Bolest při ejakulaci: Poznejte časté příčiny a zahajte rychlou léčbu.

Bolest při ejakulaci krom toho, že je nepříjemná a nesnesitelná, poškozuje vztahy, snižuje sebedůvěru muže a sex jako jednu krásnou aktivitu proměňuje na frustraci a zásadní problém.

Každopádně se není za co stydět. Muž za tyto bolesti obvykle nemůže. Bolesti se vyskytují buď během nebo ihned po ejakulaci, a tedy orgasmu.

Jde o poměrně běžný problém, stejně se kvůli němu mnozí muži cítí trapně. Prokazovat může i další problémy, třeba otok a zánět prostaty. Dá se dobře léčit. Podle studií trápí ejakulační bolesti 1 až 10 % mužů. Muži s prostatitidou (chronický, dlouhodobý zánět prostaty) hlásí výskyt bolestí ve 30 až 75 % případů.

Článek vyjmenuje hlavní příznaky a časté příčiny bolestivé ejakulace a poradí, jak lze stav zmírnit a léčit.

bolest při ejakulaci

 

Příznaky

Příznaky se mohu u každého muže mírně lišit a závisí také od konkretní příčiny. Mohou se stupňovat, slábnout nebo se úplně vytratit. Někteří muži pociťují bolest pouze po sexu, ale ne během masturbace, jiní právě naopak.

Nejčastější příznaky:

 • bolest ještě před ejakulací,
 • bolest během ejakulace nebo okamžitě po ní,
 • bolest uvnitř penisu v močové trubici,
 • bolest v močovém měchýři nebo jeho okolí,
 • bolest prostaty, konečníku nebo kolem nich,
 • bolest během močení po ejakulaci.

Bolest obvykle trvá pouze pár minut, ale někdy přetrvává až 24 hodin po ejakulaci. Bolest může být mírná až velmi intenzivní a nesnesitelná. Pokud je přítomen zánět nebo otoky, bolest může být soustavná.

CHRAŇTE PROSTATU A MOČOVÉ CESTY PŘED ZÁNĚTY A BOLESTÍ. 

České rostlinné tobolky Proerecta PROSTATE vyživují a prokrvují prostatu a močové cesty. Díky tomu jsou silnější a lépe odolávají škodlivým vlivům. 

Cena již od 399 Kč za 2 měsíce péče. Nejvýhodnější produkt na trhu.

Proerecta PROSTATE

Klikněte na tlačítko a dostanete k podrobným účinkům. V případě objednávky je Proerecta do 48 hodin u vás.

 

Příčiny

Škála možných příčin je poměrně široká. U většiny postižených za bolest může zdravotní příčina. Ojediněle nejsou ani lékaři schopní odhalit pravou příčinu. Pokud se tak stane, pacienta pošlou na psychoterapii.

 

Bolest kvůli nemocem a problémům s prostatou

Problémy s prostatou jsou hlavním jmenovatelem bolestivé ejakulace v lékařské literatuře. Nejběžnější je prostatitida, a tedy zánět prostaty. Pacienti mají prostatu nateklou a zanícenou. Příčinou je často infekce prostaty, která dále přerůstá až do infekcí močových cest. Objevuje se i poškození nervů, které hrozí hlavně diabetikům.

Ejakulaci ovlivňuje i benigní hyperplazie prostaty, což je vlastně nezhoubné zvětšení prostaty. Postižení kromě bolesti při ejakulaci zažívají bolestivé, časté a nedokonalé močení. Ejakulační bolesti spustí i rakovina prostaty nebo stavy po její operaci.

 

Bolest jako negativní účinek některých léků

I léky proti jiným nemocem mohou způsobit bolestivou ejakulaci. Nejčastěji jde o antidepresiva, které mohou také snížit libido, a dokonce způsobit až erektilní dysfunkci.

 

Problémy v oblasti pánve

Tato oblast se může poškodit úrazem nebo na ní působí léčebné metody, jako třeba ozařování nemocné prostaty. Poškození prostaty a pánevní oblasti vede k bolestem při ejakulaci.

 

Bolest kvůli problémům se semennými váčky

Jde o žlázy, ve kterých se spermie míchají s dalšími tekutinami a společně tvoří ejakulát. Ve váčcích se mohou objevit pevné výrůstky a kamínky, které mohou způsobit i bolestivou ejakulaci.

 

Sexuálně přenosné nemoci

Existuje mnoho sexuálně přenosných chorob, ze kterých víceré způsobují ejakulační bolest. Během ejakulace a po ní se objevuje pálení močové trubice a často také výtok se zápachem. Bolest je ostrá, trvá dlouho a vzniká i během močení. Nejčastěji jsou to chlamydie a trichomoniáza.

 

Poruchy nervového systému

Nervový systém poškozuje třeba cukrovka, která poškozuje nervy spojené s orgasmem a ejakulací. Nervy poškozují fyzická zranění. Muži se zraněním míchy často pociťují nepříjemné pocity a bolestivou ejakulaci.

 

Bolest jako výsledek emocionálních problémů ve vztahu

Psychická nepohoda (stres, úzkost) až nemoci (deprese) od základu mění sexuální život muže a jeho vztahy. Tyto psychické potíže se mohou projevit i ve fyzické rovině právě jako bolestivá ejakulace.

Muži bolest nepociťují během masturbace, ale postihne je až během sexuálního styku s partnerkou.

 

K bolestivé ejakulaci se může přidat i bolestivé močení

Bolest během močení je častou součástí ejakulačních bolestí. Příčiny jsou si velice podobné.

 • prostatitida (zánět prostaty)
 • benigní hyperplazie (nezhoubné zvětšení) prostaty
 • trichomoniáza
 • chlamydie

Procesu ejakulace i močení se účastní mnohé nervy a tkáně. Proto jakékoliv škodlivé vlivy, které tyto části těla ovlivňují, mohou způsobovat bolestivou ejakulaci i močení.

 

Komplikace, které bolest způsobuje

Bolest během ejakulace samozřejmě není život ohrožující stav. Je ale velice nepříjemná, vlezlá a snižuje životní komfort postiženého. Kvůli ní postižení muži často hlásí:

 

Léčba ejakulačních bolestí

Léčba se vždy odvíjí od konkrétní příčiny. Prvotní je proto vyšetření u lékaře. Nesnažte se důvody bolesti zjišťovat sám doma. Ideální je vyhledat urologa v blízkosti bydliště, nebo se k němu nechat předepsat praktickým lékařem.

Urolog vytvoří na základě rozhovoru podrobnou anamnézu. Ptát se bude na vztahy i duševní kondici. Dále pak na léky, které postižený užívá nebo nedávno užíval. Zajímat se bude i o aktuální nebo prodělané pohlavní nemoci, které může zjistit pomocí testu.

Dále může vyšetřit prostatu a pánevní oblast, aby odhalil případnou prostatitidu, zvětšení prostaty nebo poranění. Dále může odebrat krev, aby z ní zjistil přítomnost antigenu PSA. Ten v krvi stoupá při určitých komplikacích s prostatou včetně rakoviny.

Na základě zjištěné příčiny bolesti může navrhnout tyto metody léčby:

 • podávání antibiotik proti infekcím prostaty nebo pohlavně přenosným nemocím
 • pokud je viníkem negativní účinek léků, změní je nebo sníží dávkování
 • pokud je viníkem rakovina prostaty, navrhne operaci, ozařování a další metody
 • psychoterapie, pokud je bolest důsledkem emocionálních problémů ve vztahu
 • změna životosprávy

Pokud je bolest způsobená poškozením nervů, je toto poškození obvykle nevratné. Lékař se ale může snažit, aby se nervové poškození dále neprohlubovalo.

Pokud se lékaři nepovede najít jasnou příčinu, může zkusit alternativní léčebné metody, které uzná za vhodné.

Včasně zahájená léčba může zabránit rozvoji základních příčin. Bolest během ejakulace je díky tomu ve většině případů snadno léčitelná a nemusí se již nikdy vrátit. Nechte se vyšetřit a poslouchejte doporučení lékaře.

 

Často kladené otázky

Proč po ejakulaci trpím bolestí?
Existují různé příčiny. Nejčastěji:

 • zánět prostaty
 • infekce močových cest
 • pohlavně přenosné nemoci
 • záněty, zranění a podráždění částí penisu
 • užívání některých léků
Jaký je to pocit mít bolestivou ejakulaci?
Nejčastěji se objevuje pálení během nebo těsně po ejakulaci. Bolest lze cítit přímo v močové trubici nebo v oblasti hráze (perineum) mezi konečníkem a varlaty.
Může být příčinou bolesti infekce močových cest?
Ano, je to velice časté, zvlášť pokud infekce pronikla až do prostaty. Tyto infekce mohou způsobit až chronický zánět prostaty – prostatitidu.
Může ejakulace naopak tišit bolesti?
Sex celkově zmírňuje stres a zlepšuje náladu. Tím může tlumit různé bolesti. Sex alespoň 1x týdně může posilnit imunitní systém. Častá ejakulace může ulevit od různých bolestí po těle.
Kde přesně cítit bolest prostaty?
Prostata se nachází hned pod močovým měchýřem a obepíná močovou trubici. Bolest prostaty tedy ucítíte pod měchýřem a v oblasti hráze. V závislosti na příčině se může bolest šířit do podbřišku, análního otvoru, zad a vystřelovat i jinam do těla.
Je bolest po ejakulaci normální?
Ne, normální není a vždy má příčinu, ze kterých některé je potřebné léčit (infekce, záněty).
Mohou bolavou ejakulaci zapříčinit ledvinové kameny?
Ano, mohou. Kameny při cestě ejakulačním kanálkem způsobí bolestivou ejakulaci (nefrolitiáza). Tento kanál mohou také ucpat a způsobit tak dočasnou neplodnost.
Může hromadění spermií způsobit bolest?
Ano, je to možné.

NEZAPOMEŇTE udržovat prostatu a močové cesty vitální a v dobré kondici. Doporučujeme české tobolky Proerecta PROSTATE. 

Proerecta PROSTATE

Klikněte na tlačítko a dostanete  k podrobným účikům. V případě objednávky je Proerecta do 48 hodin u vás.

 

Další články o problémech s prostatou a její léčbě

TOP 5 masažerů prostaty pro nové dimenze orgasmů
Masáž prostaty aneb i muži mají svůj bod G
11 nejčastějších příčin zánětu prostaty
Spolehlivé příznaky onemocnění prostaty
Které léky vám na prostatu předepíše lékař?
Volně dostupné léky a prášky na prostatu
Vše co musíte vědět o zvětšené prostatě
Léčba 3 závažných onemocnění prostaty
Rakovina prostaty – postrach, který lze porazit

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

 

Leave a Reply

Kondici prostaty a močových cest ochrání rostlinné tobolky Proerecta PROSTATE. Bezpečné složení a výodná cena.
Od 399 Kč na 2 měsíce
CHCI CHRÁNIT PROSTATU >>