Dehydratace a erekce – hustá krev bez vody neproudí do penisu

Erektilní dysfunkce (ED) může být způsobena mnoha rozdílnými vlivy. Pitný režim a zavodnění organismu může být jedním z nich. Dehydratace má přímý vliv na množství krve v oběhu a prokrvení všech tkání. Je tedy logické, že pokud muž pije dostatečné množství tekutin, jeho erekce by měla být v pořádku. Je tomu skutečně tak?

dehydratace a erekce

 

Co je erektilní dysfunkce?

Erektilní dysfunkce je stav, kdy má muž problém dosáhnout a udržet erekci. V životě někdy potká většinu mužů. Otázkou je, jaký faktor ji vyvolá. Jestli stres, únava, životní styl, nebo právě dehydratace.

V tomto článku se detailněji podíváme na vztah mezi hydratací a ED, potažmo chutí na sex. Dále se zaměříme na to, jako poznat, zda je člověk dehydratovaný a jaká jsou další rizika.

 

Opravdu dehydratace škodí erekci?

Je zcela reálné, aby úroveň hydratace výrazně dočasně ovlivnila ED. Nedostatečně zavodněný organismus může způsobit fyziologické a psychické změny, které mají vliv napříč celým tělem.

K dosažení a udržení erekce muž potřebuje několik faktorů. V případě, že jeden a více z nich selže, je velmi pravděpodobné, že mužova erekce nebude dostatečně pevná pro uspokojivý sex.

Když muž trpí dehydratací, nemá takové množství krve v oběhu, jako když je dostatečně zavodněný. Následkem nízkého tlaku se cévy zužují. Tím pádem je omezen průtok krve do všech částí těla. Včetně penisu.

Kvalitních studií na toto téma je prozatím minimum. Je potřeba, aby jich vědci provedli mnohem více pokusů a dokázali tak přinést přímý důkaz a souvislost.

Každopádně vědci už vědí, že dehydratovaná osoba vylučuje větší množství enzymu zvaného angiotensin. Ten způsobuje zúžení tepen a penis muže má v takovém stavu mnohem více práce, aby zůstal vzpřímený.

UŽÍT TOBOLKU A POŘÁDNĚ ZAPÍT VODOU. Oslabenou erekci podpoří český doplněk stravy Proerecta.

proerecta

 

Kdo je nejvíce v ohrožení?

Nejvíce ohrožené jsou malé děti, nemocní a staří lidé. Tyto jedinci většinou nejsou schopni dostatečně regulovat příjem tekutin. Je tedy nutná asistence druhé osoby.

 

Dehydratace na vás číhá skoro všude

V dnešní uspěchané době je vznik dehydratace poměrně snadnou záležitostí. V případě nevyváženého příjmu a výdeje vody nastává problém.

Pokud je nedostatečný příjem tekutiny, nebo je výdej příliš velký, tělo upadá do dehydratace. Organismus přichází o tekutiny různým způsobem. Na vině mohou být:

 • průjmová onemocnění
 • zvracení
 • namáhavé tělesné výkony
 • pocení ve vysokých teplotách

 

Pozor na alkohol a kofein

Konzumace těchto nápojů je ve větší míře riziková. Jestliže holdujete pití alkoholu, počítejte s tím, že tělo bude s rostoucím množství této látky ve stále větší dehydrataci.

To samé platí pro pití kávy. Její konzumací tělo rovněž přichází o vodu.

I pivo je tekutina, ale na tělo má dehydratační účinek

Jak poznat dehydrataci?

Když je muž středně dehydrovaný, může zažít následující symptomy:

 • tmavá moč
 • sucho v ústech
 • únava
 • mdloby
 • žízeň

Když člověk nepije delší dobu a má již příznaky střední dehydratace, stav se zhoršuje. Poté přichází těžká dehydratace. Tehdy už může jít i o život. Symptomy pokročilé dehydratace zahrnují:

 • zmatenost
 • intenzivní žízeň
 • nepřítomnost potu i ve velmi horkých podmínkách
 • nízký krevní tlak
 • malé nebo žádné množství moči
 • rychlý srdeční rytmus

Dostatečný pitný režim pomáhá cítit se lépe na několika úrovních. Mimo jiné i na úrovni sexuální výkonnosti.

 

Kolik mám denně vypít vody?

Jak poznat, že pijete dostatek vody? Jednoduše. Vaše moč je čistá a průhledná, přibližně barvy cideru. Když je průhledná až moc, také to není dobře. Tehdy se z těla zbytečně odplavují minerály.

Kolik musí každá osoba vypít denně je velmi individuální a záleží na tělesné stavbě jedince, fyzické námaze a také na teplotních vlivech okolí. Obecně platí pravidlo vypít 2 – 3 litry vody denně.

 

Pijte hodně vody a bude vám to lépe myslet

V případě dehydratace nehrozí jen fyzický dopad. Ovlivněna je také nálada. Studie z roku 2011 dokazuje, že střední dehydratace je spojena s poruchami paměti, napětím a úzkostí u mužů.

Dle MUDr. Luďka Fialy mentální zdraví muže úzce souvisí s jeho chutí na sex a funkční erekcí. Je celkem logické, že pokud bude muž nervózní, ve stresu a úzkostlivý, těžko podá nějaký zázračný výkon v posteli.

 

Co když nepiju dlouhodobě?

V případě že člověk dlouhodobě nepije dostatečné množství vody, nemusí se nutně objevit vážnější příznaky dehydratace, ale postupný vliv na tělo bude spíše plíživý. Tehdy se mohou dostavit některé symptomy uvedené výše, ale více nenápadně v průběhu času.

Dopad na erekci bude podobný. Možná se bude muž pozastavovat, proč mu penis nestojí jako dříve. Vlivů může být samozřejmě více, ale jedním z nich může být právě dlouhodobě zanedbaný pitný režim.

 

Těžká dehydratace může kromě erekce zabít i vás

Pokud dehydratace působí na tělo dlouhodobě, má to na tělo neblahý vliv. Pak je sexuální dysfunkce ten nejmenší problém. Nastat mohou mnohem vážnější komplikace:

 • záněty močového ústrojí
 • ledvinové kameny
 • infekce ledvin
 • selhání ledvin
 • svalové křeče
 • vyčerpání z horka
 • záchvaty

Lidské tělo, to jsou tisíce různých procesů. Když teplota těla roste, procesy se zrychlují. Stačí vychýlení teploty o 2 stupně a tělo upadá do paniky. Začínají selhávat obranná opatření organismu. Tělo proto úzkostlivě chrání teplotní nastavení organismu pomocí teplotních receptorů. Hypothalamus následně upravuje teplotu těla pomocí kůže a potních žláz.

V situaci kdy tělu chybí 5 litrů vody přicházejí na člověka mdloby. Při 10 chybějících litrech to jsou křeče. V případě 15 litrů přichází obvykle smrt.

V případě silné dehydratace se tělo začíná plnit solí. Moč tmavne a houstne, protože ledviny omezují svou funkci na minimum, aby tělo nevydalo tolik vody. Krev houstne a srdce musí pracovat usilovněji.

Ve finální fázi se tělo snaží hnát krev k pokožce, aby zchladilo svůj povrch. Tím pádem chybí krev v důležitých orgánech, které kolabují. Člověk umírá.

ČTĚTE TAKÉ: O vlivu vysokých teplot na erekci jsme psali v samostatném článku. Některým mužům erekce slábne, jiní kvůli horku žádné problémy nemají.

 

Jak z toho ven? 

V počáteční fázi stačí voda. Iontové nápoje raději ředěné. V případě silnější dehydratace nestačí jen voda. Vhodný je bujón, ovocné džusy, nebo dehydratační roztok.

V případě těžké dehydratace tělo nezvládne příjem tekutin klasickou cestou. Je tedy nutné nitrožilní podání.

Dbejte tedy na dostatečný pitný režim a vyhnete se vlivu dehydratace na erekci. Poděkuje vám nejen vaše tělo, ale také lépe fungující erekce.

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

 

Leave a Reply