Seriál „Jak být dokonalá partnerka?“ – 7. DÍL – Jak partnera uspokojit análně?

Když se řekne „anální sex”, většina z nás si s největší pravděpodobností představí sex, kdy muž proniká svým penisem do konečníku ženy, anebo sex, který provozují dva homosexuálové. Ovšem, stejně jako nic není v životě pouze černobílé, není ani tato představa kompletní.

Abych byla zcela přesná, musím tuto představu doplnit ještě o jednu možnou variantu, a to když je muž v heterosexuálním vztahu příjemcem análního styku. Ano, není to zcela běžné a ne každému pánovi je to příjemné.

To ovšem neznamená, že se to nemůže líbit zrovna vašemu partnerovi. Sto lidí, sto chutí, a tak není vyloučeno, že zrovna váš muž by si anální sex neužil. Jak mu to udělat dobře, aby se vám to oběma líbilo a nebylo z toho jen trapné faux pas?

Dokonalá partnerka 7

 

Anální sex u mužů

Anální sex vám asi nemusím blíže představovat. Jedná se v jednoduchosti o sex do zadních partií. Pokud je řeč o análním sexu, kdy muž proniká svým údem do zadečku ženy, považuje to každý chlap za vysoce vzrušující dobrodružství. Ženský zadeček nechává jen málokterého muže v klidu. Fascinuje ho a dostává ho do varu. Anální sex se drží na špici pánského zájmu snad po staletí a nikdy tomu asi nebude jinak.

Proč to pánové tak milují? Jednoduše proto, že se jedná o zakázané ovoce. Anální styk totiž není zcela běžný a ne každá partnerka se k němu nechá přemluvit.

Honza, 34 let:

Abych řekl pravdu, tak jediné, co na tom většinu chlapů rajcuje, je to, že „vaše holka, žena, zkrátka partnerka, dělá něco, co ostatní běžně nedělají”. Je to trochu přisprostlé a pocit, že to pro vás udělá, že ji máte v sexuálním područí, je to, co dělá anální sex jiným.

Více by s ním podle průzkumů chtěli experimentovat mladí muži, méně naopak stabilní páry a ženy.

Sexuoložka Laura Janáčková:

S anální souloží se dnes setkáváme ve většině pornofilmů, a je tedy logické, že nejen mladí diváci si myslí, že je normální součástí běžného milostného života. Ještě před zhruba padesáti lety tomu však bylo úplně jinak.

Zhruba 40 % heterosexuálních žen a mužů někdy v životě vyzkoušeli sex do konečníku a 20 % párů tuto praktiku provozuje pravidelně.

Václav, 25 let:

Vaginální sex dává pocit tlaku podél celé délky penisu, kdežto anální sex má tlak pouze v místě análního otvoru. Na druhou stranu tlak je tam silnější než ve vagině, a ještě ho umocňuje fakt, že tu není žádné přirozené zvlhčování. Anální sex je také ještě pořád trochu tabu, takže je to praktika, která láká. Pro mě ale nakonec není lepší než vaginální sex.

Proerecta WOMEN účinky

 

Anální tajemství, které vám muž nepřizná

To je však pouze jeden úhel pohledu. Anální, neboli řitní otvor totiž nemá pouze žena, ale také muž. Proto v tomto případě může být řeč nejen o análním sexu do zadečku ženy, ale také o análním styku do konečníku muže.

A pokud je anální sex do zadečku ženy obestřen mlhou tajemna, tak je forma sexu do konečníku muže doslova tajemným hradem v Karpatech. Jen málokterý chlap má totiž koule na to to vyzkoušet. Na druhou stranu, jakmile jej jednou vyzkouší, už většinou nechce nic jiného.

Svou zkušenost s análním sexem popisuje i Martin, 33 let:

Je mi 33 let, jsem šťastně ženatý a mám 5 letého kluka Lukáška. S manželkou jsme nedávno viděli několik péček, kde byl sex všeho druhu. Mám na mysli muž-muž a tak. Manželka je schopná žena, dělá v reklamě a stýká se se spoustou lidí. Velmi čte a když naše sexuální radovánky přestaly být už tak vzrušující, začala hledat v literatuře a našla různé anální techniky, které se mi začaly velmi líbit. Nejdříve používala jenom prst, posléze i vibrátor. Nejdříve jsem z toho měl velmi špatný pocit, že asi nejsem normální nebo že je to divné. Ale pak jsem si na to zvykl a začalo se mi to velmi líbit. Řekl bych, že dosahuji ještě většího orgasmu než před tím. Nevím, jak je to možné, ale preferuji, když si mohu vybrat jen to.

Důvodem, proč je anální sex pro vašeho partnera prováděný do konečníku tak vzrušující, je fakt, že právě v konečníku muže se nachází jeho bod G. Ano, čtete správně, i muži mají svůj bod G.

A právě ten pánský se nenachází nikde jinde než v jeho konečníku. Oblast konečníku je totiž velmi citlivou oblastí. Citlivost je způsobena vysokou hustotou nervových zakončení. A z toho také vyplývá, že anální sex nemusí být jen výhradou gay sexu, ale příjemné pocity přináší i ženám a heterosexuálním mužům.

Své pocity při análním sexu popsal Tonda:

Jsem heterosexuální muž, ale taky mám zálibu v análním sexu. Mám přítelkyní, která má pro tohle pochopení, tak se před ní nemusím stydět. Mám rád sex jak se ženou, tak i s mužem. Zkoušel jsem i švédskou trojku. Když mám sex jen se svou přítelkyní, tak si zavedu do zadku anální kolík, a to pak stojí za to. A taky si občas pozveme kamaráda, který je gay, a on mi ho strčí do zadečku a přítelkyně mně při tom třeba kouří nebo mi honí. Nemám problém si užít s obojím pohlavím, ale s mužem je to jen o sexu a s mojí přítelkyní o lásce a něžnosti.

 

Jak může muž dosáhnout análního orgasmu?

Pokud budete prstem či nějakou erotickou pomůckou stimulovat mužský konečník, může váš partner dosáhnout silnějšího, procítěnějšího a hlubšího orgasmu, tzv. análního orgasmu. Z biologického hlediska jsme k němu stvořeni všichni. Všichni totiž máme konečník protkaný bohatou sítí nervů a nervových zakončení.

K dosažení pánského análního orgasmu nepotřebujete žádné speciální erotické náčiní. Stačí vám váš prst a případně kondom, pokud jste ostýchavá sáhnout partnerovi do konečníku holým prstem. Anální sex, tedy stimulaci mužského bodu G, nemusíte provozovat samostatně. Většina párů jej považuje za zpestření klasické soulože.

Jakmile budete v posteli a budete zrovna v misionářské poloze, která je k této praktice nejjednodušší, můžete vašeho partnera překvapit malou návštěvou v jeho zadnici. Pamatujte ale na to, že tato sexuální praktika bývá zpočátku přijímána váhavě a s určitou nervozitou. Proto na svého partnera nijak netlačte. Po opadnutí studu a nejistoty se však stává velmi oblíbenou součástí milostného života.

Existují v zásadě dva způsoby, jak lze stimulaci mužského bodu G provádět. Dosáhnout vhodným způsobem na tuto erotogenní zónu lze buď přímo, tedy prostřednictvím „zadních vrátek“. Anebo můžete stimulovat pouze hráz, tedy oblast mezi mužským konečníkem a varlaty.

Možnou variantu stimulace mužského bodu G popisuje Jakub, 29 let:

Má bývalá mi ukázala, jak je to báječné. Zrovna mi to dělala pusou a při tom mi pomaličku vsouvala prst do zadku. Byl jsem tak vzrušený, že jsem vlastně ani neprotestoval a ani si neuvědomoval, co se vlastně děje. Když jsem se udělal, byl to nejsilnější orgasmus, jaký jsem kdy v životě zažil!

 

Jak análně stimulovat partnera?

Než se do všeho pustíte, nejprve si o tom s vaším partnerem promluvte. Ne všichni pánové mají rádi v posteli překvapení a někteří dokonce nesnáší manipulaci v oblasti konečníku. Mnozí muži odmítají tuto zajímavou masáž své „zadní“ erotogenní zóny jen proto, že jsou přesvědčeni o náběhu na homosexualitu. Proto se s ním o tom nejprve pobavte.

Pokud bude partner s vaším experimentem souhlasit, musíte se na to také řádně připravit. Muž by měl dbát zvýšené hygieny před sexem a řádnému vyprázdnění. Vy si k posteli připravte lubrikant a kondom.

Zvýšenou pozornost věnujte také svým prstům. Ostříhejte si nehty, odstraňte zrohovatělé kousky kůže a následně nehty ještě zaoblete pilníkem. Tím zabráníte možnému zranění. Pokud chcete být skutečně hodně obezřetná, pročtěte si 19 nejčastějších sexuálních úrazů u mužů a žen.

Jakmile půjdete na věc, nasliňte si prst, nebo si jej pomažte lubrikačním gelem, schovejte jej do kondomu, pokud vám stimulace konečníku holou rukou není příjemná, a můžete jít na věc. Prst nemusíte do konečníku vsunovat příliš hluboko. Stačí pár centimetrů. Zároveň nijak netlačte. Prst můžete úplně napoprvé do konečníku pouze zasunout a nechat jej tam. Určitě prst z jeho zadnice nevyndávejte, opakovaně nenasliňujte a nezasouvejte zpátky.

Svou osobní zkušenost přidává Jakub, 30 let:

Pamatuji se, že jsem to poprvé viděl v pornu a hrozně jsem si to chtěl vyzkoušet. Trochu jsem podcenil situaci a to, kolik lubrikačního gelu je na to potřeba, takže můj první pokus byl dost bolestivý. To mě ovšem neodradilo a jsem rád!

Jakmile si váš partner na tuto techniku trochu zvykne a bude chtít vyzkoušet něco víc, můžete začít s prstem opatrně hýbat, případně prst po čase vyměnit za anální kolík či vibrátor. To už nechávám čistě na vás a na vašem partnerovi.

 

Jak vypadá anální orgasmus u muže?

Pokud budete tímto způsobem stimulovat mužský bod G skutečně poctivě, může váš partner dosáhnout dokonce i análního orgasmu. Někteří muži uvádí, že je anální orgasmus ještě lepší než ten klasický.

Při análním orgasmu z mužova penisu nevystříkne pouze ejakulát, ale také sekret pocházející z prostaty. Stimulace mužského bodu G totiž není nic jiného, než masáž prostaty. Ovšem, kdybyste svému partnerovi narovinu řekla, že mu budete masírovat jeho prostatu, asi příliš nadšení nesklidíte.

Proto budeme říkat, že budete stimulovat jeho bod G. Uvidíte, že masáž prostaty povede u vašeho partnera k opravdu nečekaně silnému orgasmu a otevře vám dveře k dalším sexuálním praktikám.

A hluboký anální orgasmus není jediným pozitivem, která tato technika přináší. Pravidelná masáž prostaty totiž snižuje riziko rakoviny prostaty, zánětu prostaty a třeba také problémů s erekcí. I když ta se může paradoxně během masáže prostaty vytratit, čehož se ale nelekejte. U této praktiky je to dost běžné.

Dokonce i některé ženy si mohou stimulaci mužského bodu G hodně užít. Svou zkušenost popsala Monika, 32 let:

Když s tím za mnou přítel přišel, tak jsem si myslela, že se pomátl. To chce, abych mu při tom sahala do zadku? Ty bláho! Ale máme hodně otevřený vztah, tak jsme o tom chvíli diskutovali a já ho nakonec odbyla, že něco takového dělat nikdy nebudu.

Jenže červíček v hlavě začal vrtat a při milování mi začaly ruce tak nějak samy sjíždět níž a níž. Až jsem jednou naslinila prst a prostě to zkusila. Holky, to jste neviděly, co to s ním udělalo! Proměnil se v hřebce, začal sténat, dostalo ho to do neuvěřitelného varu – byl prostě úplně mimo. Skoro okamžitě dosáhl, víte čeho. A pak na mně ležel asi deset minut zpocený, krásně voňavý a unavený – což jsem si zase nesmírně užila já.

Od té doby je pro mé prsty jeho zadeček hotový magnet. Kdykoli se milujeme v poloze, kdy na něj dosáhnu, už tam mé prstíky jsou. Někdy je to trochu technicky náročnější a někdy se musím natahovat, ale za ty jeho slastné chvíle mi to stojí – nikdy jsem nic podobného u chlapa nezažila! Dneska vůbec nechápu, proč jsem se toho na začátku tak bála.

 

Pokud prst nestačí, chce to vibrátor

Prst už vám dávno nestačí? Chtěl by váš partner vyzkoušet něco dalšího? Vibrátor, který se chystáte do partnerova zadečku použít, by měl mít specifický tvar, který umožní bezpečné vytažení z hlubin konečníku. Neměl by být zbytečně malý kvůli vyklouznutí z ruky, a nespoléhejte se ani na šňůrky, které zdánlivě dodávají pocit klidu.

Michal, 25 let, varuje:

Zkoušel jsem to poprvé, když mi bylo asi dvacet. Zvědavost byla silnější než pocit nechuti strčit si prst do zadku. Nejdřív jsem vymýšlel, co bych mohl použít místo prstu. Po ruce byl zvýrazňovač. Nevím, jestli jste si tam někdy zkoušeli dát zvýrazňovač, ale nikdy to nedělejte! Musím říct, že po tomhle bolestivém zážitku jsem s podobnými pokusy nadobro přestal.

Nejbezpečnější se jeví takové hračky, kdy se jeden konec zasune dovnitř a druhý zůstává venku. To znamená třeba anální kolíky nebo speciální anální vibrátory. Pro skutečně zkušené páry jsou v nabídce také připínací penisy, které stimulují nejen muže, ale také ženu. Vhodnou inspiraci na erotické hračky najdete také v článku Sexuální pomůcky zapálí vášeň a zruší stereotypy.

Se svým dotazem do online poradny se obrátil Ondra, 29 let:

Strašně mě baví vzrušování vlastního análku. Rád si tam zavádím různé pomůcky (vibrátor, anální kuličky,…). Chtěl bych se zeptat, zda je možné, aby některý z předmětů uvízl v análku, či ho vždycky vytlačí konečník ven? Pochopitelně myslím kulaté předměty, jako např. ovoce, různě velké balónky, koule.

Sexuoložka Julie odpovídá:

Ondro, neexperimentuj! používej pouze průmyslově vyráběné pomůcky. Tady nejde o vytlačení, ale o poškození sliznice nebo dokonce i protržení. Přece jen sliznice konečníku nemá dlaždicový epitel, který vydrží skoro všechno. Také tam nemáš zdravotní policii, která nechtěné potvory zlikviduje.

erekce_cz na facebooku

 

Když chce sex do konečníku, je to gay!

Bojíte se, že by se nakonec mohl z vašeho partnera vyklubat gay? Že by se mu anální sex natolik zalíbit, že by vás nakonec opustil s cizím mužem?

Psychoterapeut Joe Kort všechny tyto přehnané obavy smetává ze stolu: 

Anální otvor žádnou sexuální orientaci nemá. Muž si prostě chce při sexu udělat dobře. Současná společnost dala zcela nesmyslně rovnítko mezi homosexualitu a anální sex. Být gay přeci není jenom o sexu, ale také o lásce, subkultuře a identitě. Mnozí gayové anální sex ani nepraktikují, takže jsou pak heterosexuální?!

Některým ženám připadá tato praktika divná a nepřirozená. Pokud se řadíte mezi ně, určitě se do ní nenechejte zbytečně tlačit proti své. Sex by měl být o souznění a oboustranném uspokojení. Vyzkoušet by se sice mělo všechno, ale s mírou!

Své si zažila i Ilona, 42 let:

Za svůj život jsem neměla mnoho partnerů. S mým manželem jsme se poznali, když mi bylo dvacet tři, a předtím jsem se intimně stýkala jen se dvěma muži. Musím říct, že ani s jedním to po sexuální stránce nebylo žádné terno, takže jsem k milování příliš kladný postoj neměla. Když jsem pak poznala Libora, vše se změnilo. Byl starší, zkušenější a v posteli velmi ohleduplný. Libor byl celkem vynalézavý a rád experimentoval, ale nikdy na mě netlačil a postupem času jsem zjišťovala, že je mi s ním příjemná řada věcí, které bych s bývalými pravděpodobně dělat nechtěla. Jenže postupem času začal být velmi náročný. Svolila jsem k různým hračkám, polohám i místům a pořád jsem trnula, kam až chce zajít. A pak to přišlo, ten okamžik, kdy jsem věděla, že tohle už je na mě moc. Libor totiž zatoužil po análním sexu – ale nechtěl, abych se mu já podvolila, ale naopak. Přinesl domů jakési kalhotky s umělým penisem a chtěl po mně, abych ho použila na něj! Kategoricky jsem odmítla. Od té doby se mě jednou za čas snaží do této praktiky natlačit, ale mně se to prostě příčí.

Podobný názor na tuto praktiku má také Radka:

Já Petra miluji, vážně. Je to nejlepší chlap, jakého jsem kdy v životě potkala. Je ke mně hrozně pozorný, milý a laskavý. Má mě rád a nosil by mě na rukou. I já bych mu nejradši snesla modré z nebe a udělala pro něj cokoliv, co bych mu na očích viděla. Cokoli, kromě TOHO! Vím, že by se mu to moc líbilo, vím, že bych mu splnila jeho největší sexuální touhu, ale já prostě NEMŮŽU strčit prst do jeho zadku! To prostě nejde! Vždyť je to otvor, kterým… Je to nechutné, nečisté, nemravné. Moc ráda bych mu udělala hezky a opravdu mě mrzí, když vidím vroucí přání v jeho roztoužených očích a nedokážu jej splnit, ale mně se to zkrátka bytostně hnusí. Chvílemi už i pochybuji o pravosti svých citů, když pro milovaného nezvládnu udělat to, po čem tak touží… Jsem divná já, nebo on?

 

Hygienické okénko na závěr

A závěrem mého povídání o análním sexu trochu jinak se ještě jednou vrátím k hygieně. Ta je u análního sexu snad ze všeho nejdůležitější. Krabičku prezervativů určitě mějte po ruce, nejen, když zcela neznáte partnerovu sexuální minulost, ale i z důvodu eliminace zdravotních potíží. Veškeré erotické hračky a vibrátory po aktu důkladně omyjte antibakteriálním mýdlem nebo ještě lépe speciálním přípravkem, který zajistí stoprocentní čistotu a připraví tak hračku na další použití.

A pánové, přijímáte-li stimulaci svého bodu G, zacvičte si občas Kegelovy cviky pro posílení pánevního dna. Svěrač konečníku by vám totiž časem mohl povolit a přinést nepříjemné problémy. Ale nebojte, jsou to jednoduché cviky, při nichž stahujete a uvolňujete hýžďové svalstvo a tak zpevňujete svaly hráze, okolí análního otvoru a močové trubice.

TIP: Erotické pomůcky jsou leckdy drahé a je potřeba řádně se o ně starat. 

Natálie vybrala kvalitní lubrikační gely bezpečné jak pro vás, tak pro vaše hračky. Klikněte a vyberte si.

lubrikační gely na pomůcky

 

Proerecta WOMEN účinky

DALŠÍ ČLÁNKY O ANÁLNÍM SEXU

Anální sex pro začátečníky
Anální sex pro pokročilé
10 bezpečnostních zásad análního sexu
22 častých análních mýtů
Manuál pro dámy: Jak partnera uspokojit análně?

 

Leave a Reply