plovárnu nebo do posilovny. Budete vypadat upraveně, přitom nikdo nebude vědět, co se pod slipy ukrývá.

 

Lví hříva

střih pubického ochlupení lví hříva

Zde oholte všechny chlupy z varlat a těla penisu. Ponecháte si pouze pubické ochlupení nad penisem.

Tento střih pomáhá opticky zvětšit penis a je vhodný pro může, kterým se zdá jejich penis krátký a malý.

MĚJTE PŘEHLED: Zvětšení penisu: MEGAČLÁNEK bez lživých slibů.

 

Krátký střih

Ideální střih pro muže, kteří se nechtějí holit dohladka. Chlupy zkrátíte zastřihovačem nebo nůžkami, ale několik milimetrů si necháte. Penis bude vypadat větší, ale ne „klučičí“.

 

Minimalistický střih

minimalistický střih pubického ochlupení

Oholte všechny pubické chlupy nad penisem. Chlupy na varlatech a penisu zkraťte nebo ponechejte.

Střih je vhodný pro muže, kteří si neradi holí varlata a bojí se pořezání.

 

Proužek na ohanbí

proužek pubických chlupů na ohanbí

Velice vyzývavý a pro ženy přitažlivý střih. Oholte téměř celou intimní oblast, pouze nad penisem si nechte tenkou čárku nebo širší proužek. Na ženu budete působit, že o sebe pečujete, ale pořád jste sexuálně zdatný a zapálený muž (úspěch zaručený 🙂 ).

Pokud se vám zdá proužek příliš obyčejný, zapojte fantazii, chlupy nad penisem zkraťte strojkem a vytvarujte třeba srdce, šipku nebo nějaké písmeno.

Vyholit se můžete samozřejmě i „na kompletku“, pokud se to líbí vám i vaší partnerce.

 

Bezpečnostní zásady během a po holení penisu

Holte se pouze v případě, že o to máte sám zájem. Nikdo vás nemůže do holení intimních partií nutit a to ani vaše partnerka.

Zeptejte se partnerky, zda se jí vlastně budete vyholený líbit. Chlupatý genitál je znakem pohlavní zralosti a některé ženy chlupy vzrušují. Pokud mezi ně patří ta vaše, vyholený penis by se jí nemusel líbit. Může totiž připomínat penis mladého chlapce.

Bezprostředně po holení nemějte sex. Hrozí riziko přenosu pohlavní nemoci kvůli podrážděné a narušené pokožce.

Neholte se ani před fyzickým výkonem. Pot a pohyb by podrážděnou kůži ještě více dráždil. Holte se v čase, kdy žádnou pohybovou aktivitu bezprostředně neočekáváte.

Čepel holícího strojku nebo břitvu po každém holení důkladně umyjte a nechte vyschnout. Když dokonale nevyschne, začne korodovat a zadržovat bakterie. Čepele můžete i vyvařit ve vroucí vodě nebo ošetřit lihem.

Pokud se říznete, vyhněte se sexu do doby, než se rána nezahojí. Pozor, platí to i pokud používáte kondom. Ten může dráždit a opět otevřít rány.

Případná vyrážka a pupínky jsou po holení normální. Stejně tak je normální zarostlý chloupek, zánět a otok. Pokud by se do 3 dnů samy neztratily, navštivte kožního nebo praktického lékaře.

 

Holení penisu a často kladené otázky FAQ

Existují výhody holení penisu a varlat?
Ano. Budete vypadat upraveně. Oholený penis dokonce vypadá větší a robustnější. Podpoříte hygienu, nebudete tolik páchnout a budete se cítit příjemněji a čistěji.
Jak se mají muži holit tam dole?
Snažte se napnout kůži, aby bylo oholení hladké. Holte se ve směru růstu chloupků. Holení proti směru vyvolá zarůstání chloupků, podráždění a otoky. Často měňte čepele, aby se na nich nezachytávaly bakterie. Mějte je vždy ostré. Po oholení použijte vodu nebo gel či jiný zklidňující krém.
V jakém věku bych se měl začít holit tam dole?
Žádný přesný věk neexistuje. Pokud zarůstáte, můžete se začít holit. Kluci obvykle intimně zarůstají kolem 12ti let ještě před nástupem puberty.
Může se stát, že budou chlupy po oholení ještě silnější a výraznější?
Ačkoliv jde o zažitý mýtus, nezakládá se na pravdě. Holení nijak nemění tloušťku, barvu ani rychlost růstu pubických chlupů. Na pohled se mohou jevit silnější a hustší, protože během růstu je jejich špička zkosená a ostrá. Starší chlup má špičku tupou a bude vypadat, jako předtím.
Proč se mi po holení objevují pupínky na intimních místech?
Jde o působení bakterií, kterým se čerstvě oholená kůže zatím nestihla přizpůsobit. Kolem vlasového váčku se objevují červené nebo bílé pupínky a ty způsobují podráždění a pichlavý pocit. Obvykle se do 2 dnů samy ztratí.
Jak často je bezpečné holit penis s varlaty?
Pokud chcete trvale hladkou pokožku, holte se klidně i denně podobně, jako se holíte na obličeji. Časté holení ale může dráždit pokožku, zároveň je finančně náročnější. Opět záleží pouze na vašich preferencích.
Jak se zbavit chlupů na penisu a varlatech bez holení břitvou nebo holícím strojkem?
Je to možné pomocí depilátorů, epilátorů a kosmetických přípravků. Ty zničí chlup včetně jeho kořínku a výsledky jsou tak trvalejší.
Proč jsou chlupy na penisu a varlatech tak silné a husté?
Kvůli ochraně intimních míst. Hustý porost lze vnímat jako přirozený nárazník, který penis, varlata a břišní dutinu chrání před nárazy a poškozením.
Mám chlupy a pubické ochlupení pouze zkrátit nebo úplně vyholit?
Záleží pouze na vašem vkusu a potřebách. Zkrácení chlupů tolik nedráždí pokožku, na druhé straně chlupy rychleji dorostou. Holte se tak, jak je vám to příjemné a pohodlné.

Holte se tak často, aby pokožka nebyla podrážděná a měla čas na zotavení a regeneraci.

Jak mohu zjemnit a změkčit pubické ochlupení?
Používejte šampony s kondicionérem.
Holí si penisy i heterosexuální muži?
Ano, jakékoliv holení je zcela normální a je důkazem, že vám záleží na hygieně a vzhledu. Ženy mají rády upravené muže, kteří nejsou příliš chlupatí a neupravení. Penis a varlata si holí bezmála 70 % mužů.
Existuje nějaké riziko holení penisu a varlat?
Příliš časté holení bohužel zvyšuje riziko nákazy pohlavními nemocemi. Přes soustavně narušenou pokožku se může do těla dostat bakterie, virus nebo jiný patogen.
Co se stane, pokud bych své intimní partie neholil?
Pubické chlupy má svůj význam. Snižuje tření při sexu nebo masturbaci, takže chrání pokožku před podrážděním. Neoholené „křoví“ chrání intimní oblast před přehříváním (které je jinak škodlivé pro plodnost) a zároveň před vniknutím bakterií, které se jinak mohou dostat do těla přes čerstvě oholenou kůži. Chlupy zároveň zachycují pot a rychleji ho odvedou od těla. Neoholený genitál ale může výrazněji zapáchat.
Může se někdy růst pubického ochlupení zastavit?
Růst může zpomalovat věkem kvůli snížené hladině některých hormonů, převážně androgenů. Vypadávání chlupů a vlasů kvůli věku je normální. Na stará kolena se možná nebudete potřebovat holit vůbec.
Mohu chlupy na varlatech stříhat nůžkami?
Ano, můžete. Buďte ale opatrný.
Je normální holit si varlata?
Ano, většina mužů si společně s penisem holí i varlata.
Jak často mohu varlata holit?
Je to na vás, ale jednou-dvakrát za měsíc vám bude jistě stačit. Intimní ochlupení neroste tak rychle.
Proč se po holení penisu a varlat cítím tak příjemně?
Díky oholení se budete méně potit a genitálie budou dobře provětrané. Díky svěžímu pocitu vám bude lépe.
Je lepší holit varlata, když bude penis ve stavu erekce?
Zde na erekci nezáleží. Varlata se vám budou holit lépe, pokud budou uvolněná, takže si před holením dejte teplou sprchu nebo koupel. Bude se vám s nimi lépe manipulovat.
Existují nějaké střihy pubického ochlupení?
Vyholit si můžete jakýkoliv tvar. Někdo se holí úplně dohladka, někdo si nad penisem nechá slušivou čárku nebo proužek, někdo se s porostem hraje a vyholí si různé tvary. Záleží pouze na vás.

Navíc pokud naučíte holit penis vaši partnerku, můžete pozvednout erotickou předehru.

V komentáři pod článkem nám dejte anonymně vědět, zda si penis a varlata holíte nebo se na to teprve chystáte.

Vaše zkušenosti zajímají nás v redakci Erekce.cz a také všechny čtenáře. Děkujeme za ohlasy a přejeme krásný den 🙂

 

DÁLE ČTĚTE: Zápach penisu: Proč smrdí, jak penis umývat a kdy zajít za lékařem?

zápach penisu

 

Leave a Reply