Seriál „Jak být dokonalá partnerka?“ – 8. DÍL – Jak zachránit upadající vztah?

Dámy, taky vám občas připadá, že jste se svým partnerem už jen ze setrvačnosti? Že už ve vašem vztahu dávno není vášeň, ani touha, ale přesto spolu jste, protože… Prostě proto, že je to jednodušší a pohodlnější?

Přece jen by to dalo spoustu práce a námahy hledat si někoho nového a zpřetrhat všechny vazby s vaším současným partnerem. A tak zkrátka spolu „přežíváte” a čekáte apaticky už jen na konec? Stop! Vždyť takový vztah jste si přece nikdy nevysnila.

Jak zachránit vztah?

Zoufalá Marie volá o pomoc:Chtěla bych to změnit. Copak se takhle dá žít? Vždyť už jen kvůli dětem by bylo fajn to nějak spravit. Ale jde to? Potřebovala bych poradit.

Taky jste si jako mladá slečna představovala, jak budete žít vášnivým životem? Jak budete s vaším partnerem stále něco podnikat? Jak se budete milovat každý den? Jak budete prožívat doslova románek z hollywoodských filmů? Jenže teď váš vztah připomíná spíše parodii na všechny vaše představy?

Nemyslete si, ani vašeho partnera určitě takový „vztah” nebaví. Muži sice nemají až tak romantické představy jako ženy, ale také chtějí ve vztahu prožívat vášeň, vzrušení, překvapení a spoustu erotiky.

Pokud se tedy nechcete jednoho dne od svého partnera dozvědět, že si našel jinou, raději začněte opět na vašem vztahu pracovat. V tomto článku vám poradím věci, které jednoznačně vženou vášeň a touhu do vašeho vztahu.

Sexuolog a předseda Sexuologické společnosti České lékařské společnosti Jaroslav Zvěřina uvádí:

Ve své praxi se často setkávám s muži, ženami, ale i páry, jejichž soužití je stabilní a spokojené, přitom četnost milostných kontaktů bývá u nich více či méně podprůměrná. Někdy není snadné dobrat se příčiny snížené sexuální aktivity. Hlavně proto, že partneři mají ve zvyku označovat jako hlavního viníka zlenivění toho druhého. Jindy zase vysvětlují nedostatek sexu zdánlivě objektivními příčinami: nezbývá nám na něj mnoho času, jsme oba velmi zaměstnaní a velmi unavení z celodenní dřiny, máme hodně starostí s dětmi a podobně.

Proerecta WOMEN koupit

 

Spokojený vztah může mít každý, jen je potřeba na tom pracovat

V pravidelném seriálu Jak být dokonalá partnerka? se snažím ženám poradit, jak se stát dokonalou partnerkou. V minulém díle jsme si popsali, jak partnera uspokojit análně. V tomto článku jsem vám radila, jak to partnerovi udělat do zadku tak, aby prožil ten nejsilnější orgasmus v jeho životě. Nezabývala jsem se tedy vůbec análem do ženské zadnice, ale do mužského pozadí. Pokud jste tento článek ještě nečetla, doporučuji to napravit.

V tomto článku si popíšeme, jak oživit vztah po letech soužití. Jak opět zažehnout oheň vášně. Jak se navzájem nažhavit. A jak setřást z vašeho vztahu stereotyp a nudu.

Učitelka v oblasti partnerských vztahů a tantry Denisa Palečková potvrzuje:

Když mají partneři rozdílnou chuť na sex, jeden chce víc a druhý méně, je to zpravidla velmi frustrující.

 

Sex nemusí být jedinou vzpruhou

Sex je ve vztahu velice důležitý. O tom žádná. Pokud to partnerům v sexu neklape, neklape jim to většinou ani v dalších oblastech společného života. To vám nejspíš potvrdí každý.

Sexuolog a psycholog MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM přitakává:

„Jakmile v manželství sex nefunguje, je to blbý. Sex stmeluje, je to způsob mimoslovní komunikace a většina studií dokazuje, že u dlouhotrvajících svazků hraje pořád velkou roli.“

Ovšem na druhou stranu není dobré se do něj nutit jen proto, že to všichni říkají a že „je to pro vztah přece důležité”.

Neměli bychom se do sexu nutit, protože čím víc bychom se nutili, tím je pravděpodobnější, že se vůči partnerovi zablokujeme úplně,varuje psycholog a sexuolog Petr Weiss.

Ať už je pro muže sex sebevíc důležitý, není přece opička, kterou by zajímalo pouze jídlo, vyměšování a sex. I muž je lidská, inteligentní bytost, která kromě sexu potřebuje i něhu, porozumění, souznění, lásku, sympatie. Bez toho je sex pouze společným aktem dvou lidí, které k sobě ale nic nepojí.

Proto samotný sex nemusí být onou vzpruhou vašeho vztahu. Sex považujte spíše jako třešničku na dortu. Sex se sám do vztahu vrátí, jakmile na něm začnete pracovat. Netlačte proto na pilu a začněte něčím zcela asexuálním.

Klíčem k opravdovému štěstí v partnerské intimitě je, aby pro nás na prvním místě byl láskyplný, nikoliv jen vzrušující tělesný kontakt,zdůrazňuje Denisa Palečková.

vynucování sexu

Sex si nikdy nelze vynucovat. Můžete o něj požádat, ale nevztekejte se, pokud sex nedostanete. Jinak se partnerovi můžete zprotivit.

 

Společné koníčky

A tím jsou společné koníčky a aktivity. Zní to možná trochu dětinsky, ale někde se přeci začít musí.

Většina párů dělá tu chybu, že většinu času tráví odděleně. I společné koníčky a aktivity provozují odděleně. Když potom ulehají večer do postele, nemají vlastně nic společného. Ano, ze začátku se mohou obohatit o vlastní zážitky a vzájemně si povyprávět, co zažili, ale čím déle to takto provozují, tím více jsou si vzdáleni. Nakonec nemá takový pár nic společného a po letech soužití je spojuje už jen společná domácnost.

Proto začněte právě u společných koníčků, aktivit a zážitků. Stačí si třeba říct, že budete jednou týdně společně chodit do kina. Je to příjemná aktivita, oba dva vás obohatí a zároveň z ní budete mít společné zážitky a vzpomínky.

Skvělou volbou jsou také společné sportovní aktivity, rukodělné práce, starost o domácí mazlíčky či hraní deskových her. I vy ve vašem vztahu určitě najdete něco, co vás oba dva baví a co byste mohli dělat společně. Ovšem pozor. Děti do této kategorie nepatří.

Celou situaci právě teď prožívá i osmatřicetiletá Anna:

Máme dvě malé děti, přestali jsme spolu mluvit i milovat se. Ostatně, manžel to ani nevyžaduje. Doma se bavíme pouze o provozních věcech rodiny, nic víc.

Mnohé páry si myslí, že pořízením dětí se jejich vztah prohloubí. Tak to ale nefunguje. O děti se sice musíte starat oba dva, ale většinou si péči o děti partneři rozdělí, takže se o ně ve výsledku starají opět odděleně, a tedy izolovaně.

společné zájmy

Pamatujte, že pokud má každý vlastní zájmy, jenom těžce najdete „společnou řeč“ a začnete se vzájemně vzdalovat

 

Začněte spolu zase randit

Pamatujete si ještě na vaše první rande? Jak jste byla nervózní? Jak jste nevěděla, jestli se svému protějšku budete líbit? Jak jste se desítky minut připravovala, aby bylo vše dokonalé?

Spousta párů dělá tu chybu, že jakmile jsou spolu několik let, nebo jakmile spolu začnou bydlet, přestanou chodit na rande. Ano, rande je spíše ze své podstaty určené pro ty, kteří spolu teprve začínají chodit, ale kdo kdy řekl, že na rande nemohou chodit i dlouholeté páry?!

Proto si jednou či dvakrát do měsíce domluvte rande. Klasické, tradiční rande, kdy odejdete ze svého bytu a vyrazíte někam ven. Nemusí to být nutně restaurace nebo kavárna, ale třeba les v blízkosti vašeho bydliště. Zkrátka vyrazte někam mimo váš domov, kde jste spolu pořád a kde už nezažíváte nic nového, nevšedního ani vzrušujícího. Vstaňte od té televize a vyrazte někam, kde jste třeba ještě nikdy společně nebyli.

Sexuoložka Laura Janáčková radí:

Základem funkčního sexuálního života v dlouhodobém vztahu je úcta, láska, komunikace a tolerance. Na těchto základních kamenech pak můžeme stavět sexuální techniku. Ta je samozřejmě nutná k uspokojení partnera.

Dámy, opět se na toto rande připravte tak, jakoby to byla vaše úplně první schůzka. Pečlivě se naličte, udělejte si krásný účes, věnujte pozornost své manikúře a pedikúře, vyberte si nějaký krásný outfit a celé to podtrhněte botami na vysokých podpatcích.

Uvidíte, že váš partner bude koukat, jakou má doma kočku. A vy opět nabudete důležité sebevědomí. Navíc nikdy nevíte, jak taková schůzka může dopadnout…

rande v parku

Pod pojmem rande si nepředstavujte honosné večeře a partnerovo utrácení. Domácí stereotyp prolomí i procházka v blízkém parčíku.

 

Pravidelně se obdarovávejte

Je obrovská škoda, že si lidé více nedávají dárky. A nemusí to být nic drahého ani zbytečně luxusního. Stačí drobnosti pro radost, které tomu druhému vykouzlí úsměv na tváři. Přece jen je tak krásné někoho obdarovat dárkem a vidět, že mu to udělalo obrovskou radost.

A tak si jednou za čas dejte navzájem taky nějaký dárek. Třeba jen nějakou drobnost, která vám padne do oka, když zase budete dělat tradiční týdenní nákup. Nevadí, že se danou věcí třeba zrovna netrefíte do vkusu toho druhého, ale dáte mu tím najevo, že vám na něm záleží a že jste na něj myslela. A to je to nejdůležitější.

Pro inspiraci se může jednat třeba o nový pánský deodorant, který zahlédnete v obchodě, jeho oblíbené pivko, nový druh whiskey, nové ponožky, čokoládu nebo třeba nějakou drobnost. Fantazii se meze nekladou.

Stanovte si nějaký rozpočet, do kterého se budete chtít vejít a uvidíte, že najdete spoustu drobnůstek, které tomu druhému vykouzlí úsměv na tváři. Naučte se dávat a nečekejte, že budete pořád jsnom přijímat.

Psychiatrička a terapeutka Andrea Dutková popisuje:

Pro udržení touhy často stačí málo. Z ordinace znám pár po pětasedmdesátce, u kterého sex dosud nevyhasl. Ozvláštnění nikdy neřešili nevěrou, ale i v tomhle věku si čas od času společně koupí porno časopis. Dokazuje to, že i v dlouhodobém a velmi blízkém vztahu může sex fungovat jako tmel. Jde jen o to, abyste spíš než přátelé zůstávali milenci.

 

Připravte mu erotický večer

Dámy, odhoďte stud i svršky a připravte mu nezapomenutelný erotický večer. Takový, jaký jste zvyklá vídávat v hollywoodských filmech. Uvidíte, že rozproudíte nejen ztracenou vášeň ve vašem vztahu, ale také krev v jeho žilách.

Každý muž má rád překvapení, a to tím tuplem, je-li v podobě polonahé přítelkyně, která si pro něj připravila romantickou večeři a erotickou noc plnou vášně. Jak připravit takový erotický večer? Tomu jsem se věnovala v článku Příprava romantického erotického večera. V něm se dočtete co všechno si na takový večer připravit, na co nezapomenout a co z vašeho večera udělá ten nejvíce erotický zážitek ve vašich životech.

 

Splňte mu jeho tajná přání

Stejně jako vy, tak i váš partner má svá tajná přání a představy. Splňte mu proto jedno z nich. Těch přání může být nespočet, ovšem v článku 7 tajných mužských přání, které chcete znát, jsem se zaměřila na sedm z nich, které by měla znát každá žena. Řadí se mezi ně například domácí erotické video, sex s poolejovanými těly či sex na veřejnosti.

Neříkám, že musíte za každou cenu vyzkoušet vše jmenované v tomto článku, ale alespoň jednu či dvě věci udělat pro svého partnera můžete. Opět jej tím mile překvapíte a nažhavíte k další akci.

Uvidíte, že jakmile jednou ukážete iniciativu a akci ze své vlastní strany, půjde už všechno další ráz na ráz. Ani se pak nebudete muset nijak více snažit. A navíc vám taková aktivita vyslouží obdivné pohledy ještě na dlouhou dobu dopředu.

 

Ozvláštněte svůj šatník erotickým prádlem

Zároveň nezapomeňte na nějaké krásné erotické prádlo. Dámy dělají často tu chybu, že jakmile vztah spadne do stereotypu, přestanou nosit erotické a kvalitní prádlo, a zabřednou do komfortu vytahaných kalhotek a nevkusných podprsenek.

Váš partner možná sice netuší, z jakého materiálu ten či onen daný kousek prádla je, ale věřte, že pozná, zda na sobě máte zbrusu nové erotické prádélko, anebo léty obnošený hadr, který se už prádlem ani nedá nazývat.

Sexuolog Ondřej Trojan varuje:

Někdy se s nadsázkou říká, že vztah je stereotypní až nudný ve chvíli, kdy před sebou partneři začnou nosit obligátní domácí tepláky. Když partneři přestanou dbát na to, aby před sebou byli vždy upravení, milenecký vztah se pomalu mění na přátelský a vytrácí se z něj erotický náboj.

Jak vybrat to nejvíc sexy spodní prádlo? Pokud si sama na takový nákup netroufáte, doporučuji si pročíst tento článek a načerpat inspiraci, jak na správný výběr erotického prádla. Přece jen se nejedná o klasický kousek, který byste nosila každý den. Proto je dobré se nejprve informovat, jak se takové erotické prádlo správně vybírá a až pak vyrazit třeba s kamarádkou do obchodu.

erekce_cz na facebooku

 

Vyzkoušejte netradiční sexuální techniky

A na závěr se konečně dostávám k tomu vytouženému sexu. Všimla jste si, že jsem v tomto článku zatím nic přímo k sexu doporučovala? Sex totiž není příčinou upadajícího vztahu, ale jeho důsledkem. Nejprve je proto potřeba zapracovat na vztahu jako takovém a až pak se opět objeví i onen bájný a tolik vytoužený sex.

Jenže, aby to zase nebyla nuda a stereotyp, vyzkoušejte něco nového, netradičního. Přece se nemusíte milovat jen v posteli, a to jen v misionářské poloze!

Sexuolog MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM radí:

Partneři by měli mezi sebou vědomě udržovat erotické napětí a vymýšlet, jak vztah eroticky ozvláštňovat. Partnera je možné i po letech stále překvapovat něčím novým.

Vyzkoušejte ho uspokojit svým poprsím. Není to zcela běžná technika, ale o to víc jej překvapí a nažhaví. Vše, co vybočuje ze stereotypu a zažité rutiny, je pro vás přínosné. Vyzkoušejte proto sex pouze mezi vaše prsa.

A tip pro vás – pokud je váš partner spíše „dolňák”, tedy že je vysazený spíše na váš zadeček, můžete stejnou techniku vyzkoušet i v případě vašeho zadečku. Princip zůstává stejný, akorát místo mezi prsa, se bude partner stimulovat mezi půlky. Uvidíte, že ho to rozpálí do běla.

Spisovatel Miloslav Nevrlý k tomu dodává:

Je lepší se milovat jen jednou jedenkrát v životě s divokou jižní princeznou a za trest zemřít než tisíckrát objímat lenivého lemura.

DÁLE ČTĚTE: 30 věcí, které muži na ženách nesnášejí a i kvůli nim se může vztah kazit

Proerecta WOMEN účinky

Leave a Reply