Sex bez erekce: Je možné intimně žít a užívat si s erektilní dysfunkcí?

Sex bez erekce je obvykle nepředstavitelný pro většinu mužů i žen. Přitom až 54% mužů ve věku 35 až 65 let trpí poruchou erekce. U 26% postižených mužů jde o střední až těžkou erektilní dysfunkci. Jistě se proto ptáte, jak tito muži provozují sex a zda mají vůbec nějaký intimní život?

Možná sám trpíte problematickou erekcí nebo těžší erektilní dysfunkcí a hledáte radu, jak a zda vůbec si můžete sex užívat.

Hned na začátek upozorňuji, že sex neznamená pouze penetrativní pohlavní styk, a tedy kontakt penisu s vaginou. Existují mnohé další sexuální techniky a metody erotického uspokojení, které můžete praktikovat i bez erekce. Podrobně je vysvětluji v článku.

sex bez erekce

 

Co je to vlastně sex?

Přesvědčení, že za sex je považován pouze kontakt penisu s vaginou, análem nebo ústy, je značně omezující. Právě toto vnímání sexu paralyzuje muže v jejich výkonu a zájmu o sexualitu, pokud erekci nedosahují. Dnešní muži krátkozrace věří, že mají sex pouze pokud pracují se vztyčeným penisem.

Moderní pojetí sexu upouští od zaměření se pouze na výkon a vlastní uspokojení. Sex je mnohem více o citu, vzájemném porozumění a spojení. Sexuální uspokojení lze dosáhnout i bez erekce. Mužům se slabou nebo žádnou erekcí tak zůstává pouze přijmout tento nový model myšlení a přizpůsobit mu své zájmy a očekávání.

 

Jste typ kladivo nebo typ dirigent?

Kladivo je nástroj a má prakticky pouze jeden účel – zatloukat hřebíky. Co se týče zatloukání, kladivo svůj úkol zvládá efektivně. Má ale velmi omezený rozsah funkcí. Takový je i muž, který se v otázce sexu orientuje pouze podle síly erekce. Zaměřuje se pouze na výsledek – dosažení orgasmu.

Pokud ale nemáte erekci, musíte se stát dirigentem. Je to hudební mistr, kteří řídí všechny části orchestru. Nemá pouze jeden úkol a o svůj orchestr se musí starat komplexně a velmi pečlivě.

Dirigent je umělec, a zatím, co kladivo bouchá ve svém jednoduchém rytmu, dirigent nechává posluchače v euforii a úžasu. Staňte se i vy sám sexuálním dirigentem a nespokojte se s rolí obyčejného kladiva.

 

30 tipů, jak na sex bez erekce

Nyní již víte, že vzájemné sexuální uspokojení je možné i bez erekce a seznámil jste se svou novou rolí postelového umělce a dirigenta. Abyste mohl začít již dnes večer, inspirujte se tipy, co vše můžete v intimní chvilce dělat.

 

Orální sex pro ní

Pro mnohé ženy je dokonalý orální sex často lepší, než klasický sex do vaginy. Dobrý orálek můžete pozvednout z pouhé předehry na hlavní chod. Orálek můžete partnerce poskytovat neomezeně dlouho a ani si nevšimne, že nemáte erekci.

NAUČTE SE, jak správně lízat holku, abyste si neuhnal ostudu a slečna si to vždy pochvalovala?

jak správně lízat holku?

 

Orální sex pro vás

Penis je velmi citlivý i bez erekce. Starostlivá partnerka se bude jistě snažit uspokojit vás, když už to není možné kvůli povadlému penisu.

Žena vás může laskat svými rty, jazykem, dásněmi nebo i zuby, pokud jsou vám razantnější doteky příjemné. Porucha erekce obvykle nemá vliv na schopnost ejakulovat. Pořád tak můžete ženě dokázat, že je vám její péče příjemná, vzrušuje a uspokojuje vás.

NÁVOD PRO STAROSTLIVÉ PARTNERKY: Jak správně kouřit penis v 16 tipech?

 

Erotická celotělová masáž

Přijímání, ale zároveň i dávání erotické masáže je výborným způsobem prohloubení sexuálního vztahu. Masírujte se vzájemně nebo se střídejte. Vždy se zaměřte v první řadě na ženské erotogenní zóny a ukažte jí, které jsou ty vaše.

 

Masáž penisu (lingamu)

Masáž penisu není pouhé honění. Pomáhá penis lépe prokrvit, co může erekci dokonce posílit. Slabá erekce i erektilní dysfunkce totiž vzniká, když v penisu neproudí dostatek krve.

Až bude partnerka zkušenější, naučí se různé pohyby, které vám přinesou celkem nové vjemy a intenzitu dráždění. Pro rychlejší inspiraci jí ukažte následovné video. Když partnerka nebude doma, masírovat se můžete v rámci masturbace i sám.

VIDEO (anglicky): Masáž penisu – návod pro ženy

 

Masáž vaginy (yoni)

Samozřejmě nesmíte všechnu práci nechat na partnerku. Zvlášť pokud jste jí doposud nevěnoval dostatek pozornosti, osvojte si nové masážní techniky.

Ženy po masáži pláčou radostí a blahem, protože mnohé doposud takovou starostlivost nikdy nezažily. Právě teď je ideální doba začít svou péči rozdávat.

VIDEO (anglicky): Návod na masáž vaginy. Na Youtube najdete desítky dalších videí s různými pohyby, takže se jich hned několik naučte.

 

Společná koupel

Jak jsem psal, k sexu ve velké míře patří i vzájemná blízkost a intimita. Kromě postele budete mít k partnerce blízko právě ve vaně nebo sprchovém koutě.

Napusťte vanu horkou vodou nebo spolu vejděte pod sprchu. Užívejte si vzájemné doteky, mazlení, oční kontakt nebo erotické řečičky.

 

Ruční stimulace na ní

Pokud si nejste jistý, co přesně se partnerce líbí, nechte si napovědět. Ptejte se a ideálně si nechte vše ukázat. Pokud si do vaginy ráda cpe vibrátor nebo okurku, převezměte tyto pomůcky vy. Dívejte se, jak je sama používá a používejte je stejně. Pokud se uspokojuje pouze rukou, učte se a uspokojte ji stejně.

Naučíte se, jaká rychlost a rytmus ji přivedou až k orgasmu. Až partnerčiny potřeby dokonale poznáte, nebudete mít žádný problém naplnit je i sám. Chce to zájem, všímavost a ochotu zkoušet.

 

Ruční stimulace na vás

Zde na rozdíl od masáže mluvím o klasické masturbaci. Nevadí, že nemáte erekci. Penis je citlivý a honění mu udělá dobře. Až si partnerka zvykne, že není pevný a vztyčený jako kdysi, nebude se jí zdát vůbec zvláštní, že nemáte erekci i když si masturbaci užíváte.

 

Přijímejte a rozdávejte rozkazy

Domluvte se, že se občas zahrajete na pány a sluhy. V určeném čase můžete po partnerce žádat co jenom chcete a ona vám to musí splnit. Samozřejmě mluvím o sexuálních, intimních nebo i romantických příkazech. Partnerka má stejná práva a příště bude pánem ona. Splňte jí i ta nejtajnější přání.

 

Věnujte pozornost jejímu krku

Ženy jsou velmi citlivé v oblasti za ušima, na krku, na šíji a v oblasti ramen. Tato místa patří mezi nejsilnější erotogenní zóny. Věnujte jim proto více času.

 

Buďte nepředvidatelný

Zvlášť muži v delších vztazích se partnerek dotýkají pořád stejným způsobem, na těch samých místech, a obvykle ve stejné intenzitě. To ženy začne po čase nudit.

Dotýkejte se partnerky nepředvídatelně, vytvářejte krouživé pohyby a stimulujte i části těla, které jste doposud přehlížel. Používejte různou sílu a tlak. Díky novým dotekům vytvoříte sexuální napětí a partnerka bude netrpělivě čekat, co se bude dít dál.

 

O sexuálních zájmech mluvte upřímně

I pokud se znáte dlouho, pravděpodobně pořád existuje nějaké sexuální tabu, které jste spolu neprobírali. Přiznání svých tajných choutek může zlepšit sexuální porozumění a prohloubit společný zájem dosáhnout jich.

Sdílejte své fantazie s partnerkou, zároveň se jí otevřeně ptejte na ty její. Společně zjistíte, co přesně vám chybí a co se vám líbí. Následně začněte na změnách společně pracovat a postupně je zařazovat do sexuálního života.

 

Masírujte jí nohy

Mezi ženami se říká, že dobrá masáž nohou je lepší než sex. Většinu žen nohy bolí, mají je nateklé, pulzuje v nich krev a křeče. Bolavé nohy jsou nepříjemným příznakem menstruace a menopauzy, nebo důsledkem dlouhého sezení či stání v práci.

Dobrou masáží nohou partnerce dokážete, že vám nejde pouze o sexuální uspokojení, ale že vám záleží na její celkové pohodě a blahu.

VIDEO: Reflexní masáž chodidel

VIDEO (anglicky): Masáž lýtek

 

Uspokojte ji vibrátorem

Ano, pro ženu je důležité, aby něco cítila i v pochvě. Pokud se tam nedostanete penisem, musíte za něj najít náhradu. Ideálně v podobě vibrátoru, dilda, a pokud to partnerce nevadí, klidně i mrkve nebo okurky.

Vibrátory jsou však nejlepší, protože vibrují a ženě tak dopřejí intenzivní a možná i několikanásobný orgasmus. Stovky vibrátorů a erotických pomůcek nabízí český online sexshop RůžovýSlon.cz (klikněte a vyberte si). U produktů najdete i praktická videa s použitím a zajímavými tipy.

MĚJTE PŘEHLED: Druhy ženského orgasmu – 11 typů dokonalého sexuálního uspokojení.

druhy orgasmu u žen

 

Uspokojte vibrátorem sebe

Vibrátory a pomůcky zdaleka nepatří jenom ženám. Vibrátorem se můžete obšťastnit i sám. Používejte ho jako masažér na penis a okolí genitálií, varlata, anální otvor nebo kdekoliv jinde na těle.

Pokud máte odvahu, vyzkoušejte se uspokojit análně. Pro tento účel doporučuji speciální masažéry prostaty. V rámci rozvoje společné sexuality naučte pomůcky používat i partnerku a umožněte jí dokonale vás obšťastnit. Díky stimulaci prostaty se můžete těšit na anální orgasmus.

VIDEO: Masáž prostaty

 

Mazlete se

Společné mazlení lze považovat za součást sexu, pokud vás oba vzrušuje a připravuje na pozdější praktiky. Mazlení podporuje uvolňování hormonu lásky oxytocinu a navozuje dobré pocity.

Doteky s milovanou osobou jsou základní lidskou potřebou, proto ji naplňte a mazlete se víc než kdy předtím.

 

Líbejte se

Možná si vzpomenete na své první vztahy a první dívky. Pravděpodobně vám tehdy stačilo pouze líbání a vzrušovalo vás i pokud jste právě neměli sex.

Zkuste se k tomuto zvyku vrátit a víc se líbejte. I líbání podporuje uvolňování oxytocinu.

 

Smyslné a láskyplné doteky

Jako lidé se v rámci sexuality až příliš zaměřujeme na genitálie. To ale není správné, protože zbytek těla zůstává často nepovšimnutý a nedotčený.

Vyhraďte si proto více času na jemné a vnímavé doteky kdekoliv po těle nevyzpytatelným způsobem, který jsem popsal výše.

 

Vzájemně se pochvalte

Partnerce otevřeně řekněte, co se vám na ní líbí a co vás vzrušuje. Pochvalte její přitažlivé vnady a také chování a charakter, pokud jste s nimi spokojený.

Zároveň partnerce umožněte pochválit vás, a pokud nic neříká, zeptejte se konkrétněji. Díky těmto důvěrným rozhovorům se budete oba cítit docenění, důkladně vidění, pochopení a milovaní. To je dalším krokem k prohloubení nejen sexuálního vztahu.

 

Veďte si seznam věcí, které na sobě milujete

Vaše partnerka a určitě i vy o sobě rádi slyšíte hezké věci, a proto jsem vám doporučil vzájemné pochvaly. Aby se na nic nezapomnělo, zapisujte si poznámky na viditelné místo, třeba do seznamu na lednici. Romantici si můžou svá vyznání zarámovat.

Zapisujte si oblíbené věci společně a udělejte z toho pravidelnou chvilku jenom pro vás dva.

 

Občas překvapte nečekaným sexuálním dotekem

Vztah pomáhají utužit dlouhé láskyplné doteky a mazlení. Pro vztah jsou velmi přínosné.

Vzrušení a náladu na erotické hrátky ale podpoříte krátkými sexuálními doteky, třeba poplácáním po zadečku nebo náruživým pohlazením vaginy přes kalhotky. Jejich síla je právě v nečekanosti.

Jeden takový dotek může mít mnohem větší význam než dlouhý rozhovor o sexuálních touhách. Nechte vaše ruce a rty říct partnerce „Miluji tě a moc mě vzrušuješ„.

 

Obejměte se

Mnozí lidé v dětství neměli dostatečnou péči a teď v dospělosti jim chybí blízkost a důvěra. To se může projevit i pocity nedůvěry a slabé náklonnosti v sexuálním životě.

Vzájemnou důvěru a spojení podpoříte objímáním a držením se navzájem v náručí. Cílem této meditace vůbec nemusí být sexuální vzrušení ani uspokojení. Jde hlavně o vybudování pocitů bezpečí a uvědomění si, jak vám na sobě vzájemně záleží.

 

Masírujte její prsa

Prsa a bradavky jsou další velmi citlivou erotogenní zónou a to i ty vaše. Naučte se masírovat prsa oba a opět o něco dále posunete sexuální vztah.

VIDEO (anglicky): Masáž prsou“

 

Masírujte její hlavu

Návody na masáž hlavy najdete opět na Youtube. Aby byla dostatečně příjemná, používejte silnější tlak a hluboké doteky. Po hlavě přesuňte ruce na spánky, krk, ramena a šíji. Tyto oblasti patří mezi erotogenní zóny a jejich stimulací partnerku výborně vzrušíte. Samozřejmě ji poproste o masáž pro vás.

VIDEO (anglicky): Masáž hlavy

 

Zahrajte si na otroka

Hraní rolí otroka a vládce již patří mezi praktiky BDSM. Pokud jste je zatím nikdy nevyzkoušel, je správný čas. Možná vám unikalo něco, z čeho můžete mít oba sexuální potěšení a radost.

Můžete se vzájemně svazovat a připoutávat nebo i opatrně bít a způsobovat si snesitelnou bolest. Určitě buďte vždy opatrní a domluvte si záchranné heslo, pokud by někdo nechtěl pokračovat.

Pokud vám ale role submisivních otroků a přísných pánů nesedí, nemusíte se do ničeho nutit. Zvlášť pokud vám nedělá dobře ani bolest. Jednejte zodpovědně.

 

Dýchejte společně

Díky společnému dýchání lze velmi dobře prohloubit vzájemné propojení. Postavte se čelem k sobě, obejměte se a dotkněte se břichem. Poté se snažte vzájemně synchronizovat dech. Pokud se vám povede synchronizovat i údery srdce, budete si připadat jako jedno tělo.

 

Hluboce si hleďte do očí

Upřený pohled do očí a doslova hlubin duše je jedním z nejsilnějších a nejintimnějších pocitů. Snažte se hledět ne pouze do očí, ale do celého vnitřku partnerky. Tato metoda pomáhá vzájemnému spojení a lepšímu pochopení i bez slov.

 

Penis nahraďte strap-onem

Strap-on je připínací penis. Pro muže bez erekce jsou výborným způsobem, jak získat pocit, že problémem s erekcí netrpíte. Strap-on je vlastně dildo nebo vibrátor připevněný na pásek, který používáte stejně jako penis v erekci. Sám sice dráždění nebudete cítit, partnerka ale získá pocit, že s vámi reálně souloží.

Samozřejmě vás může pořád uspokojovat rukou nebo ústy. O připínacích penisech jsme sepsali podrobný článek.

Mnozí muži díky pomůcce získali pocit svobody, protože se přestali obávat, kdy ejakulují, jak dlouho vydrží „souložit“ a zda jim vydrží erekce.

Pokud vám záleží na uspokojení partnerky a chcete jí dopřát pocit reálného sexu, určitě si strap-on sežeňte také.

 

Zapojujte všechny smysly

Jak jsem psal, sex je dnes nesprávně zaměřený hlavně na genitálie a doteky. Ignoruje ale ostatní smysly, přitom člověk má 5 smyslů, kterými dovede vnímat erotické vjemy.

Při sexu bez erekce si pusťte hudbu, kterou oba milujete a je pro vás významná. Před sexem se posilněte potravinami s afrodiziakálními účinky, díky kterým se lépe vzrušíte. Nalijte si po skleničce vína nebo něčeho tvrdšího, pokud to má prospět vzrušení.

Vyzkoušejte voňavé éterické oleje nebo si kupte nový vzrušující parfém. Až zapojíte všechny své smysly, sex bude mnohem plnohodnotnější a zajímavější.

 

Hlavně se pořád bavte, ať nesklouznete k sexuální frustraci

Některé rady se nemusí líbit vám, jiné zas vaší partnerce. Určitě ale najdete takové, které si zamilujete oba dva. Snažte se mé rady vyzkoušet co nejdříve, protože pouze o nich vědět nestačí. Se sexualitou vám pomohou až pokud je začnete reálně uvádět do praxe.

Důležité je, abyste se ani jeden necítili pod tlakem a nedělali nic, co vám není příjemné. Mnozí lidé nemají rádi erotické hračky nebo orální sex. I to je důvod, proč byste o svých potřebách a zájmech měli otevřeně mluvit.

S partnerkou otevřeně komunikujte, co nejvíce experimentujte, mějte sex i bez erekce a hlavně se vždy bavte a hluboce milujte. Držím vám pěsti 🙂

Dále se podívejte na nejčtenější články o slabé erekci, erektilní dysfunkci a metodách pomoci.

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply