Anální sex a vše, co potřebujete vědět, abyste si užili, neublížili a dobře nakoupili

Toužíte vyzkoušet první anální sex, ale nevíte, jak začít? Bojíte se? Jste zvědaví? Máte spoustu otázek? No ještě aby ne. Anální sex rozhodně není technikou pro úplné začátečníky.

V tomto článku vám tedy přinášíme odpovědi na veškeré vaše časté dotazy, které vás v souvislosti se sexem do zadku kdy napadly.

Otázky i odpovědi rozděluji v tomto článku na mužskou a ženskou část. Pokud vás tedy nezajímá pohled druhého pohlaví, můžete rovnou přejít na část určenou pro vaše pohlaví. Přeji vám příjemné počtení, a hlavně bezpečné a skvělé „poprvé“.

anální sex

 

Obsah článku

Nejčastější otázky a odpovědi o análním sexu pro muže

Je sex do análu partnerky či partnera příjemný?

Podle názoru mnohých mužů, ano. Anální sex už dávno není praktikou pouze pro homosexuály. Často jej provozují i heterosexuální páry.

Sexuolog a psychoterapeut MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM zmiňuje zajímavý fakt:

Faktem, a to docela zajímavým, je, že anální sex se líbí zhruba padesáti procentům lidí, jedno jestli mužů nebo žen, jedno jestli heterosexuálů, či gayů.”

Samozřejmě ale záleží pouze na vás a vašich preferencích. Jak se říká – sto lidí, sto chutí. Někomu se sex do zadečku líbí více než obyčejný sex, někdo se bez této praktiky obejde.

TIP: Pro anální sex potřebujete ještě pevnější erekci, abyste se do análu pohodlně dostal. Doporučujeme české tablety Proerecta s rychlým nástupem. Uplatněte i slevový kód PROERECTAX10.

proerecta

 

Co během análního sexu budu cítit?

Mnoho mužů popisuje sex do análního otvoru za intenzivnější, neboť konečník je mnohem staženější a užší než vagína vaší partnerky. Proto také mnozí muži mají anální sex raději než klasický sex.

 

Je sex do análu srovnatelný se sexem do vagíny?

Jak už jsem uvedla u předchozí otázky, podle mnohých mužů není.

Pan Václav, 25 let se nám svěřil se svou vlastní zkušeností:

Vaginální sex dává pocit tlaku podél celé délky penisu, kdežto anální sex má tlak pouze v místě análního otvoru.

Na druhou stranu tlak je tam silnější než ve vagině, a ještě ho umocňuje fakt, že tu není žádné přirozené zvlhčování. Anální sex je také ještě pořád trochu tabu, takže je to praktika, která láká. Pro mě ale nakonec není lepší než vaginální sex.

 

Proč bych měl anální sex vůbec chtít vyzkoušet?

Je to něco nového, netradičního, neokoukaného. Pokud rád experimentujete, pokud rád zkoušíte nové věci, a to i v sexu, proč nevyzkoušet právě anální sex?!

Honza, 34 let, to popsal následovně:

Abych řekl pravdu, tak jediné, co na tom většinu chlapů rajcuje, je to, že „vaše holka, žena, zkrátka partnerka, dělá něco, co ostatní běžně nedělají”.

Je to trochu přisprostlé a pocit, že to pro vás udělá, že ji máte v sexuálním područí, je to, co dělá anální sex jiným.

Anální sex ale rozhodně není „povinnou složkou” sexuálního života vás a vaší partnerky. Proto pokud tuto praktiku nechcete vyzkoušet, nemusíte. Pouze by to mělo být jakožto zpestření klasického sexuálního života.

 

Proč je anální sex tak oblíbený?

Anální sex se stal středem zájmů až v posledních letech, kdy je hlavní součástí pornofilmů.

Podle sexuoložky Laury Janáčkové se v posledních letech hodně posunula norma toho, co je ještě normální, a co už ne:

Muži vidí anální sex v pornu jako běžnou věc, a tak ho chtějí po svých partnerkách. A jsou překvapení, že se jim vůbec nelíbí.

Není divu, konečník není určený k pohlavnímu styku. Ten pro ženy bývá většinou nepříjemný, bolestivý a obvykle při něm dochází k poraněním, byť třeba drobným.

Zvyšuje rovněž riziko pohlavních nákaz, rakoviny konečníku, podráždění hemoroidů a tak dál.

Nepleťte si tedy příliš velké zviditelnění análního sexu s oblíbeností. Stále velké množství párů provozuje pouze klasický pohlavní styk.

 

Na co si musím dávat při análním sexu pozor, abych partnerce nebo partnerovi neublížil?

Základem je připravenost a uvolněnost vaší partnerky nebo vašeho partnera. Zkuste vaši polovičku řádně na tento sex připravit nejprve zavedením prstu do zadečku. Postupně takto připravte konečník vašeho protějšku na zavedení penisu. Nemusí se to ale povést hned napoprvé. Anální sex chce čas a cvik.

Dále nezapomeňte ani na řádnou lubrikaci zadečku. Bez kvalitního lubrikantu se do análního sexu ani nepouštějte. Mohlo by to totiž skončit poraněním vaší milované osoby, a to určitě nechcete.

Mezi vysoce kvalitní lubrikační gely patří Pjur Analyse me: water anal glide. Jedná se o výjimečný lubrikační prostředek, který byl vyvinut speciálně pro anální styk.

anální gel

 

Na co si musím dávat při análním sexu pozor, abych neublížil sobě?

Stejně, jako je nutné připravit partnerku nebo partnera na anální sex, je potřeba připravit i sebe. Základem je opět pořádná dávka lubrikačního gelu a dále také ideálně kondom.

Ať už totiž věnujete hygieně sebevětší pozornost, nikdy nemáte úplně 100% jistotu. Navíc se právě análním sexem přenáší největší množství pohlavně přenosných chorob. Proto raději vždy použijte kondom. Pouze 13 Kč za kus.

kondomy durex

 

Není sex do análu nečistý?

Nebudeme si nic nalhávat, z konečníku nerostou fialky ani zde nežijí jednorožci. Jedná se o otvor určený zejména pro vyměšování. Nečistý proto anální sex může být. Záleží ovšem na kvalitě hygieny, jakou této oblasti věnujete.

Pokud váš protějšek prodělá před análním stykem klystýr a řádně vydezinfikuje tuto oblast, pak může být anální sex stejně „nečistý” jako klasický sex do pochvy. Bezpečným klystýrem oblíbeným u žen je anální sprcha – klystýr Black.

anální klystýr black

 

Jaké pohlavní nemoci se mohou přenášet análním sexem?

Análním sexem se mohou přenášet nemoci jako je HIV/AIDS, kapavka a syfilis. Vždy je proto nutné dodržovat zásady bezpečného pohlavního styku a ideálně použít kondom.

POZNEJTE, zda se o vás nepokouší některá z nemocí. Čtěte o podrobných příznacích v sekci Pohlavně přenosné nemoci

 

Jak poznám, že se anální sex partnerce skutečně líbí?

To, jestli se anální sex vaší partnerce líbí, nemůžete nikdy úplně odhalit. Pokud se sex do zadečku partnerce skutečně líbí, měla by být vzrušená, měla by mít růžová líčka a zároveň by měla být v oblasti vagíny vlhká. Ovšem ani tyto znaky nejsou zcela 100%. Zkrátka se jí na to na rovinu zeptejte.

Svou zkušenost popsala paní Jana, 30 let:

Miluji anální sex, nejlépe s velkým penisem nebo větší erotickou hračkou. Nejdříve cítím velmi intenzivní pocit, trochu bolest, ale mám ráda všechny tyto součásti a pocity.

Opravdu úžasný je pocit, kdy se moje tělo rozhodne akceptovat to, co do mě vchází. V tento moment bych klidně mohla dosáhnout orgasmu, speciálně pokud u toho masturbuji. Poté už je to podobné vaginálnímu sexu, citlivé kolem vstupu a hluboký tlak uvnitř, který přechází až k něčemu, co mi přijde jako orgasmus z bodu G.

XXL dildo

 

Jsem věřící. Není anální sex pro mě neetický?

Na tuto otázku detailně odpověděl P. Mgr. Petr Šikula, rektor papežské koleje Nepomucenum:

Smyslem celé křesťanské etiky je především poukazovat důstojnost člověka jako Božího obrazu a tuto hodnotu chránit. Teprve v konsekvenci jsou kladena určitá objektivní pravidla, která člověka drží v odpovídajících mezích.

Člověk je totiž svobodný a morální pravidla tuto svobodu neumenšují, spíše napomáhají rozvinutí svobody a osobnosti. Důsledkem porušení morálních pravidel totiž může být poškození či přerušení vztahu s Bohem, porušení či zničení vztahu s druhými, dokonce i sebezničení.

Osobně je mi „proti srsti“ rozebírat intimní život manželů. Intimita vzájemného odevzdání se je určitým tajemstvím (mysterion), tak jako je tajemstvím jejich láska. Podobně jsou tajemstvím třeba svátosti. Bohužel dnešní doba trpí ztrátou smyslu pro tajemství.

Manželská sexualita je potvrzením pouta lásky, úcty a věrnosti – čili společenství muže a ženy – a zároveň je obdařena schopností dávat dar života. To jsou základní „morální“ pravidla. Každý člověk je pak obdařen darem rozumu, aby dokázal posoudit, zda neznehodocuje sexualitu tím, že jí některý z těchto aspektů upírá.

Jinými slovy tedy anální sex není z pohledu křesťanství zcela etický a správný. Ovšem každý člověk se musí rozhodnout sám za sebe.

 

Je anální sex legální?

Ano, anální sex je zcela legální a v České republice naprosto zákonný.

 

Jaké jsou vhodné hračky k análnímu sexu?

Erotických hraček vhodných k análnímu sexu je celá řada. Pro začátečníky jsou vhodné menší hračky s menším průměrem. Tyto hračky hezky připraví anální otvor a zároveň jej uvolní. Mezi ně se řadí menší anální nevibrační dilda. Kupříkladu skvělou pomůckou pro začátečníky je Dildo skleněné Icicles No. 2.

skleněné dildo

 

Jakmile člověk přejde na vyšší úroveň a chce zažít něco intenzivnějšího, může sáhnout po análních kolících, análních vibrátorech či po análních kuličkách. V nabídce najdete spoustu typů, druhů a velikostí těchto pomůcek.

Ze všech těchto hraček mohu vypíchnout Anální kuličky Vibro Bubbles, Anální rotační kolík Rimming b-Vibe a Anální kolík XPander s vibrační patronou, roztahovací.

Ovšem ani v tomto případě nezapomeňte na pořádnou lubrikaci.

TIP PRO DÁMY: Top 5 venušiných kuliček včetně návodu jak je vybrat, jak udržovat a jaké slastné stimuly vám přesně navodí.

jak vybrat venušiny kuličky?

 

Co bych si měl k análnímu sexu připravit?

K análnímu sexu si připravte kondomy, kvalitní lubrikační gel speciálně určený k análnímu sexu, například Pjur Analyse Gel, a v neposlední řadě by měl příjemce análního sexu věnovat velkou pozornost hygieně a klystýru. Dále si samozřejmě můžete připravit nejrůznější erotické hračky a pomůcky. To už je ale pouze na vašich preferencích.

David, 35 let:

Sex mám hodně rád, doma mám skvělou ženskou, se kterou praktikujeme skoro všechno, takže i na anál několikrát došlo. Beru to jako zpestření, protože všechno, když je často, tak se dřív nebo později omrzí. Pro mě jako chlapa to má několik pozitiv.

Slečna nebere prášky, takže to první a hlavní je, že to simuluje normální sex s vyvrcholením dovnitř. Za druhé a neméně super je, že když vám to slečna dá jako součást sexu, tak je, že se vám v tu chvíli zcela odevzdá a to je přece strašná pecka, když tu holku máte plně pod kontrolou a můžete si s ní v zásadě dělat, co chcete no a vibrátor v pipince a váš kolík v zadečku, k tomu snad ani nemusím nic psát.

 

Partnerce se anální sex nelíbil. Dá se nějak natrénovat?

Určitě. Anální sex není prakticky o ničem jiném než právě o tréninku. Je dobré nejdříve začít s něčím menším, než je penis, a až postupem času zvětšovat předměty zavedené do zadečku.

Rozhodně ale na svou partnerku nebo na svého partnera netlačte. Tím pouze vytvoříte psychickou bariéru a před análním sexem si nadobro zavřete dveře.

Kristýna, 28 let, radí ze své vlastní zkušenosti:

Pokud vás to moc bolí, potom to neděláte dobře. Je jednoduché mít bolestivý anální sex. Jde o moc faktorů, které vám pomohou se uvolnit. Je důležité používat hodně lubrikačního gelu, opravdu hodně! Poté používejte anální kolíky a začněte od nejmenšího, postupně navykejte zadeček na roztahování a uvidíte, že potom půjde všechno lépe a bude se vám to líbit.

anální kuličky

 

Jaká je vhodná poloha pro anální sex pro začátečníky?

Stejně, jako se to člověk musí ze začátku s análním sexem naučit, je na začátku také potřeba zvolit správnou polohu.

Pornoherečka Tarra White doporučuje:

Nejlepší poloha pro začátečnice je zezadu, protože muž si může koordinovat směr, kudy do ženy vstoupí, a žena se v téhle poloze víc otevře. Pokud si ovšem v hlavě odblokujete to, že je anální sex něco bolestivého nebo nepříjemného, pak už je jedno, jaká poloha to bude.

 

Nejčastější otázky a odpovědi o análním sexu pro ženy

Je anální sex příjemný?

Pokud na to nebudete tlačit a pořádně se na anální sex připravíte, pak to může být velice příjemný sexuální zážitek. Mnohé ženy si anální sex vychutnávají více než klasický sex do vagíny. Záleží pouze na vašem přístupu k této praktice.

Tereza popisuje svou zkušenost s análním sexem:

Vždycky jsem se hrozně bála, že mě to bude bolet. Anální sex ale není tak bolestivý, jako spíš nekomfortní. Ten nepříjemný pocit spousta lidí nepřekoná. Pokud se dovedete uvolnit, tak je vše mnohem snazší, ale ne každý to dokáže.

Já anál dvakrát nemiluji, ale můj přítel je jeho velký fanoušek. Nenutí mě do toho a je opravdu něžný, vždy používáme anální kolík, abych si přivykla.

 

Co během análního sexu budu cítit?

Během análního sexu ucítíte samozřejmě tlak v konečníku. Vyzkoušejte si třeba během sexu nebo autoerotiky sama strčit do zadečku třeba jen jeden prst. Okamžitě poznáte, že je to naprosto nesrovnatelné s čímkoliv, co jste doposud zkusila.

Se svou osobní zkušeností se nám svěřila Helena, 40 let:

Moje nejoblíbenější část análního sexu je, když partner vytahuje penis ven. Dlouhý a táhlý pohyb, který ve mně vyvolává takové pocity jako nic jiného. Jinak je to v podstatě hodně podobné vaginálnímu sexu.

 

Líbí se ženám anální sex?

Ano i ne. Jak uvedl sexuolog a psychoterapeut Ondřej Trojan, anální sex se líbí zhruba padesáti procentům lidí, jedno jestli mužů nebo žen. Lidé, a to i ženy, jsou tedy rozdělení na dva tábory. Jedni anální sex milují, druzí jej nenávidí.

Do prvního tábora patří i Erika, 25 let:

Nikdy jsem o análním sexu nepřemýšlela, protože jsem si myslela, že pro ženu to nemůže přinášet žádné uspokojení. Měla jsem za to, že pro ženu je to vždy jen bolestivá zkušenost. To jsem se ale mýlila!

Nejdříve jsme začali pomalu, jen trochu prozkoumávání, pak prsty, trvalo mi dlouho, než došlo k plné penetraci. V té době už jsem ale milovala ten pocit, který mi přináší dráždění prsty, proto jsem byla neskutečně vzrušená a natěšená. Je to úžasné!

 

Naopak opačný názor zastává Klára, 34 let:

Zkoušela jsem to jednou, už je to dost dávno. Můj tehdejší přítel to chtěl objevovat. Odsouvala jsem to, co se dalo, až jsem jednou kývla. Snažil se do mě dostat, ale nešlo to, strašně to bolelo. Nebyla jsem vůbec v klidu a uvolněná, nepoužil snad ani lubrikační gel, bylo to děsné.

Neříkám, že už ho nezkusím znovu, třeba s tím pravým mužem, ke kterému budu mít opravdu důvěru.

 

Dosáhnu během análního sexu orgasmu?

Zde je to opět velice individuální. Některé ženy dokáží dosáhnout orgasmu, některé ne. Záleží na tom, zda se vám tato praktika líbí, zda jste při ní dostatečně uvolněná, anebo zda se při ní jen modlíte, aby to už bylo konečně za vámi.

Sexuoložka Laura Janáčková upozorňuje:

Existují ženy, které prý dosahují orgasmu při análním styku, ale jejich procento je velmi malé. Naopak mnoho žen má proti tomuto druhu sexu nějaké výhrady. Mají pocity studu, nečistoty, ponížení a podobně.

V takových případech by se ženy nikdy neměly k těmto praktikám nutit. Hrozí totiž nebezpečí, že si vytvoří pocit fyzického odporu vůči partnerovi.

 

Je anální sex bolestivý?

Pokud se dělá anální sex správně a s řádnou dávkou lubrikačního gelu, tak ne. Je nutné svůj zadeček na anální sex pořádně připravit. Nejprve do něj zaveďte buď prst nebo nějakou malou erotickou hračku.

Až postupem času zavedené předměty zvětšujte. Zároveň neustále pamatujte na dostatek lubrikantu. Ten je u análního sexu naprosto klíčový. Vhodným lubrikačním gelem k análnímu sexu je například Pjur Analyse me: water anal glide.

Jak to dělá pornoherečka Lady Dee?

Nejdříve použiju anální kolík, kterým otvor trochu více roztáhnu. Kolík pak vyměním za vibrátor, který tam chvilku nechám, aby se zadeček ještě lépe přizpůsobil. Je důležité použít silikonový lubrikační gel, ne vodní, ten je na nic. A pak už můžete jít na věc.

 

Co když během análního sexu nedosáhnu orgasmu?

Nic se neděje. Sex můžete zakončit klasicky do vagíny, anebo jiným způsobem, například orálním sexem. Rozhodně není nikde řečeno, že anální sex musí vždy skončit orgasmem. Pro některé ženy je to třeba pouze zpestření klasického sexu.

 

Mohu z análního sexu otěhotnět?

Ne, z análního sexu otěhotnět nemůžete. Podobná situace se stala loni v létě v Číně. Mladý pár se už čtyři roky snažil o miminko, ale pořád se jim to nedařilo. Vyhledali proto lékařskou pomoc a zjistili, že po celou dobu měli pouze anální sex. Lékař jim to tedy musel vysvětlit.

 

Mohu se i z análního sexu nakazit nějakou pohlavně přenosnou chorobou?

Ano, anální sex je z pohledu přenosu pohlavních chorob zcela nejrizikovější. Análním sexem se mohou přenášet nemoci jako je HIV/AIDS, kapavka a syfilis. Vždy je proto nutné dodržovat zásady bezpečného pohlavního styku a používat ochranu.

 

Je vhodné udělat si před análním sexem klystýr?

Rozhodně ano. Klystýr před análním sexem doporučuje i pornoherečka Tarra White:

Rozhodně bych nejdříve začala klystýrem, pořádně si vyčistit zadeček, aby muž nebyl překvapen.

Díky klystýru budete mít větší jistotu, že se vám nestane během análního sexu žádná nehoda a zároveň se tak lépe uvolníte.

 

anální klystýr black

 

Měla bych si před sexem do zadečku vybělit anál?

Bělení análního otvoru je proces, při kterém se aplikují speciální chemikálie na kůži kolem řitního otvoru. Tím se kůže zesvětlí. Většina lidí to dělá proto, aby anální sex byl na pohled pěknější.

Rozhodně vám ale vybělený konečník nepomůže k lepším prožitkům. Je to tedy v zásadě pouze na vašem rozhodnutí. Pokud se ale k bělení rozhodnete, určitě vyhledejte odborníky, nedělejte si to doma sama.

 

Je nutné použít k análnímu sexu nějaký lubrikační gel?

Rozhodně ano. Bez lubrikantu anální sex snad ani nezkoušejte. Lubrikační gel je základním předpokladem, že anální sex proběhne bez problémů a bez bolesti.

Ani Linda, 32 let, nedá na pořádný lubrikant dopustit:

Nejprve se dlouho mazlíme, líbáme, máme normální sex, a až potom, když jsme oba všude tak krásně mokří, začne mi to partner dělat do zadečku. A mně se to moc líbí. Je ovšem potřeba, aby použil hodně lubrikantu.

S mým bývalým jsme na to šli špatně a nepoužívali vůbec žádný lubrikant. To mě anální sex hodně bolel a vůbec jsem si to neužívala. Jsem moc ráda, že jsem análnímu sexu dala šanci a užívám si ho.

anální gel

 

Jaká je vhodná poloha pro anální sex pro úplného začátečníka?

Nejvhodnější poloha k análnímu sexu pro začátečnice je zezadu. Muž si tak totiž může koordinovat směr, kudy do ženy vstoupí, a žena se v téhle poloze nejvíc otevře. Jakmile se s análním sexem trochu sžijete, můžete samozřejmě vyzkoušet i jiné polohy.

Oblíbená je také poloha „lžičky”, kdy muž i žena leží na boku přimáčknutí na sobě. Muž svým tělem přesně kopíruje ženiny křivky a proniká do ní zezadu.

 

Může se anální sex provozovat i během menstruace?

Ano, menstruace nemá na anální sex žádný vliv. Jelikož se anální sex praktikuje do konečníku, můžete mít žena dokonce zavedený i tampón v pochvě. Některé ženy si anální sex během menstruace užívají více než mimo periodu.

TIP: Natálie vybrala 4 luxusní lubrikační gely pro váš voňavý a bezpečný sex bez odřenin.

luxusní lubrikační gely

 

Jaká jsou rizika análního sexu?

Nejrizikovější je přenos pohlavních chorob a dále poškození konečníku. Análním sexem totiž může dojít k poškození sliznice, narušení hemoroidů a dokonce i k deformaci konečníku. Proto je potřeba provádět anální sex něžně a s dostatečným množstvím lubrikačního gelu.

Máte ještě nějaké otázky k oblasti análního sexu? Chtěli byste se o análním sexu ještě něco dozvědět? Pak nám neváhejte napsat do anonymní poradny. Rádi vám veškeré vaše dotazy zodpovíme. Zaujal vás tento článek? Nezapomeňte jej nasdílet vaší drahé polovičce.

NATÁLIE RADÍ: Jako muž máte právo i na anální orgasmus. Zde se naučíte správně vybrat a používat pánské anální kuličky

anální kuličky pro muže

 

DALŠÍ ČLÁNKY O ANÁLNÍM SEXU

Anální sex pro začátečníky
Anální sex pro pokročilé
10 bezpečnostních zásad análního sexu
22 častých análních mýtů
Manuál pro dámy: Jak partnera uspokojit análně?

 

Leave a Reply